Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 10
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe 1 |
|
Udskriftsdato |
12 december 2015 |
|
|
Stævne by |
|
|
Udskriftstidspunkt |
09:01 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
11 december 2015 |
|
|
|
|
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer |
Finaler (10) |
Vejledende starttid 10:44 |
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
217 |
1 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
0193AK |
VI39 |
|
25m |
2:20.92 |
308 |
2 |
Mathias Aner |
2001 |
0111AF |
SK-SYD |
|
25m |
2:17.88 |
57 |
3 |
Victor Bendix Beiter |
2001 |
0113AG |
HERLEV |
|
25m |
2:13.55 |
304 |
4 |
Anders Dam Frandsen |
2000 |
0051AN |
KORSØR |
|
25m |
2:14.80 |
239 |
5 |
Frederik Brogaard |
2001 |
0163AQ |
FR.SUND |
|
25m |
2:19.38 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
8 |
1 |
Andreas Gram Peters |
2001 |
0173AI |
HELSINGE |
|
25m |
2:13.29 |
187 |
2 |
Mads Bjørn Andersen |
2001 |
0143AL |
GENTOFTE |
|
25m |
2:12.73 |
71 |
3 |
Christian K. Jensen |
2000 |
0099AD |
ALLERØD |
|
25m |
2:12.59 |
208 |
4 |
Daniel Brylov |
2000 |
0063AA |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:12.60 |
159 |
5 |
Mert Kaya |
2001 |
0193AF |
KØGE |
|
25m |
2:13.27 |
34 |
6 |
Valdemar Piihl Hansen |
2001 |
0177AI |
NAKSKOV |
|
25m |
2:13.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
156 |
1 |
Thor B. Hansen |
2000 |
0097AA |
KØGE |
|
25m |
2:11.80 |
305 |
2 |
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
KORSØR |
|
25m |
2:11.34 |
168 |
3 |
Jonathan Kock Jensen |
2001 |
0193AE |
SLAGELSE |
|
25m |
2:10.16 |
262 |
4 |
William Christoffersen |
2001 |
0147AF |
GLADSAXE |
|
25m |
2:10.62 |
155 |
5 |
Rasmus Danielsen |
2001 |
0183AB |
KØGE |
|
25m |
2:11.50 |
290 |
6 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
0187AN |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:12.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
104 |
1 |
Magnus Aasberg |
2001 |
0143AG |
TRITON B |
|
25m |
2:09.99 |
144 |
2 |
Jeppe Mathiassen |
2000 |
0093AE |
LYNGBY |
|
25m |
2:09.67 |
232 |
3 |
Daniel Dyrved |
2000 |
0047AK |
GSK |
|
25m |
2:08.71 |
177 |
4 |
Mads Witthøft |
2000 |
0045AA |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:09.64 |
50 |
5 |
Mads Haugård Hansen |
2000 |
0059AH |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:09.79 |
284 |
6 |
Anders Nielsen |
2001 |
0123AF |
RINGSTED |
|
25m |
2:10.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
70 |
1 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
ALLERØD |
|
25m |
2:07.94 |
200 |
2 |
Christoffer Weiss |
2001 |
0197AD |
GENTOFTE |
|
25m |
2:07.71 |
128 |
3 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
0159AP |
NÆSTVED |
|
25m |
2:07.52 |
278 |
4 |
Nicolai Yung Hansen |
2000 |
0011AN |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:07.59 |
120 |
5 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
0099AB |
TRITON B |
|
25m |
2:07.78 |
249 |
6 |
Lucas Hoffmann |
2000 |
0085AO |
HELSINGØR |
|
25m |
2:07.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
289 |
1 |
August Weilguny |
2001 |
0131AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:07.29 |
286 |
2 |
Daniel Schytte |
2000 |
0067AM |
RINGSTED |
|
25m |
2:07.16 |
303 |
3 |
Kasper Bitzer |
2000 |
0079AK |
KORSØR |
|
25m |
2:06.03 |
179 |
4 |
Andreas Thybo Ganzhorn |
2001 |
0117AE |
VEST |
|
25m |
2:06.34 |
279 |
5 |
Magnus Løhr |
2001 |
0173AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:07.25 |
2 |
6 |
Emil Compen |
2000 |
0037AC |
HASLEV |
|
25m |
2:07.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
39 |
1 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
SØLLERØD |
|
25m |
2:05.79 |
175 |
2 |
Mads Møller |
2000 |
0041AM |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:05.26 |
315 |
3 |
Hans Mølbak Petersen |
2001 |
0137AG |
GREVE |
|
25m |
2:04.37 |
306 |
4 |
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
KORSØR |
|
25m |
2:04.75 |
275 |
5 |
Filip Bækgaard |
2000 |
0035AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:05.46 |
150 |
6 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
25m |
2:05.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
267 |
1 |
William Lehn-Schiøler |
2000 |
0073AF |
GLADSAXE |
|
25m |
2:03.20 |
19 |
2 |
Lucas Alexander Meng |
2000 |
0003AC |
KVIK |
|
25m |
2:02.75 |
145 |
3 |
Anders Blix Mogensen |
2000 |
0045AG |
LYNGBY |
|
25m |
2:02.52 |
20 |
4 |
Roar Andersen |
2001 |
0183AA |
KVIK |
|
25m |
2:02.65 |
250 |
5 |
William Houen |
2001 |
0145AF |
HELSINGØR |
|
25m |
2:02.77 |
226 |
6 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
VI39 |
|
25m |
2:03.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
311 |
1 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
TVS IF |
|
25m |
2:01.98 |
117 |
2 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
0027AF |
TRITON B |
|
25m |
2:01.81 |
17 |
3 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
0089AB |
KVIK |
|
25m |
2:01.01 |
18 |
4 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
0193AA |
KVIK |
|
25m |
2:01.09 |
224 |
5 |
Alexander Rendlev |
2001 |
0121AE |
VI39 |
|
25m |
2:01.92 |
11 |
6 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
SLANGERUP |
|
25m |
2:02.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
140 |
1 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:58.54 |
199 |
2 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:58.18 |
87 |
3 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:56.83 |
191 |
4 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
0035AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:57.86 |
273 |
5 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
0021AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:58.40 |
160 |
6 |
Benjamin Ørnebjerg Larsen |
2000 |
0087AC |
KØGE |
|
25m |
1:59.62 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
12 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
09:01 |
|