Program för Eurogames 2015
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Startlist Event 14
|
Competition name |
Eurogames |
|
Print Date |
05 augusti 2015 |
|
|
Competition place |
Stockholm |
|
Print Time |
09:17 |
|
|
Organizer |
|
|
|
|
|
|
Pool |
50m |
|
|
|
|
|
Competition date |
05 augusti 2015 |
|
|
|
|
Event 14, 200m Backstroke Men |
Finals (10) |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
990 |
1 |
Peter Haeusler |
1965 |
50-54 |
FVV Frankf |
|
50m |
|
1079 |
2 |
Simon Randerson |
1957 |
55-59 |
Positive S |
|
50m |
|
1348 |
3 |
Nicholas Fitch |
1981 |
30-34 |
Team New Y |
|
50m |
|
994 |
4 |
Brent Quinn |
1983 |
30-34 |
DCAC |
|
50m |
|
992 |
5 |
Berend Voorhaar |
1961 |
50-54 |
SC AufRuhr |
|
50m |
|
1692 |
6 |
Mika Ruusunen |
1970 |
45-49 |
Helsingfor |
|
50m |
|
995 |
7 |
Paul Denizeaux |
1989 |
25-29 |
Front Runn |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1094 |
0 |
Ken Heard |
1938 |
75-79 |
ORSO |
|
25m |
8:18.45 |
1092 |
1 |
Neil Hart |
1945 |
70-74 |
San Franci |
|
25m |
4:15.00 |
1292 |
2 |
Kenneth Johansson |
1969 |
45-49 |
West Holly |
|
25m |
4:00.00 |
1677 |
3 |
Christian Rantzau |
1960 |
55-59 |
Glamourhea |
|
25m |
3:52.00 |
1083 |
4 |
Tom Malcolm |
1954 |
60-64 |
Team New Y |
|
25m |
3:45.00 |
1086 |
5 |
Roger Naegele |
1960 |
55-59 |
Vorspiel S |
|
25m |
3:48.00 |
1590 |
6 |
Martin Ancher |
1985 |
30-34 |
Copenhagen |
|
25m |
4:00.00 |
997 |
7 |
Luis Manuel Diez Mendoza |
1972 |
40-44 |
Club Depor |
|
25m |
4:00.00 |
1093 |
8 |
Johannes Schick |
1960 |
55-59 |
Abseitz |
|
25m |
5:10.00 |
991 |
9 |
Pierrick Yvon |
1986 |
25-29 |
Aquahomo a |
|
50m |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1269 |
0 |
Jeffrey Dutton |
1972 |
40-44 |
DC Aquatic |
|
25m |
3:42.18 |
1074 |
1 |
Dawson Nash |
1953 |
60-64 |
District o |
|
25m |
3:35.00 |
1700 |
2 |
Jérémie Riboulet |
1983 |
30-34 |
cargo |
|
25m |
3:30.00 |
1216 |
3 |
Lindsey Kopp |
1957 |
55-59 |
Minnesota |
|
25m |
3:30.00 |
1699 |
4 |
Christophe Arnaud |
1976 |
35-39 |
cercle du |
|
25m |
3:25.00 |
1248 |
5 |
David Kim |
1975 |
40-44 |
San Franci |
|
25m |
3:29.38 |
1070 |
6 |
Paulo Figueiredo |
1946 |
65-69 |
West Holly |
|
25m |
3:30.00 |
1077 |
7 |
Yohann Nicolas |
1976 |
35-39 |
Paris Aqua |
|
25m |
3:31.66 |
1085 |
8 |
Stanley Hansen |
1997 |
0-24 |
TNYA |
|
25m |
3:40.00 |
1593 |
9 |
David Bouche |
1981 |
30-34 |
Paris Aqua |
|
25m |
3:45.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1063 |
0 |
Scott K. Kohanowski |
1972 |
40-44 |
Team New Y |
|
25m |
3:22.00 |
1060 |
1 |
Hans Maas |
1965 |
50-54 |
HHZV Plons |
|
25m |
3:19.12 |
1404 |
2 |
Paul Molecz |
1957 |
55-59 |
|
|
25m |
3:18.00 |
1058 |
3 |
Morten Henrik Petersen |
1989 |
25-29 |
Pan Idræt |
|
25m |
3:11.00 |
1056 |
4 |
Roger Furger |
1967 |
45-49 |
Gay Sport |
|
25m |
3:10.00 |
1050 |
5 |
Hans de Groot |
1959 |
55-59 |
Nat Utrech |
|
25m |
3:10.00 |
1053 |
6 |
Chris Burt |
1955 |
60-64 |
USMS Team |
|
25m |
3:15.00 |
1697 |
7 |
Jordi Romaguera Bosch |
1968 |
45-49 |
Bgs |
|
25m |
3:19.00 |
1061 |
8 |
Stefan Zanders |
1961 |
50-54 |
Duesseldor |
|
25m |
3:20.00 |
1698 |
9 |
Martin Kuehl |
1964 |
50-54 |
SLSV Start |
|
25m |
3:25.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1057 |
0 |
Jonay Hernández Díaz |
1981 |
30-34 |
TodoTriTra |
|
25m |
3:10.00 |
1059 |
1 |
Jack Martins |
1975 |
40-44 |
Team New Y |
|
25m |
3:05.00 |
1072 |
2 |
Brun Mietzner |
1977 |
35-39 |
Vorspiel S |
|
25m |
3:05.00 |
1517 |
3 |
Reinhard Schorn |
1967 |
45-49 |
sc aufruhr |
|
25m |
3:03.50 |
1041 |
4 |
Idan Levy |
1974 |
40-44 |
TLV Nemos |
|
25m |
3:03.00 |
1696 |
5 |
Keith Pryor |
1970 |
45-49 |
SQUID Swim |
|
25m |
3:03.05 |
1546 |
6 |
Ralf Schulte |
1967 |
45-49 |
Isarhechte |
|
25m |
3:04.77 |
1654 |
7 |
Onesimo Demira |
1973 |
40-44 |
Team New Y |
|
25m |
3:05.00 |
1215 |
8 |
David Walley |
1965 |
50-54 |
USMS - GOL |
|
25m |
3:05.02 |
1661 |
9 |
Henk Niemansverdriet |
1967 |
45-49 |
GLS Ketelb |
|
25m |
3:10.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1046 |
0 |
Dirk Dorsemagen |
1971 |
40-44 |
Vorspiel S |
|
25m |
3:00.09 |
1027 |
1 |
Ulysse Bolopion |
1980 |
35-39 |
Paris Aqua |
|
25m |
3:00.00 |
1196 |
2 |
Kei Koizumi |
1968 |
45-49 |
DCAC |
|
25m |
2:58.96 |
1044 |
3 |
Michael Doyle |
1959 |
55-59 |
ASV Wien |
|
25m |
2:55.05 |
1031 |
4 |
Marco Hogervorst |
1970 |
45-49 |
HHZV Plons |
|
25m |
2:55.00 |
1018 |
5 |
James Ansell |
1966 |
45-49 |
Different |
|
25m |
2:55.00 |
1048 |
6 |
Evertjan Masurel |
1956 |
55-59 |
HHZV Plons |
|
25m |
2:57.10 |
1224 |
7 |
Matthew Bazeley |
1976 |
35-39 |
Out To Swi |
|
25m |
3:00.00 |
1513 |
8 |
Christian Wicke |
1969 |
45-49 |
Upstream A |
|
25m |
3:00.00 |
1036 |
9 |
Juan Pedraz Araujo |
1981 |
30-34 |
Halegatos |
|
25m |
3:03.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1016 |
0 |
Federico Lupp |
1961 |
50-54 |
FVV |
|
25m |
2:54.00 |
1038 |
1 |
Carlos Cinalli |
1970 |
45-49 |
PANTERES G |
|
25m |
2:52.48 |
1037 |
2 |
Paulo Valencia |
1970 |
45-49 |
DSC - Down |
|
25m |
2:52.00 |
1176 |
3 |
Kodie Webb |
1978 |
35-39 |
Glamourhea |
|
25m |
2:50.81 |
1017 |
4 |
Andreas Kaisinger |
1966 |
45-49 |
Abseitz St |
|
25m |
2:48.00 |
1670 |
5 |
Ben Gifford |
1964 |
50-54 |
Out To Swi |
|
25m |
2:50.00 |
1068 |
6 |
David Leclair |
1967 |
45-49 |
Gold Coast |
|
25m |
2:51.00 |
1043 |
7 |
Bill Korey |
1963 |
50-54 |
USMS |
|
25m |
2:52.04 |
1374 |
8 |
Robert Kannegieser |
1957 |
55-59 |
PHILADELPH |
|
25m |
2:53.57 |
1035 |
9 |
John Tustin |
1976 |
35-39 |
District o |
|
25m |
2:54.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1192 |
0 |
Eric Czander |
1965 |
50-54 |
DCAC |
|
25m |
2:48.00 |
1182 |
1 |
Juin-Kai Chou |
1987 |
25-29 |
Vorspiel S |
|
25m |
2:45.00 |
1650 |
2 |
Álvaro Cardoso |
1984 |
30-34 |
Lisboa Poo |
|
25m |
2:45.00 |
1026 |
3 |
Michel Belt |
1990 |
25-29 |
Paris Aqua |
|
25m |
2:44.80 |
1695 |
4 |
Joshua Wharton |
1989 |
25-29 |
Northern W |
|
25m |
2:43.00 |
1370 |
5 |
Markus Follmann |
1964 |
50-54 |
Vorspiel S |
|
25m |
2:44.08 |
1509 |
6 |
Reto Jonkhans |
1988 |
25-29 |
Düsseldorf |
|
25m |
2:45.00 |
1030 |
7 |
Robert Weyhenke |
1952 |
60-64 |
Upstream A |
|
25m |
2:45.00 |
1028 |
8 |
Balázs Jekkel |
1982 |
30-34 |
Atlasz Spo |
|
25m |
2:47.00 |
1023 |
9 |
Geminio Grossi |
1969 |
45-49 |
Downtown S |
|
25m |
2:48.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1646 |
0 |
Gunnar Splittgerber |
1972 |
40-44 |
BSC Robben |
|
25m |
2:41.08 |
1012 |
1 |
James Vaucher |
1983 |
30-34 |
Team Flori |
|
25m |
2:39.00 |
1466 |
2 |
Rickard Andersson |
1982 |
30-34 |
Stockholm |
|
25m |
2:37.50 |
1010 |
3 |
James Damron |
1969 |
45-49 |
Team New Y |
|
25m |
2:35.00 |
1003 |
4 |
Chris Unsworth |
1991 |
0-24 |
University |
|
25m |
2:30.00 |
1013 |
5 |
Jamie Malcolm |
1974 |
40-44 |
TNYA |
|
25m |
2:30.16 |
1014 |
6 |
Young Jeong |
1992 |
0-24 |
Atlanta Ra |
|
25m |
2:37.48 |
1011 |
7 |
Rhys Williams |
1973 |
40-44 |
Out To Swi |
|
25m |
2:38.00 |
1165 |
8 |
Cristian Rentsch |
1963 |
50-54 |
Gay Sport |
|
25m |
2:39.00 |
1480 |
9 |
Audie Mcrae |
1985 |
30-34 |
Team New Y |
|
25m |
2:43.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1005 |
0 |
Kristian Tennebø |
1975 |
40-44 |
Lambertset |
|
25m |
2:29.05 |
1001 |
1 |
Stan Dekker |
1979 |
35-39 |
HHZV Plons |
|
25m |
2:26.60 |
1645 |
2 |
Jan Gert Notenbomer |
1966 |
45-49 |
Upstream A |
|
25m |
2:24.00 |
1351 |
3 |
Steve Mortimer |
1970 |
45-49 |
Atlanta Ra |
|
25m |
2:19.88 |
1462 |
4 |
David Genet |
1982 |
30-34 |
Paris Aqua |
|
25m |
2:12.99 |
999 |
5 |
Linus Junefelt |
1992 |
0-24 |
Jönköpings |
|
25m |
2:19.31 |
1693 |
6 |
Jo Jewell |
1985 |
30-34 |
Pan Idræt |
|
25m |
2:20.00 |
1000 |
7 |
Adrian Sucipto |
1990 |
25-29 |
london orc |
|
25m |
2:25.00 |
1694 |
8 |
David Napoleon Simbana Escobar |
1990 |
25-29 |
Paris Aqua |
|
25m |
2:27.00 |
1002 |
9 |
Charles Ludeke |
1988 |
25-29 |
Team New Y |
|
25m |
2:29.99 |
Generated by WinGrodan 1.24.00 |
Print Date |
05 augusti 2015 |
Licensed to: Simklubben Neptun |
Print Time |
09:17 |
|