Startliste for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
14:06 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 april 2015 |
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer |
Finaler (4) |
Sponsor: Nord Energi |
|
Heat 1 (4) (Årg. 2002-2015) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
528 |
1 |
Birk Lee Johansen |
2002 |
|
KristianSA |
|
50m |
32.54 |
16 |
2 |
Ole Einar Ueland |
2003 |
|
Lillesand |
|
50m |
32.07 |
503 |
3 |
Simon Slettevold |
2002 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
31.01 |
266 |
4 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
0299AL |
AALBORG |
|
50m |
28.19 |
581 |
5 |
Martin Holteberg |
2003 |
|
Farsund SK |
|
50m |
30.90 |
111 |
6 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
HORSENS |
|
50m |
31.09 |
285 |
7 |
Ruben C. Nørgaard |
2002 |
0225AF |
AALBORG |
|
50m |
32.23 |
494 |
8 |
Stian Pettersen |
2003 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
32.95 |
|
|
Heat 2 (4) (Årg. 2000-2001) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
521 |
1 |
Kristoffer Birkeland |
2000 |
|
KristianSA |
|
50m |
27.83 |
15 |
2 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
Lillesand |
|
50m |
27.69 |
153 |
3 |
Lawrence Langley |
2001 |
0125AI |
PINGVINEN |
|
50m |
27.64 |
659 |
4 |
Gustav Yde |
2000 |
0093AA |
S 68 |
|
50m |
26.77 |
184 |
5 |
Johan Reimer |
2000 |
0015AH |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
27.32 |
180 |
6 |
Magnus Boldrup Birn |
2000 |
0061AJ |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
27.68 |
563 |
7 |
Dennis Aateigen |
2001 |
|
KristianSA |
|
50m |
27.76 |
596 |
8 |
Aslak Lindeland |
2000 |
|
Flekkefjor |
|
50m |
27.84 |
|
|
Heat 3 (4) (Årg. 1998-1999) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
471 |
1 |
Sondre Henningsen |
1999 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
27.01 |
92 |
2 |
Alexander Jensen |
1998 |
9879AI |
HORSENS |
|
50m |
26.67 |
281 |
3 |
Lars Lyhne |
1999 |
9909AI |
AALBORG |
|
50m |
26.29 |
578 |
4 |
Gustav Pedersen |
1998 |
|
Farsund SK |
|
50m |
25.89 |
516 |
5 |
Jens Petter Turøy |
1999 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
26.17 |
116 |
6 |
Sander Schmidt |
1999 |
9949AD |
HORSENS |
|
50m |
26.36 |
274 |
7 |
Nikolaj J. Jørgensen |
1998 |
9891AP |
AALBORG |
|
50m |
26.97 |
303 |
8 |
Andreas M. Porsmose |
1998 |
9883AQ |
AALBORG |
|
50m |
27.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
465 |
1 |
Edvard Fagervik |
1997 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
26.54 |
113 |
2 |
Rune Friis Petersen |
1996 |
9675AG |
HORSENS |
|
50m |
26.08 |
660 |
3 |
Magnus Yde |
1996 |
9629AB |
S 68 |
|
50m |
25.79 |
526 |
4 |
Eirik Frestad |
1997 |
|
KristianSA |
|
50m |
25.35 |
147 |
5 |
Simon Sønderriis |
1997 |
9719AS |
LYSENG |
|
50m |
25.69 |
461 |
6 |
Thomas Brustveit |
1993 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
25.92 |
574 |
7 |
Leander Paturel |
1996 |
|
Farsund SK |
|
50m |
26.39 |
666 |
8 |
Emil Poulsen |
1997 |
9729AP |
NORD |
|
50m |
28.41 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
19 april 2015 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
14:06 |
|