2018-10-23   01:04:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danske Open Masters

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 25
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  14:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
 
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer  Finaler (4) 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
203  Frank Jeppesen  1966    KØGE    50m   
87  Mogens Jensen  1939  3911AA  KORSØR    50m   
201  Steen Hjort  1972    KØGE    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
190  Erik Kjær  1935  3511AA  HOVEDSTAD    50m  2:03.68 
188  Finn Hyllested  1944  4401AA  HOVEDSTAD    50m  1:25.00 
161  Finn Bækgaard  1955  5521AA  STT    50m  1:14.90 
172  Michael Nissen  1983  8313AB  BASK    50m  1:10.00 
116  Giedrius Saltenis  1982    HELSINGØR    50m  1:12.00 
73  Peter Krogh  1961  6115AA  GENTOFTE    50m  1:15.50 
86  Hans Larsen  1943  4311AA  KORSØR    50m  1:33.04 
               

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
243  Martin Pock  1971  7181AA  U.S.G    50m  1:09.00 
49  Otto Jakobsen  1970    HUCHTING    50m  1:04.00 
166  Dan Ole Johansen  1960  6075AA  STT    50m  1:02.75 
120  Anders Dalsgaard  1970  7055AA  BIRKERØD    50m  1:01.38 
95  Martin Venø  1972  7289AA  SILKEBORG    50m  1:01.58 
23  Martin Egenhardt  1977  7727AA  GSK    50m  1:03.00 
78  Karsten Schrøder  1974    GENTOFTE    50m  1:08.50 
240  Casper Gras  1992  9247AL  U.S.G    50m  1:10.00 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
41  Emil Andersen  1992  9273AH  TRITON B    50m  59.00 
122  Mads Gjerløv  1972  7237AA  BIRKERØD    50m  56.99 
74  Kasper Linddal  1986  8619AA  GENTOFTE    50m  56.50 
131  Jacob Lercke Skytte  1984  8431AA  BIRKERØD    50m  52.32 
96  Dennis Kinnerup  1988  8855AB  SILKEBORG    50m  52.99 
68  Thomas Eriksen  1975  7549AA  GENTOFTE    50m  56.67 
221  Mathias Hvid  1994  9435AL  U.S.G    50m  58.00 
67  Michael de Bruijn  1977  7791AA  ÅLBORG TRI    50m  1:00.80 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark