Startliste for Danish Open 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 8
Seedede heat Løb 34
|
Stævne navn |
Danish Open 2015 |
|
Udskriftsdato |
31 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Copenhagen |
|
Udskriftstidspunkt |
16:47 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 marts 2015 |
|
|
|
|
Løb 34, 400m Frisvømning Damer |
Finaler (3) |
Europarekord Senior: Frederica Pellegrini (1988) 3:59.15 2009-07-26 |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
|
C-finale |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
55 |
1 |
Eva Bonnet |
2000 |
|
FFBN-BEL |
|
50m |
4:36.54 |
239 |
2 |
Hanna Eriksson |
1999 |
|
JÖNKÖPING |
|
50m |
4:35.04 |
95 |
3 |
Oda Gjerde |
1995 |
|
Bryne SK |
|
50m |
4:34.00 |
367 |
4 |
Stephanie Hansen |
1996 |
9622AA |
ALLERØD |
|
50m |
4:33.19 |
174 |
5 |
Emily Gantriis |
1999 |
9966AB |
HELSINGE |
|
50m |
4:33.88 |
145 |
6 |
Freja Gram |
1999 |
9962AL |
GLADSAXE |
|
50m |
4:34.74 |
298 |
7 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
50m |
4:35.54 |
394 |
8 |
Klaudia W. Mogensen |
2000 |
0008AC |
SILKEBORG |
|
50m |
4:37.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
11 |
1 |
Jackie Gade |
1998 |
9836AS |
AALBORG |
|
50m |
4:32.86 |
252 |
2 |
Phoebe Linde Atkins |
2000 |
0058AA |
KVIK |
|
50m |
4:32.27 |
59 |
3 |
Valentine Dumont |
2000 |
|
FFBN-BEL |
|
50m |
4:31.87 |
412 |
4 |
Alba Forés |
1998 |
AI5298 |
SK TRITON |
|
50m |
4:30.79 |
132 |
5 |
Signe Bro |
1999 |
9942AA |
GENTOFTE |
|
50m |
4:31.33 |
506 |
6 |
Jill Benne |
1999 |
|
TEAM SWISS |
|
50m |
4:32.06 |
398 |
7 |
Erica Sjöholm |
1997 |
AJ0497 |
SJÖBO SS |
|
50m |
4:32.44 |
272 |
8 |
Emma Wael |
1993 |
9374AL |
KVIK |
|
50m |
4:32.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
257 |
1 |
Josephine Holm |
1999 |
9982AA |
KVIK |
|
50m |
4:25.47 |
362 |
2 |
Laura Lajunen |
1992 |
|
SWIM |
|
50m |
4:25.06 |
317 |
3 |
Julie Aglund Lauridsen |
1996 |
9692AF |
TRITON B |
|
50m |
4:20.23 |
369 |
4 |
Maj Howardsen |
1997 |
9798AD |
ALLERØD |
|
50m |
4:19.78 |
386 |
5 |
Anina Nicole Lund |
1998 |
9822BE |
BIRKERØD |
|
50m |
4:19.83 |
382 |
6 |
Lisa Steen Duus |
1997 |
9764AI |
BIRKERØD |
|
50m |
4:24.55 |
499 |
7 |
Martina Elhenická |
1993 |
|
CZECH TEAM |
|
50m |
4:25.22 |
366 |
8 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
9404AL |
ALLERØD |
|
50m |
4:29.95 |
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 |
Udskriftsdato |
31 marts 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:47 |
|