Program for Öresund Meeting 2016
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Heatlista Gren 50
|
Tävling |
Öresund Meeting 2016 |
|
Utskriftsdatum |
02 april 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Helsingborg |
|
Utskriftstid |
19:43 |
|
|
Arrangör |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 april 2016 |
|
|
|
|
Gren 50, 100m Medley Fl. 14-15år |
Finaler (5) |
2013: Sophie Hansson, Helsingborgs Simsällskap, 1:06.82 |
2014: Alice Palmkvist, Simklubben Elfsborg, 1:06.91 |
2015: Hanna Rosvall, Ängelholms Simsällskap, 1:06.34 |
|
Beräknad start 09:58 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
459 |
0 |
Therese Pålsson |
2001 |
BJ4401 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:18.59 |
46 |
1 |
Emmy Nordström |
2002 |
AH4602 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:18.36 |
674 |
2 |
Ulrika von Buxhoeveden |
2001 |
AQ4601 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:18.07 |
756 |
3 |
Clara Aronsson |
2002 |
AE4202 |
TYRINGE SS |
|
25m |
1:17.74 |
70 |
4 |
Ella Laurén |
2001 |
AO1201 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:17.47 |
332 |
5 |
Vilma Rudolf |
2002 |
AW1202 |
KK KARPEN |
|
25m |
1:17.55 |
970 |
6 |
Frida Tunheim-Glad |
2001 |
BU5201 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:18.06 |
335 |
7 |
Matilda Bengtsson |
2002 |
AK7802 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:18.29 |
215 |
8 |
Ellen Rosdahl |
2002 |
AO0802 |
HS |
|
25m |
1:18.56 |
476 |
9 |
Julia Wollentz |
2002 |
AO1202 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:18.72 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
258 |
0 |
Victoria Vulic |
2002 |
BH8402 |
HS |
|
25m |
1:17.30 |
681 |
1 |
Klara Stigsson |
2001 |
AL0201 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:17.22 |
192 |
2 |
Moa Nilsson |
2001 |
AO4201 |
HS |
|
25m |
1:17.15 |
327 |
3 |
Emilia Olsson |
2002 |
AA6802 |
KK KARPEN |
|
25m |
1:16.94 |
675 |
4 |
Therese Baltzarsson |
2001 |
AE5201 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:16.79 |
155 |
5 |
Maja Jönsson |
2001 |
BL1201 |
HS |
|
25m |
1:16.85 |
469 |
6 |
Elsa Wahlbeck |
2002 |
AM4202 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:17.01 |
715 |
7 |
Amalia Degler |
2001 |
AG2601 |
SK TRITON |
|
25m |
1:17.16 |
906 |
8 |
Inez Jensen |
2001 |
BI8201 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:17.27 |
479 |
9 |
Josephine Ålenius |
2002 |
AY2402 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:17.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
959 |
0 |
Linn Olsson |
2002 |
AG8402 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:16.41 |
843 |
1 |
Emma Vileus |
2001 |
AW1401 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:16.12 |
236 |
2 |
Wilma Svensson |
2002 |
BK8402 |
HS |
|
25m |
1:15.93 |
710 |
3 |
Karin Björkman |
2001 |
AD9401 |
SK TRITON |
|
25m |
1:15.76 |
500 |
4 |
Olivia Skog |
2002 |
AI1602 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:15.59 |
15 |
5 |
Clara Qvade Rasmusen |
2001 |
0148AH |
HILLERØD |
|
25m |
1:15.75 |
11 |
6 |
Natascha Laigaard |
2002 |
0246AR |
HILLERØD |
|
25m |
1:15.85 |
158 |
7 |
Sara Kjellnäs |
2002 |
AO6602 |
HS |
|
25m |
1:16.03 |
847 |
8 |
Lovisa Svensson |
2002 |
AH6802 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:16.24 |
16 |
9 |
Sofia Qvade Rasmusen |
2001 |
0138AH |
HILLERØD |
|
25m |
1:16.43 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
91 |
0 |
Emma Andersson |
2002 |
AO1802 |
HS |
|
25m |
1:15.00 |
567 |
1 |
Agnes Cato |
2001 |
AB8201 |
OSBY SS |
|
25m |
1:14.87 |
580 |
2 |
Moa Olofsson |
2002 |
AG8202 |
OSBY SS |
|
25m |
1:14.68 |
128 |
3 |
Kajsa Gustavsson |
2001 |
AW2401 |
HS |
|
25m |
1:14.47 |
483 |
4 |
Matilda Torén |
2001 |
AO1601 |
LIDKÖPING |
|
25m |
1:14.19 |
664 |
5 |
Emmy Johnsson |
2001 |
AT6801 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:14.33 |
278 |
6 |
Kajsa Norell Dahlqvist |
2001 |
AV2401 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:14.58 |
933 |
7 |
Alma Sandberg |
2002 |
AU3802 |
SIM ENGELH |
|
25m |
1:14.78 |
665 |
8 |
Hedda Nilsson-Halvardsson |
2001 |
AQ3601 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:14.89 |
19 |
9 |
Matilde Weibel |
2002 |
0244AC |
HILLERØD |
|
25m |
1:15.42 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
654 |
0 |
Tova Nilsson |
2002 |
AC0202 |
S 71 |
|
25m |
1:13.74 |
878 |
1 |
Tilde Larsson |
2001 |
AT5801 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:13.24 |
99 |
2 |
Lisa Bengtsson |
2002 |
AE5802 |
HS |
|
25m |
1:11.38 |
745 |
3 |
Sara Stenberg |
2001 |
AA8601 |
SK TRITON |
|
25m |
1:11.24 |
578 |
4 |
Simone Karlsson |
2001 |
AI2201 |
OSBY SS |
|
25m |
1:08.84 |
9 |
5 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
0102AA |
HILLERØD |
|
25m |
1:09.47 |
329 |
6 |
Linnéa Persson |
2002 |
AA5802 |
KK KARPEN |
|
25m |
1:11.33 |
581 |
7 |
Andrea Prai |
2001 |
AI3201 |
OSBY SS |
|
25m |
1:12.88 |
597 |
8 |
Tova Hegardt |
2002 |
AV3802 |
POSEIDON |
|
25m |
1:13.57 |
202 |
9 |
Elly Palm |
2001 |
BP4401 |
HS |
|
25m |
1:14.11 |
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
02 april 2016 |
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap |
Utskriftstid |
19:43 |
|