Startliste for Arena Lyngby Open 2016, Stadion
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 29
|
Stævne navn |
Arena Lyngby Open 2016 |
|
Udskriftsdato |
24 januar 2016 |
|
|
Stævne by |
Lyngby |
|
Udskriftstidspunkt |
07:53 |
|
|
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
22 januar 2016 |
|
|
|
|
Løb 29, 200m Medley Damer |
Finaler (12) |
Vejledende starttid 11:15 |
Heat 1 (12) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
2 |
Ditte Petersen |
1999 |
9938BD |
OPNØR |
|
50m |
3:33.20 |
46 |
3 |
Marie Lunding Nielsen |
2001 |
0174AW |
OPNØR |
|
25m |
3:12.59 |
42 |
4 |
Emma Bodum |
2001 |
0178AX |
OPNØR |
|
25m |
3:13.53 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
233 |
1 |
Xenia Huryn |
2000 |
0088AW |
STT |
|
50m |
2:51.94 |
215 |
2 |
Cecilie Hjarsø |
2001 |
0124AU |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:48.40 |
276 |
3 |
Annemiek Meulenbeld |
1995 |
199506230 |
ORCA NL |
|
25m |
2:43.30 |
225 |
4 |
Regitze Munch Nielsen |
2000 |
0054AC |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:46.18 |
191 |
5 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
0048AF |
FARUM |
|
50m |
2:50.55 |
32 |
6 |
Silke Mehr |
2000 |
0096AX |
ROSKILDE |
|
25m |
2:54.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
121 |
1 |
Frederikke Houen |
1998 |
9824AI |
HELSINGØR |
|
50m |
2:42.14 |
130 |
2 |
Karoline Kjær |
2000 |
0048AC |
KØGE |
|
25m |
2:41.92 |
92 |
3 |
Merle F. V. Christensen |
1998 |
9872AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:40.00 |
273 |
4 |
Sara Krell Refn |
1999 |
9944AN |
FARUM |
|
25m |
2:41.19 |
135 |
5 |
Nicole Bennetsen |
2000 |
0048AA |
GENTOFTE |
|
50m |
2:42.09 |
204 |
6 |
Andrea M. Lang Bolvig |
2000 |
0048AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:42.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
142 |
1 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
25m |
2:39.35 |
59 |
2 |
Svanfríður Steingrímsdóttir |
1999 |
|
IRB |
|
50m |
2:39.13 |
50 |
3 |
Karen Mist Arngeirsdóttir |
2000 |
|
IRB |
|
50m |
2:37.54 |
21 |
4 |
Iben Bak |
2001 |
0124AH |
NYBORG |
|
25m |
2:38.62 |
51 |
5 |
Gunnhildur Björg Baldursdóttir |
2000 |
|
IRB |
|
50m |
2:39.18 |
109 |
6 |
Jannie Eickhardt |
2001 |
0134AI |
ESBJERG |
|
25m |
2:39.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
155 |
1 |
Maria Borre Jacobsen |
2001 |
0166AR |
LYNGBY |
|
25m |
2:36.21 |
136 |
2 |
Rosemarie Blicher |
2000 |
0076AO |
GENTOFTE |
|
25m |
2:35.97 |
25 |
3 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
0106AA |
NYBORG |
|
25m |
2:35.36 |
41 |
4 |
Lærke Viereck |
1997 |
9754AT |
ROSKILDE |
|
25m |
2:35.65 |
157 |
5 |
Natasja Kepp |
2000 |
0088AH |
LYNGBY |
|
25m |
2:36.09 |
28 |
6 |
Josefine Boisen |
1996 |
9632AE |
ROSKILDE |
|
25m |
2:37.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
235 |
1 |
Rikke Munkholm |
1998 |
9812AB |
STT |
|
25m |
2:33.67 |
67 |
2 |
Amanda Duus |
2000 |
0076AA |
TRITON B |
|
50m |
2:33.29 |
140 |
3 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
0008AO |
LYNGBY |
|
25m |
2:32.64 |
90 |
4 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
50m |
2:33.16 |
99 |
5 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:33.39 |
88 |
6 |
Sofie Strandby |
1999 |
9976AC |
TRITON B |
|
25m |
2:35.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
254 |
1 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
0122AJ |
HOLBÆK |
|
25m |
2:31.94 |
110 |
2 |
Julie Gadgaard |
2001 |
0124AI |
ESBJERG |
|
25m |
2:31.78 |
124 |
3 |
Freja A. Skov |
2000 |
0078AA |
HELSINGØR |
|
25m |
2:31.13 |
216 |
4 |
Mille Bruun Høvring |
2001 |
0156AG |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:31.20 |
128 |
5 |
Melanie Degner |
2000 |
0098AC |
KØGE |
|
50m |
2:31.88 |
8 |
6 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
0082AG |
GLADSAXE |
|
50m |
2:32.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
57 |
1 |
Sylwia Sienkiewicz |
1999 |
|
IRB |
|
50m |
2:30.72 |
58 |
2 |
Stefanía Sigurçórsdóttir |
2001 |
|
IRB |
|
50m |
2:29.43 |
196 |
3 |
Anne Huse Gaarde-Hansen |
1999 |
9998AB |
ALLERØD |
|
25m |
2:28.79 |
269 |
4 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
9798AF |
BIRKERØD |
|
50m |
2:28.93 |
221 |
5 |
Alberte M Hansen |
2000 |
0004AC |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:30.66 |
123 |
6 |
Nicoline Reinstrup |
1998 |
9832AI |
HELSINGØR |
|
25m |
2:30.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
93 |
1 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
0036AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:28.21 |
55 |
2 |
Eydís Ósk Kolbeinsdóttir |
2000 |
|
IRB |
|
50m |
2:27.73 |
245 |
3 |
Isabel Mass |
1998 |
9848AA |
A6 |
|
25m |
2:27.58 |
169 |
4 |
Hannah Pilgaard |
1999 |
9974AO |
LYNGBY |
|
25m |
2:27.59 |
54 |
5 |
Íris Ósk Hilmarsdóttir |
1998 |
|
IRB |
|
50m |
2:27.96 |
152 |
6 |
Amanda Højberg |
1998 |
9868AP |
LYNGBY |
|
25m |
2:28.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
176 |
1 |
Sara Tang-Holbek |
2000 |
0044AF |
LYNGBY |
|
25m |
2:27.47 |
26 |
2 |
Thea Lund Petersen |
1998 |
9874AZ |
NYBORG |
|
25m |
2:23.98 |
66 |
3 |
Camilla Dufour |
1996 |
9662AN |
TRITON B |
|
25m |
2:20.97 |
266 |
4 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
9682AF |
BIRKERØD |
|
25m |
2:22.97 |
260 |
5 |
Stephanie Hansen |
1996 |
9622AA |
ALLERØD |
|
25m |
2:26.69 |
167 |
6 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
0174AP |
LYNGBY |
|
25m |
2:27.51 |
|
|
Heat 11 (12) (Årg. 1999-2001) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
170 |
1 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
25m |
2:26.09 |
207 |
2 |
Mia Steen Duus |
2001 |
0114AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:23.80 |
143 |
3 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
25m |
2:22.61 |
97 |
4 |
Vera Staun Hansen |
1999 |
9938AO |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:22.97 |
101 |
5 |
Eva Olsen |
2000 |
0094AM |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:25.46 |
172 |
6 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
25m |
2:26.16 |
|
|
Heat 12 (12) (Årg. 0-1998) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
243 |
1 |
Ida Lindborg |
1994 |
|
MKK |
|
50m |
2:19.91 |
265 |
2 |
Anna Boutrup |
1998 |
9856AJ |
BIRKERØD |
|
25m |
2:19.04 |
94 |
3 |
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:13.62 |
83 |
4 |
Maja Nielsen |
1996 |
9632AD |
TRITON B |
|
25m |
2:14.43 |
258 |
5 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
9724AA |
ALLERØD |
|
25m |
2:19.42 |
231 |
6 |
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
9716AF |
VI39 |
|
25m |
2:20.85 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
24 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:53 |
|