Program för Färsingadoppet 2015
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 51
|
Tävling |
Färsingadoppet |
|
Utskriftsdatum |
13 juni 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
14:35 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 juni 2015 |
|
|
|
|
Gren 51, 100m Bröstsim Damer |
Finaler (9) |
Sponsor: Jonny Johansson Åkeri |
|
Beräknad start 16:27 |
Heat 1 (9) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
642 |
3 |
Victoria Berild Andersen |
2003 |
BQ8603 |
SJÖBO SS |
|
50m |
|
113 |
4 |
Mathilde Mogensen |
2003 |
|
HELSINGE |
|
50m |
|
117 |
5 |
Catrine Nørgaard Olsen |
2003 |
|
HELSINGE |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
114 |
1 |
Ida Mortensen |
2003 |
|
HELSINGE |
|
50m |
|
643 |
182564404 |
Northina Davidsson |
2003 |
BQ7603 |
SJÖBO SS |
|
50m |
|
14 |
3 |
Rebecca Andersen |
2003 |
0304AW |
RØNNE |
|
25m |
2:01.47 |
348 |
4 |
Sigrid Westergren |
2003 |
BK9803 |
MKK |
|
25m |
1:58.52 |
248 |
5 |
Angelica Böhme |
2003 |
AR3603 |
SS IDEN |
|
25m |
2:00.74 |
28 |
6 |
Mille Bjørn |
2003 |
0372AJ |
MK 31 |
|
25m |
2:09.22 |
675 |
7 |
Alexandra Skogberg |
2003 |
be4203 |
SK RAN |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
619 |
1 |
Linnéa Landgren |
2003 |
BQ6803 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:54.53 |
458 |
2 |
Clara Steen |
2003 |
BE3603 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:54.41 |
397 |
3 |
Elin Edlund |
2003 |
AS5203 |
SK RAN |
|
25m |
1:53.94 |
587 |
4 |
Elsa Walter |
2003 |
BC5603 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:51.63 |
250 |
5 |
Josefin Dellhede |
2003 |
AD3403 |
SS IDEN |
|
25m |
1:52.88 |
84 |
6 |
Erika Nicole Smith |
2003 |
0358AU |
LYNGBY |
|
25m |
1:54.19 |
604 |
7 |
Tekla Hult |
2003 |
BC3803 |
SIM ENGELH |
|
50m |
1:54.44 |
179 |
8 |
Estelle Allard |
2003 |
AX3203 |
HS |
|
50m |
1:55.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
390 |
1 |
Selma Berro |
2003 |
BE0203 |
SK RAN |
|
25m |
1:51.00 |
396 |
2 |
Sofia Dzudovic |
2003 |
BE1203 |
SK RAN |
|
25m |
1:48.54 |
489 |
3 |
Johanna Melin |
2003 |
AL7403 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:47.47 |
543 |
4 |
Elvira Eriksson |
2003 |
AJ5803 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:47.21 |
441 |
5 |
Emy Ek |
2003 |
BK3403 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:47.28 |
69 |
6 |
Lucca Piel Høybye |
2003 |
0368AV |
LYNGBY |
|
25m |
1:47.74 |
320 |
7 |
Nicole Ahlbeck |
2003 |
AR2603 |
MKK |
|
25m |
1:49.16 |
337 |
8 |
Emma Mattsson |
2003 |
BO5803 |
MKK |
|
25m |
1:51.16 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
75 |
1 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
25m |
1:45.82 |
265 |
2 |
Ella Wadling |
2003 |
AF8403 |
KARLSHAMN |
|
25m |
1:45.46 |
454 |
3 |
Sabina Rosengren |
2003 |
AV1803 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:44.13 |
31 |
4 |
Lotte Dyndgaard |
2003 |
|
MK 31 |
|
25m |
1:42.80 |
27 |
5 |
Asta Andersen |
2003 |
0398AC |
MK 31 |
|
25m |
1:42.96 |
255 |
6 |
Emelie Persson |
2003 |
AG9203 |
SS IDEN |
|
25m |
1:44.33 |
290 |
7 |
Annie Thulin |
2003 |
AK1803 |
KSLS |
|
50m |
1:45.51 |
152 |
8 |
Hanna Barnell |
2003 |
BF6403 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:47.05 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
280 |
1 |
Olivia Jarl Halvarsson |
2003 |
AX2203 |
KSLS |
|
50m |
1:41.63 |
358 |
2 |
Felicia Karlsson |
2003 |
AF1603 |
OSBY SS |
|
25m |
1:40.47 |
58 |
3 |
Annika Lundin Brockdorff |
2003 |
0306AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:40.16 |
194 |
4 |
Cecilia P Kinberg |
2003 |
AR2803 |
HS |
|
25m |
1:39.68 |
238 |
5 |
Ella Persson |
2003 |
AX2403 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:39.82 |
329 |
6 |
Agnes Gustafson |
2003 |
BH6403 |
MKK |
|
25m |
1:40.29 |
251 |
7 |
Viktoria Dellhede |
2003 |
AD2403 |
SS IDEN |
|
25m |
1:41.45 |
285 |
8 |
Saga Nyborg |
2003 |
AK9603 |
KSLS |
|
50m |
1:42.55 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
217 |
1 |
Julia Andersson |
2003 |
AP9803 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
1:37.35 |
49 |
2 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
|
MK 31 |
|
25m |
1:36.73 |
156 |
3 |
Thea Dahlqvist |
2003 |
AR4603 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:35.09 |
173 |
4 |
Tilde Thorsson |
2003 |
AL6203 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:34.53 |
279 |
5 |
Frida Jarl Halvarsson |
2003 |
AW9603 |
KSLS |
|
25m |
1:34.54 |
210 |
6 |
Karla Stjepanetic |
2003 |
AT2803 |
HS |
|
25m |
1:36.09 |
605 |
7 |
Emilia Johansson |
2003 |
BE6403 |
SIM ENGELH |
|
25m |
1:36.95 |
190 |
8 |
Bianca Jarbsjö |
2003 |
AI6603 |
HS |
|
25m |
1:37.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
239 |
1 |
Agnes Risholm |
2003 |
AP7803 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:34.30 |
206 |
2 |
Alice Persson |
2003 |
AN5803 |
HS |
|
25m |
1:32.46 |
203 |
3 |
Emilia Nordén |
2003 |
AT3803 |
HS |
|
25m |
1:31.58 |
629 |
4 |
Hannah Olsson-Lindhé |
2003 |
AB6203 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:31.21 |
86 |
5 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
25m |
1:31.32 |
191 |
6 |
Alicia Johansson |
2003 |
AI2603 |
HS |
|
25m |
1:32.31 |
531 |
7 |
Antonia Sandblom |
2003 |
AG4603 |
SK TRITON |
|
25m |
1:33.62 |
195 |
8 |
Hanna P Kinberg |
2003 |
AR1803 |
HS |
|
25m |
1:34.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
56 |
1 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:30.11 |
499 |
2 |
Gabriella Wivsätter |
2003 |
AE4603 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:28.69 |
559 |
3 |
Elin Kjellberg |
2003 |
AJ7803 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:25.62 |
165 |
4 |
Aliah Moberg |
2003 |
AN1203 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:22.84 |
506 |
5 |
Siri Bokander |
2003 |
BF8403 |
SK TRITON |
|
25m |
1:24.83 |
154 |
6 |
Elsa Bitzén |
2003 |
AD8203 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:26.83 |
435 |
7 |
Michaela Ruzic |
2003 |
AG8203 |
S 71 |
|
25m |
1:30.05 |
368 |
8 |
Alma Torkelsson |
2003 |
AE5603 |
OSBY SS |
|
25m |
1:30.86 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
13 juni 2015 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
14:35 |
|