2018-08-20   11:02:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danske Open Masters

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 14
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danish Open Masters    Udskriftsdato  13 juni 2015   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  09:05   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & USG         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  13 juni 2015         
 
 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
11  Per A. Sørensen  1944    LILLEHAMME    50m   
86  Hans Larsen  1943  4311AA  KORSØR    50m  39.81 
189  Jan Johansen  1940  4001AA  HOVEDSTAD    50m  38.00 
15  Mogens Halby  1944  4411AA  ROSKILDE    50m  38.00 
201  Steen Hjort  1972    KØGE    50m   
87  Mogens Jensen  1939  3911AA  KORSØR    50m   
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
55  Henrik Hegelund  1967  6747AA  AALBORG    50m  35.11 
54  Jan Harde  1966  6679AA  AALBORG    50m  33.33 
58  Kim T. Kristiansen  1967  6757AA  AALBORG    50m  32.32 
82  Kent Klausen  1964  6489AA  AGF    50m  32.00 
247  Lars Backlund  1949  AA4149  KUNGSBACKA    50m  32.14 
78  Karsten Schrøder  1974    GENTOFTE    50m  32.50 
188  Finn Hyllested  1944  4401AA  HOVEDSTAD    50m  35.00 
62  Michael Porsmose  1964  6477AA  AALBORG    50m  35.51 

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
257  Thomas Rasmussen Tørslev  1989    U.S.G    50m  31.30 
21  Søren Toft  1956  5681AA  GSK    50m  31.00 
71  Jens Chr. Iversen  1961    GENTOFTE    50m  30.50 
76  Anders Lundt  1967    GENTOFTE    50m  29.70 
234  Troels Nandrup-Bus  1987  8727AD  U.S.G    50m  29.90 
129  Ulrik Schäfer  1962  6273AA  BIRKERØD    50m  30.95 
246  Jesper Lange  1967    HVIDOVRE    50m  31.25 
161  Finn Bækgaard  1955  5521AA  STT    50m  31.42 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
127  John Bøgehus Pedersen  1968  6837AA  BIRKERØD    50m  29.39 
251  Peter Lundin  1959  AA6559  KUNGSBACKA    50m  28.88 
116  Giedrius Saltenis  1982    HELSINGØR    50m  28.50 
47  Morten Marstrand  1978  7863AA  TRITON B    50m  28.00 
77  Torsten Ringberg  1958  5803AA  GENTOFTE    50m  28.43 
20  Tue Vestergaard Nielsen  1976  7615AA  GSK    50m  28.50 
49  Otto Jakobsen  1970    HUCHTING    50m  29.00 
207  Jacob Olsen  1972  7229AA  KØGE    50m  29.61 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
252  Lars Sandberg  1965  AA6965  KUNGSBACKA    50m  27.79 
95  Martin Venø  1972  7289AA  SILKEBORG    50m  27.62 
126  Henrik Pedersen  1965  6561AA  BIRKERØD    50m  26.86 
56  Frederik Højholt  1990  9057AF  AALBORG    50m  26.47 
29  Ola Fagerstrand  1977  AA3177  MKK    50m  26.55 
120  Anders Dalsgaard  1970  7055AA  BIRKERØD    50m  27.47 
166  Dan Ole Johansen  1960  6075AA  STT    50m  27.75 
Oskar Åkesson  1977    SK SYDSIM    50m  27.99 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
46  Mark H. Østermann  1995  9577AF  TRITON B    50m  25.59 
74  Kasper Linddal  1986  8619AA  GENTOFTE    50m  25.50 
96  Dennis Kinnerup  1988  8855AB  SILKEBORG    50m  24.74 
124  Claus Lerche Iversen  1977  7741AA  BIRKERØD    50m  24.09 
210  Christian Warm  1992  9289AF  KØGE    50m  24.48 
44  Frederik K. Mortensen  1995  9581AC  TRITON B    50m  24.97 
68  Thomas Eriksen  1975  7549AA  GENTOFTE    50m  25.56 
122  Mads Gjerløv  1972  7237AA  BIRKERØD    50m  25.89 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 juni 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark