2019-06-26   10:13:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 7
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  19 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  20:08   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer  Finaler (9) 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
616  Victoria F. Mikkelsen  2001  0102AQ  TRITON B    25m   
549  Frida Bramming  2002  0254AJ  VORDINGB    25m  1:53.16 
115  Emma Karstenberg  2002  0218AR  HASLEV    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
179  Natalie Vaabengaard  2002  0208AM  HERLUFSHOL    25m  1:53.14 
618  Sofie Mosegaard  2002  0206AE  TRITON B    25m  1:47.00 
52  Sofie Hertzberg  2002  0262AK  VI39    25m  1:43.09 
369  Caroline Steffensen  2000  0092AL  RINGSTED    25m  1:41.57 
48  Ida Jensdottir Fremming  2002  0298AO  VI39    25m  1:42.90 
207  Engeline Scheby Petersen  2002    KALUNDBORG    25m  1:45.46 
626  Emma Nyborg-Vedsted  1999  9934AP  TRITON B    50m  1:48.55 
               

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
43  Kathrine S. Jørgensen  2002  0258AJ  AIF    25m  1:36.13 
595  Johanne B. Hansen  2002  0264AF  TRITON B    25m  1:35.83 
44  Caroline Mathiesen  2001  0172AG  AIF    25m  1:29.91 
89  Alberte R. Jakobsen  2001  0138AC  GSK    25m  1:26.98 
603  Cecilie Berg Jensen  2001  0154AQ  TRITON B    25m  1:28.39 
67  Camilla Hougaard  2002  0282AJ  STT    50m  1:31.98 
57  Sara Mortensen  2001  0136AW  VI39    25m  1:35.90 
180  Nicole Vaabengaard  2002  0238AM  HERLUFSHOL    25m  1:38.40 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
614  Alberte Mammen  2001  0196AE  TRITON B    50m  1:25.67 
380  Patricia Andersen  2002  0294AI  SLAGELSE    25m  1:25.45 
349  Maria Heiberg Larsen  1998  9886AQ  RINGSTED    25m  1:23.88 
622  Katharina Nekhorochko  2000  0014AH  TRITON B    25m  1:22.83 
63  Astrid Høgh Sørensen  2002  0246AB  VI39    25m  1:23.28 
105  Signe Juhl Dynesen  1997  9702AT  HASLEV    25m  1:24.00 
28  Hanna Stegemann  2002  295701  SCHWERIN    25m  1:25.65 
591  Isabel Kol Eriksen  2001  0122AH  TRITON B    25m  1:25.85 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
23  Hannah Rühlke  2000  305643  SCHWERIN    25m  1:21.43 
113  Nicole Jensen  1996  9656AB  HASLEV    25m  1:11.53 
75  Rikke Munkholm  1998  9812AB  STT    25m  1:11.09 
594  Rebecca Grønlund  1998  9872AB  TRITON B    25m  1:09.99 
172  Ida Pedersen  1998  9866AH  HERLUFSHOL    25m  1:11.07 
628  Anna Puggaard  1996  9606AB  TRITON B    50m  1:11.31 
644  Helena Berg Wenk  2000  0052AD  TRITON B    25m  1:13.85 
638  Line Strandby  2001  0106AD  TRITON B    50m  1:22.03 

 
Heat 6 (9) (Årg. 2003-2015) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
615  Olivia Mammen  2003  0374AB  TRITON B    25m  1:32.90 
53  Julie Laugesen  2003  0308AF  VI39    50m  1:15.21 
11  Leena Hennes  2003  309525  SCHWERIN    25m  1:27.00 
136  Wilma Anker  2004  0486AK  HERLUFSHOL    25m   
               
               

 
Heat 7 (9) (Årg. 2001-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
241  Madeleine Thornsen  2001  0108AQ  KORSØR    25m  1:21.82 
642  Abby Kristine Waterval  2002  0222AE  TRITON B    25m  1:21.03 
64  Victoria Vorm  2001  0104AF  VI39    25m  1:16.16 
69  Xandra Huryn  2001  0138AB  STT    25m  1:13.77 
54  Mathilde Laugesen  2001  0176AL  VI39    50m  1:15.93 
92  Ida T Mose  2002  0242AK  GSK    25m  1:20.30 
586  Julie Brandt  2001  0182AH  TRITON B    50m  1:21.05 
76  Josefine Nickelsen  2001  0146AO  STT    25m  1:21.99 

 
Heat 8 (9) (Årg. 1999-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
42  Mille Rask Sander  1999  9948AJ  VAT CPH-MK    50m  1:10.58 
Silvana Bodenstein  1999  239147  SCHWERIN    25m  1:10.24 
554  Nana Hansen  2000  0048AJ  VORDINGB    25m  1:10.11 
589  Amanda Duus  2000  0076AA  TRITON B    25m  1:04.96 
634  Nanna Sonne  1999  9906AH  TRITON B    25m  1:07.38 
613  Emma Anne Ljungstrøm  1999  9908AH  TRITON B    25m  1:10.21 
596  Katrine B. Hansen  1999  9934AB  TRITON B    50m  1:10.35 
39  Regitze Munch Nielsen  2000  0054AC  VAT CPH-MK    25m  1:10.64 

 
Heat 9 (9) (Årg. 1901-1998) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
192  Laura Holm Junge  1998  9838AD  KALUNDBORG    25m  1:08.64 
612  Emma Lyngby Larsen  1998  9822AB  TRITON B    50m  1:07.98 
17  Josefiné Mayer  1997  SCHWERIN    25m  1:04.58 
606  Stine Raaby Jensen  1995  9564AK  TRITON B    25m  1:03.83 
588  Camilla Dufour  1996  9662AN  TRITON B    25m  1:04.18 
597  Megan Forslund Hansen  1997  9702AC  TRITON B    50m  1:07.94 
219  Sofie Witthøft  1997  9794AG  KALUNDBORG    25m  1:08.05 
623  Maja Nielsen  1996  9632AD  TRITON B    50m  1:08.98 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  19 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark