Program för Testtävling 2
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Startlist Event 6
|
Competition name |
Swim Open Stockholm |
|
Print Date |
16 mars 2016 |
|
|
Competition place |
Stockholm |
|
Print Time |
08:33 |
|
|
Organizer |
Swedish Swimming Federation |
|
|
|
|
|
Pool |
50m |
|
|
|
|
|
Competition date |
30 mars 2016 |
|
|
|
|
Event 6, 50m Butterfly Women |
Heats (14) |
World Seniors: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
Europe Seniors: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
Nordic Seniors: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
Nation Seniors: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
|
Heat 1 (14) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
Code |
Pool |
Time |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
717 |
2 |
Lovisa Liljeblad |
2002 |
AF5402 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
33.92 |
194 |
3 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
0142AA |
KVIK |
DEN |
25m |
31.79 |
351 |
4 |
Julia Brinkhagen |
1999 |
AM3299 |
LANDSKRONA |
|
25m |
31.09 |
739 |
5 |
Alma Sandberg |
2002 |
AU3802 |
SIM ENGELH |
|
25m |
31.77 |
491 |
6 |
Isabella Revstedt |
2001 |
AN2801 |
SK RAN |
|
25m |
33.78 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
Code |
Pool |
Time |
|
577 |
0 |
Carolina Jonsson |
2002 |
AU5402 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
30.52 |
289 |
1 |
Linnéa Larsson |
2000 |
AR3600 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
29.98 |
384 |
2 |
Sofia Henell |
1997 |
AD0297 |
LASS |
|
25m |
28.69 |
477 |
3 |
Amanda Björkman |
2001 |
AF3101 |
POSEIDON |
|
50m |
34.96 |
489 |
4 |
Mathilda Herlin |
2001 |
AK9201 |
SK RAN |
|
50m |
34.67 |
657 |
5 |
Ronja Berggren |
2003 |
AE1403 |
VARBERG |
|
50m |
34.88 |
403 |
6 |
Wanda Dollmayer |
1996 |
AL6696 |
MKK |
|
25m |
27.80 |
579 |
7 |
Filippa Malmström |
2003 |
AK3803 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
29.49 |
792 |
8 |
Lina Bergqvist |
1998 |
AG3498 |
SUNDSVALL |
|
25m |
30.03 |
780 |
9 |
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
BP6600 |
SPIF SF |
|
25m |
31.05 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
Code |
Pool |
Time |
|
744 |
0 |
Sofia Karls |
2002 |
AH7202 |
SS04 |
|
50m |
34.13 |
340 |
1 |
Isabelle Rydahl |
2003 |
AC0203 |
KARLSTAD |
|
50m |
33.70 |
350 |
2 |
Sara Westholm |
2001 |
AL8801 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
33.61 |
392 |
3 |
Edith Axelsson-Wiesel |
2002 |
AO3602 |
LJUNGBY SS |
|
50m |
32.93 |
512 |
4 |
Minna Larsson |
2002 |
AB3802 |
SJÖBO SS |
|
50m |
32.84 |
398 |
5 |
Moa Holmström |
2001 |
AD0201 |
LUDVIKA SS |
|
50m |
32.85 |
373 |
6 |
Mellie Wijk |
2002 |
AM1602 |
SK LAXEN |
|
50m |
33.25 |
483 |
7 |
Jenny Le |
2000 |
AP2800 |
POSEIDON |
|
50m |
33.63 |
280 |
8 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
AI1401 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
33.70 |
115 |
9 |
Hedda Roth |
2001 |
|
Aalesund |
NOR |
50m |
34.25 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
Code |
Pool |
Time |
|
397 |
0 |
Maja Fredriksson |
1999 |
AF6299 |
LUDVIKA SS |
|
50m |
32.70 |
307 |
1 |
Emma Hansson |
1998 |
AP1498 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
32.22 |
728 |
2 |
Cornelia Johansson |
2003 |
AF1803 |
ÖSA |
|
50m |
32.14 |
333 |
3 |
Ida Rosenius |
2000 |
AI7400 |
KARLSKRONA |
|
50m |
32.07 |
788 |
4 |
Sofia Walsh |
2002 |
AF3402 |
SPIF SF |
|
50m |
32.00 |
712 |
5 |
Saga Bodsjö |
2002 |
AE1402 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
32.03 |
334 |
6 |
Linn Rosenius |
2002 |
AA4602 |
KARLSKRONA |
|
50m |
32.08 |
485 |
7 |
Elin Melin |
2000 |
AB4800 |
POSEIDON |
|
50m |
32.15 |
765 |
8 |
Davilda Lareva |
2000 |
AE4400 |
TRELLEBORG |
|
50m |
32.44 |
272 |
9 |
Nelly Rasmusson |
2001 |
AO7201 |
HS |
|
50m |
32.79 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
Code |
Pool |
Time |
|
327 |
0 |
Ellen Lindeby |
1999 |
AB9699 |
KALMAR SS |
|
50m |
31.74 |
566 |
1 |
Klara Johansson |
2001 |
AO5401 |
SK SYDSIM |
|
50m |
31.74 |
552 |
2 |
Elsa Nordström |
2001 |
AV9401 |
SKK |
|
50m |
31.62 |
521 |
3 |
Vera Emanuelsson Fransson |
2001 |
AB7401 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
31.49 |
343 |
4 |
Malin Andersson |
1999 |
AL0899 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
31.40 |
337 |
5 |
Linnéa Englund |
2003 |
AI5403 |
KARLSTAD |
|
50m |
31.40 |
742 |
6 |
Hanna Hargsten |
1999 |
AH8899 |
SS04 |
|
50m |
31.58 |
358 |
7 |
Isabelle Moreau |
2001 |
AM0201 |
LANDSKRONA |
|
50m |
31.65 |
400 |
8 |
Sarah Wallin |
2000 |
AH9800 |
LUDVIKA SS |
|
50m |
31.74 |
369 |
9 |
Tilde Morin |
2002 |
AM5202 |
SK LAXEN |
|
50m |
31.88 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
Code |
Pool |
Time |
|
703 |
0 |
Edith Jernstedt |
2002 |
AG1202 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
31.36 |
315 |
1 |
Alice Müllern |
1998 |
AQ7498 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
31.22 |
396 |
2 |
Erika Åkesson |
2000 |
AA6600 |
LJUNGBY SS |
|
50m |
31.08 |
782 |
3 |
Paola Kylberg |
2002 |
AV6602 |
SPIF SF |
|
50m |
30.88 |
665 |
4 |
Elin Ljunggren |
2000 |
AC5200 |
HVETLANDA |
|
50m |
30.81 |
555 |
5 |
Siri Selander |
1999 |
AU1899 |
SKK |
|
50m |
30.85 |
621 |
6 |
Klara Hasslin |
2001 |
AF3201 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
31.06 |
456 |
7 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
AV5299 |
SK NEPTUN |
|
50m |
31.14 |
539 |
8 |
Elin Grenholm |
1999 |
AR2899 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
31.33 |
536 |
9 |
Matilda Flood |
1999 |
BA6899 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
31.39 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
Code |
Pool |
Time |
|
482 |
0 |
Mary Lagoguez |
2001 |
BD9801 |
POSEIDON |
|
50m |
30.72 |
494 |
1 |
Felicia Huynh |
2000 |
AW8400 |
S 71 |
|
50m |
30.69 |
336 |
2 |
Elvira Eklund-Ramböl |
1997 |
AV5497 |
KARLSTAD |
|
50m |
30.65 |
630 |
3 |
Elin Swerlander |
2001 |
AE7801 |
TUREBERG |
|
50m |
30.63 |
563 |
4 |
Wilma Heij-Lindholm |
1999 |
AG1299 |
SK SYDSIM |
|
50m |
30.56 |
527 |
5 |
Tuva Rosebrink |
2001 |
AJ7601 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
30.63 |
537 |
6 |
Agnes Fährlin |
1998 |
AR1498 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
30.63 |
365 |
7 |
Hanna Cederholm |
1997 |
AM4497 |
SK LAXEN |
|
50m |
30.69 |
245 |
8 |
Viktoria Reinhold |
1996 |
AW9696 |
GÖTEBORG |
|
50m |
30.71 |
769 |
9 |
Emma Bergkvist |
2000 |
AA5600 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
30.75 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
Code |
Pool |
Time |
|
572 |
0 |
Erica Christensen Weistrand |
1997 |
AO5897 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
30.41 |
490 |
1 |
Stina Lindberg |
2000 |
AC6200 |
SK RAN |
|
50m |
30.33 |
475 |
2 |
Hanna Bergman |
2001 |
AF9601 |
POSEIDON |
|
50m |
30.15 |
750 |
3 |
Felicia Andersson |
1997 |
AA2297 |
UDDEVALLA |
|
50m |
30.10 |
330 |
4 |
Tea Gladher |
2000 |
AB1400 |
KARLSKRONA |
|
50m |
30.08 |
58 |
5 |
Caroux de Lange |
1999 |
1290047 |
PLYMOUTH |
RSA |
50m |
30.10 |
607 |
6 |
Fanny Andersson |
1997 |
AO9497 |
SK TRITON |
|
50m |
30.15 |
417 |
7 |
Kamelia Gradinarska |
2001 |
AI3601 |
MASS |
|
50m |
30.18 |
568 |
8 |
Michelle Lövdahl |
1995 |
AH8895 |
SK SYDSIM |
|
50m |
30.38 |
55 |
9 |
Moona Koski |
1999 |
99A609 |
HELSINGFOR |
FIN |
50m |
30.46 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
Code |
Pool |
Time |
|
326 |
0 |
Josefin Lewton |
1997 |
BF0297 |
KALMAR SS |
|
50m |
30.05 |
725 |
1 |
Emma Cullberg |
2002 |
BA8202 |
ÖSA |
|
50m |
29.95 |
464 |
2 |
Michelle Franzén |
1993 |
AN0893 |
NKK |
|
50m |
29.89 |
379 |
3 |
Vilma Ekström |
1994 |
AE4494 |
LASS |
|
50m |
29.68 |
242 |
4 |
Michelle Nordenmark |
2002 |
AN6602 |
GÖTEBORG |
|
50m |
29.63 |
362 |
5 |
My Rydgren |
1999 |
AT5699 |
LANDSKRONA |
|
50m |
29.67 |
775 |
6 |
Jessica Berg |
1998 |
BJ7698 |
SPIF SF |
|
50m |
29.80 |
196 |
7 |
Regitze Gaard |
2001 |
0178AG |
KVIK |
DEN |
50m |
29.90 |
768 |
8 |
Isabelle Sering |
2002 |
AI2602 |
TRELLEBORG |
|
50m |
29.96 |
239 |
9 |
Christin Heina |
1996 |
BA0296 |
GÖTEBORG |
|
50m |
30.07 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
Code |
Pool |
Time |
|
493 |
0 |
Emilia Christiansen |
1999 |
AL8499 |
S 71 |
|
50m |
29.51 |
137 |
1 |
Stine Omdahl Petersen |
1999 |
|
Bærum |
NOR |
50m |
29.38 |
138 |
2 |
Victoria Rung |
1992 |
|
Bærum |
NOR |
50m |
29.27 |
588 |
3 |
Cassandra Engback |
1999 |
AQ0499 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
29.25 |
132 |
4 |
Renate Knutsen |
1997 |
|
TEAM SØR |
NOR |
50m |
29.12 |
749 |
5 |
Amanda Andersson |
1996 |
AO7696 |
UDDEVALLA |
|
50m |
29.12 |
469 |
6 |
Elin Podéus |
1997 |
AE8297 |
NKK |
|
50m |
29.26 |
741 |
7 |
Mathilda Eriksson |
2001 |
AE2201 |
SS04 |
|
50m |
29.35 |
241 |
8 |
Inez Kristensson |
1997 |
AK1897 |
GÖTEBORG |
|
50m |
29.50 |
234 |
9 |
Amanda Persson |
1996 |
AA5296 |
FILIPSTAD |
|
50m |
29.60 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
Code |
Pool |
Time |
|
33 |
0 |
Augusta Lenea Remøy |
1999 |
|
Lambertset |
NOR |
50m |
29.06 |
606 |
1 |
Vilma Unnermark |
1997 |
AI9697 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
29.05 |
363 |
2 |
Ida Sandwång |
2001 |
AM3601 |
LANDSKRONA |
|
50m |
29.02 |
319 |
3 |
Ebba Stillman |
1996 |
AH9496 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
28.88 |
582 |
4 |
Hilma Ramdén |
2000 |
AF4600 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
28.70 |
98 |
5 |
Amalie Kristiansen |
1995 |
|
Bergens SC |
NOR |
50m |
28.80 |
435 |
6 |
Felicia Hedman |
1995 |
BR6895 |
SK NEPTUN |
|
50m |
28.88 |
301 |
7 |
Lova Andersson |
2000 |
AA3600 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
29.03 |
544 |
8 |
Emma Sundstedt |
1998 |
BE7498 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
29.06 |
214 |
9 |
Michelle Berntsson |
2000 |
BD6200 |
ELFSBORG |
|
50m |
29.10 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
Code |
Pool |
Time |
|
179 |
0 |
Dominika Sztandera |
1997 |
|
POLEN |
POL |
50m |
28.57 |
321 |
1 |
Alma Thormalm |
1996 |
AA0296 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
28.04 |
772 |
2 |
Rebecka Gustafsson |
1998 |
AH4698 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
27.69 |
105 |
3 |
Kristel Vourna |
1992 |
|
GREECE |
GRE |
50m |
26.79 |
153 |
4 |
Natalia Lovtcova |
1988 |
|
RUSSIA |
RUS |
50m |
26.05 |
181 |
5 |
Aleksandra Urbanczyk |
1987 |
|
POLEN |
POL |
50m |
26.53 |
46 |
6 |
Mimosa Jallow |
1994 |
94A395 |
FINLAND |
FIN |
50m |
26.94 |
233 |
7 |
Sara Junevik |
2000 |
AL3400 |
FALUN |
|
50m |
27.87 |
277 |
8 |
Ida Liljeqvist |
1999 |
AR4499 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
28.34 |
770 |
9 |
Anna Eriksson |
1999 |
AI0499 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
28.70 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
Code |
Pool |
Time |
|
342 |
0 |
Annie Lindström |
1996 |
AJ3696 |
KSLS |
|
50m |
28.50 |
193 |
1 |
Marlene Niemi |
1992 |
92A221 |
Plaani |
FIN |
50m |
28.01 |
680 |
2 |
Josefin Lindkvist |
1993 |
AK4493 |
VÄSBY SS |
|
50m |
27.60 |
154 |
3 |
Rozaliya Nasretdinova |
1997 |
|
RUSSIA |
RUS |
50m |
26.75 |
162 |
4 |
Anna Dowgiert |
1990 |
|
POLEN |
POL |
50m |
25.91 |
159 |
5 |
Svetlana Chimrova |
1996 |
|
RUSSIA |
RUS |
50m |
26.14 |
121 |
6 |
Monica Waage Johannessen |
1990 |
K160190MON01 |
Bergens SC |
NOR |
50m |
26.90 |
136 |
7 |
Emelie Nyenget Løvberg |
1995 |
|
Bærum |
NOR |
50m |
27.86 |
68 |
8 |
Yuliya Khitraya |
1989 |
|
BELARUS |
BLR |
50m |
28.33 |
444 |
9 |
Rebecca Mattsson |
1995 |
AQ0295 |
SK NEPTUN |
|
50m |
28.69 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
Code |
Pool |
Time |
|
581 |
0 |
Alida Ramdén |
1997 |
AP0297 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
28.48 |
141 |
1 |
Hedda Øritsland |
1999 |
|
Bærum |
NOR |
50m |
27.87 |
255 |
2 |
Emma Johansson |
1991 |
AQ8691 |
SK HAJEN |
|
50m |
27.46 |
148 |
3 |
Viktoriia Andreeva |
1992 |
|
RUSSIA |
RUS |
50m |
26.73 |
603 |
4 |
Sarah Sjöström |
1993 |
BN4493 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
24.69 |
641 |
5 |
Therese Alshammar |
1977 |
AA2277 |
TÄBY SIM |
|
50m |
26.11 |
45 |
6 |
Emilia Pikkarainen |
1992 |
92A020 |
FINLAND |
FIN |
50m |
26.89 |
11 |
7 |
Maria Laura Meza Peraza |
1990 |
|
ATUS GRAZ |
AUT |
50m |
27.80 |
63 |
8 |
Felicity Passon |
1999 |
1290032 |
PLYMOUTH |
SEY |
50m |
28.32 |
751 |
9 |
Frida Andersson |
1991 |
AK1491 |
UDDEVALLA |
|
50m |
28.62 |
Generated by WinGrodan 1.25.01 |
Print Date |
16 mars 2016 |
Licensed to: IC Control SE |
Print Time |
08:33 |
|