Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag 10.00
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 198 | Mosegaard Marcus Mantzius | 2001 | SLAGELSE | 0199AA | 25 m | 1:01.27 | |
2 | 110 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HERLEV | 0231AC | 25 m | 1:05.03 | |
3 | 115 | Jensen Mads Raaby | 2001 | TRITON B | 0149AB | 25 m | 1:06.45 | |
4 | 191 | Grandjean Victor | 2001 | RINGSTED | 0107AF | 25 m | 1:07.36 | |
5 | 58 | Andersen Magnus Bækgaard | 2001 | HØRSHOLM | 0101AF | 25 m | 1:07.83 | |
6 | 181 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 25 m | 1:08.72 | |
7 | 164 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 25 m | 1:08.95 | |
8 | 202 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 25 m | 1:09.96 | |
9 | 104 | Beiter Victor Bendix | 2001 | HERLEV | 0113AG | 25 m | 1:10.14 | |
10 | 241 | Luplau Mathias | 2001 | KØGE | 0133AF | 25 m | 1:10.54 | |
11 | 277 | Brenner Luccas Dam | 2001 | VI39 | 0193AK | 25 m | 1:10.54 | |
12 | 223 | Løwe Frederik S. | 2001 | KORSØR | 0133AE | 25 m | 1:10.62 | |
13 | 108 | Kenskov Laurits | 2001 | HERLEV | 0145AC | 25 m | 1:10.82 | |
14 | 78 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 25 m | 1:11.02 | |
15 | 174 | Damgaard Ole | 2002 | KVIK | 0205AA | 25 m | 1:11.12 | |
16 | 117 | Stjernholm Gustav | 2002 | TRITON B | 0215AD | 25 m | 1:11.24 | |
17 | 308 | Vestergaard Mathias | 2001 | HOVEDSTAD | 0175AC | 25 m | 1:11.59 | |
18 | 177 | Johansen Mike | 2001 | KVIK | 0159AC | 25 m | 1:12.19 | |
19 | 97 | Daugbjerg Christoffer | 2001 | HILLERØD | 0183AC | 25 m | 1:12.26 | |
20 | 148 | Andersen Mads Bjørn | 2001 | GENTOFTE | 0143AL | 25 m | 1:12.29 | |
21 | 222 | Hansen Matthias | 2001 | KORSØR | 0191AH | 25 m | 1:12.42 | |
22 | 187 | Sidenius Gustav | 2001 | KVIK | 0103AI | 25 m | 1:12.58 | |
23 | 136 | Houen William | 2001 | HELSINGØR | 0145AF | 25 m | 1:12.59 | |
24 | 306 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 25 m | 1:12.60 | |
25 | 46 | Eriksen Benjamin Nørgaard | 2002 | TUNE | 0257AC | 25 m | 1:12.69 | |
26 | 274 | Munkholm Marcus | 2001 | VI39 | 0169AC | 25 m | 1:13.10 | |
27 | 276 | Nickelsen Rasmus | 2003 | VI39 | 0347AC | 25 m | 1:13.29 | |
28 | 280 | Hansen Tobias Dan | 2002 | GSK | 0243AC | 25 m | 1:13.53 | |
29 | 150 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 25 m | 1:14.11 | ||
30 | 21 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 25 m | 1:14.32 | |
31 | 206 | Bjørnskov Mads Møller | 2001 | LYNGBY | 0173AH | 25 m | 1:14.41 | |
32 | 305 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | HOVEDSTAD | 0187AN | 25 m | 1:14.59 | |
33 | 160 | Lønborg Carl-Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 25 m | 1:14.75 | |
34 | 113 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 25 m | 1:14.86 | |
35 | 16 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 25 m | 1:15.76 | |
36 | 203 | Kayerød-Rasmussen Emil | 2002 | LYNGBY | 0253AH | 25 m | 1:15.79 | |
37 | 139 | Rasmussen Johan Heeno | 2002 | HELSINGØR | 0259AG | 25 m | 1:16.07 | |
38 | 193 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 25 m | 1:16.42 | |
39 | 39 | Enghave Mads | 2002 | ISHØJ | 0227AA | 25 m | 1:16.75 | |
40 | 114 | Hjelm Mikkel | 2003 | TRITON B | 0375AG | 25 m | 1:17.79 | |
41 | 105 | Eskjær-Køppen Peter | 2002 | HERLEV | 0203AD | 25 m | 1:18.15 | |
42 | 330 | Brandt Niels Skovbye | 2002 | ALLERØD | 0247AH | 25 m | 1:18.77 | |
43 | 48 | Koch Casper | 2002 | TUNE | 0227AF | 25 m | 1:20.29 | |
44 | 154 | Dessau Marcus | 2002 | GENTOFTE | 0229AB | 25 m | 1:20.97 | |
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 02 december 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 23:10 |