2019-09-20   14:02:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 och ENA-sprinten

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 100m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
39  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  1:01.16   
57  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  1:01.88   
114  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  1:02.91   
153  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  1:02.98   
85  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:03.53   
44  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  1:03.68   
32  Bjälevik Sofia  1999  ESKILSTUNA  AT8299  25 m  1:04.23   
22  Magnusson Tova  2002  SK ENA  AC5802  25 m  1:04.26   
55  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  25 m  1:04.34   
10  17  Eklund Clara  2000  SK ENA  AV5800  25 m  1:04.87   
11  25  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  1:05.03   
12  92  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  1:05.12   
13  56  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m  1:05.23   
14  118  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  1:05.52   
15  50  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  1:05.85   
16  106  Hjort Emma  2000  KARLSTAD  AZ4800  25 m  1:05.97   
17  12  Viinapuu Anna  2000  BÅLSTA SK  AH8400  25 m  1:06.20   
18  152  Rydén Evelina  2000  ÖSA  BM2400  25 m  1:06.59   
19  117  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  1:06.72   
20  36  Eklind Tilde  1999  ESKILSTUNA  BH1699  25 m  1:06.82   
21  162  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:06.87   
22  40  Gustafsson Frida  2001  ESKILSTUNA  AM5401  25 m  1:06.88   
23  144  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  1:06.91   
24  86  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  1:07.00   
25  81  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  1:07.11   
26  72  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  25 m  1:08.20   
27  167  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  1:08.67   
28  142  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  1:08.74   
29  102  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  1:09.07   
30  161  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  1:09.13   
31  166  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  1:09.34   
32  Hedling Clara  2001  ARVIKA SS  AP9201  25 m  1:09.49   
33  158  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:09.53   
34  Kristiansson Matilda  2001  ARVIKA SS  AP4401  25 m  1:09.83   
35  23  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  1:10.36   
36  24  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  1:10.38   
37  41  Gustafsson Maja  2001  ESKILSTUNA  AM8401  25 m  1:10.46   
38  53  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  1:10.71   
39  82  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  25 m  1:10.73   
40  63  Rehnholm Ylva  2000  ESKILSTUNA  BJ6600  25 m  1:10.90   
41  13  Boberg Emilia  2002  SK ENA  AV9602  25 m  1:11.03   
42  Ardanius Matilda  2001  BÅLSTA SK  AC9401  25 m  1:11.40   
43  101  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  1:11.60   
44  77  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  1:11.82   
45  169  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  1:12.71   
46  79  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  25 m  1:12.72   
47  Pettersson Majken  2001  ARVIKA SS  BG6201  25 m  1:13.16   
48  182  Granlund Tilda  2001  STRÄNGNÄS  AF0201  25 m  1:13.31   
49  46  Jungstedt Matilda  2001  ESKILSTUNA  AY5401  25 m  1:13.48   
50  14  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  25 m  1:13.64   
51  28  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  1:13.64   
52  93  Thyrman Filippa  2001  KARLSKO SF  BU0601  25 m  1:13.97   
53  80  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  1:14.39   
54  155  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  1:14.41   
55  29  Ahnlund Cecilia  2001  ESKILSTUNA  BC9401  25 m  1:14.57   
56  104  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD  AW1203  25 m  1:14.65   
57  38  Fundberg Josefin  2004  ESKILSTUNA  AC2604  25 m  1:14.87   
58  20  Johansson Alice  2003  SK ENA  AJ0603  25 m  1:16.34   
59  95  Åberg Signe  2000  KARLSKO SF  BL7800  50 m  1:16.42   
60  140  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  1:16.49   
61  146  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  25 m  1:16.76   
62  33  Björk Emma  2002  ESKILSTUNA  AZ0402  25 m  1:16.80   
63  90  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  50 m  1:16.97   
64  111  Mattsson Sofia  2004  KARLSTAD  BC0604  25 m  1:17.45   
65  97  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  1:17.71   
66  174  Norgren Alma  2004  BÅLSTA SK  AR6404  25 m  1:17.82   
67  195  Verner Stella  2003  ESKILSTUNA  AF6403  25 m  1:18.19  EFT 
68  61  Persson Isabelle  2003  ESKILSTUNA  AQ1203  25 m  1:18.23   
69  160  Brattström Majja  2004  HK SIM  AR8804  25 m  1:18.50   
70  180  Billström Minna  2001  STRÄNGNÄS  BH8201  25 m  1:19.69   
71  119  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  25 m  1:19.73   
72  11  Persson Tea  2004  BÅLSTA SK  AC1404  25 m  1:20.00   
73  175  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m  1:20.60   
74  47  Jungstedt Rebecka  2003  ESKILSTUNA  AQ8203  25 m  1:22.49   
75  51  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  25 m  1:22.70   
76  69  Shahverdyan Eva  2004  ESKILSTUNA  AQ6204  25 m  1:22.77   
77  194  Bengtsson Madeleine  2005  ESKILSTUNA  AK9205  25 m  1:24.22  EFT 
78  27  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  1:25.33   
79  176  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m  1:26.12   
80  172  Ingemansson Sofia  2004  BÅLSTA SK  AC9204  25 m  1:27.06   
81  52  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  25 m  1:27.48   
82  145  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  1:27.69   
83  87  Lekberg Thea  2004  KARLSKO SF  AR0404  25 m  1:27.91   
84  62  Pettersson Johanna  2003  ESKILSTUNA  AL9803  25 m  1:28.22   
85  67  sand Elin  2002  ESKILSTUNA  BV9602  25 m  1:29.22   
86  21  Klarbo Egan Tara  2005  SK ENA  AQ6605  25 m  1:29.30   
87  115  Rönnquist Agnes  2004  KARLSTAD  BA7604  25 m  1:29.97   
88  165  Larsson Evelina  2002  HK SIM  BA1602  25 m  1:32.93   
89  164  Larsson Ebba  2003  HK SIM  BO3603  25 m  1:35.14   
90  54  Larsson My  2005  ESKILSTUNA  AF8405  25 m  1:35.46   
91  45  Johansson Cornelia  2004  ESKILSTUNA  BC4804  25 m  1:38.25   
92  113  Peistorpet Elin  2004  KARLSTAD  AY0404  25 m  1:40.81   
93  34  Brattberg Maja  2005  ESKILSTUNA  AK7205  25 m  1:41.17   
94  99  Berner Clara  2004  KARLSTAD  BA4204  25 m  1:41.32   
95  30  Bengtsson Sigrid  2005  ESKILSTUNA  AI3205  25 m  1:41.98   
96  49  Karlsson Frida  2005  ESKILSTUNA  AH0405  25 m  1:42.25   
97  58  Magnusson Linnéa  2005  ESKILSTUNA  AH1405  25 m  1:42.34   
98  66  Roos Ellen  2005  ESKILSTUNA  AF1605  25 m  1:43.52   
99  64  Roos Alice  2007  ESKILSTUNA  AA7407  25 m  1:46.08   
100  48  Karlberg Tove  2003  ESKILSTUNA  BP1203  25 m     
101  98  Bergsten Elvira  2005  KARLSTAD  AO8605  25 m     
102  100  Duelien Vilma  2004  KARLSTAD  BF4604  25 m     
103  148  Metzsch Sandra  1999  ÖSA  BS7699  25 m     
104  154  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  28 januari 2016 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  16:18 
 
2_S
Gren 2, 800m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
91  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  9:21.31   
193  Ekesten Gustav  1998  SK ENA  AJ4398  25 m  9:29.14  EFT 
70  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  25 m  9:42.60   
163  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  9:55.53   
73  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  25 m  10:05.12   
147  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  10:07.69   
10  Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  10:22.11   
19  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  10:26.84   
31  Bidebo Carl  2000  ESKILSTUNA  AN9900  25 m  10:33.94   
10  68  Shahverdyan Artush  2000  ESKILSTUNA  AM3100  25 m  10:39.83   
11  26  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  10:42.61   
12  89  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  11:21.02   
13  156  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  11:31.28   
14  116  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  11:37.85   
15  157  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  11:42.94   
16  120  Vestin Samuel  2002  KARLSTAD  AJ2502  25 m  11:43.93   
17  110  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  11:55.29   
18  59  Paulson Elias  2000  ESKILSTUNA  AS0900  25 m  12:01.93   
19  Frykman Hampus  2002  BÅLSTA SK  AC5502  25 m  12:50.44   
20  65  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  12:52.94   
21  37  Fröjdfeldt Adam  1999  ESKILSTUNA  AT1999  25 m  12:54.70   
22  177  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  13:28.48   
23  42  Heikinniemi Edvin  2003  ESKILSTUNA  AH0503  25 m  13:58.12   
24  35  Dumanyan Arman  2002  ESKILSTUNA  AR1702  25 m     
25  43  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  25 m     
26  74  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  25 m     
27  83  Hodberg Noel  2002  KARLSKO SF  AS7302  25 m     
28  96  Ackema Bouwe  1998  KARLSTAD  AY6598  25 m     
29  141  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m     
30  178  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  28 januari 2016 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  16:18 
 
3_S
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
44  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  2:34.42   
57  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  2:35.84   
32  Bjälevik Sofia  1999  ESKILSTUNA  AT8299  25 m  2:43.87   
144  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  2:47.14   
53  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  2:50.76   
39  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  2:55.72   
50  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  2:57.43   
40  Gustafsson Frida  2001  ESKILSTUNA  AM5401  25 m  3:03.07   
166  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  3:08.68   
10  77  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  3:09.29   
11  29  Ahnlund Cecilia  2001  ESKILSTUNA  BC9401  25 m  3:12.69   
12  80  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  3:13.67   
13  12  Viinapuu Anna  2000  BÅLSTA SK  AH8400  25 m  3:13.90   
14  41  Gustafsson Maja  2001  ESKILSTUNA  AM8401  25 m  3:16.01   
15  20  Johansson Alice  2003  SK ENA  AJ0603  25 m  3:25.06   
16  14  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  25 m  3:34.84   
17  22  Magnusson Tova  2002  SK ENA  AC5802  25 m     
18  24  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m     
19  27  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m     
20  55  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  25 m     
21  56  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m     
22  72  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  25 m     
23  104  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD  AW1203  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  28 januari 2016 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  16:18 
 
4_S
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
147  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:06.56   
163  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:08.96   
68  Shahverdyan Artush  2000  ESKILSTUNA  AM3100  25 m  1:09.26   
10  Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  1:10.13   
138  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  1:10.84   
31  Bidebo Carl  2000  ESKILSTUNA  AN9900  25 m  1:13.03   
107  Jovancic Milos  2002  KARLSTAD  AH1302  25 m  1:13.21   
73  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  25 m  1:17.33   
59  Paulson Elias  2000  ESKILSTUNA  AS0900  25 m  1:18.91   
10  108  Jovancic Uros  2000  KARLSTAD  AS3300  25 m  1:20.32   
11  109  Lovén Vilhelm  1999  KARLSTAD  AP4999  50 m  1:20.65   
12  88  Lübeck Viktor  2002  KARLSKO SF  AG9302  25 m  1:21.45   
13  19  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  1:21.85   
14  187  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  1:22.46   
15  26  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  1:23.78   
16  177  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  1:25.83   
17  37  Fröjdfeldt Adam  1999  ESKILSTUNA  AT1999  25 m  1:28.35   
18  120  Vestin Samuel  2002  KARLSTAD  AJ2502  25 m  1:31.84   
19  139  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  1:32.55   
20  110  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  1:32.96   
21  178  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  1:42.74   
22  78  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m     
23  105  Hilmersson Erik  1998  KARLSTAD  AY7598  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  28 januari 2016 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  16:18 
 
5_S
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
70  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  25 m  2:22.17   
138  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  2:31.42   
156  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  2:32.96   
147  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  2:33.10   
10  Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  2:35.37   
31  Bidebo Carl  2000  ESKILSTUNA  AN9900  25 m  2:38.67   
37  Fröjdfeldt Adam  1999  ESKILSTUNA  AT1999  25 m  2:41.56   
19  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  2:42.15   
68  Shahverdyan Artush  2000  ESKILSTUNA  AM3100  25 m  2:42.41   
10  109  Lovén Vilhelm  1999  KARLSTAD  AP4999  50 m  2:43.01   
11  91  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  2:43.80   
12  26  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  2:47.40   
13  89  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  2:51.53   
14  65  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  2:56.01   
15  177  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  2:56.55   
16  120  Vestin Samuel  2002  KARLSTAD  AJ2502  25 m  2:59.75   
17  112  Myringby Filip  2001  KARLSTAD  AS6901  50 m  3:01.33   
18  110  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  3:01.41   
19  108  Jovancic Uros  2000  KARLSTAD  AS3300  25 m  3:01.79   
20  Frykman Hampus  2002  BÅLSTA SK  AC5502  25 m  3:19.44   
21  178  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  3:35.98   
22  42  Heikinniemi Edvin  2003  ESKILSTUNA  AH0503  25 m  3:37.05   
23  35  Dumanyan Arman  2002  ESKILSTUNA  AR1702  25 m     
24  43  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  25 m     
25  60  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m     
26  71  Verner Sigge  2005  ESKILSTUNA  AM1305  25 m     
27  74  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  25 m     
28  84  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  28 januari 2016 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  16:18 
 
6_S
Gren 6, 100m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
149  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  1:07.97   
153  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  1:08.59   
32  Bjälevik Sofia  1999  ESKILSTUNA  AT8299  25 m  1:09.54   
57  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  1:11.01   
117  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  1:11.39   
162  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:12.20   
118  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  1:12.85   
39  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  1:13.95   
55  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  25 m  1:14.09   
10  151  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  1:14.38   
11  50  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  1:14.79   
12  22  Magnusson Tova  2002  SK ENA  AC5802  25 m  1:14.80   
13  166  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  1:15.22   
14  152  Rydén Evelina  2000  ÖSA  BM2400  25 m  1:15.75   
15  158  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:15.94   
16  72  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  25 m  1:15.99   
17  77  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  1:16.62   
18  13  Boberg Emilia  2002  SK ENA  AV9602  25 m  1:16.67   
19  25  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  1:16.68   
20  90  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  25 m  1:17.03   
21  114  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  1:17.13   
22  17  Eklund Clara  2000  SK ENA  AV5800  25 m  1:17.58   
23  56  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m  1:18.06   
24  142  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  1:18.07   
25  44  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  1:18.77   
26  81  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  1:18.78   
27  23  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  1:18.94   
28  169  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  1:19.52   
29  24  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  1:19.81   
30  92  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  1:19.84   
31  161  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  1:19.92   
32  195  Verner Stella  2003  ESKILSTUNA  AF6403  25 m  1:20.12  EFT 
33  36  Eklind Tilde  1999  ESKILSTUNA  BH1699  25 m  1:20.13   
34  53  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  1:20.20   
35  101  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  1:20.24   
36  28  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  1:20.26   
37  106  Hjort Emma  2000  KARLSTAD  AZ4800  25 m  1:20.59   
38  63  Rehnholm Ylva  2000  ESKILSTUNA  BJ6600  25 m  1:20.93   
39  155  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  1:20.99   
40  140  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  1:21.84   
41  40  Gustafsson Frida  2001  ESKILSTUNA  AM5401  25 m  1:22.32   
42  97  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  1:22.33   
43  184  Larsson Ellinor  1999  STRÄNGNÄS  BG2299  25 m  1:23.65   
44  51  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  25 m  1:23.98   
45  Pettersson Majken  2001  ARVIKA SS  BG6201  25 m  1:24.50   
46  12  Viinapuu Anna  2000  BÅLSTA SK  AH8400  25 m  1:25.04   
47  Ardanius Matilda  2001  BÅLSTA SK  AC9401  25 m  1:25.54   
48  146  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  25 m  1:26.20   
49  80  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  1:26.69   
50  Kristiansson Miranda  2001  ARVIKA SS  AP6401  25 m  1:27.07   
51  46  Jungstedt Matilda  2001  ESKILSTUNA  AY5401  25 m  1:28.07   
52  167  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  1:28.07   
53  174  Norgren Alma  2004  BÅLSTA SK  AR6404  25 m  1:28.18   
54  33  Björk Emma  2002  ESKILSTUNA  AZ0402  25 m  1:28.85   
55  93  Thyrman Filippa  2001  KARLSKO SF  BU0601  25 m  1:28.86   
56  102  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  1:28.87   
57  61  Persson Isabelle  2003  ESKILSTUNA  AQ1203  25 m  1:29.30   
58  38  Fundberg Josefin  2004  ESKILSTUNA  AC2604  25 m  1:29.72   
59  47  Jungstedt Rebecka  2003  ESKILSTUNA  AQ8203  25 m  1:31.86   
60  69  Shahverdyan Eva  2004  ESKILSTUNA  AQ6204  25 m  1:31.89   
61  62  Pettersson Johanna  2003  ESKILSTUNA  AL9803  25 m  1:33.67   
62  14  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  25 m  1:34.25   
63  86  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  1:34.45   
64  180  Billström Minna  2001  STRÄNGNÄS  BH8201  25 m  1:34.82   
65  119  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  50 m  1:35.11   
66  145  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  1:35.24   
67  67  sand Elin  2002  ESKILSTUNA  BV9602  25 m  1:35.71   
68  194  Bengtsson Madeleine  2005  ESKILSTUNA  AK9205  25 m  1:36.14  EFT 
69  95  Åberg Signe  2000  KARLSKO SF  BL7800  25 m  1:36.45   
70  79  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  25 m  1:37.09   
71  175  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m  1:37.41   
72  29  Ahnlund Cecilia  2001  ESKILSTUNA  BC9401  25 m  1:37.79   
73  41  Gustafsson Maja  2001  ESKILSTUNA  AM8401  25 m  1:39.45   
74  182  Granlund Tilda  2001  STRÄNGNÄS  AF0201  25 m  1:39.56   
75  20  Johansson Alice  2003  SK ENA  AJ0603  25 m  1:40.23   
76  172  Ingemansson Sofia  2004  BÅLSTA SK  AC9204  25 m  1:42.28   
77  11  Persson Tea  2004  BÅLSTA SK  AC1404  25 m  1:42.30   
78  27  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  1:44.01   
79  154  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  1:45.26   
80  115  Rönnquist Agnes  2004  KARLSTAD  BA7604  25 m  1:46.19   
81  87  Lekberg Thea  2004  KARLSKO SF  AR0404  25 m  1:47.35   
82  45  Johansson Cornelia  2004  ESKILSTUNA  BC4804  25 m  1:52.46   
83  176  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m  1:53.13   
84  165  Larsson Evelina  2002  HK SIM  BA1602  25 m  1:54.96   
85  Bohman Anna  2000  ARVIKA SS  BB7200  25 m  2:17.04   
86  21  Klarbo Egan Tara  2005  SK ENA  AQ6605  25 m     
87  30  Bengtsson Sigrid  2005  ESKILSTUNA  AI3205  25 m     
88  34  Brattberg Maja  2005  ESKILSTUNA  AK7205  25 m     
89  48  Karlberg Tove  2003  ESKILSTUNA  BP1203  25 m     
90  49  Karlsson Frida  2005  ESKILSTUNA  AH0405  25 m     
91  52  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  25 m     
92  54  Larsson My  2005  ESKILSTUNA  AF8405  25 m     
93  58  Magnusson Linnéa  2005  ESKILSTUNA  AH1405  25 m     
94  64  Roos Alice  2007  ESKILSTUNA  AA7407  25 m     
95  66  Roos Ellen  2005  ESKILSTUNA  AF1605  25 m     
96  98  Bergsten Elvira  2005  KARLSTAD  AO8605  25 m     
97  99  Berner Clara  2004  KARLSTAD  BA4204  25 m     
98  100  Duelien Vilma  2004  KARLSTAD  BF4604  25 m     
99  148  Metzsch Sandra  1999  ÖSA  BS7699  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  28 januari 2016 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  16:18 
 
7_S
Gren 7, 200m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
138  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  2:09.26   
193  Ekesten Gustav  1998  SK ENA  AJ4398  25 m  2:12.05  EFT 
163  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  50 m  2:12.75   
147  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  2:14.72   
10  Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  2:14.83   
31  Bidebo Carl  2000  ESKILSTUNA  AN9900  25 m  2:15.36   
73  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  25 m  2:16.87   
156  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  2:19.04   
19  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  2:20.57   
10  68  Shahverdyan Artush  2000  ESKILSTUNA  AM3100  25 m  2:20.76   
11  78  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  2:23.29   
12  107  Jovancic Milos  2002  KARLSTAD  AH1302  25 m  2:24.49   
13  108  Jovancic Uros  2000  KARLSTAD  AS3300  25 m  2:24.82   
14  157  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  2:26.19   
15  109  Lovén Vilhelm  1999  KARLSTAD  AP4999  50 m  2:29.78   
16  26  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  2:29.94   
17  139  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  2:30.11   
18  Lundgren Emil  2000  ARVIKA SS  AI4500  25 m  2:31.68   
19  177  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  2:35.97   
20  110  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  2:37.22   
21  116  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  2:38.68   
22  59  Paulson Elias  2000  ESKILSTUNA  AS0900  25 m  2:39.15   
23  120  Vestin Samuel  2002  KARLSTAD  AJ2502  50 m  2:39.37   
24  187  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  2:40.96   
25  35  Dumanyan Arman  2002  ESKILSTUNA  AR1702  25 m  2:41.48   
26  65  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  2:41.56   
27  112  Myringby Filip  2001  KARLSTAD  AS6901  50 m  2:42.85   
28  141  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  2:45.79   
29  Frykman Hampus  2002  BÅLSTA SK  AC5502  25 m  2:46.10   
30  88  Lübeck Viktor  2002  KARLSKO SF  AG9302  25 m  2:47.41   
31  83  Hodberg Noel  2002  KARLSKO SF  AS7302  25 m  2:48.88   
32  Kristiansson Emil  2003  ARVIKA SS  AA9703  50 m  2:49.07   
33  43  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  25 m  3:00.39   
34  178  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  3:04.11   
35  42  Heikinniemi Edvin  2003  ESKILSTUNA  AH0503  25 m  3:04.50   
36  103  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  3:07.72   
37  60  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  3:09.93   
38  71  Verner Sigge  2005  ESKILSTUNA  AM1305  25 m     
39  96  Ackema Bouwe  1998  KARLSTAD  AY6598  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  28 januari 2016 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  16:18 
 
8_S
Gren 8, 200m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
32  Bjälevik Sofia  1999  ESKILSTUNA  AT8299  25 m  2:31.32   
150  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  2:31.65   
151  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  2:31.74   
44  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  2:32.43   
149  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  2:34.88   
57  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  2:35.24   
85  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  2:38.55   
117  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  2:39.02   
39  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  2:39.93   
10  114  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  2:41.20   
11  25  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  2:41.56   
12  55  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  25 m  2:41.60   
13  22  Magnusson Tova  2002  SK ENA  AC5802  25 m  2:42.14   
14  81  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  2:43.35   
15  162  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  2:43.79   
16  50  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  2:44.00   
17  153  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  2:45.10   
18  184  Larsson Ellinor  1999  STRÄNGNÄS  BG2299  25 m  2:47.14   
19  53  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  2:49.03   
20  12  Viinapuu Anna  2000  BÅLSTA SK  AH8400  25 m  2:49.10   
21  144  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  2:49.53   
22  166  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  2:49.71   
23  155  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  2:50.58   
24  161  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  2:50.63   
25  72  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  25 m  2:51.62   
26  17  Eklund Clara  2000  SK ENA  AV5800  50 m  2:52.97   
27  86  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  2:53.04   
28  158  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  2:54.01   
29  106  Hjort Emma  2000  KARLSTAD  AZ4800  25 m  2:54.24   
30  118  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  2:54.62   
31  63  Rehnholm Ylva  2000  ESKILSTUNA  BJ6600  25 m  2:54.89   
32  82  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  25 m  2:54.98   
33  56  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m  2:55.16   
34  142  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  2:55.52   
35  169  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  2:56.06   
36  77  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  2:56.22   
37  24  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  2:57.02   
38  41  Gustafsson Maja  2001  ESKILSTUNA  AM8401  25 m  2:58.40   
39  152  Rydén Evelina  2000  ÖSA  BM2400  25 m  2:59.27   
40  101  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  2:59.54   
41  36  Eklind Tilde  1999  ESKILSTUNA  BH1699  25 m  2:59.98   
42  40  Gustafsson Frida  2001  ESKILSTUNA  AM5401  25 m  3:00.76   
43  167  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  3:00.96   
44  Ardanius Matilda  2001  BÅLSTA SK  AC9401  25 m  3:01.12   
45  23  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  3:02.97   
46  29  Ahnlund Cecilia  2001  ESKILSTUNA  BC9401  25 m  3:03.21   
47  104  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD  AW1203  25 m  3:05.24   
48  80  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  3:06.01   
49  Pettersson Majken  2001  ARVIKA SS  BG6201  25 m  3:07.49   
50  102  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  3:07.82   
51  90  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  25 m  3:08.01   
52  146  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  25 m  3:08.95   
53  14  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  25 m  3:09.61   
54  46  Jungstedt Matilda  2001  ESKILSTUNA  AY5401  25 m  3:10.08   
55  182  Granlund Tilda  2001  STRÄNGNÄS  AF0201  25 m  3:10.48   
56  20  Johansson Alice  2003  SK ENA  AJ0603  25 m  3:16.26   
57  180  Billström Minna  2001  STRÄNGNÄS  BH8201  25 m  3:16.53   
58  140  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  3:17.71   
59  97  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  3:18.19   
60  51  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  25 m  3:19.12   
61  27  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  3:21.88   
62  175  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m  3:22.61   
63  47  Jungstedt Rebecka  2003  ESKILSTUNA  AQ8203  25 m  3:22.96   
64  33  Björk Emma  2002  ESKILSTUNA  AZ0402  25 m  3:23.26   
65  174  Norgren Alma  2004  BÅLSTA SK  AR6404  25 m  3:24.02   
66  61  Persson Isabelle  2003  ESKILSTUNA  AQ1203  25 m  3:24.08   
67  93  Thyrman Filippa  2001  KARLSKO SF  BU0601  50 m  3:24.85   
68  11  Persson Tea  2004  BÅLSTA SK  AC1404  25 m  3:30.97   
69  176  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m  3:32.79   
70  52  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  25 m  3:36.39   
71  145  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  3:45.22   
72  172  Ingemansson Sofia  2004  BÅLSTA SK  AC9204  25 m  3:45.24   
73  165  Larsson Evelina  2002  HK SIM  BA1602  25 m  3:46.65   
74  66  Roos Ellen  2005  ESKILSTUNA  AF1605  25 m  4:01.44   
75  28  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m     
76  30  Bengtsson Sigrid  2005  ESKILSTUNA  AI3205  25 m     
77  45  Johansson Cornelia  2004  ESKILSTUNA  BC4804  25 m     
78  48  Karlberg Tove  2003  ESKILSTUNA  BP1203  25 m    EFT 
79  49  Karlsson Frida  2005  ESKILSTUNA  AH0405  25 m     
80  54  Larsson My  2005  ESKILSTUNA  AF8405  25 m     
81  62  Pettersson Johanna  2003  ESKILSTUNA  AL9803  25 m     
82  64  Roos Alice  2007  ESKILSTUNA  AA7407  25 m     
83  69  Shahverdyan Eva  2004  ESKILSTUNA  AQ6204  25 m     
84  99  Berner Clara  2004  KARLSTAD  BA4204  25 m     
85  148  Metzsch Sandra  1999  ÖSA  BS7699  25 m     
86  154  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m     
87  194  Bengtsson Madeleine  2005  ESKILSTUNA  AK9205  25 m    EFT 
88  195  Verner Stella  2003  ESKILSTUNA  AF6403  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  28 januari 2016 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  16:18 
 
9_S
Gren 9, 400m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
91  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  5:09.55   
73  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  25 m  5:17.63   
163  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  5:27.55   
10  Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  5:27.81   
70  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  25 m  5:37.92   
26  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  6:00.83   
89  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  50 m  6:42.10   
37  Fröjdfeldt Adam  1999  ESKILSTUNA  AT1999  25 m     
109  Lovén Vilhelm  1999  KARLSTAD  AP4999  25 m     
10  177  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  28 januari 2016 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  16:18 
 
10_S
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
91  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  1:11.56   
73  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  25 m  1:13.46   
163  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:15.35   
78  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  1:15.84   
68  Shahverdyan Artush  2000  ESKILSTUNA  AM3100  25 m  1:16.85   
Lundgren Emil  2000  ARVIKA SS  AI4500  25 m  1:18.73   
59  Paulson Elias  2000  ESKILSTUNA  AS0900  25 m  1:21.03   
107  Jovancic Milos  2002  KARLSTAD  AH1302  25 m  1:23.09   
139  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  1:23.82   
10  35  Dumanyan Arman  2002  ESKILSTUNA  AR1702  25 m  1:24.25   
11  109  Lovén Vilhelm  1999  KARLSTAD  AP4999  25 m  1:25.44   
12  110  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  1:26.33   
13  19  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  1:26.79   
14  116  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  1:27.23   
15  88  Lübeck Viktor  2002  KARLSKO SF  AG9302  25 m  1:27.28   
16  70  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  25 m  1:27.41   
17  112  Myringby Filip  2001  KARLSTAD  AS6901  25 m  1:27.72   
18  120  Vestin Samuel  2002  KARLSTAD  AJ2502  25 m  1:27.86   
19  177  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  1:28.93   
20  60  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  1:29.22   
21  26  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  1:30.42   
22  187  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  1:32.07   
23  Kristiansson Emil  2003  ARVIKA SS  AA9703  25 m  1:35.38   
24  83  Hodberg Noel  2002  KARLSKO SF  AS7302  25 m  1:35.73   
25  127  Thorsén Axel  2003  KÖPINGS SS  AH6503  25 m  1:39.36   
26  178  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  1:40.38   
27  37  Fröjdfeldt Adam  1999  ESKILSTUNA  AT1999  25 m  1:41.00   
28  42  Heikinniemi Edvin  2003  ESKILSTUNA  AH0503  25 m  1:41.14   
29  65  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  1:43.78   
30  43  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  25 m  1:52.09   
31  84  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m  1:53.49   
32  71  Verner Sigge  2005  ESKILSTUNA  AM1305  25 m     
33  74  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  25 m     
34  96  Ackema Bouwe  1998  KARLSTAD  AY6598  25 m     
35  105  Hilmersson Erik  1998  KARLSTAD  AY7598  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  28 januari 2016 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  16:18 
 
11_S
Gren 11, 200m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
150  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  2:44.30   
151  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  2:46.70   
25  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  2:50.31   
117  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  2:50.77   
44  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  2:51.38   
32  Bjälevik Sofia  1999  ESKILSTUNA  AT8299  25 m  2:55.54   
155  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  2:55.85   
170  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  2:56.24   
53  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  2:58.76   
10  81  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  3:01.43   
11  161  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  3:10.56   
12  55  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  25 m  3:11.46   
13  189  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  3:13.10   
14  72  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  25 m  3:13.45   
15  94  Waara Emma  2000  KARLSKO SF  AU2800  25 m  3:14.09   
16  63  Rehnholm Ylva  2000  ESKILSTUNA  BJ6600  25 m  3:15.78   
17  23  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  3:16.22   
18  85  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  3:16.72   
19  56  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m  3:17.42   
20  57  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  3:19.01   
21  102  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  3:19.89   
22  28  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  3:20.44   
23  104  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD  AW1203  25 m  3:23.84   
24  143  Gustafsson Lovisa  2002  ÖSA  BG4402  25 m  3:24.81   
25  47  Jungstedt Rebecka  2003  ESKILSTUNA  AQ8203  25 m  3:25.06   
26  146  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  50 m  3:25.98   
27  118  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  3:27.55   
28  169  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  3:28.72   
29  195  Verner Stella  2003  ESKILSTUNA  AF6403  25 m  3:36.53  EFT 
30  11  Persson Tea  2004  BÅLSTA SK  AC1404  25 m  3:36.58   
31  119  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  25 m  3:37.61   
32  36  Eklind Tilde  1999  ESKILSTUNA  BH1699  25 m  3:40.38   
33  29  Ahnlund Cecilia  2001  ESKILSTUNA  BC9401  25 m  3:41.58   
34  69  Shahverdyan Eva  2004  ESKILSTUNA  AQ6204  25 m  3:42.70   
35  95  Åberg Signe  2000  KARLSKO SF  BL7800  25 m  3:47.76   
36  80  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  50 m  3:48.97   
37  140  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  3:49.15   
38  33  Björk Emma  2002  ESKILSTUNA  AZ0402  25 m  3:50.07   
39  90  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  25 m  3:51.74   
40  41  Gustafsson Maja  2001  ESKILSTUNA  AM8401  25 m  4:04.33   
41  167  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  4:06.45   
42  62  Pettersson Johanna  2003  ESKILSTUNA  AL9803  25 m  4:09.67   
43  165  Larsson Evelina  2002  HK SIM  BA1602  25 m  4:10.04   
44  194  Bengtsson Madeleine  2005  ESKILSTUNA  AK9205  25 m  4:19.17  EFT 
45  52  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  25 m  4:27.46   
46  14  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  25 m     
47  24  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m     
48  27  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m     
49  30  Bengtsson Sigrid  2005  ESKILSTUNA  AI3205  25 m     
50  34  Brattberg Maja  2005  ESKILSTUNA  AK7205  25 m     
51  39  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m     
52  40  Gustafsson Frida  2001  ESKILSTUNA  AM5401  25 m     
53  49  Karlsson Frida  2005  ESKILSTUNA  AH0405  25 m     
54  50  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m     
55  54  Larsson My  2005  ESKILSTUNA  AF8405  25 m     
56  58  Magnusson Linnéa  2005  ESKILSTUNA  AH1405  25 m     
57  67  sand Elin  2002  ESKILSTUNA  BV9602  25 m     
58  79  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  25 m     
59  98  Bergsten Elvira  2005  KARLSTAD  AO8605  25 m     
60  99  Berner Clara  2004  KARLSTAD  BA4204  25 m     
61  100  Duelien Vilma  2004  KARLSTAD  BF4604  25 m     
62  113  Peistorpet Elin  2004  KARLSTAD  AY0404  25 m     
63  115  Rönnquist Agnes  2004  KARLSTAD  BA7604  25 m     
64  158  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m     
65  176  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  28 januari 2016 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  16:18 
 
12_S
Gren 12, 400m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
91  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  4:32.43   
138  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  4:35.04   
193  Ekesten Gustav  1998  SK ENA  AJ4398  25 m  4:36.98  EFT 
70  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  25 m  4:38.69   
147  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  4:47.08   
10  Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  4:52.21   
73  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  25 m  4:52.58   
31  Bidebo Carl  2000  ESKILSTUNA  AN9900  25 m  4:53.74   
156  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  4:54.01   
10  163  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  4:54.83   
11  19  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  4:57.64   
12  26  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  5:08.25   
13  68  Shahverdyan Artush  2000  ESKILSTUNA  AM3100  25 m  5:08.58   
14  108  Jovancic Uros  2000  KARLSTAD  AS3300  25 m  5:08.78   
15  78  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  5:12.42   
16  120  Vestin Samuel  2002  KARLSTAD  AJ2502  25 m  5:14.30   
17  89  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  5:17.74   
18  157  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  5:19.55   
19  139  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  5:22.10   
20  37  Fröjdfeldt Adam  1999  ESKILSTUNA  AT1999  25 m  5:28.98   
21  116  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  5:31.60   
22  177  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  5:34.48   
23  59  Paulson Elias  2000  ESKILSTUNA  AS0900  25 m  5:37.47   
24  141  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  5:48.29   
25  Frykman Hampus  2002  BÅLSTA SK  AC5502  25 m  6:02.60   
26  65  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  50 m  6:13.01   
27  103  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  6:27.88   
28  35  Dumanyan Arman  2002  ESKILSTUNA  AR1702  25 m     
29  42  Heikinniemi Edvin  2003  ESKILSTUNA  AH0503  25 m     
30  43  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  25 m     
31  60  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m     
32  71  Verner Sigge  2005  ESKILSTUNA  AM1305  25 m     
33  74  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  25 m     
34  96  Ackema Bouwe  1998  KARLSTAD  AY6598  25 m     
35  178  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  28 januari 2016 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  16:18 
 
13_S
Gren 13, 1500m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
44  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  18:36.48   
137  Norlin Julia  1998  UPSALA S  AG0498  25 m  18:42.09   
39  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  19:15.58   
25  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  19:28.20   
55  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  25 m  19:39.63   
57  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  19:46.49   
22  Magnusson Tova  2002  SK ENA  AC5802  25 m  20:32.40   
117  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  20:43.02   
50  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  20:43.76   
10  12  Viinapuu Anna  2000  BÅLSTA SK  AH8400  25 m  20:46.46   
11  32  Bjälevik Sofia  1999  ESKILSTUNA  AT8299  50 m  21:05.85   
12  36  Eklind Tilde  1999  ESKILSTUNA  BH1699  25 m  21:19.22   
13  24  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  21:26.15   
14  86  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  21:41.78   
15  77  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  21:49.39   
16  102  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  21:56.30   
17  40  Gustafsson Frida  2001  ESKILSTUNA  AM5401  25 m  22:00.87   
18  Ardanius Matilda  2001  BÅLSTA SK  AC9401  25 m  22:09.32   
19  82  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  25 m  22:32.84   
20  41  Gustafsson Maja  2001  ESKILSTUNA  AM8401  25 m  23:31.13   
21  29  Ahnlund Cecilia  2001  ESKILSTUNA  BC9401  50 m  25:47.16   
22  46  Jungstedt Matilda  2001  ESKILSTUNA  AY5401  25 m     
23  47  Jungstedt Rebecka  2003  ESKILSTUNA  AQ8203  25 m     
24  53  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m     
25  56  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m     
26  61  Persson Isabelle  2003  ESKILSTUNA  AQ1203  25 m     
27  63  Rehnholm Ylva  2000  ESKILSTUNA  BJ6600  25 m     
28  72  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  25 m     
29  93  Thyrman Filippa  2001  KARLSKO SF  BU0601  25 m     
30  114  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m    EFT 
31  118  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m     
32  142  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m     
33  144  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m     
34  166  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m     
35  172  Ingemansson Sofia  2004  BÅLSTA SK  AC9204  25 m     
36  174  Norgren Alma  2004  BÅLSTA SK  AR6404  25 m     
37  175  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m     
38  189  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m     
39  191  Westman Lovis  2003  STRÄNGNÄS  BA1403  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  28 januari 2016 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  16:18 
 
14_S
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
91  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  29.79   
163  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  29.93   
147  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  50 m  30.15   
78  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  30.40   
138  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  30.56   
70  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  50 m  30.70   
68  Shahverdyan Artush  2000  ESKILSTUNA  AM3100  50 m  30.80   
10  Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  30.81   
107  Jovancic Milos  2002  KARLSTAD  AH1302  25 m  32.00   
10  193  Ekesten Gustav  1998  SK ENA  AJ4398  25 m  32.42  EFT 
11  31  Bidebo Carl  2000  ESKILSTUNA  AN9900  25 m  32.86   
12  88  Lübeck Viktor  2002  KARLSKO SF  AG9302  25 m  34.09   
13  37  Fröjdfeldt Adam  1999  ESKILSTUNA  AT1999  50 m  34.36   
14  156  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  34.72   
15  73  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  25 m  34.74   
16  19  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  34.78   
17  157  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  35.57   
18  108  Jovancic Uros  2000  KARLSTAD  AS3300  25 m  35.66   
19  59  Paulson Elias  2000  ESKILSTUNA  AS0900  50 m  36.55   
20  139  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  36.56   
21  187  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  36.71   
22  89  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  36.89   
23  120  Vestin Samuel  2002  KARLSTAD  AJ2502  25 m  38.33   
24  127  Thorsén Axel  2003  KÖPINGS SS  AH6503  25 m  38.44   
25  177  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  38.48   
26  26  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  38.62   
27  116  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  39.03   
28  178  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  39.61   
29  Frykman Hampus  2002  BÅLSTA SK  AC5502  25 m  40.13   
30  43  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  25 m  40.16   
31  60  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  42.33   
32  83  Hodberg Noel  2002  KARLSKO SF  AS7302  25 m  44.21   
33  65  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  44.64   
34  141  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  44.73   
35  42  Heikinniemi Edvin  2003  ESKILSTUNA  AH0503  25 m  46.61   
36  171  Ardanius Marcus  2003  BÅLSTA SK  AD6303  25 m  47.91   
37  128  Thorsén Gustav  2004  KÖPINGS SS  AI4104  25 m  47.99   
38  84  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m  49.54   
39  173  Jakobsson Lukas  2005  BÅLSTA SK  AA1705  25 m  49.54   
40  188  Runemar-Ham Vigor  2004  STRÄNGNÄS  AI8704  25 m  50.63   
41  134  Persson Ludvig  2004  NYKÖPING  AD9304  25 m  51.33   
42  130  Thorsén Olle  2006  KÖPINGS SS  AA6706  25 m  54.25   
43  103  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  56.69   
44  96  Ackema Bouwe  1998  KARLSTAD  AY6598  25 m     
45  105  Hilmersson Erik  1998  KARLSTAD  AY7598  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  28 januari 2016 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  16:18 
 
15_S
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
57  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  30.43   
44  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  31.36   
151  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  50 m  31.71   
32  Bjälevik Sofia  1999  ESKILSTUNA  AT8299  50 m  31.91   
117  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  32.18   
162  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  32.19   
85  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  32.35   
22  Magnusson Tova  2002  SK ENA  AC5802  25 m  32.39   
118  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  32.48   
10  50  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  32.55   
11  39  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  32.57   
12  158  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  33.07   
13  114  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  33.23   
14  17  Eklund Clara  2000  SK ENA  AV5800  25 m  33.26   
15  12  Viinapuu Anna  2000  BÅLSTA SK  AH8400  25 m  33.31   
16  181  Granlund Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AI9299  25 m  33.40   
17  153  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  33.76   
18  170  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  50 m  33.80   
19  143  Gustafsson Lovisa  2002  ÖSA  BG4402  25 m  33.96   
20  29  Ahnlund Cecilia  2001  ESKILSTUNA  BC9401  25 m  34.06   
21  81  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  34.18   
22  40  Gustafsson Frida  2001  ESKILSTUNA  AM5401  25 m  34.23   
23  184  Larsson Ellinor  1999  STRÄNGNÄS  BG2299  25 m  34.26   
24  25  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  34.60   
25  79  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  25 m  34.65   
26  167  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  34.87   
27  144  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  34.89   
28  152  Rydén Evelina  2000  ÖSA  BM2400  50 m  35.17   
29  160  Brattström Majja  2004  HK SIM  AR8804  25 m  35.33   
30  166  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  35.40   
31  186  Lord My  1999  STRÄNGNÄS  AQ1699  25 m  35.40   
32  86  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  35.67   
33  13  Boberg Emilia  2002  SK ENA  AV9602  25 m  35.73   
34  41  Gustafsson Maja  2001  ESKILSTUNA  AM8401  25 m  35.82   
35  82  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  25 m  35.92   
36  53  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  50 m  35.94   
37  Hedling Clara  2001  ARVIKA SS  AP9201  25 m  36.01   
38  55  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  25 m  36.06   
39  189  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  36.15   
40  142  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  36.47   
41  155  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  50 m  36.57   
42  146  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  25 m  36.59   
43  104  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD  AW1203  25 m  36.68   
44  192  Widhe Emelie  2001  STRÄNGNÄS  AN0401  25 m  36.72   
45  101  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  36.78   
46  14  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  25 m  37.15   
47  72  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  25 m  37.47   
48  90  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  50 m  37.49   
49  136  Renkema Ilse  2002  NYKÖPING  BB2602  25 m  37.56   
50  77  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  37.62   
51  24  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  37.87   
52  63  Rehnholm Ylva  2000  ESKILSTUNA  BJ6600  25 m  37.88   
53  28  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  37.94   
54  Ardanius Matilda  2001  BÅLSTA SK  AC9401  25 m  38.00   
55  97  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  38.15   
56  169  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  38.15   
57  36  Eklind Tilde  1999  ESKILSTUNA  BH1699  25 m  38.24   
58  56  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m  38.47   
59  80  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  38.83   
60  161  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  39.48   
61  111  Mattsson Sofia  2004  KARLSTAD  BC0604  25 m  39.51   
62  20  Johansson Alice  2003  SK ENA  AJ0603  25 m  39.87   
63  23  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  40.20   
64  Kristiansson Miranda  2001  ARVIKA SS  AP6401  25 m  40.56   
65  175  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m  40.63   
66  67  sand Elin  2002  ESKILSTUNA  BV9602  25 m  41.01   
67  61  Persson Isabelle  2003  ESKILSTUNA  AQ1203  25 m  41.14   
68  Pettersson Majken  2001  ARVIKA SS  BG6201  50 m  41.26   
69  33  Björk Emma  2002  ESKILSTUNA  AZ0402  25 m  41.47   
70  132  Karnehov Ebba  2005  NYKÖPING  AF1405  25 m  41.47   
71  174  Norgren Alma  2004  BÅLSTA SK  AR6404  25 m  41.93   
72  176  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m  42.14   
73  190  Tshibanda Emilia  2004  STRÄNGNÄS  AL2404  25 m  42.29   
74  69  Shahverdyan Eva  2004  ESKILSTUNA  AQ6204  25 m  43.31   
75  51  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  25 m  43.36   
76  46  Jungstedt Matilda  2001  ESKILSTUNA  AY5401  25 m  43.62   
77  93  Thyrman Filippa  2001  KARLSKO SF  BU0601  25 m  43.75   
78  140  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  44.18   
79  21  Klarbo Egan Tara  2005  SK ENA  AQ6605  25 m  44.35   
80  195  Verner Stella  2003  ESKILSTUNA  AF6403  25 m  44.91  EFT 
81  11  Persson Tea  2004  BÅLSTA SK  AC1404  25 m  45.20   
82  154  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  45.21   
83  145  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  45.97   
84  27  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  46.51   
85  38  Fundberg Josefin  2004  ESKILSTUNA  AC2604  25 m  46.54   
86  47  Jungstedt Rebecka  2003  ESKILSTUNA  AQ8203  25 m  46.86   
87  131  Elfgren Sanna  2002  NYKÖPING  BL5202  25 m  47.26   
88  165  Larsson Evelina  2002  HK SIM  BA1602  25 m  47.99   
89  168  Pettersson Wilma  2004  HK SIM  BD4804  25 m  48.72   
90  52  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  25 m  49.11   
91  87  Lekberg Thea  2004  KARLSKO SF  AR0404  25 m  49.31   
92  172  Ingemansson Sofia  2004  BÅLSTA SK  AC9204  25 m  49.57   
93  194  Bengtsson Madeleine  2005  ESKILSTUNA  AK9205  25 m  49.75  EFT 
94  183  Haglund Louise  2003  STRÄNGNÄS  AY6803  25 m  52.10   
95  115  Rönnquist Agnes  2004  KARLSTAD  BA7604  25 m  56.01   
96  30  Bengtsson Sigrid  2005  ESKILSTUNA  AI3205  25 m  56.16   
97  54  Larsson My  2005  ESKILSTUNA  AF8405  25 m  58.48   
98  45  Johansson Cornelia  2004  ESKILSTUNA  BC4804  25 m     
99  48  Karlberg Tove  2003  ESKILSTUNA  BP1203  25 m     
100  58  Magnusson Linnéa  2005  ESKILSTUNA  AH1405  25 m     
101  62  Pettersson Johanna  2003  ESKILSTUNA  AL9803  25 m     
102  95  Åberg Signe  2000  KARLSKO SF  BL7800  25 m     
103  100  Duelien Vilma  2004  KARLSTAD  BF4604  25 m     
104  121  Dahlström Emilia  2006  KÖPINGS SS  AR2806  25 m     
105  123  Larsson Emilia  2004  KÖPINGS SS  AS2404  25 m     
106  124  Larsson Felicia  2006  KÖPINGS SS  AR2606  25 m     
107  125  Pettersson Agnes  2006  KÖPINGS SS  AT1406  25 m     
108  126  Pettersson Maja  2004  KÖPINGS SS  AS0404  25 m     
109  148  Metzsch Sandra  1999  ÖSA  BS7699  25 m     
110  159  Brattström Elina  2003  HK SIM  BE3803  25 m     
111  164  Larsson Ebba  2003  HK SIM  BO3603  25 m     
112  197  Forsman Alvida  2004  KÖPINGS SS  BM7404  25 m    EFT 
113  198  Westerberg Moa  2004  STRÄNGNÄS  BB4204  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  28 januari 2016 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  16:18 
 
16_S
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
70  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  25 m  31.13   
138  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  31.13   
147  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  31.80   
78  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  32.49   
91  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  32.50   
10  Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  33.81   
109  Lovén Vilhelm  1999  KARLSTAD  AP4999  25 m  33.87   
31  Bidebo Carl  2000  ESKILSTUNA  AN9900  25 m  34.13   
73  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  25 m  34.15   
10  156  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  34.39   
11  193  Ekesten Gustav  1998  SK ENA  AJ4398  25 m  34.73  EFT 
12  19  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  35.54   
13  68  Shahverdyan Artush  2000  ESKILSTUNA  AM3100  25 m  35.97   
14  112  Myringby Filip  2001  KARLSTAD  AS6901  25 m  36.37   
15  163  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  36.60   
16  37  Fröjdfeldt Adam  1999  ESKILSTUNA  AT1999  50 m  36.73   
17  157  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  36.84   
18  89  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  37.19   
19  107  Jovancic Milos  2002  KARLSTAD  AH1302  25 m  37.30   
20  26  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  38.22   
21  120  Vestin Samuel  2002  KARLSTAD  AJ2502  25 m  38.38   
22  108  Jovancic Uros  2000  KARLSTAD  AS3300  25 m  38.64   
23  177  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  39.34   
24  65  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  39.36   
25  43  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  25 m  39.89   
26  88  Lübeck Viktor  2002  KARLSKO SF  AG9302  25 m  40.23   
27  Frykman Hampus  2002  BÅLSTA SK  AC5502  25 m  40.41   
28  185  Lord Max  2004  STRÄNGNÄS  AH1504  25 m  40.59   
29  139  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  50 m  40.67   
30  110  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  41.19   
31  127  Thorsén Axel  2003  KÖPINGS SS  AH6503  25 m  41.37   
32  179  Ankarling Erik  2004  STRÄNGNÄS  AG4104  25 m  41.84   
33  141  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  42.35   
34  83  Hodberg Noel  2002  KARLSKO SF  AS7302  25 m  43.83   
35  178  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  44.10   
36  42  Heikinniemi Edvin  2003  ESKILSTUNA  AH0503  25 m  44.65   
37  60  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  45.07   
38  84  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m  45.92   
39  188  Runemar-Ham Vigor  2004  STRÄNGNÄS  AI8704  25 m  45.97   
40  103  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  46.09   
41  116  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  46.63   
42  173  Jakobsson Lukas  2005  BÅLSTA SK  AA1705  25 m  48.11   
43  134  Persson Ludvig  2004  NYKÖPING  AD9304  25 m  48.34   
44  35  Dumanyan Arman  2002  ESKILSTUNA  AR1702  25 m  48.59   
45  71  Verner Sigge  2005  ESKILSTUNA  AM1305  25 m  49.42   
46  130  Thorsén Olle  2006  KÖPINGS SS  AA6706  25 m  49.68   
47  128  Thorsén Gustav  2004  KÖPINGS SS  AI4104  25 m  49.74   
48  74  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  25 m  50.22   
49  171  Ardanius Marcus  2003  BÅLSTA SK  AD6303  25 m  51.17   
50  96  Ackema Bouwe  1998  KARLSTAD  AY6598  25 m     
51  133  Karnehov Oskar  2006  NYKÖPING  AI4306  25 m     
52  135  Potorochyn Sergej  2006  NYKÖPING  AI8306  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  28 januari 2016 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  16:18 
 
17_S
Gren 17, 50m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
153  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  32.31   
32  Bjälevik Sofia  1999  ESKILSTUNA  AT8299  25 m  32.55   
57  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  32.68   
162  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  32.76   
117  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  32.79   
39  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  33.27   
181  Granlund Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AI9299  25 m  33.68   
158  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  33.91   
13  Boberg Emilia  2002  SK ENA  AV9602  25 m  34.27   
10  118  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  34.51   
11  150  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  34.61   
12  50  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  34.65   
13  22  Magnusson Tova  2002  SK ENA  AC5802  25 m  34.81   
14  17  Eklund Clara  2000  SK ENA  AV5800  25 m  34.94   
15  85  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  35.27   
16  152  Rydén Evelina  2000  ÖSA  BM2400  25 m  35.31   
17  166  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  35.48   
18  25  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  35.85   
19  23  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  50 m  36.06   
20  90  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  25 m  36.25   
21  101  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  36.27   
22  24  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  36.29   
23  36  Eklind Tilde  1999  ESKILSTUNA  BH1699  25 m  36.39   
24  114  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  36.41   
25  56  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m  36.42   
26  144  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  36.53   
27  186  Lord My  1999  STRÄNGNÄS  AQ1699  25 m  36.56   
28  169  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  36.60   
29  92  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  36.62   
30  81  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  36.65   
31  72  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  25 m  36.69   
32  55  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  25 m  36.81   
33  12  Viinapuu Anna  2000  BÅLSTA SK  AH8400  25 m  36.82   
34  142  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  37.10   
35  28  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  37.15   
36  44  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  37.29   
37  155  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  50 m  37.50   
38  189  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  37.51   
39  63  Rehnholm Ylva  2000  ESKILSTUNA  BJ6600  25 m  37.58   
40  Ardanius Matilda  2001  BÅLSTA SK  AC9401  25 m  37.85   
41  106  Hjort Emma  2000  KARLSTAD  AZ4800  25 m  37.92   
42  77  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  37.98   
43  192  Widhe Emelie  2001  STRÄNGNÄS  AN0401  25 m  38.26   
44  161  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  38.45   
45  97  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  38.64   
46  143  Gustafsson Lovisa  2002  ÖSA  BG4402  25 m  38.90   
47  140  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  39.06   
48  184  Larsson Ellinor  1999  STRÄNGNÄS  BG2299  50 m  39.07   
49  174  Norgren Alma  2004  BÅLSTA SK  AR6404  25 m  39.17   
50  Kristiansson Miranda  2001  ARVIKA SS  AP6401  25 m  39.88   
51  170  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  39.91   
52  53  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  40.11   
53  40  Gustafsson Frida  2001  ESKILSTUNA  AM5401  25 m  40.16   
54  132  Karnehov Ebba  2005  NYKÖPING  AF1405  25 m  40.20   
55  Pettersson Majken  2001  ARVIKA SS  BG6201  25 m  40.24   
56  136  Renkema Ilse  2002  NYKÖPING  BB2602  25 m  40.50   
57  29  Ahnlund Cecilia  2001  ESKILSTUNA  BC9401  25 m  40.58   
58  102  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  40.61   
59  51  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  25 m  40.79   
60  95  Åberg Signe  2000  KARLSKO SF  BL7800  50 m  41.02   
61  79  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  25 m  41.08   
62  160  Brattström Majja  2004  HK SIM  AR8804  25 m  41.08   
63  159  Brattström Elina  2003  HK SIM  BE3803  25 m  41.12   
64  38  Fundberg Josefin  2004  ESKILSTUNA  AC2604  25 m  41.14   
65  46  Jungstedt Matilda  2001  ESKILSTUNA  AY5401  25 m  41.20   
66  86  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  41.23   
67  80  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  41.29   
68  175  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m  41.29   
69  119  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  25 m  41.85   
70  82  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  25 m  41.88   
71  41  Gustafsson Maja  2001  ESKILSTUNA  AM8401  25 m  42.14   
72  14  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  25 m  42.43   
73  33  Björk Emma  2002  ESKILSTUNA  AZ0402  25 m  42.55   
74  145  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  43.05   
75  20  Johansson Alice  2003  SK ENA  AJ0603  25 m  43.29   
76  61  Persson Isabelle  2003  ESKILSTUNA  AQ1203  25 m  43.34   
77  67  sand Elin  2002  ESKILSTUNA  BV9602  25 m  43.35   
78  69  Shahverdyan Eva  2004  ESKILSTUNA  AQ6204  50 m  43.57   
79  194  Bengtsson Madeleine  2005  ESKILSTUNA  AK9205  25 m  43.67  EFT 
80  131  Elfgren Sanna  2002  NYKÖPING  BL5202  25 m  43.96   
81  93  Thyrman Filippa  2001  KARLSKO SF  BU0601  50 m  43.97   
82  11  Persson Tea  2004  BÅLSTA SK  AC1404  25 m  44.02   
83  21  Klarbo Egan Tara  2005  SK ENA  AQ6605  25 m  44.17   
84  176  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m  44.38   
85  100  Duelien Vilma  2004  KARLSTAD  BF4604  25 m  44.46   
86  27  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  44.87   
87  198  Westerberg Moa  2004  STRÄNGNÄS  BB4204  25 m  45.10  EFT 
88  123  Larsson Emilia  2004  KÖPINGS SS  AS2404  25 m  45.14   
89  62  Pettersson Johanna  2003  ESKILSTUNA  AL9803  25 m  45.32   
90  146  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  50 m  45.38   
91  98  Bergsten Elvira  2005  KARLSTAD  AO8605  25 m  45.44   
92  190  Tshibanda Emilia  2004  STRÄNGNÄS  AL2404  25 m  45.64   
93  172  Ingemansson Sofia  2004  BÅLSTA SK  AC9204  25 m  46.21   
94  52  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  25 m  46.36   
95  34  Brattberg Maja  2005  ESKILSTUNA  AK7205  25 m  46.57   
96  183  Haglund Louise  2003  STRÄNGNÄS  AY6803  25 m  46.78   
97  154  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  46.92   
98  99  Berner Clara  2004  KARLSTAD  BA4204  25 m  47.11   
99  49  Karlsson Frida  2005  ESKILSTUNA  AH0405  25 m  47.55   
100  47  Jungstedt Rebecka  2003  ESKILSTUNA  AQ8203  25 m  48.06   
101  87  Lekberg Thea  2004  KARLSKO SF  AR0404  25 m  48.57   
102  195  Verner Stella  2003  ESKILSTUNA  AF6403  25 m  49.36  EFT 
103  54  Larsson My  2005  ESKILSTUNA  AF8405  25 m  49.72   
104  165  Larsson Evelina  2002  HK SIM  BA1602  25 m  50.17   
105  58  Magnusson Linnéa  2005  ESKILSTUNA  AH1405  25 m  50.33   
106  115  Rönnquist Agnes  2004  KARLSTAD  BA7604  25 m  52.96   
107  45  Johansson Cornelia  2004  ESKILSTUNA  BC4804  25 m  53.39   
108  48  Karlberg Tove  2003  ESKILSTUNA  BP1203  25 m  53.57   
109  164  Larsson Ebba  2003  HK SIM  BO3603  25 m  53.58   
110  15  Budden Olivia  2007  SK ENA  AA3207  25 m  55.14   
111  18  Eriksson Thea  2006  SK ENA  AB9606  25 m  55.18   
112  113  Peistorpet Elin  2004  KARLSTAD  AY0404  25 m  56.57   
113  16  Bärgård Tindra  2006  SK ENA  AB8606  25 m  1:04.61   
114  121  Dahlström Emilia  2006  KÖPINGS SS  AR2806  25 m     
115  124  Larsson Felicia  2006  KÖPINGS SS  AR2606  25 m     
116  125  Pettersson Agnes  2006  KÖPINGS SS  AT1406  25 m     
117  126  Pettersson Maja  2004  KÖPINGS SS  AS0404  25 m     
118  148  Metzsch Sandra  1999  ÖSA  BS7699  25 m     
119  168  Pettersson Wilma  2004  HK SIM  BD4804  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  28 januari 2016 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  16:18 
 
18_S
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
91  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  33.35   
163  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  34.11   
78  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  35.35   
68  Shahverdyan Artush  2000  ESKILSTUNA  AM3100  25 m  35.40   
Lundgren Emil  2000  ARVIKA SS  AI4500  25 m  35.88   
138  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  37.56   
109  Lovén Vilhelm  1999  KARLSTAD  AP4999  25 m  37.95   
73  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  25 m  38.28   
59  Paulson Elias  2000  ESKILSTUNA  AS0900  25 m  38.48   
10  19  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  38.83   
11  107  Jovancic Milos  2002  KARLSTAD  AH1302  25 m  38.86   
12  110  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  39.53   
13  193  Ekesten Gustav  1998  SK ENA  AJ4398  25 m  40.14  EFT 
14  10  Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  40.56   
15  120  Vestin Samuel  2002  KARLSTAD  AJ2502  25 m  40.70   
16  26  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  40.85   
17  88  Lübeck Viktor  2002  KARLSKO SF  AG9302  25 m  41.05   
18  156  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  41.26   
19  35  Dumanyan Arman  2002  ESKILSTUNA  AR1702  25 m  41.27   
20  60  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  41.33   
21  116  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  41.39   
22  187  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  42.20   
23  31  Bidebo Carl  2000  ESKILSTUNA  AN9900  25 m  42.62   
24  Kristiansson Emil  2003  ARVIKA SS  AA9703  50 m  43.25   
25  177  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  43.54   
26  83  Hodberg Noel  2002  KARLSKO SF  AS7302  25 m  43.77   
27  139  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  50 m  43.86   
28  89  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  44.75   
29  127  Thorsén Axel  2003  KÖPINGS SS  AH6503  25 m  44.79   
30  43  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  25 m  45.15   
31  157  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  50 m  45.51   
32  178  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  47.48   
33  65  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  47.88   
34  179  Ankarling Erik  2004  STRÄNGNÄS  AG4104  25 m  49.43   
35  Frykman Hampus  2002  BÅLSTA SK  AC5502  25 m  49.62   
36  42  Heikinniemi Edvin  2003  ESKILSTUNA  AH0503  25 m  50.37   
37  128  Thorsén Gustav  2004  KÖPINGS SS  AI4104  25 m  51.52   
38  141  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  50 m  51.80   
39  84  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m  51.97   
40  130  Thorsén Olle  2006  KÖPINGS SS  AA6706  25 m  53.78   
41  185  Lord Max  2004  STRÄNGNÄS  AH1504  25 m  53.89   
42  74  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  25 m  54.48   
43  171  Ardanius Marcus  2003  BÅLSTA SK  AD6303  25 m  55.56   
44  173  Jakobsson Lukas  2005  BÅLSTA SK  AA1705  25 m  57.17   
45  71  Verner Sigge  2005  ESKILSTUNA  AM1305  25 m  1:00.42   
46  96  Ackema Bouwe  1998  KARLSTAD  AY6598  25 m     
47  105  Hilmersson Erik  1998  KARLSTAD  AY7598  25 m     
48  133  Karnehov Oskar  2006  NYKÖPING  AI4306  25 m     
49  135  Potorochyn Sergej  2006  NYKÖPING  AI8306  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  28 januari 2016 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  16:18 
 
19_S
Gren 19, 50m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
25  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  36.16   
Hedling Clara  2001  ARVIKA SS  AP9201  25 m  37.96   
155  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  37.99   
32  Bjälevik Sofia  1999  ESKILSTUNA  AT8299  25 m  38.13   
44  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  38.38   
85  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  38.39   
181  Granlund Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AI9299  25 m  38.47   
151  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  38.71   
170  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  39.43   
10  55  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  25 m  39.83   
11  53  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  39.86   
12  81  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  39.89   
13  12  Viinapuu Anna  2000  BÅLSTA SK  AH8400  25 m  40.51   
14  23  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  40.56   
15  39  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  40.75   
16  162  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  41.14   
17  143  Gustafsson Lovisa  2002  ÖSA  BG4402  25 m  41.39   
18  57  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  41.55   
19  189  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  50 m  41.71   
20  167  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  50 m  41.82   
21  153  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  50 m  41.97   
22  158  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  42.02   
23  50  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  42.04   
24  146  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  25 m  42.07   
25  94  Waara Emma  2000  KARLSKO SF  AU2800  25 m  42.08   
26  161  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  42.17   
27  17  Eklund Clara  2000  SK ENA  AV5800  25 m  42.27   
28  24  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  42.46   
29  63  Rehnholm Ylva  2000  ESKILSTUNA  BJ6600  25 m  42.58   
30  56  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m  42.61   
31  186  Lord My  1999  STRÄNGNÄS  AQ1699  25 m  42.89   
32  169  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  43.02   
33  46  Jungstedt Matilda  2001  ESKILSTUNA  AY5401  25 m  43.06   
34  184  Larsson Ellinor  1999  STRÄNGNÄS  BG2299  25 m  43.10   
35  142  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  50 m  43.58   
36  28  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  43.59   
37  72  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  25 m  43.61   
38  82  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  25 m  43.72   
39  22  Magnusson Tova  2002  SK ENA  AC5802  25 m  43.94   
40  132  Karnehov Ebba  2005  NYKÖPING  AF1405  25 m  43.95   
41  86  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  44.03   
42  166  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  50 m  44.12   
43  197  Forsman Alvida  2004  KÖPINGS SS  BM7404  25 m  44.41  EFT 
44  159  Brattström Elina  2003  HK SIM  BE3803  25 m  44.84   
45  101  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  45.19   
46  95  Åberg Signe  2000  KARLSKO SF  BL7800  50 m  45.41   
47  79  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  25 m  45.50   
48  77  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  45.61   
49  144  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  45.65   
50  80  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  45.69   
51  27  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  45.72   
52  154  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  46.01   
53  183  Haglund Louise  2003  STRÄNGNÄS  AY6803  25 m  46.01   
54  11  Persson Tea  2004  BÅLSTA SK  AC1404  25 m  46.16   
55  Ardanius Matilda  2001  BÅLSTA SK  AC9401  25 m  46.17   
56  20  Johansson Alice  2003  SK ENA  AJ0603  25 m  46.38   
57  119  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  25 m  46.67   
58  175  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m  46.70   
59  14  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  25 m  46.90   
60  90  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  25 m  46.98   
61  33  Björk Emma  2002  ESKILSTUNA  AZ0402  25 m  47.06   
62  41  Gustafsson Maja  2001  ESKILSTUNA  AM8401  25 m  47.19   
63  136  Renkema Ilse  2002  NYKÖPING  BB2602  25 m  47.69   
64  98  Bergsten Elvira  2005  KARLSTAD  AO8605  25 m  47.84   
65  52  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  25 m  47.95   
66  67  sand Elin  2002  ESKILSTUNA  BV9602  25 m  48.01   
67  93  Thyrman Filippa  2001  KARLSKO SF  BU0601  50 m  48.10   
68  198  Westerberg Moa  2004  STRÄNGNÄS  BB4204  25 m  48.10  EFT 
69  140  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  48.17   
70  115  Rönnquist Agnes  2004  KARLSTAD  BA7604  25 m  48.19   
71  99  Berner Clara  2004  KARLSTAD  BA4204  25 m  48.22   
72  47  Jungstedt Rebecka  2003  ESKILSTUNA  AQ8203  25 m  48.29   
73  152  Rydén Evelina  2000  ÖSA  BM2400  50 m  48.50   
74  113  Peistorpet Elin  2004  KARLSTAD  AY0404  25 m  48.56   
75  131  Elfgren Sanna  2002  NYKÖPING  BL5202  25 m  49.13   
76  190  Tshibanda Emilia  2004  STRÄNGNÄS  AL2404  25 m  49.32   
77  174  Norgren Alma  2004  BÅLSTA SK  AR6404  25 m  49.60   
78  176  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m  49.78   
79  165  Larsson Evelina  2002  HK SIM  BA1602  25 m  50.43   
80  100  Duelien Vilma  2004  KARLSTAD  BF4604  25 m  50.69   
81  61  Persson Isabelle  2003  ESKILSTUNA  AQ1203  25 m  50.97   
82  21  Klarbo Egan Tara  2005  SK ENA  AQ6605  25 m  51.00   
83  195  Verner Stella  2003  ESKILSTUNA  AF6403  25 m  51.13  EFT 
84  97  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  51.42   
85  160  Brattström Majja  2004  HK SIM  AR8804  25 m  51.60   
86  145  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  51.76   
87  123  Larsson Emilia  2004  KÖPINGS SS  AS2404  25 m  52.05   
88  168  Pettersson Wilma  2004  HK SIM  BD4804  25 m  52.79   
89  38  Fundberg Josefin  2004  ESKILSTUNA  AC2604  25 m  52.83   
90  69  Shahverdyan Eva  2004  ESKILSTUNA  AQ6204  25 m  53.75   
91  51  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  25 m  53.84   
92  194  Bengtsson Madeleine  2005  ESKILSTUNA  AK9205  25 m  54.26  EFT 
93  34  Brattberg Maja  2005  ESKILSTUNA  AK7205  25 m  54.51   
94  49  Karlsson Frida  2005  ESKILSTUNA  AH0405  25 m  54.96   
95  54  Larsson My  2005  ESKILSTUNA  AF8405  25 m  55.66   
96  62  Pettersson Johanna  2003  ESKILSTUNA  AL9803  25 m  55.76   
97  172  Ingemansson Sofia  2004  BÅLSTA SK  AC9204  25 m  57.69   
98  58  Magnusson Linnéa  2005  ESKILSTUNA  AH1405  25 m  58.08   
99  15  Budden Olivia  2007  SK ENA  AA3207  25 m  58.67   
100  87  Lekberg Thea  2004  KARLSKO SF  AR0404  25 m  59.76   
101  164  Larsson Ebba  2003  HK SIM  BO3603  25 m  1:00.16   
102  18  Eriksson Thea  2006  SK ENA  AB9606  25 m  1:00.19   
103  45  Johansson Cornelia  2004  ESKILSTUNA  BC4804  25 m  1:04.59   
104  16  Bärgård Tindra  2006  SK ENA  AB8606  25 m  1:08.45   
105  48  Karlberg Tove  2003  ESKILSTUNA  BP1203  25 m    EFT 
106  121  Dahlström Emilia  2006  KÖPINGS SS  AR2806  25 m     
107  124  Larsson Felicia  2006  KÖPINGS SS  AR2606  25 m     
108  125  Pettersson Agnes  2006  KÖPINGS SS  AT1406  25 m     
109  126  Pettersson Maja  2004  KÖPINGS SS  AS0404  25 m     
110  148  Metzsch Sandra  1999  ÖSA  BS7699  25 m     
111  196  Forsman Alma  2007  KÖPINGS SS  AG7807  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  28 januari 2016 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  16:18 
 
20_S
Gren 20, 50m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
91  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  26.78   
70  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  25 m  26.95   
163  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  27.05   
138  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  27.32   
68  Shahverdyan Artush  2000  ESKILSTUNA  AM3100  25 m  27.55   
78  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  27.71   
31  Bidebo Carl  2000  ESKILSTUNA  AN9900  25 m  27.77   
147  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  27.83   
Lundgren Emil  2000  ARVIKA SS  AI4500  25 m  28.15   
10  10  Jakobsson Leo  2002  BÅLSTA SK  AG4302  25 m  28.40   
11  156  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  28.61   
12  109  Lovén Vilhelm  1999  KARLSTAD  AP4999  25 m  28.69   
13  107  Jovancic Milos  2002  KARLSTAD  AH1302  25 m  28.87   
14  108  Jovancic Uros  2000  KARLSTAD  AS3300  25 m  28.99   
15  193  Ekesten Gustav  1998  SK ENA  AJ4398  25 m  29.13  EFT 
16  157  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  29.50   
17  88  Lübeck Viktor  2002  KARLSKO SF  AG9302  25 m  29.66   
18  37  Fröjdfeldt Adam  1999  ESKILSTUNA  AT1999  25 m  29.75   
19  139  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  30.08   
20  19  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  30.11   
21  73  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  25 m  30.59   
22  177  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  25 m  30.77   
23  89  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  31.22   
24  112  Myringby Filip  2001  KARLSTAD  AS6901  25 m  31.39   
25  35  Dumanyan Arman  2002  ESKILSTUNA  AR1702  25 m  32.28   
26  Frykman Hampus  2002  BÅLSTA SK  AC5502  25 m  32.42   
27  120  Vestin Samuel  2002  KARLSTAD  AJ2502  25 m  32.43   
28  26  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  32.92   
29  110  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  33.09   
30  187  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  33.10   
31  127  Thorsén Axel  2003  KÖPINGS SS  AH6503  25 m  33.33   
32  179  Ankarling Erik  2004  STRÄNGNÄS  AG4104  25 m  33.62   
33  141  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  33.99   
34  116  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  34.21   
35  65  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  34.30   
36  43  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  25 m  34.32   
37  178  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  34.57   
38  42  Heikinniemi Edvin  2003  ESKILSTUNA  AH0503  25 m  34.63   
39  59  Paulson Elias  2000  ESKILSTUNA  AS0900  25 m  34.63   
40  185  Lord Max  2004  STRÄNGNÄS  AH1504  25 m  35.12   
41  Kristiansson Emil  2003  ARVIKA SS  AA9703  25 m  35.16   
42  83  Hodberg Noel  2002  KARLSKO SF  AS7302  25 m  35.88   
43  60  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  35.98   
44  188  Runemar-Ham Vigor  2004  STRÄNGNÄS  AI8704  25 m  37.03   
45  103  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  37.69   
46  173  Jakobsson Lukas  2005  BÅLSTA SK  AA1705  25 m  37.96   
47  134  Persson Ludvig  2004  NYKÖPING  AD9304  25 m  38.43   
48  128  Thorsén Gustav  2004  KÖPINGS SS  AI4104  25 m  39.02   
49  171  Ardanius Marcus  2003  BÅLSTA SK  AD6303  25 m  39.09   
50  84  Högqvist Oskar  2003  KARLSKO SF  AN1703  25 m  40.57   
51  74  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  25 m  41.42   
52  71  Verner Sigge  2005  ESKILSTUNA  AM1305  25 m  42.89   
53  130  Thorsén Olle  2006  KÖPINGS SS  AA6706  25 m  43.58   
54  96  Ackema Bouwe  1998  KARLSTAD  AY6598  25 m     
55  105  Hilmersson Erik  1998  KARLSTAD  AY7598  25 m     
56  133  Karnehov Oskar  2006  NYKÖPING  AI4306  25 m     
57  135  Potorochyn Sergej  2006  NYKÖPING  AI8306  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  28 januari 2016 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  16:18 
 
21_S
Gren 21, 50m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
39  Fundberg Linnea  1999  ESKILSTUNA  AK5699  25 m  27.90   
153  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  28.52   
181  Granlund Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AI9299  25 m  28.73   
57  Loikala Rebecka  2000  ESKILSTUNA  AS7700  25 m  28.84   
85  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  29.08   
44  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  25 m  29.20   
32  Bjälevik Sofia  1999  ESKILSTUNA  AT8299  25 m  29.25   
22  Magnusson Tova  2002  SK ENA  AC5802  25 m  29.30   
50  Kullman Amanda  2000  ESKILSTUNA  AN3400  25 m  29.38   
10  56  Loikala Emilia  2000  ESKILSTUNA  AY6800  25 m  29.38   
11  114  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  29.38   
12  12  Viinapuu Anna  2000  BÅLSTA SK  AH8400  25 m  29.60   
13  17  Eklund Clara  2000  SK ENA  AV5800  25 m  29.68   
14  151  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  29.77   
15  117  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  29.82   
16  55  Lindoff Katarina  2000  ESKILSTUNA  AY7800  25 m  29.98   
17  36  Eklind Tilde  1999  ESKILSTUNA  BH1699  25 m  30.04   
18  118  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  30.08   
19  40  Gustafsson Frida  2001  ESKILSTUNA  AM5401  25 m  30.14   
20  25  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  30.16   
21  150  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  30.19   
22  Hedling Clara  2001  ARVIKA SS  AP9201  25 m  30.33   
23  170  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  30.39   
24  186  Lord My  1999  STRÄNGNÄS  AQ1699  25 m  30.48   
25  162  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  30.54   
26  72  Wik Tilda  2001  ESKILSTUNA  AX5401  25 m  30.60   
27  161  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  30.66   
28  92  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  30.78   
29  189  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  30.82   
30  86  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  30.84   
31  152  Rydén Evelina  2000  ÖSA  BM2400  25 m  30.90   
32  158  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  30.92   
33  184  Larsson Ellinor  1999  STRÄNGNÄS  BG2299  25 m  31.07   
34  106  Hjort Emma  2000  KARLSTAD  AZ4800  25 m  31.16   
35  81  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  31.21   
36  144  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  31.25   
37  167  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  31.39   
38  102  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  31.42   
39  166  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  31.47   
40  142  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  31.58   
41  192  Widhe Emelie  2001  STRÄNGNÄS  AN0401  25 m  31.73   
42  23  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  31.85   
43  24  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  31.85   
44  13  Boberg Emilia  2002  SK ENA  AV9602  25 m  31.91   
45  104  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD  AW1203  25 m  32.01   
46  101  Gustavson Clara  2003  KARLSTAD  BA4403  25 m  32.28   
47  82  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  25 m  32.29   
48  Pettersson Majken  2001  ARVIKA SS  BG6201  25 m  32.31   
49  195  Verner Stella  2003  ESKILSTUNA  AF6403  25 m  32.32  EFT 
50  41  Gustafsson Maja  2001  ESKILSTUNA  AM8401  25 m  32.39   
51  53  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  25 m  32.49   
52  77  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  32.52   
53  28  Abrahamsson Alva  2004  ESKILSTUNA  AQ6604  25 m  32.68   
54  Ardanius Matilda  2001  BÅLSTA SK  AC9401  25 m  32.70   
55  169  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  32.94   
56  79  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  25 m  32.95   
57  Kristiansson Miranda  2001  ARVIKA SS  AP6401  25 m  32.99   
58  63  Rehnholm Ylva  2000  ESKILSTUNA  BJ6600  25 m  33.02   
59  Kristiansson Matilda  2001  ARVIKA SS  AP4401  25 m  33.10   
60  29  Ahnlund Cecilia  2001  ESKILSTUNA  BC9401  25 m  33.18   
61  136  Renkema Ilse  2002  NYKÖPING  BB2602  25 m  33.32   
62  38  Fundberg Josefin  2004  ESKILSTUNA  AC2604  25 m  33.42   
63  159  Brattström Elina  2003  HK SIM  BE3803  25 m  33.45   
64  95  Åberg Signe  2000  KARLSKO SF  BL7800  50 m  33.50   
65  80  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  33.51   
66  61  Persson Isabelle  2003  ESKILSTUNA  AQ1203  25 m  33.67   
67  143  Gustafsson Lovisa  2002  ÖSA  BG4402  25 m  33.67   
68  14  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  25 m  33.68   
69  20  Johansson Alice  2003  SK ENA  AJ0603  25 m  33.72   
70  155  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  33.90   
71  148  Metzsch Sandra  1999  ÖSA  BS7699  25 m  33.93   
72  90  Nilsson Elin  2001  KARLSKO SF  BU9401  25 m  34.04   
73  33  Björk Emma  2002  ESKILSTUNA  AZ0402  25 m  34.07   
74  160  Brattström Majja  2004  HK SIM  AR8804  25 m  34.25   
75  97  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  34.27   
76  132  Karnehov Ebba  2005  NYKÖPING  AF1405  25 m  34.27   
77  11  Persson Tea  2004  BÅLSTA SK  AC1404  25 m  34.91   
78  93  Thyrman Filippa  2001  KARLSKO SF  BU0601  25 m  35.22   
79  119  Wahlstedt Miranda  2006  KARLSTAD  AA1606  25 m  35.28   
80  146  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  25 m  35.30   
81  46  Jungstedt Matilda  2001  ESKILSTUNA  AY5401  25 m  35.34   
82  175  Sandberg Emily  2004  BÅLSTA SK  AH2204  25 m  35.64   
83  140  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  50 m  35.74   
84  174  Norgren Alma  2004  BÅLSTA SK  AR6404  25 m  35.88   
85  197  Forsman Alvida  2004  KÖPINGS SS  BM7404  25 m  35.95  EFT 
86  131  Elfgren Sanna  2002  NYKÖPING  BL5202  25 m  36.01   
87  111  Mattsson Sofia  2004  KARLSTAD  BC0604  25 m  36.06   
88  194  Bengtsson Madeleine  2005  ESKILSTUNA  AK9205  25 m  36.27  EFT 
89  69  Shahverdyan Eva  2004  ESKILSTUNA  AQ6204  25 m  36.33   
90  Bohman Anna  2000  ARVIKA SS  BB7200  50 m  36.34   
91  190  Tshibanda Emilia  2004  STRÄNGNÄS  AL2404  25 m  36.73   
92  51  Kullman Izabella  2002  ESKILSTUNA  AG9202  25 m  36.88   
93  183  Haglund Louise  2003  STRÄNGNÄS  AY6803  25 m  36.90   
94  168  Pettersson Wilma  2004  HK SIM  BD4804  25 m  37.19   
95  47  Jungstedt Rebecka  2003  ESKILSTUNA  AQ8203  25 m  37.25   
96  21  Klarbo Egan Tara  2005  SK ENA  AQ6605  25 m  37.27   
97  27  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  37.46   
98  98  Bergsten Elvira  2005  KARLSTAD  AO8605  25 m  37.62   
99  145  Holgersson Eliasson Smilla  2003  ÖSA  AQ9803  25 m  38.02   
100  67  sand Elin  2002  ESKILSTUNA  BV9602  25 m  38.05   
101  176  Smit Amy  2003  BÅLSTA SK  AV4603  25 m  38.28   
102  52  Laine Lovisa  2005  ESKILSTUNA  AB9405  25 m  38.83   
103  87  Lekberg Thea  2004  KARLSKO SF  AR0404  25 m  38.90   
104  172  Ingemansson Sofia  2004  BÅLSTA SK  AC9204  25 m  38.91   
105  100  Duelien Vilma  2004  KARLSTAD  BF4604  25 m  39.11   
106  123  Larsson Emilia  2004  KÖPINGS SS  AS2404  25 m  39.46   
107  62  Pettersson Johanna  2003  ESKILSTUNA  AL9803  25 m  39.71   
108  115  Rönnquist Agnes  2004  KARLSTAD  BA7604  50 m  39.81   
109  198  Westerberg Moa  2004  STRÄNGNÄS  BB4204  25 m  40.14  EFT 
110  154  Sjöholm Sundström Filippa  2003  ÖSA  BQ8203  25 m  40.17   
111  165  Larsson Evelina  2002  HK SIM  BA1602  25 m  40.39   
112  99  Berner Clara  2004  KARLSTAD  BA4204  25 m  40.41   
113  54  Larsson My  2005  ESKILSTUNA  AF8405  25 m  40.92   
114  34  Brattberg Maja  2005  ESKILSTUNA  AK7205  25 m  42.52   
115  48  Karlberg Tove  2003  ESKILSTUNA  BP1203  25 m  42.83   
116  45  Johansson Cornelia  2004  ESKILSTUNA  BC4804  25 m  43.88   
117  30  Bengtsson Sigrid  2005  ESKILSTUNA  AI3205  25 m  44.14   
118  113  Peistorpet Elin  2004  KARLSTAD  AY0404  25 m  44.30   
119  58  Magnusson Linnéa  2005  ESKILSTUNA  AH1405  25 m  44.67   
120  164  Larsson Ebba  2003  HK SIM  BO3603  25 m  45.00   
121  49  Karlsson Frida  2005  ESKILSTUNA  AH0405  25 m  45.11   
122  18  Eriksson Thea  2006  SK ENA  AB9606  25 m  48.74   
123  16  Bärgård Tindra  2006  SK ENA  AB8606  25 m  49.04   
124  15  Budden Olivia  2007  SK ENA  AA3207  25 m  52.01   
125  121  Dahlström Emilia  2006  KÖPINGS SS  AR2806  25 m     
126  124  Larsson Felicia  2006  KÖPINGS SS  AR2606  25 m     
127  125  Pettersson Agnes  2006  KÖPINGS SS  AT1406  25 m     
128  126  Pettersson Maja  2004  KÖPINGS SS  AS0404  25 m     
129  196  Forsman Alma  2007  KÖPINGS SS  AG7807  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  28 januari 2016 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  16:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner