Startliste for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 29
|
Stævne navn |
NordeaCup Sigma Swim Birkerød |
|
Udskriftsdato |
15 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
08:47 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
13 marts 2015 |
|
|
|
|
Løb 29, 200m Brystsvømning Damer |
Finaler (6) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
317 |
1 |
Ida Marie Platzer |
2005 |
0572AC |
SØLLERØD |
|
25m |
4:30.00 |
140 |
2 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
25m |
4:20.00 |
249 |
3 |
Astrid Rønn Olesen |
2005 |
0504AB |
BIRKERØD |
|
25m |
4:05.00 |
131 |
4 |
Ida Oest |
2003 |
0386AS |
HERLEV |
|
25m |
4:10.00 |
307 |
5 |
Laura Bang |
2004 |
0474AP |
SØLLERØD |
|
25m |
4:20.00 |
448 |
6 |
Line Krog Rose |
2006 |
0606AC |
ALLERØD |
|
25m |
4:58.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
397 |
1 |
Isabel Lillebæk |
2004 |
|
A6 |
|
25m |
4:00.00 |
304 |
2 |
Carla Lyhne Weiner |
2003 |
0318AU |
SØLLERØD |
|
25m |
4:00.00 |
216 |
3 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
25m |
3:55.20 |
396 |
4 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
A6 |
|
25m |
4:00.00 |
387 |
5 |
Isabell Christensen |
2003 |
0382AN |
A6 |
|
25m |
4:00.00 |
291 |
6 |
Amalie Harplod Hansen |
2001 |
0104BC |
SØLLERØD |
|
25m |
4:00.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
135 |
1 |
Olivia Rosenkilde |
2004 |
0442AQ |
HERLEV |
|
25m |
3:55.00 |
288 |
2 |
Pauline Drucker |
2004 |
0474AG |
SØLLERØD |
|
25m |
3:53.92 |
149 |
3 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
25m |
3:45.00 |
110 |
4 |
Stine Jensen |
2001 |
0192AV |
HERLEV |
|
25m |
3:51.15 |
109 |
5 |
Laura Thorlund Jensen |
2004 |
0436AJ |
HERLEV |
|
25m |
3:54.13 |
296 |
6 |
Laura Nellemann |
2004 |
0464AO |
SØLLERØD |
|
25m |
3:55.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
266 |
1 |
Lærke Blond |
2003 |
0362AW |
VI39 |
|
25m |
3:41.67 |
147 |
2 |
Asta Rygaard Jonas |
2003 |
0378AV |
ALLERØD |
|
25m |
3:33.51 |
400 |
3 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
A6 |
|
25m |
3:30.00 |
177 |
4 |
Johanne Brown Marloth |
2003 |
0396AJ |
VÆRLØSE |
|
25m |
3:32.61 |
225 |
5 |
Esmeralda Johansen |
2004 |
0482AB |
BIRKERØD |
|
25m |
3:33.93 |
45 |
6 |
Kaya Rolin |
2003 |
0316AC |
GLADSAXE |
|
25m |
3:44.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
293 |
1 |
Mathilde Kehlet |
2003 |
0346AO |
SØLLERØD |
|
25m |
3:20.10 |
289 |
2 |
Sophie Gjelstrup |
2002 |
0244AQ |
SØLLERØD |
|
25m |
3:17.84 |
38 |
3 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
GLADSAXE |
|
25m |
3:12.52 |
145 |
4 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
ALLERØD |
|
25m |
3:15.00 |
47 |
5 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GLADSAXE |
|
25m |
3:18.85 |
43 |
6 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
25m |
3:28.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
137 |
1 |
Sofie Boesgaard Weeber |
2002 |
0278AK |
HERLEV |
|
25m |
3:04.52 |
128 |
2 |
Katharina N Møller |
2001 |
0122AI |
HERLEV |
|
25m |
2:54.89 |
188 |
3 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
25m |
2:47.07 |
2 |
4 |
Anna Fiedler |
2001 |
0198AN |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:51.47 |
393 |
5 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
A6 |
|
25m |
2:59.94 |
221 |
6 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
25m |
3:09.26 |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
15 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
08:47 |
|