Startliste for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 28
|
Stævne navn |
NordeaCup Sigma Swim Birkerød |
|
Udskriftsdato |
15 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
14:50 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
13 marts 2015 |
|
|
|
|
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer |
Finaler (4) |
Heat 1 (4) (Årg. 2005-2010) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
418 |
1 |
Mathias Dalhøj Paulsen |
2006 |
0613AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:42.69 |
278 |
2 |
Sebastian Rendlev |
2005 |
0547AB |
VI39 |
|
25m |
1:39.08 |
421 |
3 |
Tobias Rosengaard |
2005 |
0511AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:35.73 |
414 |
4 |
Ben Hargreaves |
2005 |
0597AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:36.83 |
276 |
5 |
Sean Petersen |
2006 |
0625AA |
VI39 |
|
25m |
1:39.80 |
416 |
6 |
Thomas Jørgensen |
2005 |
0543AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:43.34 |
|
|
Heat 2 (4) (Årg. 2003-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
429 |
1 |
Jakob Legaard |
2003 |
0317AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:24.91 |
445 |
2 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
0349AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:20.98 |
253 |
3 |
Christoffer Rekling |
2003 |
0363AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:20.06 |
292 |
4 |
Asger Hugo Juul |
2003 |
0339AB |
SØLLERØD |
|
25m |
1:20.87 |
409 |
5 |
Nicolai Therkelsen |
2003 |
0337AG |
A6 |
|
25m |
1:23.58 |
262 |
6 |
Alexander Vergereau |
2004 |
0447AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:25.13 |
|
|
Heat 3 (4) (Årg. 2001-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
230 |
1 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:09.90 |
37 |
2 |
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
GLADSAXE |
|
25m |
1:08.54 |
133 |
3 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HERLEV |
|
25m |
1:03.15 |
1 |
4 |
Magnus Bækgaard Andersen |
2001 |
0101AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:07.89 |
189 |
5 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:09.62 |
302 |
6 |
Valdemar Solok |
2001 |
0107AP |
SØLLERØD |
|
25m |
1:10.91 |
|
|
Heat 4 (4) (Årg. 1999-2000) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
200 |
2 |
Jeppe Mathiassen |
2000 |
0093AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:10.13 |
206 |
3 |
Lukas Sieben |
1999 |
9999AF |
LYNGBY |
|
25m |
1:06.98 |
199 |
4 |
Kristoffer Buus Langkilde |
1999 |
9923AI |
LYNGBY |
|
25m |
1:08.66 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
15 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
14:50 |
|