Program för Vårsimiaden Distrikt, Tumba
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag den 18/4 Klockan 09.00 (Insim kl 08.00)
Heatlista Gren 10
|
Tävling |
Vårsimiaden distrikt(försök) |
|
Utskriftsdatum |
18 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Tumba |
|
Utskriftstid |
08:25 |
|
|
Arrangör |
Botkyrka Rönninge & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
18 april 2015 |
|
|
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar |
Finaler (4) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
171 |
2 |
Oskar Fridsell |
2003 |
AS7503 |
SS04 |
|
25m |
|
238 |
3 |
Albin Kappling |
2003 |
AS2503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:53.47 |
174 |
4 |
Marcus Larsson |
2003 |
AM0903 |
SS04 |
|
25m |
1:51.77 |
224 |
5 |
Fredrick Grundin |
2003 |
AR8703 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:53.08 |
80 |
6 |
Aron Alexanderson |
2003 |
AT0103 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:55.33 |
31 |
7 |
Edvard Sandelin |
2003 |
AV0303 |
DANDERYD |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
64 |
1 |
Elias Skeppstedt |
2003 |
AG3903 |
SKK |
|
25m |
1:50.78 |
323 |
2 |
Filip Westlund |
2003 |
AL9703 |
TUREBERG |
|
25m |
1:49.65 |
11 |
3 |
Bernard Ooi |
2003 |
AN2103 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:49.46 |
188 |
4 |
Elvin Agneborg |
2003 |
AO9703 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:48.69 |
221 |
5 |
Liam Gabrielsson |
2003 |
AK5503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:49.30 |
111 |
6 |
Jesper Holmström |
2003 |
AO4903 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:49.58 |
62 |
7 |
Otto Reithner |
2003 |
AE4303 |
SKK |
|
25m |
1:50.30 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
149 |
1 |
Linus Öberg |
2003 |
AK1703 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:47.96 |
245 |
2 |
Simon Lörinc |
2003 |
AK8503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:45.66 |
255 |
3 |
Simon Seel |
2003 |
AO0903 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:44.33 |
35 |
4 |
Linus Wickström |
2003 |
AK8303 |
DANDERYD |
|
25m |
1:41.66 |
258 |
5 |
Tor Stein |
2003 |
AR2903 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:43.34 |
295 |
6 |
Ludvig Holfve |
2003 |
AG5503 |
TUREBERG |
|
25m |
1:45.45 |
100 |
7 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
AP6103 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:46.25 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
83 |
1 |
Gustav Annas |
2003 |
AL0303 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:40.24 |
28 |
2 |
Filip Novacic |
2003 |
AQ5703 |
DANDERYD |
|
25m |
1:39.65 |
267 |
3 |
Erik Åstrand |
2003 |
AO2903 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:38.35 |
248 |
4 |
Isac Persson Taylor |
2003 |
AE6903 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:32.55 |
126 |
5 |
Viktor Malmring |
2003 |
AO7903 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:36.28 |
253 |
6 |
Isac Rune |
2003 |
AM9503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:39.39 |
58 |
7 |
Otto Lundberg |
2003 |
AM8103 |
SKK |
|
25m |
1:39.99 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
18 april 2015 |
Licensierad till: Botkyrka-Rönninge SS |
Utskriftstid |
08:25 |
|