2019-06-19   07:03:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

6_S
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
243  Rasmussen Christian V.  1996  OSK  9679AF  25 m  27.32   
410  Johannessen Frans  1992  TRITON B  9277AB  25 m  27.52   
273  Hansen Claus  1995  RINGSTED  9593AP  25 m  29.64   
68  Hansen Mads Ingeman  1997  HERLUFSHOL  9719AC  25 m  29.88   
614  Christensen Viktor  1995  KØGE  9501AJ  50 m  30.02   
102  Andersen Sebastian H.  1997  KALUNDBORG  9739AA  25 m  30.33   
221  Andersen Nicolai Degn  1990  OSK  9089AC  25 m  31.11   
388  Andersen Tobias  1998  TRITON B  9853AF  25 m  31.34   
228  Burgaard Malthe  2000  OSK  0071AA  25 m  31.52   
10  501  Krüger Tim  2000  SCHWERIN  239145  25 m  32.40   
11  580  Nygaard Magnus  2000  SLAGELSE  0045AH  25 m  32.55   
12  431  Stjernholm Gustav Klit  2002  TRITON B  0215AD  50 m  32.56   
13  206  Bui Andreas  2000  OSLF  0031AJ  25 m  32.67   
14  498  Kollrich Marvin  1998  SCHWERIN  215020  25 m  32.79   
15  401  Friland Jacob  1999  TRITON B  9985AB  25 m  32.80   
16  404  Gustafson Lukas  1999  TRITON B  9991AA  25 m  33.60   
17  375  Rasmussen Marius  1999  SK-SYD  9937AL  25 m  33.67   
18  69  Hansen Nicolai Yung  2000  HERLUFSHOL  0011AN  25 m  34.22   
19  558  Jensen Rasmus Aavang  1998  SLAGELSE  9843AH  50 m  34.25   
20  246  Stahl Gustav  2002  OSK  0245AM  25 m  34.26   
21  19  Flytkjær-Hansen Asger  2000  HASLEV  0097AP  25 m  34.28   
22  495  Göttmann Till Otto  2000  SCHWERIN  289429  25 m  34.54   
23  585  Rought Elias  2003  SLAGELSE  0359AF  50 m  34.81   
24  628  Holm Jacob  2000  KØGE  0011AE  50 m  34.81   
25  518  Töpfer Luke  1999  SCHWERIN  261850  25 m  35.25   
26  555  Jensen Jonathan Kock  2001  SLAGELSE  0193AE  25 m  35.27   
27  218  Nygaard Victor  2003  OSLF  0361AH  25 m  35.54   
28  86  Nissen Gustav  2001  HERLUFSHOL  0177AM  25 m  35.92   
29  426  Rishøj Mads  1999  TRITON B  9943AN  25 m  35.97   
30  504  Papenbroock Christer  2002  SCHWERIN  307705  25 m  36.28   
31  244  Schroll Magnus Dolleris  2002  OSK  0217AM  50 m  37.36   
32  342  Kragesand Alexander  1999  KORSØR  9955AQ  25 m  38.72   
33  390  Bonnichsen Kasper  2002  TRITON B  0283AD  50 m  39.11   
34  494  Göttmann Marc Amon  2003  SCHWERIN  307699  25 m  40.32   
35  482  Nielse Andreas Østergaard  1997  VORDINGB  9795AR  25 m  40.35   
36  510  Romberg Ian  2001  SCHWERIN  310345  25 m  40.37   
37  502  Kuhlmann Mark  2003  SCHWERIN  311307  25 m  40.76   
38  238  Jahromi Nickolas Irani  2001  OSK  0151AG  50 m  42.36   
39  114  Mårtensen Joachim  2004  KALUNDBORG  0457AK  25 m  42.91   
40  568  Lykke Silas  2003  SLAGELSE  0339AP  25 m  43.34   
41  589  Woedd Marcell  2002  SLAGELSE  0217AN  25 m  43.75   
42  111  Lind-Ellefsen Alexander  2004  KALUNDBORG  0475AB  25 m  44.05   
43  376  Rasmussen Stefan  2004  SK-SYD  0449AM  25 m  44.50   
44  166  Clausen Mathias  2002  NÆSTVED  0237AO  25 m  46.02   
45  351  Pedersen Kristoffer Koch  2001  KORSØR  0165AR  25 m  46.23   
46  508  Ritter Anton  2005  SCHWERIN  334981  25 m  47.58   
47  199  Stæcker Nicklas  2003  NÆSTVED  0395AP  25 m  48.52   
48  497  Jäck Theo  2005  SCHWERIN  365606  25 m  48.64   
49  53  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  25 m  50.14   
50  83  Mortensen Rasmus  2004  HERLUFSHOL  0453AO  25 m  50.86   
51  329  Clausen Konrad  2005  KORSØR  0547AF  25 m  51.12   
52  478  Frederiksen Gustav B.  2004  VORDINGB    25 m  53.21   
53  247  Stahl Valdemar  2004  OSK  0491AK  25 m  53.50   
54  203  Bjerregaard August B  2003  OSLF  0313AN  50 m  55.31   
55  99  Zachariasen Frej  2005  HERLUFSHOL  0513AC  25 m  56.05   
56  200  Stæcker Tobias Chr.  2005  NÆSTVED  0575AH  25 m  56.37   
57  177  Hansen Jacob Meisner  2003  NÆSTVED  0323AK  25 m  56.40   
58  287  Millard Jeremy William  2005  RINGSTED  0571AI  25 m  57.59   
59  130  Thomsen Thoke  2006  KALUNDBORG  0681AF  25 m  59.83   
60  576  Nielsen Nikolaj  2006  SLAGELSE  0629AD  25 m  1:02.86   
61  73  Larse Jeppe Kristian Lund  2004  HERLUFSHOL  0435AO  25 m  1:04.54   
62  123  Rasmussen Sofus  2008  KALUNDBORG  0881AA  25 m  1:06.47   
63  547  Fredslund-Andersen Anders  2006  SLAGELSE  0607AI  25 m  1:09.83   
64  126  Stoklund David  2008  KALUNDBORG  0811AA  25 m  1:15.37   
65  29  Kongstad Theodor  2006  HASLEV  0613AE  25 m  1:26.49   
66  43  Tørngren Thor  2006  HASLEV  0603AD  25 m     
67  186  Munksgaard Mads  2004  NÆSTVED  0401AN  25 m     
68  197  Sibbern-Larsen James  2005  NÆSTVED    25 m     
69  198  Sibbern-Larsen Lucas  2007  NÆSTVED    25 m     
70  276  Houmann Tristan  2008  RINGSTED    25 m     
71  278  Juul-Andersen August  2007  RINGSTED    25 m     
72  286  Meinert Gustav  2006  RINGSTED    25 m     
73  330  Forsbæk Johannes  2004  KORSØR  0483AP  25 m     
74  368  Jürs Tue Vestergaard  2004  SK-SYD    25 m     
75  570  Marcher William  2002  SLAGELSE  0281AT  25 m     
76  586  Sørensen Oliver  2006  SLAGELSE    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  20 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark