2019-09-15   14:20:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 8
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  19 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  20:08   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer  Finaler (9) 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
247  Valdemar Piihl Hansen  2001  0177AI  NAKSKOV    25m   
238  Nicolai Quist  2003  0381AI  KORSØR    25m  1:54.18 
599  Mikkel Hjelm  2003  0375AG  TRITON B    25m  1:34.72 
46  Luccas Dam Brenner  2001  0193AK  VI39    25m  1:25.55 
84  Victor N Andersen  2000  0097AK  GSK    50m  1:34.39 
374  Alexander Søgaard  2002  0293AE  RINGSTED    25m  1:40.50 
251  Sebastian Jensen  2001  0137AI  NAKSKOV    25m   
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
18  Adrian Paschke  2003  307704  SCHWERIN    25m  1:23.95 
356  Andreas Nielsen  1994  9495AK  RINGSTED    25m  1:22.31 
Fabian Friese  2001  256645  SCHWERIN    25m  1:21.50 
260  Nicolai Pagh Petersen  2002  0235AB  NAKSKOV    25m  1:20.52 
409  Tobias Daniel Larsen  2001  0139AH  SLAGELSE    25m  1:21.39 
417  Magnus Nygaard  2000  0045AH  SLAGELSE    25m  1:21.96 
636  Gustav Stjernholm  2002  0215AD  TRITON B    25m  1:22.40 
355  Anders Nielsen  2001  0123AF  RINGSTED    25m  1:23.97 

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
85  Daniel Dyrved  2000  0047AK  GSK    25m  1:19.54 
73  William I. Kristiansen  2001  0151AK  STT    25m  1:17.68 
173  Laurits Møller Petersen  1999  9905AQ  HERLUFSHOL    25m  1:15.79 
149  Karl Bryde  2000  0099AQ  HERLUFSHOL    50m  1:14.85 
367  Daniel Schytte  2000  0067AM  RINGSTED    25m  1:15.52 
90  Rasmus Langvad  2000  0045AD  GSK    25m  1:16.39 
104  Jakob Dynesen  2000  0001AJ  HASLEV    25m  1:19.29 
327  Bernhard Andersen  2000  0049AR  RINGSTED    25m  1:20.00 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
72  Sipan Kawiani  2000  0013AC  STT    25m  1:13.45 
630  Mads Rishøj  1999  9943AN  TRITON B    50m  1:13.42 
643  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  TRITON B    50m  1:11.30 
144  Marco Brander  1996  9655AL  HERLUFSHOL    25m  1:09.81 
200  Mads Møller  2000  0041AM  KALUNDBORG    25m  1:10.38 
19  Illya Ponomarov  2000  243698  SCHWERIN    25m  1:11.94 
49  Mads Skøde Hansen  1999  9925AK  VI39    25m  1:13.45 
624  Jens Gustav Nielson  1999  9971AK  TRITON B    25m  1:14.00 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
376  Jonas B. Sørensen  1993  9375AF  RINGSTED    25m  1:07.54 
363  Anders Juul Rasmussen  1997  9715AG  RINGSTED    25m  1:06.94 
190  Mads Peter Hansen  1998  9845AM  KALUNDBORG    25m  1:06.04 
598  Rasmus Hasemann  1996  9601AA  TRITON B    50m  1:02.20 
259  Martin Nielsen  1996  9653AB  NAKSKOV    25m  1:03.17 
10  Lars Andre Großmann  1997  178776  SCHWERIN    25m  1:06.30 
147  Mads Lünell Bruhn  1998  9871AQ  HERLUFSHOL    25m  1:07.07 
50  Yukia Hansen  2000  0035AL  VI39    25m  1:09.32 

 
Heat 6 (9) (Årg. 2001-2015) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
59  Rasmus Nickelsen  2003  0347AC  VI39    25m  1:13.39 
336  Victor Grandjean  2001  0107AF  RINGSTED    25m  1:11.33 
232  Matthias Hansen  2001  0191AH  KORSØR    25m  1:10.12 
343  Mads Jensen  2001  0105AF  RINGSTED    25m  1:08.35 
231  Jonas Hansen  2001  0123AH  KORSØR    50m  1:09.50 
61  Alexander Rendlev  2001  0121AE  VI39    50m  1:10.88 
605  Mads Raaby Jensen  2001  0149AB  TRITON B    50m  1:12.99 
584  Kasper Bonnichsen  2002  0283AD  TRITON B    50m  1:13.53 

 
Heat 7 (9) (Årg. 1999-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
593  Jacob Friland  1999  9985AB  TRITON B    50m  1:07.68 
56  Valdemar Mariegaard  1999  9969AF  VI39    50m  1:05.32 
80  Daniel Sørensen  1999  9901AD  STT    50m  1:04.43 
620  Marius Møldrup  1999  9977AI  TRITON B    50m  1:00.11 
Till Otto Göttmann  2000  289429  SCHWERIN    25m  1:04.42 
551  Philip Krogh Brønnicke  2000  0075AI  VORDINGB    25m  1:04.95 
71  Mathias Immerkjær  1999  9961AF  STT    25m  1:06.79 
373  Martin Szokody  1999  9915AN  RINGSTED    25m  1:07.71 

 
Heat 8 (9) (Årg. 1997-1998) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
420  Rasmus Wegener  1997  9727AC  SLAGELSE    25m  1:04.03 
186  Danny Corell  1997  9749AN  KALUNDBORG    25m  1:01.60 
340  Bjørn Hansen  1998  9859AN  RINGSTED    25m  1:01.23 
619  Johan Müller  1998  9879AA  TRITON B    50m  57.42 
333  Gustav Friberg  1997  9709AB  RINGSTED    25m  58.51 
37  Martin Jungersen  1997  9799AA  VAT CPH-MK    25m  1:01.26 
165  Nicolai Løwenstein  1997  9713AP  HERLUFSHOL    25m  1:02.41 
249  Mads Holm  1998  9837AC  NAKSKOV    50m  1:05.44 

 
Heat 9 (9) (Årg. 1901-1996) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
34  Victor Drevskich  1996  9631AE  VAT CPH-MK    25m  1:00.45 
439  Jens Saugmann  1996  9625AK  SK-SYD    25m  58.66 
29  Christian Wichette  1996  209138  SCHWERIN    25m  57.52 
617  Frederik K. Mortensen  1995  9581AC  TRITON B    50m  56.65 
341  Claus Hansen  1995  9593AP  RINGSTED    25m  56.83 
433  Emil Müller  1995  9555AB  SK-SYD    25m  58.53 
183  Mikkel H. Andersen  1991  9109AB  KALUNDBORG    25m  1:00.38 
621  Karim Møller  1994  9451AA  TRITON B    50m  1:01.11 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  19 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark