Startliste for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 14
|
Stævne navn |
NordeaCup Sigma Swim Birkerød |
|
Udskriftsdato |
14 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
07:47 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
13 marts 2015 |
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer |
Indledende (13) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
163 |
2 |
Magnus Ravn Borch |
2003 |
0335AO |
VÆRLØSE |
|
25m |
|
259 |
3 |
Cornelius Lund Steendal |
2004 |
0451AK |
BIRKERØD |
|
25m |
2:25.00 |
328 |
4 |
Emil Breinholt |
2003 |
0311AE |
GLADSAXE |
|
25m |
2:34.61 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
344 |
1 |
Lucas Møller Jensen |
2003 |
|
GLADSAXE |
|
25m |
2:20.00 |
352 |
2 |
Christoffer Roepstorff |
2003 |
0379AK |
GLADSAXE |
|
25m |
2:20.00 |
180 |
3 |
Nikolaj Noording-Grooss |
2004 |
0405AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
2:14.75 |
314 |
4 |
Alexander Halken |
2005 |
0583AE |
SØLLERØD |
|
25m |
2:15.00 |
339 |
5 |
Silas Fessel |
2004 |
0467AD |
GLADSAXE |
|
25m |
2:20.00 |
98 |
6 |
Elias Elmedyb |
2006 |
0601AC |
HERLEV |
|
25m |
2:20.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
106 |
1 |
Mathias Jelshøj |
2001 |
0127AR |
HERLEV |
|
25m |
2:10.03 |
129 |
2 |
Theodor Møller |
2005 |
0533AA |
HERLEV |
|
25m |
2:08.14 |
417 |
3 |
Oliver Lassen |
2005 |
|
BIRKERØD |
|
25m |
2:05.55 |
313 |
4 |
Mathias Filtenborg |
2003 |
0363AK |
SØLLERØD |
|
25m |
2:07.18 |
312 |
5 |
Mathias Ehlers |
2003 |
0389AM |
SØLLERØD |
|
25m |
2:09.43 |
415 |
6 |
Aksel Heunicke |
2005 |
0531AD |
BIRKERØD |
|
25m |
2:12.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
422 |
1 |
Magnus Tullberg |
2005 |
0593AD |
BIRKERØD |
|
25m |
2:05.35 |
421 |
2 |
Tobias Rosengaard |
2005 |
0511AB |
BIRKERØD |
|
25m |
2:03.42 |
252 |
3 |
Valdemar Witt Qvist |
2003 |
0395AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:01.88 |
175 |
4 |
Niels Peter Lund |
2002 |
0213AO |
VÆRLØSE |
|
25m |
2:03.21 |
337 |
5 |
Malthe Zacho Fahrenholtz |
2003 |
0397AD |
GLADSAXE |
|
25m |
2:04.03 |
416 |
6 |
Thomas Jørgensen |
2005 |
0543AB |
BIRKERØD |
|
25m |
2:05.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
240 |
1 |
Villads Arfelt |
2004 |
0417AL |
BIRKERØD |
|
25m |
2:00.80 |
434 |
2 |
Mads Naver |
2004 |
0405AH |
ALLERØD |
|
25m |
2:00.50 |
318 |
3 |
Christian Kento Rasmussen |
2001 |
|
SØLLERØD |
|
25m |
2:00.00 |
309 |
4 |
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
0545AE |
SØLLERØD |
|
25m |
2:00.00 |
242 |
5 |
Oscar Boyer |
2004 |
0429AD |
BIRKERØD |
|
25m |
2:00.61 |
316 |
6 |
Ludvig Montag |
2003 |
0357AI |
SØLLERØD |
|
25m |
2:00.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
315 |
1 |
Thomas Høgenhaug |
2003 |
0391AG |
SØLLERØD |
|
25m |
1:58.25 |
340 |
2 |
Magnus Eg Fogh |
2003 |
0349AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:55.82 |
308 |
3 |
Julian Birch |
2004 |
0489AJ |
SØLLERØD |
|
25m |
1:55.00 |
275 |
4 |
Matias Munkholm |
2004 |
0435AB |
VI39 |
|
25m |
1:55.60 |
256 |
5 |
Christian Røgind |
2004 |
0457AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:56.39 |
327 |
6 |
Noah Bred |
2003 |
0399AE |
GLADSAXE |
|
50m |
1:59.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
345 |
1 |
Andreas I. Ladefoged |
2004 |
0437AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:53.50 |
420 |
2 |
Sebastian Pedersen |
2005 |
0547AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:50.56 |
172 |
3 |
Lucas Jøns |
2002 |
0205AO |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:44.08 |
170 |
4 |
Andreas Bank Hyldal |
2002 |
0235AO |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:46.46 |
246 |
5 |
Oscar Jensen |
2003 |
0317AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:52.56 |
101 |
6 |
Tobias Folkmann |
2002 |
|
HERLEV |
|
25m |
1:54.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
432 |
1 |
Frederik Bach Mindested |
2003 |
0327AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:39.43 |
428 |
2 |
Daniel Garne Larsen |
2003 |
0373AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:36.13 |
7 |
3 |
Daniel Kjær Jørgensen |
2001 |
0199AN |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:35.57 |
91 |
4 |
Gustav Bendix Beiter |
2003 |
0321AB |
HERLEV |
|
25m |
1:36.06 |
6 |
5 |
Christoffer Hove |
2002 |
0241AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:36.80 |
126 |
6 |
Altin Misimi |
2002 |
0231AQ |
HERLEV |
|
25m |
1:44.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
274 |
1 |
Mikkel Hansen |
2003 |
0301AJ |
VI39 |
|
25m |
1:34.74 |
409 |
2 |
Nicolai Therkelsen |
2003 |
0337AG |
A6 |
|
25m |
1:34.27 |
287 |
3 |
Max Albertsen |
2003 |
0333AJ |
SØLLERØD |
|
25m |
1:33.91 |
183 |
4 |
Tobias Sundwall |
2001 |
0159AJ |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:34.19 |
48 |
5 |
Rahul Singh Sekhon |
2001 |
0133AI |
GLADSAXE |
|
25m |
1:34.51 |
222 |
6 |
Mathias Holm |
2001 |
0165AF |
BIRKERØD |
|
50m |
1:34.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
178 |
1 |
Andreas Cheng Milsgaard |
2000 |
0025AN |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:30.84 |
271 |
2 |
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
0371AG |
VI39 |
|
25m |
1:29.84 |
306 |
3 |
Mark Wiskum |
2001 |
0123AI |
SØLLERØD |
|
25m |
1:28.21 |
399 |
4 |
Alexander Skarby Madsen |
2001 |
0183AD |
A6 |
|
25m |
1:29.65 |
261 |
5 |
Alexander Tullberg |
2003 |
0377AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:30.70 |
214 |
6 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
0131AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:33.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
232 |
1 |
Victor Arendt Skytte |
2002 |
0255AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:26.75 |
233 |
2 |
Sebastian M. Staal |
2002 |
0211AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:23.37 |
231 |
3 |
Frederik Røgind |
2001 |
0127AG |
BIRKERØD |
|
25m |
1:19.53 |
115 |
4 |
Christoffer Kiss |
1999 |
9935AJ |
HERLEV |
|
25m |
1:20.72 |
398 |
5 |
Oliver Lindgren |
2001 |
0101AB |
A6 |
|
25m |
1:26.16 |
123 |
6 |
Felix Lund |
2001 |
0123AM |
HERLEV |
|
25m |
1:27.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
411 |
1 |
Morten Østergaard |
2002 |
0209AC |
A6 |
|
25m |
1:26.41 |
49 |
2 |
Oskar Vårdal |
2001 |
0135AL |
GLADSAXE |
|
25m |
1:22.62 |
201 |
3 |
Anders Blix Mogensen |
2000 |
0045AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:18.72 |
3 |
4 |
Asger Hartvig |
2002 |
0277AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:20.03 |
223 |
5 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
50m |
1:25.19 |
139 |
6 |
Nicolai Wiuff |
2002 |
0243AB |
HERLEV |
|
25m |
1:27.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
303 |
1 |
Karl Gustav B. Toft |
2002 |
0299AP |
SØLLERØD |
|
25m |
1:26.19 |
4 |
2 |
Martin Vennick Haugbølle |
2001 |
0155AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:21.68 |
208 |
3 |
Johan Feld Sørensen |
1999 |
9979AJ |
LYNGBY |
|
25m |
1:15.22 |
35 |
4 |
Christian Crone |
2001 |
0147AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:19.87 |
302 |
5 |
Valdemar Solok |
2001 |
0107AP |
SØLLERØD |
|
25m |
1:24.05 |
34 |
6 |
William Christoffersen |
2001 |
0147AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:26.92 |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
14 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
07:47 |
|