Startliste for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2016, Aabybro
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 09:30
Seedede heat Løb 10
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaber Nordj 2016 |
|
Udskriftsdato |
23 januar 2016 |
|
|
Stævne by |
Aabybro |
|
Udskriftstidspunkt |
15:27 |
|
|
Arrangør |
Svøm Region Nordjylland & Aabybro IF Svømning |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 januar 2016 |
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer |
Finaler (10) |
Vejledende starttid 14:06 |
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
266 |
1 |
Amelie Thordal |
2003 |
|
PINGVINEN |
|
25m |
|
36 |
2 |
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
0588AM |
AALBORG |
|
25m |
|
317 |
3 |
Ida Jul Christensen |
2004 |
0496AN |
THISTED |
|
25m |
2:15.14 |
332 |
4 |
Astrid Kristensen |
2003 |
0376BA |
THISTED |
|
25m |
2:20.00 |
228 |
5 |
Babette Thordal |
2001 |
|
PINGVINEN |
|
25m |
|
68 |
6 |
Jazmin Jensen |
2005 |
0584AA |
AALBORG |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
9 |
1 |
Sara R. Boesen |
2005 |
0524AL |
AALBORG |
|
25m |
2:06.53 |
315 |
2 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
0524AH |
THISTED |
|
25m |
1:53.74 |
355 |
3 |
Christine Nielsen |
2002 |
0204AY |
SØHESTEN |
|
25m |
1:51.49 |
39 |
4 |
Line Gjelstrup |
2006 |
0658AC |
AALBORG |
|
25m |
1:52.08 |
287 |
5 |
Zenia Christensen |
2003 |
0322BB |
S 68 |
|
25m |
1:54.52 |
102 |
6 |
Emma Holm Pedersen |
2005 |
0534AJ |
AALBORG |
|
25m |
2:08.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
288 |
1 |
Mette Brandt Pedersen |
2003 |
0322AX |
S 68 |
|
25m |
1:49.85 |
115 |
2 |
Zille Haarh Svendsen |
2004 |
0436AI |
AALBORG |
|
25m |
1:48.11 |
76 |
3 |
Karoline Kjelstrup |
2006 |
|
AALBORG |
|
25m |
1:46.73 |
353 |
4 |
Sofie M. Christensen |
2002 |
0286AZ |
SØHESTEN |
|
25m |
1:47.77 |
4 |
5 |
Iben Kjær Bengtson |
2002 |
0292AS |
AALBORG |
|
25m |
1:48.96 |
38 |
6 |
Nikoline V Gallop |
2003 |
0396AR |
AALBORG |
|
25m |
1:51.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
299 |
1 |
Emma Oline Gadegaard |
2002 |
0298AR |
S 68 |
|
25m |
1:45.73 |
442 |
2 |
Line Mygdam |
2003 |
0382AX |
BSK08 |
|
25m |
1:43.13 |
290 |
3 |
Emma Jensen |
2003 |
0322AT |
S 68 |
|
25m |
1:42.02 |
88 |
4 |
Sofie Lindstrøm Larsen |
2003 |
0336AV |
AALBORG |
|
25m |
1:42.43 |
33 |
5 |
Laura Rønn Danielsen |
2004 |
0404AP |
AALBORG |
|
25m |
1:44.70 |
479 |
6 |
Sofia Bak |
2002 |
0238AO |
HOBRO |
|
25m |
1:46.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
325 |
1 |
Ida Hovmark |
2005 |
0528AG |
THISTED |
|
25m |
1:41.54 |
229 |
2 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AU |
PINGVINEN |
|
25m |
1:40.02 |
65 |
3 |
Matilde Iversen |
2003 |
0316AX |
AALBORG |
|
25m |
1:39.03 |
284 |
4 |
Pernille Christensen |
2003 |
0308AR |
S 68 |
|
25m |
1:39.37 |
463 |
5 |
Victoria Bjerre |
2003 |
0334AW |
AABYBRO |
|
25m |
1:41.14 |
61 |
6 |
Louise Høeg |
2003 |
0324AR |
AALBORG |
|
25m |
1:41.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
420 |
1 |
Rebecca Madsen |
2000 |
|
FFI |
|
25m |
1:37.93 |
282 |
2 |
Sara Bundgaard |
2003 |
0368AM |
S 68 |
|
25m |
1:37.29 |
466 |
3 |
Nanna Eriksen |
2001 |
0118BC |
AABYBRO |
|
25m |
1:37.06 |
106 |
4 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
0438AI |
AALBORG |
|
25m |
1:37.14 |
84 |
5 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
0326AQ |
AALBORG |
|
25m |
1:37.37 |
354 |
6 |
Sofie Aastrup |
2002 |
0226AK |
SØHESTEN |
|
25m |
1:38.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
117 |
1 |
Thea Holm Thomsen |
2003 |
0328AP |
AALBORG |
|
25m |
1:36.59 |
345 |
2 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
0338AI |
THISTED |
|
25m |
1:33.77 |
155 |
3 |
Lærke Als |
2002 |
0214AU |
NORD |
|
25m |
1:33.04 |
334 |
4 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
0254AR |
THISTED |
|
25m |
1:33.29 |
356 |
5 |
Cecilie Prior |
2002 |
02224A |
SØHESTEN |
|
25m |
1:35.70 |
154 |
6 |
Sofie Lynglund Agesen |
2002 |
0212AY |
NORD |
|
25m |
1:36.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
13 |
1 |
Amalie Falk Byrgesen |
1999 |
9904AT |
AALBORG |
|
25m |
1:31.43 |
125 |
2 |
Marta Woroniecka |
2003 |
0376AP |
AALBORG |
|
25m |
1:30.88 |
71 |
3 |
Camilla Johannesen |
1999 |
9906AS |
AALBORG |
|
25m |
1:30.13 |
461 |
4 |
Emma Rose Treney |
2002 |
0216AU |
AABYBRO |
|
25m |
1:30.69 |
392 |
5 |
Freja Romanski |
2003 |
0308AI |
SMUT |
|
25m |
1:31.31 |
292 |
6 |
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
0538AI |
S 68 |
|
25m |
1:32.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
464 |
1 |
Ida Troldborg |
2003 |
0372AS |
AABYBRO |
|
25m |
1:29.66 |
428 |
2 |
Maja Ibsen |
2001 |
0148AY |
AARS |
|
25m |
1:26.06 |
441 |
3 |
Amalije Kristensen |
2002 |
0212AX |
BSK08 |
|
25m |
1:24.61 |
93 |
4 |
Maja Meinert |
2001 |
0118AO |
AALBORG |
|
25m |
1:25.34 |
476 |
5 |
Gitta Nielsen |
1999 |
9906AQ |
JARL |
|
25m |
1:29.52 |
114 |
6 |
Emma Stecher |
2003 |
0316AJ |
AALBORG |
|
25m |
1:30.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
379 |
1 |
Caroline Christensen |
1999 |
9962AR |
SMUT |
|
25m |
1:22.74 |
100 |
2 |
Rebecca Haahr Pallesen |
2000 |
0038AI |
AALBORG |
|
25m |
1:19.86 |
79 |
3 |
Ghita Kobbelgaard |
1995 |
9528AG |
AALBORG |
|
25m |
1:11.59 |
346 |
4 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
0278AM |
THISTED |
|
25m |
1:19.19 |
434 |
5 |
Kathrin B. Poulsen |
2000 |
0072AV |
AARS |
|
25m |
1:22.03 |
276 |
6 |
Signe Christensen |
2001 |
0194AT |
S 68 |
|
25m |
1:24.22 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
23 januar 2016 |
Licens til Holstebro Svømme Club |
Udskriftstidspunkt |
15:27 |
|