2019-09-20   14:03:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 och ENA-sprinten

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 30/1 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.50)

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/ENA Sprinten2016    Utskriftsdatum  30 januari 2016   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  09:22   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 januari 2016         
 
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer  Finaler (16) 
Beräknad start 10:00 
Heat 1 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
48  Tove Karlberg  2003  BP1203  ESKILSTUNA    25m   
148  Sandra Metzsch  1999  BS7699  ÖSA    25m   
98  Elvira Bergsten  2005  AO8605  KARLSTAD    25m   
               
               

 
Heat 2 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
154  Filippa Sjöholm Sundström  2003  BQ8203  ÖSA    25m   
66  Ellen Roos  2005  AF1605  ESKILSTUNA    25m  1:43.52 
64  Alice Roos  2007  AA7407  ESKILSTUNA    25m  1:46.08 
100  Vilma Duelien  2004  BF4604  KARLSTAD    25m   
               

 
Heat 3 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
49  Frida Karlsson  2005  AH0405  ESKILSTUNA    25m  1:42.25 
99  Clara Berner  2004  BA4204  KARLSTAD    25m  1:41.32 
113  Elin Peistorpet  2004  AY0404  KARLSTAD    25m  1:40.81 
34  Maja Brattberg  2005  AK7205  ESKILSTUNA    25m  1:41.17 
30  Sigrid Bengtsson  2005  AI3205  ESKILSTUNA    25m  1:41.98 
58  Linnéa Magnusson  2005  AH1405  ESKILSTUNA    25m  1:42.34 

 
Heat 4 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
54  My Larsson  2005  AF8405  ESKILSTUNA    25m  1:35.46 
115  Agnes Rönnquist  2004  BA7604  KARLSTAD    25m  1:29.97 
67  Elin Sand  2002  BV9602  ESKILSTUNA    25m  1:29.22 
21  Tara Klarbo Egan  2005  AQ6605  SK ENA    25m  1:29.30 
165  Evelina Larsson  2002  BA1602  HK SIM    25m  1:32.93 
45  Cornelia Johansson  2004  BC4804  ESKILSTUNA    25m  1:38.25 

 
Heat 5 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
87  Thea Lekberg  2004  AR0404  KARLSKO SF    25m  1:27.91 
52  Lovisa Laine  2005  AB9405  ESKILSTUNA    25m  1:27.48 
27  Malvina Walldén  2005  AB1205  SK ENA    25m  1:25.33 
176  Amy Smit  2003  AV4603  BÅLSTA SK    25m  1:26.12 
145  Smilla Holgersson Eliasson  2003  AQ9803  ÖSA    25m  1:27.69 
62  Johanna Pettersson  2003  AL9803  ESKILSTUNA    25m  1:28.22 

 
Heat 6 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
47  Rebecka Jungstedt  2003  AQ8203  ESKILSTUNA    25m  1:22.49 
11  Tea Persson  2004  AC1404  BÅLSTA SK    25m  1:20.00 
61  Isabelle Persson  2003  AQ1203  ESKILSTUNA    25m  1:18.23 
119  Miranda Wahlstedt  2006  AA1606  KARLSTAD    25m  1:19.73 
175  Emily Sandberg  2004  AH2204  BÅLSTA SK    25m  1:20.60 
51  Izabella Kullman  2002  AG9202  ESKILSTUNA    25m  1:22.70 

 
Heat 7 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
174  Alma Norgren  2004  AR6404  BÅLSTA SK    25m  1:17.82 
90  Elin Nilsson  2001  BU9401  KARLSKO SF    50m  1:16.97 
146  Mikaela Juhler  2000  BM7200  ÖSA    25m  1:16.76 
33  Emma Björk  2002  AZ0402  ESKILSTUNA    25m  1:16.80 
111  Sofia Mattsson  2004  BC0604  KARLSTAD    25m  1:17.45 
195  Stella Verner  2003  AF6403  ESKILSTUNA    25m  1:18.19 

 
Heat 8 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
95  Signe Åberg  2000  BL7800  KARLSKO SF    50m  1:16.42 
38  Josefin Fundberg  2004  AC2604  ESKILSTUNA    25m  1:14.87 
29  Cecilia Ahnlund  2001  BC9401  ESKILSTUNA    25m  1:14.57 
104  Ingrid Hellgren  2003  AW1203  KARLSTAD    25m  1:14.65 
20  Alice Johansson  2003  AJ0603  SK ENA    25m  1:16.34 
140  Terese Engström  1999  BF1899  ÖSA    25m  1:16.49 

 
Heat 9 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
80  Matilda Ek  2002  AG5202  KARLSKO SF    25m  1:14.39 
28  Alva Abrahamsson  2004  AQ6604  ESKILSTUNA    25m  1:13.64 
46  Matilda Jungstedt  2001  AY5401  ESKILSTUNA    25m  1:13.48 
14  Alicia Budden  2004  AA5404  SK ENA    25m  1:13.64 
93  Filippa Thyrman  2001  BU0601  KARLSKO SF    25m  1:13.97 
155  Jennifer Titus  2002  AG5402  ÖSA    25m  1:14.41 

 
Heat 10 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
79  Emilia Eerola  1999  BE1499  KARLSKO SF    25m  1:12.72 
77  Stina Andersson  2002  AG2202  KARLSKO SF    25m  1:11.82 
13  Emilia Boberg  2002  AV9602  SK ENA    25m  1:11.03 
101  Clara Gustavson  2003  BA4403  KARLSTAD    25m  1:11.60 
169  Emma Sebelius  2002  AN7402  HK SIM    25m  1:12.71 
182  Tilda Granlund  2001  AF0201  STRÄNGNÄS    25m  1:13.31 

 
Heat 11 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
82  Linn Granlund  2001  AM3801  KARLSKO SF    25m  1:10.73 
41  Maja Gustafsson  2001  AM8401  ESKILSTUNA    25m  1:10.46 
23  Matilda Olausson  2004  AI0604  SK ENA    25m  1:10.36 
24  Sara Randerstedt  2004  AC3804  SK ENA    25m  1:10.38 
53  Nora Laine  2000  AP8400  ESKILSTUNA    25m  1:10.71 
63  Ylva Rehnholm  2000  BJ6600  ESKILSTUNA    25m  1:10.90 

 
Heat 12 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
158  Josefine Åhlund  2002  AU5802  ÖSA    25m  1:09.53 
166  Jennie Lundgren  2001  AG2401  HK SIM    25m  1:09.34 
102  Emmy Hedin  2001  BO5401  KARLSTAD    25m  1:09.07 
161  Ellen Eriksson  2001  BP7201  HK SIM    25m  1:09.13 
Clara Hedling  2001  AP9201  ARVIKA SS    25m  1:09.49 
Matilda Kristiansson  2001  AP4401  ARVIKA SS    25m  1:09.83 

 
Heat 13 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
167  Ellen Olsson  2002  AV3202  HK SIM    25m  1:08.67 
86  Sanna Lekberg  2001  AM4201  KARLSKO SF    25m  1:07.00 
40  Frida Gustafsson  2001  AM5401  ESKILSTUNA    25m  1:06.88 
144  Magdalena Hagsten Skarda  2003  AO6603  ÖSA    25m  1:06.91 
72  Tilda Wik  2001  AX5401  ESKILSTUNA    25m  1:08.20 
142  Salma Gabot  2001  AN1801  ÖSA    25m  1:08.74 

 
Heat 14 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
117  Michaela Thyberg  2000  AL6600  KARLSTAD    25m  1:06.72 
12  Anna Viinapuu  2000  AH8400  BÅLSTA SK    25m  1:06.20 
50  Amanda Kullman  2000  AN3400  ESKILSTUNA    25m  1:05.85 
106  Emma Hjort  2000  AZ4800  KARLSTAD    25m  1:05.97 
152  Evelina Rydén  2000  BM2400  ÖSA    25m  1:06.59 
36  Tilde Eklind  1999  BH1699  ESKILSTUNA    25m  1:06.82 

 
Heat 15 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
56  Emilia Loikala  2000  AY6800  ESKILSTUNA    25m  1:05.23 
25  Adelina Walldén  2002  AS2602  SK ENA    25m  1:05.03 
55  Katarina Lindoff  2000  AY7800  ESKILSTUNA    25m  1:04.34 
17  Clara Eklund  2000  AV5800  SK ENA    25m  1:04.87 
92  Agnes Rydh-Dufva  2002  AM9202  KARLSKO SF    25m  1:05.12 
118  Michelle Träff  2002  BE0602  KARLSTAD    25m  1:05.52 

 
Heat 16 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
32  Sofia Bjälevik  1999  AT8299  ESKILSTUNA    25m  1:04.23 
153  Sandra Rääf  2000  AW8200  ÖSA    25m  1:02.98 
57  Rebecka Loikala  2000  AS7700  ESKILSTUNA    25m  1:01.88 
114  Isabelle Rydahl  2003  AC0203  KARLSTAD    25m  1:02.91 
85  Alexandra Kinell  2000  AF2200  KARLSKO SF    25m  1:03.53 
22  Tova Magnusson  2002  AC5802  SK ENA    25m  1:04.26 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.08  Utskriftsdatum  30 januari 2016 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  09:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner