Program för Öresund Meeting 2016
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 18
|
Tävling |
Öresund Meeting 2016 |
|
Utskriftsdatum |
01 april 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Helsingborg |
|
Utskriftstid |
18:17 |
|
|
Arrangör |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 april 2016 |
|
|
|
|
Gren 18, 100m Bröstsim Fl. 16år oä |
Finaler (4) |
2013: Lina Rosvall, Ängelholms Simsällskap, 1:11.69 |
2014: Mari Louise Tran, Helsingborgs Simsällskap, 1:10.09 |
2015: Sophie Hansson, Helsingborgs Simsällskap, 1:08.01 |
|
Beräknad start 12:01 |
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
60 |
3 |
Sofia Christerson |
1999 |
AJ9299 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:29.14 |
344 |
4 |
Ylva Franck |
2000 |
BP6400 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:26.98 |
757 |
5 |
Thea Aronsson |
2000 |
AS6400 |
TYRINGE SS |
|
25m |
1:29.02 |
716 |
6 |
Cornelia Forsgren |
2000 |
AC2800 |
SK TRITON |
|
25m |
1:33.29 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
147 |
0 |
Nicole Johnson |
2000 |
AV9200 |
HS |
|
25m |
1:26.04 |
849 |
1 |
Fanny Trollstad |
1997 |
AH5497 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:24.16 |
12 |
2 |
Pernille Nislev |
1998 |
9842AC |
HILLERØD |
|
25m |
1:22.51 |
609 |
3 |
Vivianne Olsson |
2000 |
AV5600 |
POSEIDON |
|
25m |
1:21.89 |
3 |
4 |
Augusta Marie Christensen |
2000 |
0026AC |
HILLERØD |
|
50m |
1:20.86 |
962 |
5 |
Nicola Parfitt |
2000 |
AE3400 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:20.96 |
945 |
6 |
Emilia Frederiksen |
2000 |
AJ8800 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:21.90 |
352 |
7 |
Ebba Hultgren |
2000 |
AL8400 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:23.98 |
844 |
8 |
Alicia Virgili |
2000 |
AP5600 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:25.16 |
346 |
9 |
Daniela Fredriksson |
2000 |
AQ9200 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:26.88 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
612 |
0 |
Maria Persson |
1993 |
AK7693 |
POSEIDON |
|
25m |
1:20.24 |
111 |
1 |
Amanda Dittlau |
2000 |
AN5200 |
HS |
|
25m |
1:19.71 |
650 |
2 |
Sofie Klügel |
1998 |
AC1698 |
S 71 |
|
25m |
1:18.44 |
119 |
3 |
Alva Ericsson |
2000 |
AN8200 |
HS |
|
25m |
1:17.66 |
451 |
4 |
Fanny Nilsson |
1998 |
AT9498 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:15.62 |
583 |
5 |
Ellen Torkelsson |
2000 |
AD4800 |
OSBY SS |
|
25m |
1:17.66 |
622 |
6 |
Vickie Berg |
2000 |
AS2800 |
SK RAN |
|
25m |
1:17.75 |
39 |
7 |
Alice Möller |
2000 |
AD9200 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:19.45 |
729 |
8 |
Johanna Nilsson |
1996 |
AD0696 |
SK TRITON |
|
25m |
1:19.81 |
671 |
9 |
Olga Schubert |
2000 |
AK2800 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:20.36 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
497 |
0 |
Louise Ranevi |
1999 |
AI3299 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:14.32 |
445 |
1 |
Anna Kubicka |
1989 |
AH0889 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:13.33 |
188 |
2 |
Josefine Möller |
1996 |
AN5296 |
HS |
|
25m |
1:12.46 |
291 |
3 |
Jenny Christensson |
1996 |
BD4696 |
SS IDEN |
|
25m |
1:10.37 |
244 |
4 |
Mari Louise Tran |
1997 |
AL2897 |
HS |
|
25m |
1:08.53 |
273 |
5 |
Klara Juliusson |
1997 |
AH3897 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:10.26 |
217 |
6 |
Lina Rosvall |
1997 |
AC2897 |
HS |
|
25m |
1:11.32 |
169 |
7 |
Sandra Lendt |
2000 |
AH0400 |
HS |
|
25m |
1:12.94 |
884 |
8 |
Alicia Norberg Randowo |
1999 |
AS4499 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:13.78 |
270 |
9 |
Maja Johansson |
1999 |
AW2899 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:14.90 |
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
01 april 2016 |
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap |
Utskriftstid |
18:17 |
|