2019-06-26   10:11:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 13
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  19 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  20:08   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer  Finaler (22) 
Heat 1 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
300  Olivia Nielsen  2005    NÆSTVED    25m   
160  Mathilde Jørgensen  2005    HERLUFSHOL    25m   
158  Alberte Jensen  2004    HERLUFSHOL    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
189  Julie Eirup  2003  0394AT  KALUNDBORG    25m   
292  Anna Larsen  2002    NÆSTVED    25m   
309  Andrea Holm Sørensen  2005    NÆSTVED    25m   
312  Amalie Østerlund  2005    NÆSTVED    25m   
311  Cecilie Zachariassen  2001    NÆSTVED    25m   
288  Freja Juul  2005    NÆSTVED    25m   
210  Laura Rasmussen  2004    KALUNDBORG    25m   
               

 
Heat 3 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
402  Ida Sjøgren Kaiser  2004  0428AJ  SLAGELSE    25m   
406  Sigrid B. Kristensen  2004  0408AJ  SLAGELSE    25m  1:00.30 
122  Olivia Møller  2004  0452AF  HASLEV    25m  59.12 
228  Camilla Gjermandsen  2004  0472AK  KORSØR    25m  57.06 
138  Mie Ankersen  2006  0622AD  HERLUFSHOL    25m  57.79 
631  Kathrine Bang Rubak  2004  0486AE  TRITON B    50m  59.88 
344  Cecilie Kristiansen  1990  9044AE  RINGSTED    25m  1:02.91 
361  Signe T. Pedersen  2002    RINGSTED    25m   

 
Heat 4 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
268  Freja Arentsen  2005    NÆSTVED    25m  54.12 
287  Thea Torndal Jensen  2004  0456AJ  NÆSTVED    25m  51.63 
146  Ida Bruhn  2004  0444AP  HERLUFSHOL    25m  50.61 
360  Lara W. S. Olsen  2006  0696AA  RINGSTED    25m  49.85 
330  Emmeline S. Bertelsen  2005  0582AG  RINGSTED    25m  49.95 
561  Freja Sxndergaard  2004    VORDINGB    25m  51.16 
234  Anna Breum Lohse  2003    KORSØR    25m  51.66 
297  Katrine Mørkeberg  2004  0424AJ  NÆSTVED    25m  56.32 

 
Heat 5 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
556  Charlotte W. Jørgensen  2000    VORDINGB    25m  47.76 
289  Miamaja Skytt Knudsen  2003    NÆSTVED    25m  47.10 
553  Emilie Ferslev Christians  2002    VORDINGB    25m  46.13 
401  Silke Bruun Jørgensen  2005  0558AA  SLAGELSE    25m  46.07 
354  Amalie Nyhave Nielsen  2004  0414AJ  RINGSTED    25m  46.12 
398  Monique Etsegenet Jensen  2003  0374AD  SLAGELSE    25m  46.23 
118  Nanna Lauritsen  2004  0484AF  HASLEV    25m  47.68 
240  Elida Thornsen  2005    KORSØR    25m  48.00 

 
Heat 6 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
182  Lilli Andersen  2003  0348AT  KALUNDBORG    25m  44.68 
298  Gaya Josefine Maar  2003  0318AQ  NÆSTVED    25m  44.38 
193  Anna Larsen  2004  0498AD  KALUNDBORG    25m  43.39 
348  Jasmin Larsen  2002  0264AZ  RINGSTED    25m  43.28 
117  Amalie Wichmann Larsen  2005  0564AB  HASLEV    25m  43.38 
278  Frederikke B. Hansen  2005  0532AE  NÆSTVED    25m  43.93 
133  Petrine R. E. Sørensen  2005  0512AB  HASLEV    25m  44.50 
365  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  0582AD  RINGSTED    25m  45.60 

 
Heat 7 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
229  Malene Gjermandsen  2003  0378AM  KORSØR    25m  42.83 
143  Celine Jul Borggaard  2003  0328AT  HERLUFSHOL    25m  40.72 
395  Emilie Prahl Jagd  2002  0216AA  SLAGELSE    25m  40.32 
424  Clara Vest Bungaard  2000  0062BB  SK-SYD    25m  40.12 
115  Emma Karstenberg  2002  0218AR  HASLEV    25m  40.15 
221  Selma V Studnitz Andersen  2005  0518AB  KORSØR    25m  40.52 
166  Freja Makienok  2002  0204AW  HERLUFSHOL    25m  41.32 
403  Emma Ahrenkiel Karløv  2003  0352AK  SLAGELSE    25m  43.21 

 
Heat 8 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
335  Sophie Grandjean  2003  0346AR  RINGSTED    25m  39.63 
119  Maria Hjort Lodstrup  2000  0086BA  HASLEV    25m  39.56 
415  Karoline Nielsen  2004  0422AB  SLAGELSE    25m  39.43 
279  Freja Zerbst Hansen  2001  0162BB  NÆSTVED    25m  38.76 
222  Isabella Berthelsen  2002  0234AS  KORSØR    50m  38.87 
550  Maya Krogh Brønnicke  2005  0508AB  VORDINGB    25m  39.45 
407  Cecilie Larsen  2003  0398AQ  SLAGELSE    25m  39.59 
359  Emma Olsen  2003  0318AD  RINGSTED    25m  39.67 

 
Heat 9 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
629  Ida Rishøj  2002  0286AF  TRITON B    50m  38.55 
153  Nicoline Elmquist  2002  0228AX  HERLUFSHOL    25m  38.09 
308  Line Aarkrogh Steen  2001  0124AZ  NÆSTVED    25m  37.08 
372  Maria Szokody  2002  0252AE  RINGSTED    25m  36.93 
121  Laura Mikkelsen  2001  0176AE  HASLEV    25m  37.08 
207  Engeline Scheby Petersen  2002    KALUNDBORG    25m  37.40 
179  Natalie Vaabengaard  2002  0208AM  HERLUFSHOL    25m  38.44 
549  Frida Bramming  2002  0254AJ  VORDINGB    25m  38.55 

 
Heat 10 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
274  Anne-Sofie P. Clausen  2002  0202AB  NÆSTVED    25m  36.13 
357  Katja Kjær Nielsen  2002  0268AU  RINGSTED    25m  35.81 
295  Rikke Bæk Larsen  2000  0064AJ  NÆSTVED    25m  35.42 
547  Andrea Axelsen  2000    VORDINGB    25m  35.06 
583  Marie Emilie Belmadani  2000  0004AY  TRITON B    50m  35.22 
180  Nicole Vaabengaard  2002  0238AM  HERLUFSHOL    25m  35.67 
641  Emma Fie Holck Sørensen  1999  9926AR  TRITON B    50m  36.13 
161  Mathilde Kiehn  2001  0172AV  HERLUFSHOL    25m  36.63 

 
Heat 11 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
110  Sarah Kongsted Hansen  2001  0134AT  HASLEV    25m  34.80 
600  Louise Holm  1999  9908AS  TRITON B    50m  34.58 
204  Astrid Marie Olsson  1999  9902BC  KALUNDBORG    25m  34.42 
246  Julie Galsgaard Hansen  2000  0022AC  NAKSKOV    25m  34.20 
129  Julie Dalgaard Petersen  2000  0072BA  HASLEV    25m  34.35 
438  Trine Rübner-Petersen  1997  9702AZ  SK-SYD    25m  34.44 
230  Philippa Hallengreen  2002  0234AQ  KORSØR    50m  34.62 
548  Sarah Bærnholdt  2001    VORDINGB    25m  34.84 

 
Heat 12 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
585  Victoria Grøn Brandelev  2000  0058AK  TRITON B    25m  34.08 
116  Louise Karstenberg  1998  9856AW  HASLEV    25m  33.92 
140  Emma Bækgaard  2002  0262AS  HERLUFSHOL    25m  33.67 
432  Rikke Thustrup Mortensen  2000  0006AV  SK-SYD    25m  33.57 
28  Hanna Stegemann  2002  295701  SCHWERIN    25m  33.66 
383  Emma Beyer  2000  0006AG  SLAGELSE    25m  33.83 
397  Line Helene Jensen  2001  0174AT  SLAGELSE    25m  33.94 
345  Thea Krøll  2000  0002AT  RINGSTED    25m  34.13 

 
Heat 13 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
252  Frida Munch Jørgensen  1999  9924AF  NAKSKOV    50m  33.44 
105  Signe Juhl Dynesen  1997  9702AT  HASLEV    25m  33.14 
202  Louise Nicolaisen  1998  9884AQ  KALUNDBORG    25m  32.91 
328  Maria Andersen  2002  0222AP  RINGSTED    25m  32.85 
124  Nikoline Elbæk Nielsen  1997  9772AW  HASLEV    25m  32.86 
255  Nicoline Larsen  1999  9938AK  NAKSKOV    50m  33.00 
382  Victoria Andersen  2001  0192AM  SLAGELSE    25m  33.35 
426  Maria Christensen  1999  9992AT  SK-SYD    25m  33.54 

 
Heat 14 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
425  Ida Bzorek  1997  9742AT  SK-SYD    25m  32.78 
440  Simone Thorsen  1998  9868AN  SK-SYD    25m  32.64 
214  Caroline Strandberg  1998  9884BB  KALUNDBORG    25m  32.46 
428  Isa Hovmand  2000  0048BA  SK-SYD    25m  31.97 
285  Alberte Høgh  1999  9976AZ  NÆSTVED    25m  32.13 
640  Ida Sund  2000  0064AX  TRITON B    50m  32.59 
201  Annika Møller-Kristensen  2000  0044AJ  KALUNDBORG    25m  32.70 
381  Sofie Andersen  2001  0174AM  SLAGELSE    50m  32.79 

 
Heat 15 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
270  Juliane Løndahl Bjerre  1999  9934AH  NÆSTVED    25m  31.74 
604  Frederikke Jensen  2000  0002AC  TRITON B    25m  31.54 
261  Gabriella Sjursen  2000  0038AT  NAKSKOV    25m  31.39 
113  Nicole Jensen  1996  9656AB  HASLEV    25m  30.95 
347  Celina Langtoft  1999  9948AK  RINGSTED    25m  31.36 
393  Isabella Voldby Ipsen  2000  0088AP  SLAGELSE    25m  31.51 
206  Cecilie N. Petersen  1998  9842AU  KALUNDBORG    25m  31.54 
233  Lærke Sandholdt Jensen  2000  0054AU  KORSØR    25m  31.83 

 
Heat 16 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
634  Nanna Sonne  1999  9906AH  TRITON B    50m  30.40 
26  Eva Sperlich  1999  231428  SCHWERIN    25m  30.29 
387  Maria Dollas  1998  9846AJ  SLAGELSE    25m  30.18 
554  Nana Hansen  2000  0048AJ  VORDINGB    25m  29.99 
42  Mille Rask Sander  1999  9948AJ  VAT CPH-MK    25m  30.17 
12  Gina Elisa Koop  2000  256647  SCHWERIN    25m  30.27 
272  Emma Røhmer Christensen  2000  0062AY  NÆSTVED    25m  30.30 
286  Cecilie Elizabeth Jensen  1998  9856AN  NÆSTVED    25m  30.63 

 
Heat 17 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
126  Lise Coermann Nygaard  1998  9858AU  HASLEV    25m  29.95 
607  Louise Møller Jessen  1997  9704AE  TRITON B    50m  29.81 
329  Victoria Lysholm Bach  1999  9958AZ  RINGSTED    25m  29.53 
594  Rebecca Grønlund  1998  9872AB  TRITON B    25m  29.47 
70  Xenia Huryn  2000  0088AW  STT    25m  29.47 
590  Caroline Amalie Duus  1998  9804AB  TRITON B    25m  29.69 
Silvana Bodenstein  1999  239147  SCHWERIN    25m  29.94 
35  Alberte M Hansen  2000  0004AC  VAT CPH-MK    25m  29.99 

 
Heat 18 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
38  Rikke Knudsen  1998  9878AI  VAT CPH-MK    25m  29.25 
192  Laura Holm Junge  1998  9838AD  KALUNDBORG    25m  29.04 
358  Signe Nielsen  1998  9848AF  RINGSTED    25m  28.83 
219  Sofie Witthøft  1997  9794AG  KALUNDBORG    25m  28.72 
628  Anna Puggaard  1996  9606AB  TRITON B    50m  28.81 
349  Maria Heiberg Larsen  1998  9886AQ  RINGSTED    25m  28.84 
17  Josefiné Mayer  1997  SCHWERIN    25m  29.07 
622  Katharina Nekhorochko  2000  0014AH  TRITON B    50m  29.43 

 
Heat 19 (22) (Årg. 2003-2015) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
191  Caroline Holm  2004  0432AE  KALUNDBORG    25m  39.18 
162  Josefine Krumbak  2004  0458AD  HERLUFSHOL    25m  36.59 
294  Nikoline Skovly Larsen  2003  0322AE  NÆSTVED    25m  34.80 
22  Amelie Ritter  2003  315370  SCHWERIN    25m  33.40 
11  Leena Hennes  2003  309525  SCHWERIN    25m  34.17 
136  Wilma Anker  2004  0486AK  HERLUFSHOL    25m  36.58 
431  Julie Bruun Jørgensen  2003  0328AC  SK-SYD    25m  38.67 
276  Katrine Duus  2003  0318AR  NÆSTVED    25m  39.34 

 
Heat 20 (22) (Årg. 2001-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
380  Patricia Andersen  2002  0294AI  SLAGELSE    25m  32.09 
25  Charlotte-Christin Sander  2001  243683  SCHWERIN    25m  31.50 
171  Amalie Olsen  2001  0122BC  HERLUFSHOL    50m  30.85 
154  Amalie Frederiksen  2001  0182AP  HERLUFSHOL    25m  29.52 
108  Iben Flytkjær-Hansen  2001  0194AV  HASLEV    25m  30.09 
27  Elisa Stegemann  2002  295702  SCHWERIN    25m  31.29 
290  Victoria Bæts Kristensen  2002  0286AP  NÆSTVED    25m  31.70 
559  Maya Nykjær  2001  0144AW  VORDINGB    25m  32.63 

 
Heat 21 (22) (Årg. 1999-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
400  Daniella Thea Johansen  2000  0048AP  SLAGELSE    25m  29.35 
39  Regitze Munch Nielsen  2000  0054AC  VAT CPH-MK    25m  29.18 
589  Amanda Duus  2000  0076AA  TRITON B    50m  29.08 
386  Clara Schade Cantby  2000  0042AC  SLAGELSE    50m  27.57 
36  Julie Bingen Jacobsen  1999  9954AF  VAT CPH-MK    25m  28.82 
613  Emma Anne Ljungstrøm  1999  9908AH  TRITON B    25m  29.14 
388  Amalie Gotthard  1999  9928AC  SLAGELSE    50m  29.30 
248  Emilia Harlund  1999  9938AS  NAKSKOV    25m  29.41 

 
Heat 22 (22) (Årg. 1901-1998) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
47  Nanna Drewsen  1998  9848AH  VI39    25m  28.36 
346  Annabelle Grønbech Ladik  1997  9734BC  RINGSTED    25m  28.01 
588  Camilla Dufour  1996  9662AN  TRITON B    25m  27.71 
597  Megan Forslund Hansen  1997  9702AC  TRITON B    25m  26.86 
385  Cæcilie Schade Cantby  1998  9844AH  SLAGELSE    25m  27.22 
24  Nele Salow  1997  178772  SCHWERIN    25m  27.94 
172  Ida Pedersen  1998  9866AH  HERLUFSHOL    25m  28.29 
75  Rikke Munkholm  1998  9812AB  STT    50m  28.53 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  19 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark