Program för UGP 1 och ENA-sprinten
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag den 30/1 Klockan 15.00 (Insim kl 13.50)
Heatlista Gren 6
|
Tävling |
Ungdoms GP 1/ENA Sprinten2016 |
|
Utskriftsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Enköping |
|
Utskriftstid |
14:22 |
|
|
Arrangör |
SK ENA |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer |
Finaler (15) |
Beräknad start 15:20 |
Heat 1 (15) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
64 |
2 |
Alice Roos |
2007 |
AA7407 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
|
34 |
3 |
Maja Brattberg |
2005 |
AK7205 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
|
52 |
4 |
Lovisa Laine |
2005 |
AB9405 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
66 |
1 |
Ellen Roos |
2005 |
AF1605 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
|
148 |
2 |
Sandra Metzsch |
1999 |
BS7699 |
ÖSA |
|
25m |
|
98 |
3 |
Elvira Bergsten |
2005 |
AO8605 |
KARLSTAD |
|
25m |
|
49 |
4 |
Frida Karlsson |
2005 |
AH0405 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
|
48 |
5 |
Tove Karlberg |
2003 |
BP1203 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
|
99 |
6 |
Clara Berner |
2004 |
BA4204 |
KARLSTAD |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
21 |
1 |
Tara Klarbo Egan |
2005 |
AQ6605 |
SK ENA |
|
25m |
|
54 |
2 |
My Larsson |
2005 |
AF8405 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
|
1 |
3 |
Anna Bohman |
2000 |
BB7200 |
ARVIKA SS |
|
25m |
2:17.04 |
30 |
4 |
Sigrid Bengtsson |
2005 |
AI3205 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
|
100 |
5 |
Vilma Duelien |
2004 |
BF4604 |
KARLSTAD |
|
25m |
|
58 |
6 |
Linnéa Magnusson |
2005 |
AH1405 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
176 |
1 |
Amy Smit |
2003 |
AV4603 |
BÅLSTA SK |
|
25m |
1:53.13 |
87 |
2 |
Thea Lekberg |
2004 |
AR0404 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:47.35 |
154 |
3 |
Filippa Sjöholm Sundström |
2003 |
BQ8203 |
ÖSA |
|
25m |
1:45.26 |
115 |
4 |
Agnes Rönnquist |
2004 |
BA7604 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:46.19 |
45 |
5 |
Cornelia Johansson |
2004 |
BC4804 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:52.46 |
165 |
6 |
Evelina Larsson |
2002 |
BA1602 |
HK SIM |
|
25m |
1:54.96 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
11 |
1 |
Tea Persson |
2004 |
AC1404 |
BÅLSTA SK |
|
25m |
1:42.30 |
182 |
2 |
Tilda Granlund |
2001 |
AF0201 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:39.56 |
29 |
3 |
Cecilia Ahnlund |
2001 |
BC9401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:37.79 |
41 |
4 |
Maja Gustafsson |
2001 |
AM8401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:39.45 |
20 |
5 |
Alice Johansson |
2003 |
AJ0603 |
SK ENA |
|
25m |
1:40.23 |
27 |
6 |
Malvina Walldén |
2005 |
AB1205 |
SK ENA |
|
25m |
1:44.01 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
79 |
1 |
Emilia Eerola |
1999 |
BE1499 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:37.09 |
67 |
2 |
Elin Sand |
2002 |
BV9602 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:35.71 |
119 |
3 |
Miranda Wahlstedt |
2006 |
AA1606 |
KARLSTAD |
|
50m |
1:35.11 |
145 |
4 |
Smilla Holgersson Eliasson |
2003 |
AQ9803 |
ÖSA |
|
25m |
1:35.24 |
95 |
5 |
Signe Åberg |
2000 |
BL7800 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:36.45 |
175 |
6 |
Emily Sandberg |
2004 |
AH2204 |
BÅLSTA SK |
|
25m |
1:37.41 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
14 |
1 |
Alicia Budden |
2004 |
AA5404 |
SK ENA |
|
25m |
1:34.25 |
47 |
2 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
AQ8203 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:31.86 |
61 |
3 |
Isabelle Persson |
2003 |
AQ1203 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:29.30 |
38 |
4 |
Josefin Fundberg |
2004 |
AC2604 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:29.72 |
62 |
5 |
Johanna Pettersson |
2003 |
AL9803 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:33.67 |
86 |
6 |
Sanna Lekberg |
2001 |
AM4201 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:34.45 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
93 |
1 |
Filippa Thyrman |
2001 |
BU0601 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:28.86 |
174 |
2 |
Alma Norgren |
2004 |
AR6404 |
BÅLSTA SK |
|
25m |
1:28.18 |
167 |
3 |
Ellen Olsson |
2002 |
AV3202 |
HK SIM |
|
25m |
1:28.07 |
46 |
4 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
AY5401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:28.07 |
33 |
5 |
Emma Björk |
2002 |
AZ0402 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:28.85 |
102 |
6 |
Emmy Hedin |
2001 |
BO5401 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:28.87 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
80 |
1 |
Matilda Ek |
2002 |
AG5202 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:26.69 |
12 |
2 |
Anna Viinapuu |
2000 |
AH8400 |
BÅLSTA SK |
|
25m |
1:25.04 |
184 |
3 |
Ellinor Larsson |
1999 |
BG2299 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:23.65 |
51 |
4 |
Izabella Kullman |
2002 |
AG9202 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:23.98 |
146 |
5 |
Mikaela Juhler |
2000 |
BM7200 |
ÖSA |
|
25m |
1:26.20 |
5 |
6 |
Miranda Kristiansson |
2001 |
AP6401 |
ARVIKA SS |
|
25m |
1:27.07 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
140 |
1 |
Terese Engström |
1999 |
BF1899 |
ÖSA |
|
25m |
1:21.84 |
63 |
2 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
BJ6600 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:20.93 |
28 |
3 |
Alva Abrahamsson |
2004 |
AQ6604 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:20.26 |
106 |
4 |
Emma Hjort |
2000 |
AZ4800 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:20.59 |
155 |
5 |
Jennifer Titus |
2002 |
AG5402 |
ÖSA |
|
25m |
1:20.99 |
40 |
6 |
Frida Gustafsson |
2001 |
AM5401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:22.32 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
53 |
1 |
Nora Laine |
2000 |
AP8400 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:20.20 |
195 |
2 |
Stella Verner |
2003 |
AF6403 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:20.12 |
92 |
3 |
Agnes Rydh-Dufva |
2002 |
AM9202 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:19.84 |
161 |
4 |
Ellen Eriksson |
2001 |
BP7201 |
HK SIM |
|
25m |
1:19.92 |
36 |
5 |
Tilde Eklind |
1999 |
BH1699 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:20.13 |
101 |
6 |
Clara Gustavson |
2003 |
BA4403 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:20.24 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
169 |
1 |
Emma Sebelius |
2002 |
AN7402 |
HK SIM |
|
25m |
1:19.52 |
142 |
2 |
Salma Gabot |
2001 |
AN1801 |
ÖSA |
|
25m |
1:18.07 |
17 |
3 |
Clara Eklund |
2000 |
AV5800 |
SK ENA |
|
25m |
1:17.58 |
56 |
4 |
Emilia Loikala |
2000 |
AY6800 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:18.06 |
23 |
5 |
Matilda Olausson |
2004 |
AI0604 |
SK ENA |
|
25m |
1:18.94 |
24 |
6 |
Sara Randerstedt |
2004 |
AC3804 |
SK ENA |
|
25m |
1:19.81 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
90 |
1 |
Elin Nilsson |
2001 |
BU9401 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:17.03 |
13 |
2 |
Emilia Boberg |
2002 |
AV9602 |
SK ENA |
|
25m |
1:16.67 |
72 |
3 |
Tilda Wik |
2001 |
AX5401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:15.99 |
77 |
4 |
Stina Andersson |
2002 |
AG2202 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:16.62 |
25 |
5 |
Adelina Walldén |
2002 |
AS2602 |
SK ENA |
|
25m |
1:16.68 |
114 |
6 |
Isabelle Rydahl |
2003 |
AC0203 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:17.13 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
152 |
1 |
Evelina Rydén |
2000 |
BM2400 |
ÖSA |
|
25m |
1:15.75 |
22 |
2 |
Tova Magnusson |
2002 |
AC5802 |
SK ENA |
|
25m |
1:14.80 |
55 |
3 |
Katarina Lindoff |
2000 |
AY7800 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:14.09 |
50 |
4 |
Amanda Kullman |
2000 |
AN3400 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:14.79 |
166 |
5 |
Jennie Lundgren |
2001 |
AG2401 |
HK SIM |
|
25m |
1:15.22 |
158 |
6 |
Josefine Åhlund |
2002 |
AU5802 |
ÖSA |
|
25m |
1:15.94 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
117 |
1 |
Michaela Thyberg |
2000 |
AL6600 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:11.39 |
32 |
2 |
Sofia Bjälevik |
1999 |
AT8299 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:09.54 |
149 |
3 |
Clara Momats |
2000 |
AG9800 |
ÖSA |
|
25m |
1:07.97 |
153 |
4 |
Sandra Rääf |
2000 |
AW8200 |
ÖSA |
|
25m |
1:08.59 |
57 |
5 |
Rebecka Loikala |
2000 |
AS7700 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:11.01 |
118 |
6 |
Michelle Träff |
2002 |
BE0602 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:12.85 |
Skapad av WinGrodan 1.24.08 |
Utskriftsdatum |
30 januari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Ena |
Utskriftstid |
14:22 |
|