2018-09-22   11:19:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM (25m) 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

4_S
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer Senior 
 
SR: Sarah Sjöström (1993) 54.61 2014-12-07 
SJR: Sarah Sjöström (1993) 55.78 2013-12-15 
MR: Therese Alshammar (1977) 55.57 2010-12-05 
EM-kval: 58.40 FN: Sarah Sjöström FM: Sr: Sarah Sjöström 55.98 / Jr: Ida Lindborg 1:00.02 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
429  Sjöström Sarah  1993  SÖDERTÖRN  BN4493  25 m  54.61   
51  Hansson Louise  1996  HS  AO1896  25 m  57.83   
240  Lindborg Ida  1994  MKK  AB0494  25 m  59.50   
495  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  25 m  59.65   
444  Marko-Varga Ida  1985  SK TRITON  AB2285  25 m  59.88   
361  Gardell Stina  1990  SPÅRVÄGEN  AG9690  50 m  1:00.52   
531  Rosvall Hanna  2000  ÄNGELHOLM  AM7200  25 m  1:00.54   
138  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  25 m  1:01.48   
404  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  25 m  1:01.50   
10  306  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  25 m  1:01.71   
11  300  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  25 m  1:01.85   
12  37  Johansson Emma  1991  SK HAJEN  AQ8691  25 m  1:02.11   
13  243  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  25 m  1:02.16   
14  327  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  25 m  1:02.23   
15  22  Junevik Sara  2000  FALUN  AL3400  25 m  1:02.33   
16  97  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  25 m  1:02.33   
17  279  Mattsson Rebecca  1995  SK NEPTUN  AQ0295  25 m  1:02.89   
18  167  Lindström Annie  1996  KSLS  AJ3696  25 m  1:02.93   
19  569  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  50 m  1:03.02   
20  23  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  1:03.12   
21  79  Weiler Matilda  1998  HS  AF0898  25 m  1:03.30   
22  27  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  1:03.35   
23  137  Stillman Ebba  1996  JÖNKÖPING  AH9496  25 m  1:03.37   
24  394  Rosenquist Ebba  1989  SK SYDSIM  AI6489  25 m  1:03.39   
25  567  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  1:03.43   
26  421  Johansson Lina  1994  SÖDERTÖRN  AF0694  25 m  1:03.53   
27  405  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  25 m  1:03.73   
28  81  Wikström Ronja  1996  HS  BQ0696  25 m  1:03.89   
29  432  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  25 m  1:03.91   
30  119  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  50 m  1:04.12   
31  551  Eriksson Mathilda  2001  SS04  AE2201  25 m  1:04.40   
32  261  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  50 m  1:04.55   
33  557  Andersson Amanda  1996  UDDEVALLA  AO7696  25 m  1:04.69   
34  475  Uusaro Alexandra  1995  TÄBY SIM  AN0295  25 m  1:04.71   
35  438  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  25 m  1:05.01   
36  61  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  25 m  1:05.12   
37  399  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  25 m  1:05.19   
38  365  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  25 m  1:05.33   
39  302  Franzén Michelle  1993  NKK  AN0893  25 m  1:05.39   
40  257  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  50 m  1:05.54   
41  349  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  25 m  1:05.78   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  28 oktober 2015 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  14:12 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner