Program för Citadellsim 2015
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 20
|
Tävling |
Citadellsim 2015 |
|
Utskriftsdatum |
23 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
21:09 |
|
|
Arrangör |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 maj 2015 |
|
|
|
|
Gren 20, 100m Fjärilsim Herrar |
Finaler (8) |
Sponsor: Landskrona Hem |
|
Beräknad start 09:19 |
Heat 1 (8) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
321 |
2 |
Melvin Sihlén |
2000 |
AV8100 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:25.25 |
280 |
3 |
Behar Luani |
2001 |
AN4501 |
SK RAN |
|
25m |
1:19.46 |
230 |
4 |
Arvid Scott |
2001 |
AO0901 |
MKK |
|
25m |
1:17.11 |
125 |
5 |
Christoffer Dellhede |
2001 |
AD0501 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:17.52 |
141 |
6 |
Oliver Larsson |
2001 |
AU1301 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:21.00 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
348 |
1 |
Mattias Rydqvist |
2000 |
AB7500 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:16.01 |
296 |
2 |
Jens Christiansen |
2001 |
AJ7901 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:15.40 |
179 |
3 |
Ian Hangård |
2002 |
AB5302 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:14.61 |
254 |
4 |
Oscar Johansson |
2000 |
AH4500 |
POSEIDON |
|
25m |
1:14.17 |
197 |
5 |
Nils Wergeland |
2002 |
AE4902 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:14.30 |
186 |
6 |
Elias Mårtensson |
1997 |
AV6997 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:14.64 |
183 |
7 |
Elliot Larsson |
2000 |
AF3300 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:15.69 |
391 |
8 |
Daniel Lindkvist |
2000 |
AO2900 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:16.79 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
209 |
1 |
Tim Hagerström |
1999 |
AH8799 |
MKK |
|
25m |
1:12.63 |
221 |
2 |
Anders Ludvigsson |
2000 |
AV8500 |
MKK |
|
50m |
1:11.76 |
180 |
3 |
Roy Hangård |
1999 |
AH0999 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:11.17 |
3 |
4 |
Anton Jönsson |
2001 |
AL4501 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:10.39 |
192 |
5 |
Tobias Ranevi |
1999 |
AK7999 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:10.53 |
6 |
6 |
Filip Salbrink |
2002 |
AH6502 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:11.60 |
233 |
7 |
Samuel Wiktor |
2001 |
AJ5301 |
MKK |
|
25m |
1:12.55 |
335 |
8 |
Johan Persson |
1998 |
AG8598 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:13.13 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
2 |
1 |
Erik Andrén |
1998 |
AJ0798 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:09.25 |
15 |
2 |
Ricky Barabas |
2000 |
AR6300 |
HS |
|
25m |
1:08.24 |
74 |
3 |
Gustav Persson |
2000 |
AJ4500 |
HS |
|
50m |
1:07.00 |
122 |
4 |
Salim Celikovic |
1998 |
AR5198 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:05.76 |
84 |
5 |
Mohammad Al Said |
1998 |
AY8198 |
HS |
|
25m |
1:06.54 |
288 |
6 |
Artin Shahsavar |
1999 |
AV8399 |
SK RAN |
|
25m |
1:07.01 |
70 |
7 |
Hampus Olsson |
2000 |
AH7700 |
HS |
|
25m |
1:08.36 |
152 |
8 |
Tim Petersson |
1999 |
AB9799 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:10.06 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
266 |
1 |
Simon Pettersson |
1998 |
AH7198 |
POSEIDON |
|
25m |
1:05.42 |
297 |
2 |
Teodor Cvijic |
1999 |
AS0199 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:04.95 |
360 |
3 |
Jacob Weberg |
1997 |
9791AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:04.86 |
314 |
4 |
Jimmy Lu |
1997 |
AO7997 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:04.26 |
284 |
5 |
Primus Olsson |
2000 |
AV7100 |
SK RAN |
|
50m |
1:04.79 |
228 |
6 |
Adam Ringdahl |
1998 |
AR7198 |
MKK |
|
25m |
1:04.89 |
328 |
7 |
Nicolas Nolén |
2000 |
AG4500 |
SK TRITON |
|
25m |
1:05.28 |
357 |
8 |
Magnus Koch Sonnenborg |
1997 |
9715AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:05.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
124 |
1 |
Filip Christensson |
1991 |
AG5791 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:02.83 |
248 |
2 |
Alexander Dahlén |
1999 |
AI4399 |
POSEIDON |
|
25m |
1:02.24 |
134 |
3 |
Emil Hassling |
2000 |
AC1900 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:01.39 |
117 |
4 |
Jonatan Wede |
1988 |
AB7388 |
SS IDEN |
|
25m |
1:00.23 |
247 |
5 |
Hugo Cedervall |
1997 |
AA0197 |
POSEIDON |
|
25m |
1:00.24 |
271 |
6 |
Gustav Östlund |
2000 |
AH1100 |
POSEIDON |
|
25m |
1:02.22 |
195 |
7 |
Oskar Strömberg |
1994 |
AM5194 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:02.44 |
96 |
8 |
Martin Wahlberg |
1999 |
AQ1999 |
HS |
|
25m |
1:04.14 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
17 |
1 |
Simon Bonnevier |
2001 |
AH7301 |
HS |
|
25m |
1:08.96 |
10 |
2 |
Johan Alderbrink |
2001 |
AO7701 |
HS |
|
25m |
1:08.12 |
365 |
3 |
Victor Bendix Beiter |
2001 |
0113AG |
HERLEV |
|
25m |
1:07.80 |
378 |
4 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HERLEV |
|
25m |
1:04.87 |
36 |
5 |
Gustaf Hansson |
2001 |
AD5101 |
HS |
|
25m |
1:06.38 |
206 |
6 |
Robin Falk |
2001 |
AJ9101 |
MKK |
|
25m |
1:07.88 |
370 |
7 |
Laurits Kenskov |
2001 |
0145AC |
HERLEV |
|
25m |
1:08.53 |
304 |
8 |
Dennie Halilovic |
2002 |
AC0702 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:09.51 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
278 |
1 |
Marcus Kindberg |
1993 |
AI6993 |
SK RAN |
|
25m |
59.94 |
139 |
2 |
Oskar Hoff |
1998 |
AH0198 |
LANDSKRONA |
|
25m |
58.48 |
198 |
3 |
Jacob Zeidler |
1994 |
AB5394 |
SK LÖDDE |
|
25m |
57.06 |
379 |
4 |
Magnus Sloth Poulsen |
1995 |
9591AA |
HERLEV |
|
25m |
54.03 |
123 |
5 |
Alfred Christensson |
1998 |
AH0398 |
LANDSKRONA |
|
25m |
56.19 |
396 |
6 |
Kristian Kron |
1992 |
AY2192 |
HS |
|
50m |
57.51 |
385 |
7 |
Niklas Andersson |
1992 |
AL3992 |
HS |
|
50m |
59.66 |
345 |
8 |
Victor Lloyd |
1996 |
AH8796 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:00.20 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
23 maj 2015 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
21:09 |
|