Program för Öresund Meeting 2016
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 63
|
Tävling |
Öresund Meeting 2016 |
|
Utskriftsdatum |
02 april 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Helsingborg |
|
Utskriftstid |
19:43 |
|
|
Arrangör |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 april 2016 |
|
|
|
|
Gren 63, 100m Ryggsim Fl. 12-13år |
Finaler (5) |
2013: Hanna Rosvall, Ängelholms Simsällskap, 1:07.98 |
2014: Josefine Arvidsson, Helsingborgs Simsällskap, 1:09.58 |
2015: Minna Larsson, Sjöbo Simsällskap, 1:08.05 |
|
Beräknad start 12:06 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
507 |
0 |
Nicole Ahlbeck |
2003 |
AR2603 |
MKK |
|
25m |
1:25.31 |
904 |
1 |
Ebba Hellzén |
2003 |
AE3603 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:25.21 |
448 |
2 |
Cazzandra Lindblad |
2003 |
AQ5803 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:24.97 |
382 |
3 |
Emelie Ek-Värn |
2004 |
AJ8604 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:24.38 |
672 |
4 |
Clara Steen |
2003 |
BE3603 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:24.34 |
367 |
5 |
Izabella Svensson |
2003 |
BJ6403 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:24.35 |
925 |
6 |
Emilia Johansson |
2003 |
BE6403 |
SIM ENGELH |
|
25m |
1:24.55 |
42 |
7 |
Linnea Nell |
2004 |
AD1804 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:25.06 |
663 |
8 |
Emy Ek |
2003 |
BK3403 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:25.27 |
835 |
9 |
Klara Rödin |
2003 |
AE2603 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:25.39 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
902 |
0 |
Nelly Hansson |
2004 |
AG9204 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:24.15 |
577 |
1 |
Felicia Karlsson |
2003 |
AF1603 |
OSBY SS |
|
25m |
1:23.93 |
501 |
2 |
Isabel Smideberg |
2004 |
AJ7804 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:23.44 |
210 |
3 |
Hanna Pettersson |
2003 |
AR1803 |
HS |
|
25m |
1:22.66 |
954 |
4 |
Linnea Liljenfors |
2004 |
AA0804 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:22.29 |
905 |
5 |
Bianca Jarbsjö |
2003 |
AI6603 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:22.39 |
45 |
6 |
Jennifer Nilsson |
2003 |
AC3803 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:23.05 |
338 |
7 |
Ida Broman |
2003 |
BP5603 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:23.52 |
894 |
8 |
Emmie Andersson |
2003 |
AR1403 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:24.13 |
588 |
9 |
Boel Bergquist |
2003 |
BI2803 |
POSEIDON |
|
25m |
1:24.31 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
392 |
0 |
Linnéa Lindh |
2003 |
AI3803 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:21.14 |
230 |
1 |
Karla Stjepanetic |
2003 |
AT2803 |
HS |
|
25m |
1:20.60 |
43 |
2 |
Astrid Nilsson |
2004 |
AA3604 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:20.25 |
292 |
3 |
Josefin Dellhede |
2003 |
AD3403 |
SS IDEN |
|
25m |
1:20.05 |
876 |
4 |
Olga Kertzscher Erlandsson |
2004 |
AD8204 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:19.69 |
668 |
5 |
Tilde Persson |
2003 |
AC5403 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:19.85 |
730 |
6 |
Mica Nolén |
2004 |
AG1204 |
SK TRITON |
|
25m |
1:20.10 |
474 |
7 |
Karin Widerberg |
2003 |
AO3803 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:20.40 |
425 |
8 |
Hannah Fritz |
2003 |
BB5603 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:20.78 |
333 |
9 |
Louise Andersson |
2003 |
AY4203 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:22.11 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
399 |
0 |
Wilma Rundblad |
2003 |
AP5803 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:19.33 |
178 |
1 |
Tyra Littorin |
2004 |
AG8404 |
HS |
|
25m |
1:18.97 |
855 |
2 |
Sanna Bodsjö |
2003 |
AD6203 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:18.14 |
193 |
3 |
Emilia Nordén |
2003 |
AT3803 |
HS |
|
25m |
1:17.23 |
758 |
4 |
Cornelia Bernspång |
2003 |
AW7603 |
TYRINGE SS |
|
25m |
1:16.71 |
389 |
5 |
Matilda Hoff |
2003 |
AG6803 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:16.74 |
582 |
6 |
Alma Torkelsson |
2003 |
AE5603 |
OSBY SS |
|
25m |
1:17.93 |
512 |
7 |
Lovisa Bjurnemark |
2003 |
BG9603 |
MKK |
|
25m |
1:18.55 |
281 |
8 |
Alice Tufvesson |
2003 |
AX5403 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:19.27 |
700 |
9 |
Johanna Melin |
2003 |
AL7403 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:19.58 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
402 |
0 |
Tilde Röiseth |
2003 |
AF5603 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:16.29 |
58 |
1 |
Elsa Bitzén |
2003 |
AD8203 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:15.96 |
547 |
2 |
Mollie Morfelt |
2003 |
AG8803 |
MKK |
|
25m |
1:13.73 |
294 |
3 |
Viktoria Dellhede |
2003 |
AD2403 |
SS IDEN |
|
25m |
1:13.41 |
14 |
4 |
Anna Haugsted Pihl |
2003 |
0384AA |
HILLERØD |
|
25m |
1:10.25 |
880 |
5 |
Matilda Liljekvist |
2004 |
AD7204 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:12.66 |
144 |
6 |
Alicia Johansson |
2003 |
AI2603 |
HS |
|
25m |
1:13.58 |
205 |
7 |
Alice Persson |
2003 |
AN5803 |
HS |
|
25m |
1:14.61 |
712 |
8 |
Siri Bokander |
2003 |
BF8403 |
SK TRITON |
|
25m |
1:16.29 |
66 |
9 |
Ella Jeppsson |
2003 |
AD0403 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:16.60 |
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
02 april 2016 |
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap |
Utskriftstid |
19:43 |
|