Program för Laxaleken 2015
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 2
Heatlista Gren 7
|
Tävling |
Laxaleken |
|
Utskriftsdatum |
22 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Halmstad |
|
Utskriftstid |
19:39 |
|
|
Arrangör |
SK Laxen |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 maj 2015 |
|
|
|
|
Gren 7, 100m Ryggsim Damer |
Finaler (20) |
Beräknad start 09:15 |
Heat 1 (20) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
537 |
3 |
Saga Andersson |
2004 |
BD7204 |
SK LAXEN |
|
50m |
|
473 |
4 |
Lilly Johnsson |
2005 |
AE6405 |
ÄLMHULT |
|
50m |
|
492 |
5 |
Leah Ljungerud |
2006 |
AC8406 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
424 |
1 |
Ella Haraldsson |
2003 |
AH5603 |
HVETLANDA |
|
50m |
|
258 |
2 |
Annielle Strandh |
2003 |
AR2203 |
SK LAXEN |
|
50m |
|
193 |
3 |
Elina Claesson |
2003 |
BR3203 |
SK LAXEN |
|
50m |
|
213 |
4 |
Rebecca Hägerroth |
2004 |
BF9204 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:14.25 |
189 |
5 |
Ebba Björklund |
2004 |
BD9204 |
SK LAXEN |
|
50m |
|
197 |
6 |
Annie Eklöf |
2005 |
AP2405 |
SK LAXEN |
|
50m |
|
271 |
7 |
Tilda Westergren |
2004 |
AN4404 |
SK LAXEN |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
246 |
1 |
Kajsa Paulsson |
2004 |
BD2404 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:56.50 |
479 |
2 |
Viktoria Andersson |
2003 |
BP7803 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:53.98 |
219 |
3 |
Filippa Kalitta |
2004 |
BF6204 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:53.10 |
275 |
4 |
Andrea Wollentz |
2004 |
BC3404 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:49.28 |
371 |
5 |
Moa Fagerström |
2003 |
AN4803 |
SK STIMMET |
|
50m |
1:52.46 |
244 |
6 |
Emmalina Ottosson |
2005 |
AP3405 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:53.16 |
270 |
7 |
Matilda Waide |
2005 |
AB5605 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:56.35 |
179 |
8 |
Emelie Barrington |
2004 |
BF8204 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:01.05 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
228 |
1 |
Ella Ljungdahl |
2004 |
AP2804 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:46.74 |
475 |
2 |
Johanna Andersson |
2003 |
BP5803 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:46.08 |
542 |
3 |
Nikita Reljanovic |
2004 |
BD4404 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:44.53 |
209 |
4 |
Emilia Hedman |
2003 |
BE6803 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:43.84 |
220 |
5 |
Elsa Kanth |
2004 |
AN9204 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:44.39 |
137 |
6 |
Alva Sandgren Emet |
2002 |
BQ0802 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:45.74 |
134 |
7 |
Moa Sahlberg |
2004 |
BA4804 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:46.21 |
86 |
8 |
Agnes Wahlberg |
2004 |
AE3604 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:49.16 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
374 |
1 |
Hedda Nicklasson |
2002 |
AX8202 |
SK STIMMET |
|
50m |
1:41.26 |
210 |
2 |
Thea Hero |
2004 |
AN6204 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:39.36 |
184 |
3 |
Tuva Bjarme |
2002 |
BL3202 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:38.72 |
521 |
4 |
Maja Feldhusen |
2003 |
AP0803 |
FALKENBERG |
|
50m |
1:36.69 |
396 |
5 |
Ellie Geigel |
2003 |
BR2203 |
VARBERG |
|
25m |
1:38.14 |
133 |
6 |
Ida Sahlberg |
2004 |
AV9204 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:38.92 |
21 |
7 |
Astrid Persson |
2003 |
AB9203 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:40.05 |
146 |
8 |
Elin Wetteskog |
2003 |
BE9603 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:41.77 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
393 |
1 |
Ylva Eklöv |
2003 |
BN6203 |
VARBERG |
|
25m |
1:36.45 |
380 |
2 |
Hilja Volmberg |
2003 |
AN7803 |
SK STIMMET |
|
50m |
1:35.83 |
407 |
3 |
Alexandra Olausson |
2003 |
AP1603 |
VARBERG |
|
25m |
1:35.39 |
181 |
4 |
Moa Bergdahl |
2003 |
BB8603 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:34.60 |
88 |
5 |
Signe Wahlberg |
2005 |
AA7805 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:34.75 |
430 |
6 |
Thea Lindman |
2003 |
AC8203 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:35.65 |
412 |
7 |
Stella Warborn |
2003 |
AW4603 |
VARBERG |
|
25m |
1:36.23 |
9 |
8 |
Frida Elise Henriksen |
2000 |
|
Tønsberg |
|
50m |
1:36.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
203 |
1 |
Erika Grüneberger |
2001 |
AZ6201 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:33.97 |
330 |
2 |
Alva Knutsen-Rohman |
2000 |
BD4600 |
S 02 |
|
25m |
1:33.93 |
517 |
3 |
Ebba Davidsson |
2003 |
AW1603 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:33.61 |
344 |
4 |
Linnea Andersson |
2003 |
AU1403 |
SK 1970 |
|
25m |
1:32.90 |
215 |
5 |
Erica Ivansson |
2003 |
AQ8803 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:33.40 |
474 |
6 |
Emmie Andersson |
2003 |
AR1403 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:33.76 |
394 |
7 |
Zella Eklöv |
2002 |
BM3402 |
VARBERG |
|
25m |
1:33.94 |
491 |
8 |
Elin Kronkvist |
2004 |
AG6204 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:34.02 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
84 |
1 |
Elin Trollsfjord |
2001 |
BE6601 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:32.52 |
114 |
2 |
Ylva Franck |
2000 |
BP6400 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:32.46 |
226 |
3 |
Cazzandra Lindblad |
2003 |
AQ5803 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:31.97 |
34 |
4 |
Wilma Åstrand |
2002 |
AR6402 |
ALVESTA SS |
|
25m |
1:31.33 |
87 |
5 |
Ebba Wahlberg |
2002 |
AW4602 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:31.73 |
420 |
6 |
Rianne Dreves |
1998 |
BB5298 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:32.14 |
180 |
7 |
Nathalie Barrington |
2002 |
AY9202 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:32.49 |
411 |
8 |
Isabella Tudt |
2002 |
BI7402 |
VARBERG |
|
50m |
1:32.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
216 |
1 |
Alba Losada Johansson |
2002 |
BS3202 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:30.62 |
471 |
2 |
Lina Exerman |
2002 |
BA3402 |
ÄLMHULT |
|
25m |
1:29.47 |
8 |
3 |
Victoria Steen Hansen |
2000 |
|
Tønsberg |
|
50m |
1:28.52 |
524 |
4 |
Elsa Rehn |
2000 |
BQ1800 |
FALKENBERG |
|
50m |
1:28.08 |
533 |
5 |
Johanna Berge |
2000 |
|
Holmestran |
|
25m |
1:28.50 |
160 |
6 |
Sofia Eriksson |
2004 |
AE4604 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:29.08 |
142 |
7 |
Izabella Svensson |
2003 |
BJ6403 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:29.55 |
103 |
8 |
Matilda Bengtsson |
2002 |
AK7802 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:30.65 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
427 |
1 |
Julia Henrysson |
2000 |
AW9400 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:27.27 |
100 |
2 |
Madeleine Andersson |
1997 |
BF0897 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:26.18 |
324 |
3 |
Negin Hashmati |
2000 |
BC6800 |
S 02 |
|
25m |
1:25.60 |
28 |
4 |
Adna Drincic |
2001 |
AP5201 |
ALVESTA SS |
|
50m |
1:24.59 |
44 |
5 |
Matilda Mild |
2001 |
AK1401 |
ANDERSTORP |
|
25m |
1:25.57 |
70 |
6 |
Astrid Lilja |
2002 |
AE3602 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:25.89 |
460 |
7 |
Olivia Hedenfalk |
2002 |
AX7802 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:26.53 |
355 |
8 |
Matilda Stenberg |
2001 |
AS5401 |
SK 1970 |
|
50m |
1:27.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
140 |
1 |
Sophia Stickel |
2001 |
AY8601 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:24.35 |
278 |
2 |
Josephine Ålenius |
2002 |
AY2402 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:24.04 |
113 |
3 |
Lovisa Erlandsson |
2000 |
BN4200 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:23.75 |
170 |
4 |
Linnea Schöön |
1998 |
AW0698 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:23.46 |
398 |
5 |
Maja Hedström |
2001 |
AI0201 |
VARBERG |
|
50m |
1:23.56 |
72 |
6 |
Hannah Lornell |
2000 |
AI3200 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:23.82 |
328 |
7 |
Malin Kaldrup |
2000 |
AA1600 |
S 02 |
|
25m |
1:24.14 |
221 |
8 |
Emilia Karlberg |
2002 |
AM0602 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:24.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
245 |
1 |
Petronella Ottosson |
2002 |
AN8802 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:23.37 |
452 |
2 |
Vendela Augustsson |
2000 |
AZ6200 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
1:23.24 |
437 |
3 |
Alva Steindl |
2002 |
AC3402 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:22.66 |
288 |
4 |
Tilde Forslund |
2000 |
BL7400 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:22.00 |
13 |
5 |
Amine Norvalls |
2001 |
|
Tønsberg |
|
50m |
1:22.23 |
289 |
6 |
Lotta Larsson Wermelin |
2002 |
AB4202 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:23.11 |
387 |
7 |
Molly Bengtsson |
2001 |
BL5401 |
VARBERG |
|
25m |
1:23.30 |
482 |
8 |
Louise Grönborg |
1999 |
AI0899 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:23.41 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
67 |
1 |
Julia Karamovic |
2001 |
BP3801 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:21.27 |
291 |
2 |
Vilma Olsson |
1999 |
BM8299 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:20.84 |
202 |
3 |
Nathalie Grahn |
2000 |
BE7800 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:20.62 |
54 |
4 |
Wilma Brofjärd Bodén |
2002 |
BQ7602 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:20.27 |
455 |
5 |
Saga Bodsjö |
2002 |
AE1402 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
1:20.60 |
422 |
6 |
Sanna Gildert |
2000 |
BB9200 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:20.77 |
369 |
7 |
Therese Baltzarsson |
2001 |
AE5201 |
SK STIMMET |
|
50m |
1:20.93 |
118 |
8 |
Anna Hamrin |
2000 |
BE3600 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:21.85 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
290 |
1 |
Ellen Näslund |
2000 |
AC4400 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:19.77 |
147 |
2 |
Emma Wetteskog |
2001 |
BI6801 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:19.47 |
436 |
3 |
Elsa Sellmo |
2000 |
AP1200 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:18.49 |
14 |
4 |
Aurora Sofie Stensholt |
2000 |
|
Tønsberg |
|
50m |
1:16.06 |
69 |
5 |
Sabina Kurtovic |
2000 |
BF8400 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:17.62 |
5 |
6 |
Maiken Sofie Byman |
2000 |
|
Tønsberg |
|
50m |
1:19.36 |
27 |
7 |
Stina Bengtsson |
1998 |
AS5498 |
ALVESTA SS |
|
25m |
1:19.66 |
540 |
8 |
Janka Deák |
2000 |
BF7400 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:20.21 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
33 |
1 |
Julia Åstrand |
1999 |
AT7499 |
ALVESTA SS |
|
25m |
1:15.49 |
90 |
2 |
Sofie Wirfalk |
2000 |
AB2800 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:14.10 |
32 |
3 |
Klara Leijon |
1999 |
AT8499 |
ALVESTA SS |
|
25m |
1:13.53 |
287 |
4 |
Maria Eriksson |
1997 |
BM6297 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:12.69 |
488 |
5 |
Annie Jensen |
1999 |
AF2699 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:12.92 |
535 |
6 |
Michaela Johansson |
2000 |
AJ8400 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:13.61 |
345 |
7 |
Nellie Andersson |
2000 |
AZ7800 |
SK 1970 |
|
25m |
1:14.72 |
132 |
8 |
Matilda Pettersson |
1999 |
AK6699 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:15.83 |
|
|
Heat 16 (20) (12 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
273 |
1 |
Karin Widerberg |
2003 |
AO3803 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:26.80 |
200 |
2 |
Hannah Fritz |
2003 |
BB5603 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:23.74 |
68 |
3 |
Linn Koivuluoma |
2003 |
AG5803 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:20.23 |
75 |
4 |
Tindra Moberg |
2003 |
AU5403 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:17.59 |
38 |
5 |
Jennifer Jingmark |
2003 |
AO0603 |
ANDERSTORP |
|
25m |
1:18.68 |
539 |
6 |
Sanna Bodsjö |
2003 |
AD6203 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
1:21.21 |
99 |
7 |
Louise Andersson |
2003 |
AY4203 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:26.19 |
388 |
8 |
Ronja Berggren |
2003 |
AE1403 |
VARBERG |
|
25m |
1:28.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
265 |
1 |
Elsa Wahlbeck |
2002 |
AM4202 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:17.54 |
236 |
2 |
Tilde Morin |
2002 |
AM5202 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:15.30 |
509 |
3 |
Linnea Persson |
2002 |
AL1802 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:13.01 |
60 |
4 |
Linda Fredriksson |
2002 |
AA4802 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:11.51 |
463 |
5 |
Natalie Noreblad |
2002 |
AS0202 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
1:12.90 |
306 |
6 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
AC6202 |
S 71 |
|
25m |
1:13.87 |
357 |
7 |
Nora Lidbom |
2002 |
AP0202 |
SKENE SIM |
|
25m |
1:16.51 |
449 |
8 |
Lovisa Svensson |
2002 |
AH6802 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:19.18 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
280 |
1 |
Ebba Olsson |
2001 |
AM7201 |
MARIESTAD |
|
25m |
1:18.20 |
145 |
2 |
Sara Westholm |
2001 |
AL8801 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:15.29 |
30 |
3 |
Lamia Kaltak |
2001 |
AP3201 |
ALVESTA SS |
|
25m |
1:14.79 |
309 |
4 |
Alice Aurell |
2001 |
AB1201 |
S 02 |
|
25m |
1:12.28 |
487 |
5 |
Miranda Ingvarsson |
2001 |
AE6401 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:13.87 |
102 |
6 |
Sofia Bekken |
2001 |
AE6601 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:15.00 |
489 |
7 |
Inez Jensen |
2001 |
BI8201 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:15.93 |
376 |
8 |
Klara Stigsson |
2001 |
AL0201 |
SK STIMMET |
|
50m |
1:19.28 |
|
|
Heat 19 (20) (15 - 16 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
182 |
1 |
Moa Bergstedt |
2000 |
AV1400 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:11.49 |
101 |
2 |
Malin Andersson |
1999 |
AL0899 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:10.16 |
56 |
3 |
Emma Dubo |
1999 |
AC5299 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:08.66 |
91 |
4 |
Tilda Öman |
2000 |
AI7200 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:07.15 |
322 |
5 |
Hanna Gebart |
2000 |
AB4400 |
S 02 |
|
25m |
1:07.26 |
298 |
6 |
Emilia Christiansen |
1999 |
AL8499 |
S 71 |
|
50m |
1:09.26 |
476 |
7 |
Matilda Andersson |
1999 |
AH6699 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:11.48 |
419 |
8 |
Wilma Danlid |
2000 |
AR2200 |
HVETLANDA |
|
25m |
1:11.55 |
|
|
Heat 20 (20) (17 - 99 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
59 |
1 |
Linnéa Fahlberg |
1998 |
AC5898 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:10.40 |
126 |
2 |
Elin Kvarnemar |
1995 |
BA3295 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:08.50 |
332 |
3 |
Tilde Lundmark |
1995 |
AD1495 |
S 02 |
|
25m |
1:06.79 |
325 |
4 |
Ebba Hellström |
1992 |
AK6692 |
S 02 |
|
25m |
1:05.53 |
98 |
5 |
Linnéa Bielicz |
1994 |
BJ3294 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:06.48 |
120 |
6 |
Gina Hvarfvenius |
1997 |
AY5297 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:07.91 |
81 |
7 |
Emma Stawåsen |
1988 |
AP8288 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:08.71 |
458 |
8 |
Fanny Elingfors |
1998 |
AU8298 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
1:12.38 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
22 maj 2015 |
Licensierad till: Simklubben Laxen |
Utskriftstid |
19:39 |
|