Program för Ållebergsdoppet 2015
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 23
|
Tävling |
Ållebergsdoppet 2015 |
|
Utskriftsdatum |
05 november 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Falköping |
|
Utskriftstid |
18:44 |
|
|
Arrangör |
Falköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 november 2015 |
|
|
|
|
Gren 23, 100m Frisim Damer A-C |
Finaler (9) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
24 |
1 |
Julia Wernmyr |
2003 |
BG0403 |
FALKÖPING |
|
25m |
|
67 |
2 |
Jonna Starkenberg |
2002 |
BA5802 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:44.07 |
45 |
3 |
Ebba Westberg |
2003 |
BM7403 |
SK GÖTENE |
|
25m |
1:39.20 |
20 |
4 |
Josefine Stensson |
2003 |
BM6603 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:40.87 |
144 |
5 |
Madeleine Lindahl |
2001 |
BM4201 |
SKARA SS |
|
25m |
|
5 |
6 |
Alva Eriksson |
2002 |
BU0802 |
FALKÖPING |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
42 |
1 |
Sandra Löfgren |
2002 |
AT7602 |
SK GÖTENE |
|
25m |
1:36.39 |
72 |
2 |
Ella Åkesson |
2003 |
BL0203 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:31.09 |
164 |
3 |
Izabell A Axell |
2003 |
BA4603 |
VARABYGDEN |
|
25m |
1:28.97 |
150 |
4 |
Ida Johansson |
2003 |
AE2403 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:30.34 |
169 |
5 |
Vilma Berglund |
2003 |
AD3803 |
ÅSUNDEN |
|
25m |
1:31.46 |
7 |
6 |
Emily Jansson |
2003 |
AI4603 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:38.86 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
91 |
1 |
Thyra Mellander |
2003 |
AP2803 |
MARIESTAD |
|
25m |
1:28.18 |
182 |
2 |
Jasmine Krüger |
2003 |
AL1403 |
ÅSUNDEN |
|
25m |
1:25.29 |
130 |
3 |
Meia Kivistö |
2003 |
AK8203 |
SK 1970 |
|
25m |
1:24.55 |
125 |
4 |
Fanny Eklund |
2003 |
AZ1603 |
SK 1970 |
|
25m |
1:25.02 |
10 |
5 |
Ida Johansson |
2002 |
AE1602 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:25.46 |
212 |
6 |
Hilda Spångberg |
2003 |
AD1603 |
BILLINGEN |
|
25m |
1:28.94 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
23 |
1 |
Frida Wernmyr |
2002 |
AL2202 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:23.54 |
94 |
2 |
Elsa Olsson |
2003 |
AP4803 |
MARIESTAD |
|
25m |
1:22.00 |
187 |
3 |
Linnea Sandin |
1999 |
AS0699 |
ÅSUNDEN |
|
25m |
1:21.46 |
69 |
4 |
Felicia Tubbin |
2003 |
BK3203 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:21.69 |
137 |
5 |
Liza Vesterberg |
2002 |
BD5202 |
SK 1970 |
|
25m |
1:22.49 |
213 |
6 |
Mathilda Svensson |
2003 |
AI8603 |
BILLINGEN |
|
50m |
1:24.32 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
120 |
1 |
Linnea Andersson |
2003 |
AU1403 |
SK 1970 |
|
25m |
1:20.48 |
126 |
2 |
Aoife Hjelm |
2002 |
AT1402 |
SK 1970 |
|
25m |
1:17.90 |
157 |
3 |
Tilda Rosenqvist |
2003 |
AB5803 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:17.21 |
36 |
4 |
Nadja Sand |
1999 |
BK7299 |
GISLAVED |
|
25m |
1:17.27 |
46 |
5 |
Klara Westberg |
2001 |
BR2801 |
SK GÖTENE |
|
25m |
1:18.21 |
87 |
6 |
Ellen Kampe |
2003 |
AP3803 |
MARIESTAD |
|
25m |
1:20.53 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
4 |
1 |
Moa Alsiö |
2001 |
BO3801 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:16.96 |
89 |
2 |
Hilda Melin |
2002 |
AM4402 |
MARIESTAD |
|
25m |
1:16.24 |
165 |
3 |
Emilia Eliaesson |
2000 |
AG1400 |
VARABYGDEN |
|
50m |
1:15.50 |
134 |
4 |
Lotta Rubensson |
2001 |
AY3801 |
SK 1970 |
|
25m |
1:15.93 |
68 |
5 |
Natalie Stjärnås |
2003 |
AL3403 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:16.43 |
167 |
6 |
Annie Jansson |
2001 |
AC5201 |
VARABYGDEN |
|
25m |
1:17.17 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
88 |
1 |
Ida Kramer |
2002 |
AJ3402 |
MARIESTAD |
|
50m |
1:15.45 |
99 |
2 |
Sofia Wallengren |
2002 |
AW3202 |
MARIESTAD |
|
25m |
1:15.32 |
81 |
3 |
Ellen Roslund |
2003 |
AT4403 |
KARLSBORG |
|
25m |
1:13.40 |
189 |
4 |
Cajsa Söderberg |
2000 |
AG9400 |
ÅSUNDEN |
|
25m |
1:14.66 |
6 |
5 |
Emelie Gunnarsson |
2001 |
AJ3801 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:15.41 |
101 |
6 |
Willma Zanderau |
2003 |
AB7203 |
MARIESTAD |
|
25m |
1:15.49 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
19 |
1 |
Tuva Samuelsson |
2001 |
AB5201 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:09.56 |
92 |
2 |
Alice Nordkvist |
2000 |
AV8400 |
MARIESTAD |
|
25m |
1:08.43 |
121 |
3 |
Nellie Andersson |
2000 |
AZ7800 |
SK 1970 |
|
50m |
1:07.30 |
84 |
4 |
Matilda Eni |
2002 |
AF0402 |
MARIESTAD |
|
25m |
1:07.58 |
26 |
5 |
Alma Winberg |
2001 |
AH6401 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:09.36 |
1 |
6 |
Alva Emardson |
2001 |
|
SK 1970 |
|
25m |
1:13.13 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
184 |
1 |
Julia Larsson |
1998 |
BD8698 |
ÅSUNDEN |
|
25m |
1:05.41 |
136 |
2 |
Matilda Stenberg |
2001 |
AS5401 |
SK 1970 |
|
25m |
1:04.63 |
41 |
3 |
Matilda Larm |
1999 |
AD5699 |
SK GÖTENE |
|
25m |
1:03.54 |
93 |
4 |
Ebba Olsson |
2001 |
AM7201 |
MARIESTAD |
|
25m |
1:04.56 |
9 |
5 |
Fanny Johansson |
1999 |
AY0699 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:05.27 |
175 |
6 |
Francesca Clark |
2001 |
BE1801 |
ÅSUNDEN |
|
25m |
1:06.54 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
05 november 2015 |
Licensierad till: Falköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
18:44 |
|