2018-09-22   13:17:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM (25m) 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

14_S
Gren 14, 200m Medley Herrar Senior 
 
SR: Simon Sjödin (1986) 1:54.28 2013-12-12 
SJR: Christoffer Wallin (1990) 1:57.20 2009-12-10 
MR: Simon Sjödin (1986) 1:54.63 2014-11-20 
EM-kval: 1:56.02 FN: Simon Sjödin FM: Sr: Simon Sjödin 1:54.63 / Jr: Oscar Ekström 1:58.50 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
285  Sjödin Simon  1986  SK NEPTUN  AG6786  25 m  1:54.63   
512  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  1:57.53   
271  Frank Simon  1990  SK NEPTUN  AS2590  25 m  1:58.38   
170  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  25 m  2:00.16   
36  Fredriksson Petter  1997  SK HAJEN  AJ4197  25 m  2:00.69   
200  Andersson Anton  1993  LASS  AC1593  25 m  2:01.01   
449  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  25 m  2:02.80   
470  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  25 m  2:02.83   
500  Törnqvist Samuel  1997  VÄSBY SS  AI6197  25 m  2:02.88   
10  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  25 m  2:04.09   
11  169  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  25 m  2:04.99   
12  82  Williamsson Olle  1998  HS  AH4198  25 m  2:05.42   
13  78  Troell Max  1995  HS  AA4395  25 m  2:05.45   
14  31  Torola Miro  1995  GÖTEBORG  BD1195  25 m  2:05.47   
15  57  Kron Kristian  1992  HS  AY2192  50 m  2:05.52   
16  474  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  25 m  2:06.76   
17  307  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  25 m  2:07.15   
18  401  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  25 m  2:07.15   
19  277  Lulek William  1998  SK NEPTUN  AJ6998  25 m  2:07.29   
20  301  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  25 m  2:07.67   
21  530  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  25 m  2:08.22   
22  337  Björck-Teuscher Anton  1993  S 02  AH7593  25 m  2:08.72   
23  363  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  25 m  2:08.90   
24  233  Brännerud Garcia Johan  1994  MKK  BB5794  50 m  2:09.02   
25  122  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  AL0198  25 m  2:09.26   
26  120  Forndal Daniel  1997  JÖNKÖPING  AB5797  50 m  2:09.66   
27  562  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  25 m  2:09.85   
28  508  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  2:09.88   
29  403  Hareskog Ludwig  1998  SÖDERTÄLJE  AH5398  25 m  2:10.56   
30  15  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  25 m  2:10.82   
31  272  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  25 m  2:10.83   
32  14  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  2:11.31   
33  95  Westerlind Joel  1996  HÄRNÖSAND  AD2796  25 m  2:11.48   
34  465  Eriksson Hugo  1999  TUREBERG  AB8599  25 m  2:11.67   
35  514  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  2:15.28   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  28 oktober 2015 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  14:12 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner