2019-06-26   10:24:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 14
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  19 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  20:08   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer  Finaler (16) 
Heat 1 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
339  Magnus Guul  2005    RINGSTED    25m   
283  Nicklas Tue Hein  2003    NÆSTVED    25m   
205  Mathias Pedersen  2003    KALUNDBORG    25m   
213  Frederik Scheby Petersen  2004    KALUNDBORG    25m   
178  Alexander Søltoft  2001  0125AH  HERLUFSHOL    25m   
199  Joachim Mårtensen  2004    KALUNDBORG    25m   
169  Alfred Nissen  2002    HERLUFSHOL    25m   
               

 
Heat 2 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
284  Marcus Holm  2003    NÆSTVED    25m  52.92 
139  Marcus Artmann  2002  0277AQ  HERLUFSHOL    25m  49.57 
371  Jakob Stærmose  2005  0583AD  RINGSTED    25m  46.33 
225  Sven Christiansen  2002  0261AM  KORSØR    25m  45.72 
366  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  0395AJ  RINGSTED    25m  46.18 
227  Kristian Dam Frandsen  2003  0325AK  KORSØR    25m  47.04 
103  Victor Compen  2003  0359AH  HASLEV    25m  50.74 
362  Tobias Askhøj Petersen  2005  0531AB  RINGSTED    25m  1:04.95 

 
Heat 3 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
137  Mathias Ankersen  2004  0405AC  HERLUFSHOL    25m  42.63 
280  Jacob Meisner Hansen  2003  0323AK  NÆSTVED    25m  40.87 
275  Mathias Clausen  2002  0237AO  NÆSTVED    25m  39.95 
410  Casper Madsen  2004  0461AC  SLAGELSE    25m  38.60 
379  Joachim L Andersen  2003  0385AK  SLAGELSE    25m  38.78 
273  Gustav Røhmer Christensen  2003  0375AK  NÆSTVED    25m  40.60 
101  Magnus Bech  2001  0193AO  HASLEV    25m  41.36 
337  Magnus Gravlund  2002    RINGSTED    25m  45.70 

 
Heat 4 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
364  Holger S. Rasmussen  2001  0117AP  RINGSTED    25m  37.48 
555  Jeppe Jensen  2001  0165AJ  VORDINGB    25m  37.35 
237  Kristoffer Koch Pedersen  2001  0165AR  KORSØR    25m  37.11 
198  Mikkel Mortensen  2003  0329AI  KALUNDBORG    25m  36.79 
608  Kasper Francke Johannesen  2003  0377AE  TRITON B    50m  36.89 
306  Lucas Jul Pedersen  2003  0387AJ  NÆSTVED    25m  37.35 
414  Andreas M Nielsen  2005  0505AA  SLAGELSE    25m  37.46 
107  Holger Flytkjær-Hansen  2004  0479AE  HASLEV    25m  38.22 

 
Heat 5 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
239  Elias Rought  2003  0359AF  KORSØR    25m  36.44 
277  Harald Franck  2003  0345AK  NÆSTVED    25m  36.25 
250  Christoffer Jensen  2002  0209AE  NAKSKOV    50m  35.78 
Karl Becker  2002  289406  SCHWERIN    25m  35.69 
394  Marcus Ipsen  2002  0251AN  SLAGELSE    25m  35.74 
293  Johan Larsen  2000  0053AU  NÆSTVED    25m  35.85 
587  Lasse Darlem Brandt  2003  0379AH  TRITON B    25m  36.25 
412  Daniel Mir  2003  0349AJ  SLAGELSE    25m  36.64 

 
Heat 6 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
332  Emil Carstensen  2002  0253AF  RINGSTED    25m  35.52 
331  Benjamin Bodal  2003  0385AF  RINGSTED    25m  34.18 
409  Tobias Daniel Larsen  2001  0139AH  SLAGELSE    25m  33.99 
134  Lukas Adeler  2001  0133AG  HERLUFSHOL    25m  33.78 
170  Gustav Nissen  2001  0177AM  HERLUFSHOL    25m  33.95 
114  Frederik Birch Jørgensen  2001  0119AL  HASLEV    25m  34.17 
437  Patrick Riis Rasmussen  2000  0023AU  SK-SYD    25m  34.73 
Fabian Friese  2001  256645  SCHWERIN    25m  35.68 

 
Heat 7 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
338  Filip Guntofte  2001  0161AQ  RINGSTED    25m  33.31 
150  Jonas Christensen  2002  0231AG  HERLUFSHOL    25m  33.23 
218  Mads Witthøft  2000  0045AA  KALUNDBORG    25m  32.94 
131  Rasmus Lynge Schmidt  2000  0071AP  HASLEV    25m  32.84 
254  Jonas Kristensen  1999  9911AH  NAKSKOV    50m  32.92 
375  Casper Ramsdahl Sørensen  2000  0013AU  RINGSTED    25m  33.18 
299  Lauge Bastian Maar  2001  0159AP  NÆSTVED    25m  33.27 
384  August Schade Cantby  2002  0211AG  SLAGELSE    25m  33.34 

 
Heat 8 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
151  Lukas Christensen  2002  0257AO  HERLUFSHOL    25m  32.11 
301  Gustav Notkin  1999  9961AK  NÆSTVED    25m  31.38 
429  Teis Gerdt Høring  1999  9909AP  SK-SYD    25m  31.00 
226  Anders Dam Frandsen  2000  0051AN  KORSØR    50m  30.75 
211  Nicolai Ringhøj  1998  9827AR  KALUNDBORG    25m  30.77 
104  Jakob Dynesen  2000  0001AJ  HASLEV    25m  31.14 
417  Magnus Nygaard  2000  0045AH  SLAGELSE    25m  31.75 
Marc Amon Göttmann  2003  307699  SCHWERIN    25m  32.66 

 
Heat 9 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
258  Magnus Madsen  2000  0011AM  NAKSKOV    50m  30.44 
404  Oscar Fischer Kokholm  2000  0059AD  SLAGELSE    25m  30.23 
106  Asger Flytkjær-Hansen  2000  0097AP  HASLEV    25m  29.77 
173  Laurits Møller Petersen  1999  9905AQ  HERLUFSHOL    25m  29.58 
635  Niels Paulli Sparholt  2000  0027AF  TRITON B    50m  29.72 
610  Rasmus F. Jørgensen  1999  9971AF  TRITON B    25m  30.07 
19  Illya Ponomarov  2000  243698  SCHWERIN    25m  30.31 
243  Mathias Edvardsen  1998  9869AH  NAKSKOV    25m  30.61 

 
Heat 10 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
367  Daniel Schytte  2000  0067AM  RINGSTED    25m  29.16 
102  Emil Compen  2000  0037AC  HASLEV    25m  28.88 
156  Nicolai Yung Hansen  2000  0011AN  HERLUFSHOL    25m  28.15 
427  Jonas Gram-Lange  1999  9971AD  SK-SYD    50m  28.00 
373  Martin Szokody  1999  9915AN  RINGSTED    25m  28.03 
68  Nikolai Hougaard  1999  9967AF  STT    25m  28.60 
327  Bernhard Andersen  2000  0049AR  RINGSTED    25m  29.13 
624  Jens Gustav Nielson  1999  9971AK  TRITON B    25m  29.54 

 
Heat 11 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
130  Tobias Rasmussen  1998  9889AF  HASLEV    25m  27.71 
152  Mads Christensen  1997  9773AP  HERLUFSHOL    50m  27.41 
220  Emil Zachariassen  1997  9753AN  KALUNDBORG    25m  27.22 
581  Tobias Andersen  1998  9853AF  TRITON B    50m  27.13 
190  Mads Peter Hansen  1998  9845AM  KALUNDBORG    25m  27.15 
186  Danny Corell  1997  9749AN  KALUNDBORG    25m  27.33 
356  Andreas Nielsen  1994  9495AK  RINGSTED    25m  27.62 
593  Jacob Friland  1999  9985AB  TRITON B    50m  27.95 

 
Heat 12 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
155  Jonas Hansen  1996  9663AN  HERLUFSHOL    25m  26.56 
422  Bjørn Wismann  1996  9637AH  SLAGELSE    25m  26.41 
619  Johan Müller  1998  9879AA  TRITON B    50m  25.87 
281  Mads Ingeman Hansen  1997  9719AC  NÆSTVED    25m  25.52 
342  Kasper Jensen  1997  9725AD  RINGSTED    50m  25.84 
259  Martin Nielsen  1996  9653AB  NAKSKOV    50m  26.04 
580  Emil Andersen  1992  9273AH  TRITON B    25m  26.47 
363  Anders Juul Rasmussen  1997  9715AG  RINGSTED    25m  26.77 

 
Heat 13 (16) (Årg. 2001-2015) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
247  Valdemar Piihl Hansen  2001  0177AI  NAKSKOV    25m  31.38 
231  Jonas Hansen  2001  0123AH  KORSØR    25m  30.10 
232  Matthias Hansen  2001  0191AH  KORSØR    25m  29.64 
336  Victor Grandjean  2001  0107AF  RINGSTED    25m  27.72 
235  Frederik S. Løwe  2001  0133AE  KORSØR    50m  29.57 
343  Mads Jensen  2001  0105AF  RINGSTED    25m  29.81 
Hanno Böckmann  2003  307703  SCHWERIN    25m  31.06 
352  Frederik Møller  2002  0263AL  RINGSTED    25m  31.73 

 
Heat 14 (16) (Årg. 1999-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
159  Emil Johansen  2000  0083AF  HERLUFSHOL    25m  27.75 
551  Philip Krogh Brønnicke  2000  0075AI  VORDINGB    25m  26.88 
77  Frederik Hatting Petersen  2000  0071AC  STT    25m  26.69 
620  Marius Møldrup  1999  9977AI  TRITON B    25m  25.32 
71  Mathias Immerkjær  1999  9961AF  STT    25m  25.61 
Till Otto Göttmann  2000  289429  SCHWERIN    25m  26.73 
56  Valdemar Mariegaard  1999  9969AF  VI39    25m  27.69 
80  Daniel Sørensen  1999  9901AD  STT    25m  27.81 

 
Heat 15 (16) (Årg. 1997-1998) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
142  Gustav Bækgaard  1997  9753AI  HERLUFSHOL    50m  25.21 
165  Nicolai Løwenstein  1997  9713AP  HERLUFSHOL    50m  25.00 
10  Lars Andre Großmann  1997  178776  SCHWERIN    25m  24.78 
37  Martin Jungersen  1997  9799AA  VAT CPH-MK    25m  24.55 
21  Lars-Christian Rehse  1997  166829  SCHWERIN    25m  24.76 
333  Gustav Friberg  1997  9709AB  RINGSTED    25m  24.84 
Benjamin Bürger  1998  191865  SCHWERIN    25m  25.04 
340  Bjørn Hansen  1998  9859AN  RINGSTED    25m  25.26 

 
Heat 16 (16) (Årg. 1901-1996) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
34  Victor Drevskich  1996  9631AE  VAT CPH-MK    25m  25.71 
244  Tobias Edvardsen  1995  9581AA  NAKSKOV    25m  25.41 
405  Joachim Blach Kristensen  1995  9589AJ  SLAGELSE    50m  24.82 
93  Frederik Siem Pedersen  1991  9155AC  FARUM    25m  22.28 
29  Christian Wichette  1996  209138  SCHWERIN    25m  24.06 
183  Mikkel H. Andersen  1991  9109AB  KALUNDBORG    25m  25.37 
433  Emil Müller  1995  9555AB  SK-SYD    25m  25.65 
376  Jonas B. Sørensen  1993  9375AF  RINGSTED    25m  25.74 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  19 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark