Startliste for Västerås Meet 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Heatlista Gren 17
|
Tävling |
Västerås Meet 2015 |
|
Utskriftsdatum |
26 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Västerås |
|
Utskriftstid |
08:55 |
|
|
Arrangör |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 april 2015 |
|
|
|
|
Gren 17, 100m Frisim Damer |
Finaler (14) |
Sponsor: Pågen |
|
Heat 1 (14) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
3 |
Nova Johansson |
2004 |
AA0204 |
FILIPSTAD |
|
25m |
1:30.99 |
205 |
4 |
Mira Myllylä |
2002 |
BL0202 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:23.61 |
42 |
5 |
Emelie Höök |
2003 |
AB0403 |
FILIPSTAD |
|
25m |
1:23.72 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
64 |
2 |
Filippa Thyrman |
2001 |
BU0601 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:22.94 |
228 |
3 |
Mikaela Juhler |
2000 |
BM7200 |
ÖSA |
|
25m |
1:20.45 |
61 |
4 |
Elin Nilsson |
2001 |
BU9401 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:17.21 |
230 |
5 |
Tyra König |
2002 |
AL2402 |
ÖSA |
|
25m |
1:18.72 |
184 |
6 |
Linnea Ejlegård |
2002 |
AZ2802 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:22.38 |
49 |
7 |
Frida Florén |
2004 |
AB1404 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:22.99 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
63 |
1 |
Inez Rydh-Dufva |
2001 |
AF2601 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:13.65 |
43 |
2 |
Nellie Höök |
2001 |
AM5201 |
FILIPSTAD |
|
25m |
1:13.46 |
32 |
3 |
Ella Gunnarsson |
2000 |
BB4800 |
FALUN |
|
25m |
1:12.78 |
165 |
4 |
Matilda Pfeiff |
2001 |
AI3801 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:12.45 |
51 |
5 |
Helmi Swanson |
2004 |
AB6604 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:12.77 |
196 |
6 |
Karolin Holmberg |
2001 |
AG5201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:12.98 |
158 |
7 |
Vanessa Hübinette |
2001 |
AY1201 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:13.64 |
45 |
8 |
Victoria Lundqvist |
2001 |
AY8401 |
FILIPSTAD |
|
25m |
1:15.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
10 |
1 |
Donya Dam |
1999 |
AO2299 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:11.85 |
179 |
2 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
AD9802 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:11.20 |
227 |
3 |
Salma Gabot |
2001 |
AN1801 |
ÖSA |
|
25m |
1:11.00 |
84 |
4 |
Michelle Träff |
2002 |
BE0602 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:10.81 |
234 |
5 |
Evelina Rydén |
2000 |
BM2400 |
ÖSA |
|
25m |
1:10.87 |
11 |
6 |
Tilde Eklind |
1999 |
BH1699 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:11.12 |
212 |
7 |
Ebba Rydberg |
2001 |
AN1401 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:11.63 |
18 |
8 |
Nora Laine |
2000 |
AP8400 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:12.36 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
30 |
1 |
Ida Brandt |
2000 |
AW0200 |
FALUN |
|
25m |
1:10.70 |
115 |
2 |
Felicia Östlund |
2002 |
BD6202 |
SKURU IK |
|
25m |
1:10.24 |
195 |
3 |
Julia Holmberg |
2002 |
AE4402 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:09.81 |
225 |
4 |
Michelle Cen |
2000 |
BM3200 |
ÖSA |
|
25m |
1:09.59 |
202 |
5 |
Elin Lindgren |
2000 |
AP4600 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:09.74 |
114 |
6 |
Elin Österberg |
1997 |
BI7697 |
SKURU IK |
|
25m |
1:09.87 |
72 |
7 |
Emmy Hedin |
2001 |
BO5401 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:10.68 |
56 |
8 |
Linn Granlund |
2001 |
AM3801 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:10.73 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
151 |
1 |
Astrid Albertsson |
2000 |
AF5400 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:09.31 |
83 |
2 |
Michaela Thyberg |
2000 |
AL6600 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:09.16 |
21 |
3 |
Emilia Loikala |
2000 |
AY6800 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:08.81 |
189 |
4 |
Edith Engström |
2002 |
AW7802 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:08.65 |
60 |
5 |
Sanna Lekberg |
2001 |
AM4201 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:08.76 |
125 |
6 |
Solène Arnou |
2000 |
AX4600 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:08.98 |
48 |
7 |
Clara Florén |
2002 |
AL6202 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:09.31 |
246 |
8 |
Jennie Lundgren |
2001 |
AG2401 |
HK SIM |
|
25m |
1:09.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
154 |
1 |
Julia Björkén |
2001 |
AL1601 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:08.40 |
206 |
2 |
Elvira Mörtstrand |
2003 |
AH9603 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:08.19 |
109 |
3 |
Anna Westborg |
2002 |
AE0402 |
SKURU IK |
|
25m |
1:07.71 |
152 |
4 |
Ebba Andersson |
2001 |
AL2601 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:07.43 |
108 |
5 |
Olivia Sundermeyer |
1998 |
AH0698 |
SKURU IK |
|
25m |
1:07.58 |
235 |
6 |
Sandra Rääf |
2000 |
AW8200 |
ÖSA |
|
25m |
1:07.79 |
262 |
7 |
Helena Westerlund |
1999 |
BE1699 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:08.32 |
1 |
8 |
Alva Nykvist |
1999 |
AM8399 |
DEJE SS |
|
25m |
1:08.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
116 |
1 |
Caroline Andersson |
2001 |
AV4601 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
1:07.25 |
160 |
2 |
Linnea Lindgren |
2001 |
AQ2801 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:06.63 |
17 |
3 |
Amanda Kullman |
2000 |
AN3400 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:06.30 |
232 |
4 |
Miriam Langarap |
2002 |
AM3602 |
ÖSA |
|
25m |
1:06.26 |
197 |
5 |
Edith Jernstedt |
2002 |
AG1202 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:06.28 |
99 |
6 |
Nathalie Johnsson |
1996 |
BS0296 |
SKURU IK |
|
25m |
1:06.56 |
20 |
7 |
Katarina Lindoff |
2000 |
AY7800 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:07.11 |
260 |
8 |
Adina Nyström |
1999 |
BD3699 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:07.33 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
126 |
1 |
Emelie Blomberg |
1999 |
AU4899 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:05.94 |
80 |
2 |
Isabelle Rydahl |
2003 |
AC0203 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:05.79 |
94 |
3 |
Tilda Eklund |
2000 |
AH3200 |
SKURU IK |
|
25m |
1:05.45 |
112 |
4 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
AP5400 |
SKURU IK |
|
50m |
1:05.28 |
258 |
5 |
Clara Lönnberg |
2001 |
AF9801 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:05.29 |
191 |
6 |
Julia Faleke |
2000 |
BK1600 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:05.75 |
37 |
7 |
Ronja Rantanen |
1999 |
AH0899 |
FALUN |
|
25m |
1:05.80 |
223 |
8 |
Emelie Ångström |
2001 |
AN8201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:06.18 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
22 |
1 |
Rebecka Loikala |
2000 |
AS7700 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:04.71 |
15 |
2 |
Jennie Isaksen |
2000 |
AV8600 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:04.31 |
7 |
3 |
Sofia Bjälevik |
1999 |
AT8299 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:04.26 |
29 |
4 |
Emelie Hellgren |
2001 |
BC5601 |
FAGERSTA |
|
25m |
1:04.12 |
23 |
5 |
Nelly Neuman |
1996 |
BC9296 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:04.22 |
187 |
6 |
Malin Eklund |
2001 |
AL9201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:04.30 |
216 |
7 |
Filippa Sterling |
2002 |
AE7402 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:04.63 |
46 |
8 |
Ajla Omic |
1999 |
AH5299 |
FILIPSTAD |
|
25m |
1:04.87 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
153 |
1 |
Tova Andersson |
2001 |
AH8201 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:03.66 |
50 |
2 |
Amie Molin Richtnér |
2001 |
AP4801 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:03.26 |
264 |
3 |
Hanne Melin Romstad |
1999 |
ak2499 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:03.20 |
208 |
4 |
Andréa Persson |
1999 |
AB5899 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:02.99 |
256 |
5 |
Amanda Hyllbrant |
1999 |
AY6899 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:03.19 |
71 |
6 |
Linnéa Englund |
2003 |
AI5403 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:03.26 |
59 |
7 |
Alexandra Kinell |
2000 |
AF2200 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:03.53 |
254 |
8 |
Maja Eriksson |
2002 |
AM6602 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:04.07 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
41 |
1 |
Emmy Östling |
2001 |
AI8401 |
FALUN |
|
25m |
1:02.75 |
90 |
2 |
Klara Eriksson |
2000 |
BE6200 |
NYKÖPING |
|
25m |
1:02.44 |
167 |
3 |
Kajsa Sparrman |
1999 |
AH4299 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:02.08 |
26 |
4 |
Moa Sundholm |
1997 |
AU7697 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:01.98 |
133 |
5 |
Tina Huslid |
2000 |
AF0600 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:02.05 |
88 |
6 |
Vilma Brolund |
2001 |
AO9801 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:02.35 |
57 |
7 |
Elin Håkansson |
1997 |
BL4697 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:02.50 |
105 |
8 |
Signe Nordegren |
2000 |
AO6800 |
SKURU IK |
|
25m |
1:02.83 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
91 |
1 |
Sofia Ander |
1998 |
BE1898 |
SALA SS |
|
25m |
1:01.53 |
97 |
2 |
Anna Hassler |
1998 |
AK5298 |
SKURU IK |
|
25m |
1:01.24 |
100 |
3 |
Amanda Kimander |
1997 |
AQ3497 |
SKURU IK |
|
25m |
1:01.07 |
222 |
4 |
Victoria Åberg |
2001 |
AL7201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:00.27 |
172 |
5 |
Elin Berggren |
1996 |
AG5296 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:00.81 |
70 |
6 |
Elvira Eklund-Ramböl |
1997 |
AV5497 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:01.22 |
13 |
7 |
Linnea Fundberg |
1999 |
AK5699 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:01.33 |
129 |
8 |
Erica Christensen |
1997 |
AO5897 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:01.93 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
36 |
1 |
Julia Nordlund |
1998 |
AL2498 |
FALUN |
|
25m |
59.87 |
252 |
2 |
Anna Eriksson |
1999 |
AI0499 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
59.39 |
146 |
3 |
Emma Sundstrand |
2001 |
AJ3201 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
59.30 |
140 |
4 |
Alida Ramdén |
1997 |
AP0297 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
56.16 |
253 |
5 |
Lisa Eriksson |
1998 |
AN3898 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
57.58 |
87 |
6 |
Sara Junevik |
2000 |
AL3400 |
LEKSAND |
|
25m |
59.37 |
12 |
7 |
Ebba Engström |
1995 |
AZ7495 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
59.85 |
178 |
8 |
Hannah Brunzell |
2001 |
AP6801 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:00.21 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
26 april 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap |
Utskriftstid |
08:55 |
|