Startliste for Øst danske langbane mesterskab
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
Østdanske Langbane 2015 |
|
Udskriftsdato |
27 februar 2015 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 februar 2015 |
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer |
Finaler (5) |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
|
Vejledende starttid 17:00 |
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
177 |
3 |
Natasja Kepp |
2000 |
0088AH |
LYNGBY |
|
50m |
4:56.68 |
26 |
4 |
Augusta Marie Christensen |
2000 |
0026AC |
HILLERØD |
|
50m |
4:52.86 |
368 |
5 |
Nina Leisted Bertelsen |
2000 |
0076AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:55.35 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
355 |
1 |
Regitze Munch Nielsen |
2000 |
0054AC |
VAT CPH-MK |
|
50m |
4:48.97 |
254 |
2 |
Anne Huse Gaarde-Hansen |
1999 |
9998AB |
ALLERØD |
|
50m |
4:47.30 |
277 |
3 |
Luna Juul Lentoft |
2000 |
0044AE |
BIRKERØD |
|
50m |
4:45.48 |
145 |
4 |
Amalie Gotthard |
1999 |
9928AC |
SLAGELSE |
|
50m |
4:43.43 |
172 |
5 |
Helena Kornerup Klejstrup |
1999 |
9986AN |
LYNGBY |
|
50m |
4:44.43 |
262 |
6 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
0046AA |
ALLERØD |
|
50m |
4:47.21 |
36 |
7 |
Julie Højer Truelsen |
2000 |
0028AM |
HILLERØD |
|
50m |
4:47.62 |
117 |
8 |
Frederikke Jensen |
2000 |
0002AC |
TRITON B |
|
50m |
4:51.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
165 |
1 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
4:43.21 |
98 |
2 |
Sarah Sannung |
1996 |
9622AE |
GLADSAXE |
|
50m |
4:42.29 |
353 |
3 |
Alberte M Hansen |
2000 |
0004AC |
VAT CPH-MK |
|
50m |
4:40.23 |
239 |
4 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
0048AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:38.98 |
269 |
5 |
Thit Bondo |
2000 |
0068AE |
BIRKERØD |
|
50m |
4:39.44 |
189 |
6 |
Mira Mass |
2000 |
0012AA |
SLANGERUP |
|
50m |
4:41.01 |
32 |
7 |
Rikke Mundt Lohse |
1996 |
9682AJ |
HILLERØD |
|
50m |
4:42.58 |
61 |
8 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
ROSKILDE |
|
50m |
4:43.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
362 |
1 |
Rikke Munkholm |
1998 |
9812AB |
STT |
|
50m |
4:36.12 |
128 |
2 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
50m |
4:34.44 |
167 |
3 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
9686AD |
LYNGBY |
|
50m |
4:30.76 |
256 |
4 |
Stephanie Hansen |
1996 |
9622AA |
ALLERØD |
|
50m |
4:28.67 |
272 |
5 |
Lisa Steen Duus |
1997 |
9764AI |
BIRKERØD |
|
50m |
4:29.60 |
255 |
6 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
9404AL |
ALLERØD |
|
50m |
4:30.93 |
359 |
7 |
Nanna Drewsen |
1998 |
9848AH |
VI39 |
|
50m |
4:35.56 |
204 |
8 |
Frederikke Dons |
1998 |
9894AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
4:38.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
278 |
1 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
9798AF |
BIRKERØD |
|
50m |
4:28.55 |
87 |
2 |
Freja Gram |
1999 |
9962AL |
GLADSAXE |
|
50m |
4:26.79 |
270 |
3 |
Anna Boutrup |
1998 |
9856AJ |
BIRKERØD |
|
50m |
4:25.51 |
258 |
4 |
Maj Howardsen |
1997 |
9798AD |
ALLERØD |
|
50m |
4:15.26 |
168 |
5 |
Julie Lunau |
1995 |
9528AH |
LYNGBY |
|
50m |
4:23.44 |
115 |
6 |
Megan Forslund Hansen |
1997 |
9702AC |
TRITON B |
|
50m |
4:25.62 |
228 |
7 |
Rikke Dehn |
1999 |
9978AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:27.78 |
169 |
8 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
50m |
4:28.64 |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
27 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|