Startliste for Ringsted Cup 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Seedede heat Løb 19
|
Stævne navn |
Ringsted Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
20 september 2015 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
08:26 |
|
|
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 september 2015 |
|
|
|
|
Løb 19, 50m Butterfly Damer |
Finaler (13) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
341 |
1 |
Agnes Barner Hansen |
2005 |
0522AL |
NÆSTVED |
|
25m |
|
866 |
2 |
Emma Hass |
2004 |
0438AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
|
569 |
3 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
0524AD |
TRITON B |
|
25m |
1:08.07 |
615 |
4 |
Aliyah Savannah Rasmussen |
2005 |
|
VORDINGB |
|
25m |
58.42 |
284 |
5 |
Viola Nordstrøm |
2004 |
|
KORSØR |
|
25m |
1:02.65 |
539 |
6 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
0658AB |
TRITON B |
|
25m |
1:10.51 |
329 |
7 |
Mathilde Bendtsen |
2007 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
|
806 |
8 |
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
0582AG |
RINGSTED |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
282 |
1 |
Silje Mathiasen |
2006 |
|
KORSØR |
|
25m |
53.57 |
519 |
2 |
Anna Leopold Brandt |
2004 |
0478AM |
TRITON B |
|
25m |
52.26 |
119 |
3 |
Ida Bruhn |
2004 |
0444AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
51.00 |
178 |
4 |
Amalie Jensen |
2005 |
|
HVIDOVRE |
|
25m |
50.01 |
224 |
5 |
Eyvindardóttir, Guðbjörg |
2004 |
|
SUNDFÉLAG |
|
25m |
50.18 |
278 |
6 |
Katrine Langholm Jensen |
2004 |
0402AE |
KORSØR |
|
25m |
51.19 |
327 |
7 |
Freja Arentsen |
2005 |
0582AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
52.62 |
276 |
8 |
Mathilde Mørk Hansen |
2004 |
|
KORSØR |
|
25m |
56.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
273 |
1 |
Malene Gjermandsen |
2003 |
0378AM |
KORSØR |
|
25m |
48.95 |
709 |
2 |
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
0564AB |
HASLEV |
|
25m |
47.42 |
617 |
3 |
Freja Søndergaard |
2004 |
0452AO |
VORDINGB |
|
25m |
46.96 |
561 |
4 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
25m |
46.13 |
715 |
5 |
Olivia Møller |
2004 |
0452AF |
HASLEV |
|
25m |
46.60 |
721 |
6 |
Petrine R. E. Sørensen |
2005 |
0512AB |
HASLEV |
|
25m |
47.34 |
443 |
7 |
Emma Beyer |
2000 |
0006AG |
SLAGELSE |
|
25m |
48.56 |
606 |
8 |
Emilie Ferslev Christians |
2002 |
|
VORDINGB |
|
25m |
49.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
250 |
1 |
Anna Larsen |
2004 |
0498AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
45.01 |
358 |
2 |
Gaya Josefine Maar |
2003 |
0318AQ |
NÆSTVED |
|
25m |
44.11 |
609 |
3 |
Charlotte W. Jørgensen |
2000 |
0048BF |
VORDINGB |
|
25m |
43.03 |
527 |
4 |
Emilie Fischer |
2001 |
0156AK |
TRITON B |
|
25m |
42.61 |
111 |
5 |
Selma V Studnitz Andersen |
2005 |
0518AB |
HERLUFSHOL |
|
25m |
42.75 |
134 |
6 |
Emilie Højen Meyer |
2004 |
0454AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
43.39 |
565 |
7 |
Ida Rishøj |
2002 |
0286AF |
TRITON B |
|
25m |
44.55 |
159 |
8 |
Sofie Bak |
2003 |
0336AN |
HVIDOVRE |
|
25m |
45.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
231 |
1 |
Gústavsdóttir, Hilda Bríe |
2003 |
|
SUNDFÉLAG |
|
25m |
42.21 |
496 |
2 |
Sophia Sander-Bjerge |
1999 |
9968BA |
SK-SYD |
|
25m |
41.81 |
129 |
3 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
40.75 |
716 |
4 |
Sofie Nielsen |
2003 |
0324AU |
HASLEV |
|
25m |
39.85 |
230 |
5 |
Atladóttir, Guðrún Alma |
2001 |
|
SUNDFÉLAG |
|
25m |
40.23 |
295 |
6 |
Julie Galsgaard Hansen |
2000 |
0022AC |
NAKSKOV |
|
25m |
41.43 |
174 |
7 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
0392AG |
HVIDOVRE |
|
25m |
41.88 |
289 |
8 |
Elida Thornsen |
2005 |
0528AA |
KORSØR |
|
25m |
42.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
334 |
1 |
Mette Foldager Donstrup |
1999 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
39.74 |
353 |
2 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
38.46 |
256 |
3 |
Engeline Scheby Petersen |
2002 |
0274AY |
KALUNDBORG |
|
25m |
38.03 |
143 |
4 |
Natalie Vaabengaard |
2002 |
0208AM |
HERLUFSHOL |
|
25m |
37.39 |
825 |
5 |
Thea Krøll |
2000 |
0002AT |
RINGSTED |
|
25m |
37.53 |
274 |
6 |
Philippa Hallengreen |
2002 |
0234AQ |
KORSØR |
|
25m |
38.44 |
602 |
7 |
Andrea Axelsen |
2000 |
0092BC |
VORDINGB |
|
25m |
39.46 |
643 |
8 |
Finja Schönerstedt |
2005 |
319399 |
SCHWERIN |
|
25m |
39.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
213 |
1 |
Brown B., Emilía Íris |
2000 |
|
SUNDFÉLAG |
|
25m |
36.24 |
212 |
2 |
Arnadóttir, Melkorka Assa |
2001 |
|
SUNDFÉLAG |
|
25m |
36.00 |
645 |
3 |
Elisa Stegemann |
2002 |
295702 |
SCHWERIN |
|
25m |
35.51 |
347 |
4 |
Cecilie Elizabeth Jensen |
1998 |
9856AN |
NÆSTVED |
|
25m |
34.60 |
442 |
5 |
Victoria Andersen |
2001 |
0192AM |
SLAGELSE |
|
25m |
35.12 |
67 |
6 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
25m |
35.95 |
123 |
7 |
Nicoline Elmquist |
2002 |
0228AX |
HERLUFSHOL |
|
25m |
36.11 |
450 |
8 |
Isabella Voldby Ipsen |
2000 |
0088AP |
SLAGELSE |
|
25m |
36.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
612 |
1 |
Maya Nykjær |
2001 |
0144AW |
VORDINGB |
|
25m |
34.40 |
852 |
2 |
Caroline Steffensen |
2000 |
0092AL |
RINGSTED |
|
25m |
34.28 |
492 |
3 |
Clara Neumann |
2001 |
0164AC |
SK-SYD |
|
25m |
34.13 |
61 |
4 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
0232AM |
GLADSAXE |
|
25m |
33.74 |
266 |
5 |
Marie Uglebjerg |
2002 |
0222AB |
KALUNDBORG |
|
25m |
33.92 |
440 |
6 |
Patricia Andersen |
2002 |
0294AI |
SLAGELSE |
|
25m |
34.26 |
835 |
7 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
0268AU |
RINGSTED |
|
25m |
34.33 |
115 |
8 |
Emma Bækgaard |
2002 |
0262AS |
HERLUFSHOL |
|
25m |
34.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
491 |
1 |
Marie Müller |
2000 |
0002AA |
SK-SYD |
|
25m |
33.15 |
121 |
2 |
Anika Bryde |
2000 |
0082BC |
HERLUFSHOL |
|
25m |
32.55 |
582 |
3 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
25m |
32.30 |
248 |
4 |
Laura Holm Junge |
1998 |
9838AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
30.93 |
826 |
5 |
Annabelle Grønbech Ladik |
1997 |
9734BC |
RINGSTED |
|
25m |
31.36 |
706 |
6 |
Nicole Jensen |
1996 |
9656AB |
HASLEV |
|
25m |
32.44 |
185 |
7 |
Frederikke Mertins |
2000 |
0014AE |
HVIDOVRE |
|
25m |
32.56 |
641 |
8 |
Hannah Rühlke |
2000 |
305643 |
SCHWERIN |
|
25m |
33.70 |
|
|
Heat 10 (13) (Årg. 2003-2016) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
188 |
1 |
Anna Marie Nielsen |
2004 |
0482AF |
HVIDOVRE |
|
25m |
37.10 |
551 |
2 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
36.46 |
71 |
3 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
0342AQ |
GLADSAXE |
|
25m |
35.01 |
70 |
4 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GLADSAXE |
|
25m |
32.02 |
112 |
5 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
HERLUFSHOL |
|
25m |
35.00 |
261 |
6 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
36.18 |
211 |
7 |
Jónsdóttir, Þorgerður Ósk |
2003 |
|
SUNDFÉLAG |
|
25m |
36.84 |
631 |
8 |
Ann-Kathrin Kuhlmann |
2004 |
319390 |
SCHWERIN |
|
25m |
37.84 |
|
|
Heat 11 (13) (Årg. 2001-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
290 |
1 |
Madeleine Thornsen |
2001 |
0108AQ |
KORSØR |
|
25m |
33.43 |
223 |
2 |
Guðmundsdóttir, Jóhanna E |
2001 |
|
SUNDFÉLAG |
|
25m |
32.65 |
190 |
3 |
Josefine Brosbøl Olsen |
2001 |
0136AA |
HVIDOVRE |
|
25m |
31.66 |
446 |
4 |
Amalie Frederiksen |
2001 |
0182AP |
SLAGELSE |
|
25m |
29.87 |
489 |
5 |
Thyra Jørgensen |
2002 |
0218AC |
SK-SYD |
|
25m |
29.88 |
183 |
6 |
Laura Lange |
2001 |
0132AT |
HVIDOVRE |
|
25m |
32.44 |
161 |
7 |
Jamilla Bistrup |
2001 |
0124AC |
HVIDOVRE |
|
25m |
32.92 |
646 |
8 |
Hanna Stegemann |
2002 |
295701 |
SCHWERIN |
|
25m |
33.62 |
|
|
Heat 12 (13) (Årg. 1999-2000) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
644 |
1 |
Eva Sperlich |
1999 |
231428 |
SCHWERIN |
|
25m |
32.22 |
164 |
2 |
Simone Bukholt |
1999 |
9954AB |
HVIDOVRE |
|
25m |
32.03 |
1 |
3 |
Mira Mass |
2000 |
0012AA |
A6 |
|
25m |
30.20 |
571 |
4 |
Nanna Sonne |
1999 |
9906AH |
TRITON B |
|
25m |
29.83 |
524 |
5 |
Amanda Duus |
2000 |
0076AA |
TRITON B |
|
25m |
29.87 |
447 |
6 |
Amalie Gotthard |
1999 |
9928AC |
SLAGELSE |
|
25m |
32.00 |
621 |
7 |
Silvana Bodenstein |
1999 |
239147 |
SCHWERIN |
|
25m |
32.18 |
576 |
8 |
Sofie Strandby |
1999 |
9976AC |
TRITON B |
|
25m |
32.24 |
|
|
Heat 13 (13) (Årg. 1902-1998) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
204 |
1 |
Guðnadóttir, Ásdís Birta |
1996 |
|
SUNDFÉLAG |
|
25m |
30.91 |
530 |
2 |
Rebecca Grønlund |
1998 |
9872AB |
TRITON B |
|
25m |
30.69 |
633 |
3 |
Friederike Lübbert |
1997 |
215024 |
SCHWERIN |
|
25m |
29.92 |
523 |
4 |
Camilla Dufour |
1996 |
9662AN |
TRITON B |
|
25m |
28.47 |
534 |
5 |
Megan Forslund Hansen |
1997 |
9702AC |
TRITON B |
|
25m |
29.64 |
167 |
6 |
Frederikke Dons |
1998 |
9894AE |
HVIDOVRE |
|
25m |
30.12 |
546 |
7 |
Emma Lyngby Larsen |
1998 |
9822AB |
TRITON B |
|
25m |
30.81 |
525 |
8 |
Caroline Amalie Duus |
1998 |
9804AB |
TRITON B |
|
25m |
30.92 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
20 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:26 |
|