Startliste for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 21, 100m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2001-2002 |
1 | 402 | Petersson Katja | 2001 | A6 | 0134AA | 25 m | 1:02.36 | |
2 | 203 | Padborg Ida Gelineck | 2002 | LYNGBY | 0226AE | 25 m | 1:03.22 | |
3 | 188 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 25 m | 1:04.48 | |
4 | 207 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 25 m | 1:05.37 | |
5 | 202 | Nielsen Katrine Brandt | 2002 | LYNGBY | 0284AE | 25 m | 1:06.52 | |
6 | 408 | Terp Rebecca Hauerberg | 2001 | A6 | 0164AP | 25 m | 1:06.81 | |
7 | 394 | Johansen Cæcilie Buchholt | 2001 | A6 | 0152AB | 25 m | 1:06.93 | |
8 | 209 | Vølund Olivia Olivarius | 2002 | LYNGBY | 0278AD | 25 m | 1:09.13 | |
9 | 181 | Nording-Grooss Sofie | 2001 | VÆRLØSE | 0138AP | 25 m | 1:10.98 | |
10 | 190 | Christi Louise Engelhardt | 2001 | LYNGBY | 0138AR | 25 m | 1:10.98 | |
11 | 168 | Hansen Ida Holm | 2002 | VÆRLØSE | 0268AN | 25 m | 1:12.22 | |
12 | 289 | Gjelstrup Sophie | 2002 | SØLLERØD | 0244AQ | 25 m | 1:14.10 | |
13 | 165 | Deleuran Signe Salto | 2001 | VÆRLØSE | 0126AQ | 25 m | 1:14.82 | |
14 | 184 | Vibskov Sarah Caroline | 2002 | VÆRLØSE | 0228AQ | 25 m | 1:18.54 | |
15 | 137 | Weeber Sofie Boesgaard | 2002 | HERLEV | 0278AK | 25 m | 1:18.65 | |
16 | 128 | Møller Katharina N | 2001 | HERLEV | 0122AI | 25 m | 1:19.41 | |
17 | 291 | Hansen Amalie Harplod | 2001 | SØLLERØD | 0104BC | 50 m | 1:23.92 | |
18 | 295 | Kulon Zofia | 2001 | SØLLERØD | 0132BC | 25 m | 1:34.01 | |
19 | 321 | Xu Louisa | 2001 | SØLLERØD | 0138BB | 25 m | 1:50.18 |
Årg. 2003-2004 |
1 | 44 | Rindshøj Mia | 2003 | GLADSAXE | 0306AC | 25 m | 1:07.52 | |
2 | 46 | Rudbeck Terese Kjøller | 2003 | GLADSAXE | 0342AQ | 25 m | 1:08.71 | |
3 | 215 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 25 m | 1:09.99 | |
4 | 153 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 25 m | 1:10.70 | |
5 | 226 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 25 m | 1:11.02 | |
6 | 111 | Johansen Thea F. | 2003 | HERLEV | 0324AA | 25 m | 1:11.55 | |
7 | 39 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 25 m | 1:12.45 | |
8 | 38 | Grubert Esther Else | 2003 | GLADSAXE | 0374AG | 25 m | 1:13.05 | |
9 | 176 | Lund-Scherbeck Sofie | 2003 | VÆRLØSE | 0398AJ | 25 m | 1:14.38 | |
10 | 218 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 25 m | 1:15.20 | |
11 | 388 | Dahl Louise | 2003 | A6 | 0362AN | 25 m | 1:15.72 | |
12 | 147 | Jonas Asta Rygaard | 2003 | ALLERØD | 0378AV | 25 m | 1:16.44 | |
13 | 301 | Sangild Rebecca | 2003 | SØLLERØD | 0344AL | 25 m | 1:16.86 | |
14 | 47 | Schou Amalie | 2003 | GLADSAXE | 0394AC | 25 m | 1:16.92 | |
15 | 297 | Nepper-Christensen Emilie | 2003 | SØLLERØD | 0372AU | 50 m | 1:20.19 | |
16 | 392 | Husum Clara Sass | 2004 | A6 | 0474AM | 25 m | 1:20.51 | |
17 | 268 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 25 m | 1:21.11 | |
18 | 45 | Rolin Kaya | 2003 | GLADSAXE | 0316AC | 50 m | 1:23.77 | |
19 | 293 | Kehlet Mathilde | 2003 | SØLLERØD | 0346AO | 50 m | 1:24.73 | |
20 | 228 | Nørby Camille | 2004 | BIRKERØD | 0498AE | 50 m | 1:24.84 | |
21 | 177 | Marloth Johanne Brown | 2003 | VÆRLØSE | 0396AJ | 25 m | 1:24.92 | |
22 | 298 | Nørskov Anna | 2004 | SØLLERØD | 0414AO | 50 m | 1:25.77 | |
23 | 390 | Ekman Emma | 2004 | A6 | 0494AG | 25 m | 1:25.86 | |
24 | 396 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | A6 | 0414AM | 25 m | 1:25.87 | |
25 | 266 | Blond Lærke | 2003 | VI39 | 0362AW | 25 m | 1:26.48 | |
26 | 130 | Nygaard Emmanuella | 2003 | HERLEV | 0392AV | 25 m | 1:26.51 | |
27 | 140 | Andersen Signe Krag | 2004 | ALLERØD | 0434AP | 25 m | 1:27.70 | |
28 | 94 | Bierre Olivia | 2004 | HERLEV | 0466AR | 25 m | 1:28.97 | |
29 | 397 | Lillebæk Isabel | 2004 | A6 | 25 m | 1:29.14 | ||
30 | 391 | Henriksen Christine | 2003 | A6 | 0376AM | 25 m | 1:29.64 | |
31 | 296 | Nellemann Laura | 2004 | SØLLERØD | 0464AO | 25 m | 1:29.76 | |
32 | 171 | Høngaard Frederikke L. B. | 2003 | VÆRLØSE | 0342AR | 25 m | 1:29.86 | |
33 | 304 | Weiner Carla Lyhne | 2003 | SØLLERØD | 0318AU | 50 m | 1:30.02 | |
34 | 164 | Borch Mikala Ravn | 2003 | VÆRLØSE | 0348AR | 25 m | 1:33.25 | |
35 | 135 | Rosenkilde Olivia | 2004 | HERLEV | 0442AQ | 25 m | 1:36.67 | |
36 | 187 | Østerbye Silja | 2003 | VÆRLØSE | 0346AP | 50 m | 1:42.18 | |
37 | 116 | Kongsfelt Clara | 2003 | HERLEV | 0354AX | 25 m | 1:42.86 | |
38 | 134 | Persson Sofie Sønderby | 2003 | HERLEV | 0332AQ | 25 m | 1:46.30 | |
39 | 132 | Olivia Bratt | 2004 | HERLEV | 25 m | 2:00.00 |
Årg. 2005-2010 |
1 | 136 | Thomsen Josephine | 2005 | HERLEV | 0506AG | 25 m | 1:29.04 | |
2 | 359 | Ulrich-Jørgensen Ellen M. | 2005 | GLADSAXE | 0544AA | 25 m | 1:31.37 | |
3 | 239 | Amstrup Nikoline R. | 2005 | BIRKERØD | 0594AE | 25 m | 1:32.52 | |
4 | 238 | Aagaard Caroline Sofie | 2005 | BIRKERØD | 0526AE | 25 m | 1:33.82 | |
5 | 431 | Mindested Caroline Bach | 2005 | ALLERØD | 0592AF | 25 m | 1:36.22 | |
6 | 441 | Bang Caroline Mathilde | 2006 | ALLERØD | 0626AB | 25 m | 1:36.92 | |
7 | 440 | Autzen Mathilde Friis | 2005 | ALLERØD | 0514AG | 25 m | 1:37.74 | |
8 | 251 | Porsdal Catrine | 2005 | BIRKERØD | 0536AA | 25 m | 1:38.76 | |
9 | 346 | Lange Nikoline Marie | 2005 | GLADSAXE | 0594AF | 25 m | 1:42.92 | |
10 | 249 | Olesen Astrid Rønn | 2005 | BIRKERØD | 0504AB | 25 m | 1:44.68 | |
11 | 169 | Hansen Signe Holm | 2005 | VÆRLØSE | 0598AK | 25 m | 1:46.35 | |
12 | 258 | Simmonds Sophie | 2005 | BIRKERØD | 0526AG | 25 m | 1:46.83 | |
13 | 451 | Vedøe Andrea Lindberg | 2006 | ALLERØD | 0644AC | 25 m | 1:47.47 | |
14 | 173 | Larsen Esther Haudrum | 2005 | VÆRLØSE | 0574AK | 25 m | 1:47.54 | |
15 | 333 | Christiansen Andrea Elnif | 2005 | GLADSAXE | 0528AF | 25 m | 1:49.47 | |
16 | 449 | Rud Cecilie | 2006 | ALLERØD | 0694AC | 25 m | 1:51.80 | |
17 | 425 | Gersby Julie | 2006 | ALLERØD | 0698AC | 25 m | 1:54.30 | |
18 | 112 | Kallesøe Kaja Waag | 2005 | HERLEV | 25 m | 1:55.40 | ||
19 | 452 | Wissing Liva | 2006 | ALLERØD | 0642AC | 25 m | 1:56.61 | |
20 | 332 | Christensen Luna | 2005 | GLADSAXE | 0566AC | 50 m | 1:57.69 | |
21 | 122 | Lund Asta | 2006 | HERLEV | 0658AD | 25 m | 2:00.00 | |
22 | 433 | Mogensen Ida | 2006 | ALLERØD | 0676AC | 25 m | 2:02.63 | |
23 | 260 | Sømer Andrea Vorbeck | 2006 | BIRKERØD | 0664AC | 25 m | 2:04.89 | |
24 | 442 | Boelt Agnete | 2006 | ALLERØD | 0652AD | 25 m | 2:05.50 | |
25 | 350 | Petersen Silje Kristine | 2005 | GLADSAXE | 25 m | 2:09.82 | ||
26 | 248 | Odgaard Karla | 2006 | BIRKERØD | 25 m | 2:10.00 | ||
27 | 430 | Lind-Christensen Laura | 2006 | ALLERØD | 0636AC | 25 m | 2:10.50 | |
28 | 357 | Truelsen Agnes Rygaard | 2005 | GLADSAXE | 25 m | 2:13.81 | ||
29 | 113 | Kallesøe Liv Waag | 2006 | HERLEV | 25 m | 2:14.91 | ||
30 | 450 | Wanscher Asta Bundgaard | 2006 | ALLERØD | 0668AA | 25 m | 2:18.61 | |
31 | 437 | Rask Caroline | 2005 | ALLERØD | 25 m | 2:21.70 | ||
32 | 426 | Heinicke Maya Louise | 2005 | ALLERØD | 25 m | 2:34.14 |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:51 |