Startliste for UGP 4, Eriksdal
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Pass 1 Lördag 11okt
Heatlista Gren 4
|
Tävling |
UGP4 - 2014 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:17 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar |
Finaler (6) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
90 |
4 |
Filip Nilsson |
2003 |
AI7103 |
SKK |
|
25m |
|
402 |
5 |
William Yttergren |
2000 |
AL6700 |
WISBY SS |
|
25m |
|
313 |
6 |
Sebastian Johansson |
2003 |
AD0903 |
SPIF SF |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
364 |
1 |
Eric Hansson |
2002 |
AD0302 |
VÄSBY SS |
|
25m |
|
39 |
2 |
Troy Kroonder |
2003 |
AG8903 |
SK NEPTUN |
|
25m |
|
50 |
3 |
Oscar Mogard Linden |
2002 |
AS8702 |
SK NEPTUN |
|
25m |
|
321 |
4 |
Kiflom Mogos |
2001 |
AQ1901 |
SPIF SF |
|
25m |
|
390 |
5 |
Jesper Granath |
2002 |
AM5902 |
WISBY SS |
|
25m |
3:52.17 |
535 |
6 |
Hugo Lindskog |
2002 |
AG8102 |
SKURU IK |
|
25m |
4:17.29 |
151 |
7 |
Nikola Despotovic |
1998 |
AW0798 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
|
195 |
8 |
Alexander Son |
2000 |
AU8900 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
|
178 |
9 |
Anton Mylläri |
2001 |
AB9501 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
123 |
1 |
Theo Oerther |
2003 |
AF0503 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
3:45.07 |
120 |
2 |
Erik Lööw |
2003 |
AH1303 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
3:42.99 |
97 |
3 |
Tor Selander |
2002 |
AH4902 |
SKK |
|
25m |
3:35.93 |
17 |
4 |
Felix Andersson |
2002 |
AC4502 |
SK NEPTUN |
|
25m |
3:20.26 |
47 |
5 |
Morgan Martinsson |
2001 |
AN1701 |
SK NEPTUN |
|
50m |
3:15.81 |
29 |
6 |
Isak Gustafsson |
2001 |
AA5901 |
SK NEPTUN |
|
25m |
3:15.98 |
162 |
7 |
Oskar Hägglund |
1999 |
AW5399 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
3:25.11 |
386 |
8 |
Anton Appelqvist |
2001 |
AL7301 |
WISBY SS |
|
25m |
3:38.45 |
749 |
9 |
Melvin Elison |
2001 |
aw2701 |
SK NEPTUN |
|
25m |
3:44.82 |
546 |
10 |
Lukas Åkerblom |
2002 |
AO2302 |
SKURU IK |
|
50m |
3:47.08 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
84 |
1 |
David Kågström |
2002 |
AC9702 |
SKK |
|
25m |
3:13.39 |
693 |
2 |
Anton Adelöw |
2001 |
AI5901 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
3:10.79 |
348 |
3 |
Niklas Steinholtz |
2000 |
AK4100 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
3:02.25 |
730 |
4 |
Nikolaus Siotis |
2000 |
AJ6900 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:55.71 |
524 |
5 |
Andre Filipsson |
1999 |
AA9799 |
SKURU IK |
|
25m |
2:52.72 |
149 |
6 |
Kevin Chong |
1998 |
AE9798 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:53.54 |
331 |
7 |
Alexandr Sidorov |
2002 |
AN5702 |
SPIF SF |
|
25m |
3:01.47 |
399 |
8 |
Oskar Strömbeck |
1999 |
AK1999 |
WISBY SS |
|
25m |
3:09.13 |
367 |
9 |
William Lernå |
2002 |
AF4102 |
VÄSBY SS |
|
25m |
3:12.00 |
725 |
10 |
Linus Nykvist |
2001 |
AH3701 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
3:15.72 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
407 |
1 |
Oskari Herpola |
2001 |
01A315 |
ÅSK |
|
25m |
2:44.24 |
93 |
2 |
Thomas Näslund |
1997 |
AQ3797 |
SKK |
|
25m |
2:43.81 |
734 |
3 |
Gustav Swedenborg |
1998 |
AD7598 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:40.66 |
60 |
4 |
Klaudius Schreck |
2001 |
AN2701 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:39.81 |
706 |
5 |
Viktor Fridsjö |
1998 |
AO4798 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:35.97 |
733 |
6 |
Hugo Swanepoel |
1998 |
AW5198 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:39.28 |
372 |
7 |
Niklas Nyblom |
1999 |
AK2999 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:39.84 |
21 |
8 |
Simon Blom |
1999 |
AQ9199 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:42.05 |
442 |
9 |
Jussi Routila |
2000 |
|
FSF |
|
25m |
2:44.13 |
726 |
10 |
Fredrik Olsson |
1999 |
AI2399 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:52.05 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
153 |
1 |
Alexej Filinau |
1998 |
AL3998 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:35.47 |
414 |
2 |
Aku Luukko |
1997 |
97A196 |
ÅSK |
|
50m |
2:34.76 |
450 |
3 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
FSF |
|
25m |
2:30.28 |
454 |
4 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
FSF |
|
25m |
2:24.74 |
45 |
5 |
William Lulek |
1998 |
AJ6998 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:23.57 |
456 |
6 |
Miika Penttti |
1997 |
|
FSF |
|
25m |
2:23.81 |
445 |
7 |
Mikael Karuveha |
1999 |
|
FSF |
|
25m |
2:27.79 |
443 |
8 |
Anton Ukkola |
2000 |
|
FSF |
|
25m |
2:32.20 |
449 |
9 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
FSF |
|
25m |
2:35.40 |
164 |
10 |
Pontus Jonsson |
2000 |
AM5300 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:35.59 |
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
08:17 |
|