Program för Wadköpingsdoppet 2015
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 28, 100m Fjärilsim C+D Pojkar |
13 - 14 år: Teodor Widerberg (1998) 1:03.07 2012-09-22 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 1:04.34 2013-09-21 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 118 | Rydahl Johan | 2001 | KARLSTAD | AF4901 | 25 m | 59.07 | |
2 | 379 | Carlsson Jonatan | 2001 | VARBERG | AJ6301 | 50 m | 1:05.21 | |
3 | 40 | Källquist Jakob | 2001 | GÄVLE SS | AC0901 | 50 m | 1:06.01 | |
4 | 105 | Albringer David | 2001 | KARLSTAD | AF2101 | 50 m | 1:09.51 | |
5 | 454 | Laszewski Michal | 2002 | ÖSA | AC4902 | 25 m | 1:09.68 | |
6 | 399 | Brewitz Johan | 2001 | VÄSTERÅS | AH2101 | 25 m | 1:10.71 | |
7 | 340 | Roosmark Lukas | 2002 | TÄBY SIM | AI1702 | 25 m | 1:10.96 | |
8 | 179 | Andersson Felix | 2002 | SK NEPTUN | AC4502 | 25 m | 1:11.74 | |
9 | 46 | Ålenius Marcus | 2001 | GÄVLE SS | AQ6901 | 25 m | 1:12.89 | |
10 | 278 | Nystrand Edwin | 2002 | SALA SS | AE8902 | 25 m | 1:14.15 | |
11 | 535 | Andersson Linus | 2001 | KARLSTAD | AP4301 | 25 m | 1:14.55 | EFT |
12 | 285 | Grahn Herbert | 2001 | SKÖVDE SS | AJ0901 | 50 m | 1:16.00 | |
13 | 113 | Mathisen August | 2001 | KARLSTAD | AF5901 | 25 m | 1:16.14 | |
14 | 227 | Brolin John | 2002 | NKK | AB6302 | 25 m | 1:16.39 | |
15 | 205 | Mogard Linden Oscar | 2002 | SK NEPTUN | AS8702 | 50 m | 1:16.67 | |
16 | 247 | Lundström Silke Eric | 2003 | NKK | AF8903 | 25 m | 1:16.71 | |
17 | 407 | Fahlén Max | 2001 | VÄSTERÅS | AM1101 | 25 m | 1:17.54 | |
18 | 151 | Persson Elias | 2002 | SS MORA | AA7502 | 25 m | 1:17.71 | |
19 | 371 | Sörby Hugo | 2001 | UPSALA S | AF2901 | 25 m | 1:21.12 | |
20 | 420 | Szabo Gellert | 2001 | VÄSTERÅS | AM6901 | 25 m | 1:21.27 | |
21 | 72 | Segerdahl William | 2001 | GÖTEBORG | AI4301 | 50 m | 1:21.49 | |
22 | 307 | Ahlqvist Erik | 2001 | TÄBY SIM | AT7501 | 50 m | 1:22.56 | |
23 | 93 | Lübeck Viktor | 2002 | KARLSKO SF | AG9302 | 25 m | 1:22.99 | |
24 | 419 | Sterling Lucas | 2004 | VÄSTERÅS | AC6704 | 50 m | 1:23.93 | |
25 | 198 | Kroonder Troy | 2003 | SK NEPTUN | AG8903 | 50 m | 1:23.94 | |
26 | 373 | Almqvist Malte | 2004 | VARBERG | AB9904 | 50 m | 1:24.86 | |
27 | 499 | Thungren Andreas | 2002 | HK SIM | AL1502 | 25 m | 1:25.24 | |
28 | 127 | Malmberg Anders | 2002 | KATRINEHOL | AS4902 | 25 m | 1:26.39 | |
29 | 315 | Bergström Alexander | 2002 | TÄBY SIM | AP2502 | 25 m | 1:26.51 | |
30 | 321 | Forsberg Anton | 2001 | TÄBY SIM | AM4901 | 25 m | 1:26.92 | |
31 | 409 | Granlund Per | 2002 | VÄSTERÅS | AH9502 | 50 m | 1:26.92 | |
32 | 517 | Malmquist Eric | 2003 | STRÄNGNÄS | AC1703 | 25 m | 1:27.06 | |
33 | 8 | Tägtström Marcus | 2002 | BORLÄNGE | AE8702 | 25 m | 1:28.89 | |
34 | 25 | Walldén Gustav | 2003 | SK ENA | AE8503 | 25 m | 1:30.51 | |
35 | 38 | Hansson Carl | 2003 | GÄVLE SS | AE9703 | 25 m | 1:31.73 | |
36 | 513 | Karlsson Fredrik | 2004 | STRÄNGNÄS | AK4904 | 50 m | 1:32.49 | |
37 | 453 | Larsson Melvin | 2002 | ÖSA | AJ8302 | 25 m | 1:36.61 | |
38 | 209 | Salentin Jan | 2004 | SK NEPTUN | AT2104 | 50 m | 1:46.44 | |
39 | 440 | Forsström William | 2002 | ÖSA | AM0902 | 50 m | 1:53.64 | |
40 | 31 | Hörnquist Alexander | 2001 | FILIPSTAD | AE3101 | 25 m | 1:56.87 | |
41 | 35 | Carlsson Adam | 2001 | GÄVLE SS | AK1901 | 25 m | ||
42 | 123 | Aldrin John | 2001 | KATRINEHOL | AI8101 | 25 m | ||
43 | 128 | Rautiainen Anton | 2003 | KATRINEHOL | AH7503 | 25 m | ||
44 | 129 | Rautiainen Filip | 2001 | KATRINEHOL | AO3501 | 25 m | ||
45 | 337 | Nordén Axel | 2001 | TÄBY SIM | AO3301 | 25 m | ||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2015 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 20:11 |