Program för Öppna Östsvenska GP
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Heatlista Gren 8
|
Tävling |
Öppna Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
06 mars 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
18:26 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 mars 2015 |
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Damer |
Finaler (18) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
360 |
3 |
Clara Rönnäng |
2001 |
BM9801 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
|
51 |
4 |
Alba Arberg |
2005 |
AA1405 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
45.10 |
24 |
5 |
Lisa Ullman |
2001 |
AS5201 |
EKSJÖ SLS |
|
25m |
47.53 |
13 |
6 |
Karla Smoljan |
2001 |
AX6801 |
ANDERSTORP |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
21 |
1 |
Caroline Sevcik |
1999 |
BC2699 |
EKSJÖ SLS |
|
25m |
42.60 |
237 |
2 |
Maria Duong |
2001 |
BD7201 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
41.88 |
104 |
3 |
Natalie Stjärnås |
2003 |
AL3403 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
41.06 |
239 |
4 |
Matilda Johansson |
2001 |
BD6201 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
40.94 |
213 |
5 |
Edith Axelsson-Wiesel |
2002 |
AO3602 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
40.94 |
27 |
6 |
Lisa Sommehed |
2001 |
BM6801 |
GNOSJÖ SS |
|
25m |
41.87 |
54 |
7 |
Celie Augustsson |
2004 |
AG2604 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
42.20 |
114 |
8 |
Hannah Bondeson |
2003 |
AE9603 |
KALMAR SS |
|
25m |
42.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
26 |
1 |
Tea Pavicic |
1999 |
BH5699 |
GNOSJÖ SS |
|
25m |
40.81 |
111 |
2 |
Ebba Wilhelmsson |
2001 |
AJ8401 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
40.39 |
186 |
3 |
Emma Ivarsson |
2000 |
AV9600 |
LASS |
|
25m |
40.17 |
55 |
4 |
Matilda Brink |
2001 |
AJ2401 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
39.95 |
380 |
5 |
Thea Ekström |
2001 |
AW5801 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
39.98 |
378 |
6 |
Maria Björnberg |
1998 |
AK2698 |
VÄSTERVIK |
|
50m |
40.38 |
19 |
7 |
Lovisa Persson |
2000 |
AD8600 |
EKSJÖ SLS |
|
50m |
40.67 |
483 |
8 |
Julia Beachell Myki |
1998 |
|
Elverum |
|
50m |
40.89 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
181 |
1 |
Elin Gunnarsson |
2002 |
AJ6802 |
LASS |
|
25m |
39.52 |
57 |
2 |
Wilma Carlheim |
2003 |
AI6403 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
39.39 |
402 |
3 |
Ebba Bergström |
2000 |
AZ3200 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
39.10 |
488 |
4 |
Vilde Bjørgo |
2000 |
|
Hamar IL |
|
50m |
38.95 |
279 |
5 |
Anna Lindberg |
2001 |
AH4401 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
39.09 |
64 |
6 |
Jane Elgh |
2004 |
AB1604 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
39.12 |
400 |
7 |
Vendela Augustsson |
2000 |
AZ6200 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
39.42 |
346 |
8 |
Julia Henrysson |
2000 |
AW9400 |
HVETLANDA |
|
25m |
39.52 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
433 |
1 |
Inez Jensen |
2001 |
BI8201 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
38.56 |
91 |
2 |
Matilda Nilsson |
2004 |
AD0804 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
38.50 |
46 |
3 |
Emma Juneskog |
1998 |
AU2298 |
HULTSFRED |
|
25m |
38.33 |
484 |
4 |
Charlotte Norstad |
1998 |
|
Elverum |
|
50m |
38.00 |
353 |
5 |
Alva Steindl |
2002 |
AC3402 |
HVETLANDA |
|
25m |
38.10 |
75 |
6 |
Mariam Istiphan |
2001 |
BG4201 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
38.42 |
144 |
7 |
Tove Lindén |
2002 |
AH8702 |
KARLSKRONA |
|
25m |
38.51 |
406 |
8 |
Sanna Bodsjö |
2003 |
AD6203 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
38.92 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
25 |
1 |
Hanna Hellström |
2000 |
BJ4600 |
GNOSJÖ SS |
|
25m |
37.90 |
200 |
2 |
Andrea Palm |
2000 |
AF7200 |
LASS |
|
25m |
37.78 |
470 |
3 |
Emma Sofie Almås |
1999 |
|
Elverum |
|
50m |
37.71 |
277 |
4 |
Nikita Kapron |
2003 |
AL2803 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
37.62 |
274 |
5 |
Sara Helgesson |
2000 |
AX5400 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
37.67 |
44 |
6 |
Ellen Carlsson |
1999 |
AK6499 |
HULTSFRED |
|
25m |
37.75 |
8 |
7 |
Jennifer Jingmark |
2003 |
AO0603 |
ANDERSTORP |
|
25m |
37.88 |
358 |
8 |
Hanna Mirkhan |
2003 |
AH9403 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
37.97 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
52 |
1 |
Alice Arberg |
2000 |
AK5600 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
37.40 |
137 |
2 |
Disa Gladher |
2002 |
AA2202 |
KARLSKRONA |
|
25m |
37.25 |
264 |
3 |
Denise Persson |
1998 |
BK8298 |
S 02 |
|
25m |
36.85 |
243 |
4 |
Elin Nilsson |
1999 |
AT6899 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
36.79 |
185 |
5 |
Wilma Holmertz |
2003 |
AD1803 |
LASS |
|
25m |
36.81 |
363 |
6 |
Lovisa Svensson |
2002 |
AH6802 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
37.10 |
233 |
7 |
Nellie Myrlander |
2003 |
AA9203 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
37.36 |
355 |
8 |
Elin Steindl |
1998 |
AO2898 |
HVETLANDA |
|
25m |
37.55 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
123 |
1 |
Leia Karlsson |
2002 |
AR2202 |
KALMAR SS |
|
25m |
36.31 |
453 |
2 |
Fanny Aronsson |
2000 |
BE5400 |
UDDEVALLA |
|
25m |
36.08 |
416 |
3 |
Ebba Petersson |
1998 |
AP7898 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
35.98 |
350 |
4 |
Ebba Melin |
1998 |
BF8498 |
HVETLANDA |
|
25m |
35.79 |
7 |
5 |
Julia Åstrand |
1999 |
AT7499 |
ALVESTA SS |
|
25m |
35.90 |
202 |
6 |
Erika Rönnbäck |
1998 |
AF9498 |
LASS |
|
25m |
36.01 |
348 |
7 |
Elin Ljunggren |
2000 |
AC5200 |
HVETLANDA |
|
25m |
36.27 |
146 |
8 |
Tuva Pålsson |
2003 |
AC8803 |
KARLSKRONA |
|
25m |
36.57 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
262 |
1 |
Linnea Kaldrup |
1996 |
AH9896 |
S 02 |
|
25m |
35.65 |
244 |
2 |
Lisa Palmqvist |
2000 |
AK4800 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
35.49 |
204 |
3 |
Felicia Smedbäck |
2000 |
BL6600 |
LASS |
|
25m |
35.45 |
119 |
4 |
Sofie Jaensson |
1997 |
AM5697 |
KALMAR SS |
|
25m |
35.26 |
79 |
5 |
Malin Jonsson |
1998 |
BB0698 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
35.36 |
512 |
6 |
Thea Skjæveland |
1999 |
|
Ullensaker |
|
25m |
35.45 |
361 |
7 |
Wilma Rönnäng |
1998 |
AV4898 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
35.60 |
171 |
8 |
Vendela Bergdahl |
2000 |
AS3800 |
LASS |
|
25m |
35.68 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
47 |
1 |
Linnea Waldemarsson |
1996 |
AN8696 |
HULTSFRED |
|
25m |
34.96 |
352 |
2 |
Elsa Sellmo |
2000 |
AP1200 |
HVETLANDA |
|
25m |
34.70 |
412 |
3 |
Julia Landberg |
1999 |
AD8499 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
34.32 |
423 |
4 |
Matilda Andersson |
1999 |
AH6699 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
33.95 |
203 |
5 |
Matilda Savén |
2000 |
BI0400 |
LASS |
|
25m |
34.30 |
526 |
6 |
Sofie Kornbek |
2000 |
|
KVIK |
|
50m |
34.34 |
15 |
7 |
Emelie Fernholm |
1998 |
AG4898 |
EKSJÖ SLS |
|
25m |
34.86 |
288 |
8 |
Liesel Williamsson |
2000 |
AX6400 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
35.14 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
466 |
1 |
Thilda Larsson |
1999 |
AA8299 |
UDDEVALLA |
|
25m |
33.92 |
6 |
2 |
Klara Leijon |
1999 |
AT8499 |
ALVESTA SS |
|
25m |
33.83 |
441 |
3 |
Isabelle Fredriksson |
1999 |
AG9699 |
ÖSA |
|
25m |
33.81 |
95 |
4 |
Antonia Prior |
1999 |
AB2499 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
33.76 |
472 |
5 |
Silke Christoffersen |
1998 |
|
Elverum |
|
50m |
33.79 |
329 |
6 |
Wilma Roloff |
2000 |
BA7600 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
33.81 |
182 |
7 |
Johanna Gunnarsson |
1999 |
BA5699 |
LASS |
|
25m |
33.88 |
122 |
8 |
Emmy Jämtin |
2000 |
AM5400 |
KALMAR SS |
|
25m |
33.95 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
284 |
1 |
Erica Staflund |
1999 |
AC9699 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
33.61 |
347 |
2 |
Agnes Ljunggren |
1999 |
AD8699 |
HVETLANDA |
|
25m |
33.01 |
409 |
3 |
Fanny Elingfors |
1998 |
AU8298 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
32.83 |
31 |
4 |
Christina Ekstedt |
1996 |
AM2296 |
GÖTEBORG |
|
25m |
32.69 |
125 |
5 |
Ellen Lindeby |
1999 |
AB9699 |
KALMAR SS |
|
25m |
32.82 |
335 |
6 |
Frida Berglund |
1998 |
AW7298 |
TÄBY SIM |
|
25m |
32.98 |
69 |
7 |
Emma Hansson |
1998 |
AP1498 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
33.27 |
150 |
8 |
Sanna Westerberg |
1998 |
AP9898 |
KARLSKRONA |
|
25m |
33.65 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
192 |
1 |
Lovisa Lampi |
1999 |
AQ4899 |
LASS |
|
25m |
32.03 |
232 |
2 |
Annie Myrlander |
1995 |
AB5295 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
31.83 |
375 |
3 |
Tove Sparrman |
1996 |
AQ3296 |
VÄSBY SS |
|
25m |
31.78 |
260 |
4 |
Ebba Hellström |
1992 |
AK6692 |
S 02 |
|
25m |
31.53 |
531 |
5 |
Lina Edlund |
1989 |
AT2489 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
31.55 |
96 |
6 |
Elin Ristl |
1999 |
AD1499 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
31.79 |
521 |
7 |
Emily Brophy |
1999 |
|
KVIK |
|
50m |
31.93 |
473 |
8 |
Ine Haga Famestad |
1997 |
|
Elverum |
|
50m |
32.31 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
330 |
1 |
Caroline Speiner |
1994 |
AZ0294 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
31.20 |
333 |
2 |
Vilma Unnermark |
1997 |
AI9697 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
31.02 |
294 |
3 |
Elin Grenholm |
1999 |
AR2899 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
30.50 |
135 |
4 |
Linnea Wranå |
1998 |
AO1898 |
KALMAR SS |
|
25m |
30.31 |
314 |
5 |
Lina Johansson |
1994 |
AF0694 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
30.46 |
103 |
6 |
Ebba Stillman |
1996 |
AH9496 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
30.82 |
275 |
7 |
Louise Hjalmarsson |
1997 |
AV8697 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
31.15 |
365 |
8 |
Fanny Trollstad |
1997 |
AH5497 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
31.41 |
|
|
Heat 15 (18) (13 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
187 |
1 |
Felicia Järvikari |
2002 |
AH9802 |
LASS |
|
25m |
36.19 |
100 |
2 |
Nadija Sabic |
2002 |
AI7802 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
35.25 |
414 |
3 |
Natalie Noreblad |
2002 |
AS0202 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
34.10 |
189 |
4 |
Vera Karlsson |
2003 |
AI8403 |
LASS |
|
25m |
33.32 |
467 |
5 |
Linnea Persson |
2002 |
AL1802 |
UDDEVALLA |
|
25m |
33.43 |
505 |
6 |
Vår Granhaug Rotevatn |
2002 |
|
Ullensaker |
|
25m |
34.32 |
405 |
7 |
Saga Bodsjö |
2002 |
AE1402 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
35.27 |
215 |
8 |
Ida Persson |
2002 |
AF7402 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
36.25 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
87 |
1 |
Thyra Melander |
2001 |
AJ7401 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
35.77 |
334 |
2 |
Rebecca Zerne |
2001 |
AS8401 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
35.09 |
206 |
3 |
Alice Thörnros |
2001 |
AT8601 |
LASS |
|
25m |
34.58 |
392 |
4 |
Hannah Brunzell |
2001 |
AP6801 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
30.27 |
399 |
5 |
Victoria Åberg |
2001 |
AL7201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
31.11 |
4 |
6 |
Lamia Kaltak |
2001 |
AP3201 |
ALVESTA SS |
|
25m |
34.59 |
379 |
7 |
Felicia Claesén |
2001 |
BO4201 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
35.71 |
195 |
8 |
Sandra Mokhtari |
2001 |
AR7801 |
LASS |
|
25m |
38.06 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
194 |
1 |
Hilda Linné |
2000 |
BG1800 |
LASS |
|
25m |
33.31 |
343 |
2 |
Wilma Danlid |
2000 |
AR2200 |
HVETLANDA |
|
25m |
32.86 |
138 |
3 |
Tea Gladher |
2000 |
AB1400 |
KARLSKRONA |
|
25m |
31.78 |
212 |
4 |
Lova Andersson |
2000 |
AA3600 |
LJUNGBY SS |
|
25m |
29.07 |
141 |
5 |
Sofie Karlsson |
2000 |
AV8200 |
KARLSKRONA |
|
25m |
31.65 |
259 |
6 |
Hanna Gebart |
2000 |
AB4400 |
S 02 |
|
25m |
32.48 |
387 |
7 |
Agnes Wedel |
2000 |
AX7200 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
33.29 |
444 |
8 |
Clara Momats |
2000 |
AG9800 |
ÖSA |
|
25m |
33.61 |
|
|
Heat 18 (18) (16 - 99 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
325 |
1 |
Greta Nykvist |
1996 |
AU7496 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
30.06 |
94 |
2 |
Johanna Pettersson |
1996 |
AL2696 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
29.79 |
113 |
3 |
Miranda Arvidsson |
1998 |
AJ5298 |
KALMAR SS |
|
25m |
29.10 |
28 |
4 |
Linnéa Bielicz |
1994 |
BJ3294 |
GÖTEBORG |
|
25m |
28.88 |
300 |
5 |
Anna Åhlin |
1991 |
AO7491 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
28.95 |
451 |
6 |
Frida Andersson |
1991 |
AK1491 |
UDDEVALLA |
|
25m |
29.36 |
124 |
7 |
Josefin Lewton |
1997 |
BF0297 |
KALMAR SS |
|
25m |
30.02 |
108 |
8 |
Alma Thormalm |
1996 |
AA0296 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
30.17 |
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
06 mars 2015 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
18:26 |
|