2019-06-19   07:07:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 12
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  19 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  20:08   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
 
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
141  Filip Bækgaard  2000  0035AF  HERLUFSHOL    25m   
85  Daniel Dyrved  2000  0047AK  GSK    25m  4:10.55 
61  Alexander Rendlev  2001  0121AE  VI39    25m  4:15.25 
               
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
90  Rasmus Langvad  2000  0045AD  GSK    25m  4:09.66 
391  Lauritz Tanderup Hansen  2003  0325AA  SLAGELSE    25m  3:39.91 
296  Rasmus Lorentzen  2001  0125AC  NÆSTVED    25m  3:33.51 
120  Kasper Nikolaj Lynge  1999  9965AS  HASLEV    25m  3:26.18 
49  Mads Skøde Hansen  1999  9925AK  VI39    50m  3:27.07 
46  Luccas Dam Brenner  2001  0193AK  VI39    50m  3:38.03 
277  Harald Franck  2003  0345AK  NÆSTVED    25m  4:01.51 
               

 
Heat 3 (6) (Årg. 2001-2015) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
59  Rasmus Nickelsen  2003  0347AC  VI39    25m  3:25.13 
396  Jonathan Kock Jensen  2001  0193AE  SLAGELSE    50m  3:15.63 
636  Gustav Stjernholm  2002  0215AD  TRITON B    25m  3:06.44 
374  Alexander Søgaard  2002  0293AE  RINGSTED    25m  2:57.74 
73  William I. Kristiansen  2001  0151AK  STT    25m  2:58.13 
170  Gustav Nissen  2001  0177AM  HERLUFSHOL    25m  3:09.24 
18  Adrian Paschke  2003  307704  SCHWERIN    25m  3:20.00 
355  Anders Nielsen  2001  0123AF  RINGSTED    25m  3:28.11 

 
Heat 4 (6) (Årg. 1999-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
84  Victor N Andersen  2000  0097AK  GSK    25m  3:19.00 
50  Yukia Hansen  2000  0035AL  VI39    25m  3:02.13 
72  Sipan Kawiani  2000  0013AC  STT    25m  2:50.51 
184  Oliver H. Andersen  1999  9971AA  KALUNDBORG    25m  2:39.35 
14  Tim Krüger  2000  239145  SCHWERIN    25m  2:42.53 
632  Jakob Schmidt  1999  9913AO  TRITON B    50m  2:53.01 
156  Nicolai Yung Hansen  2000  0011AN  HERLUFSHOL    25m  3:11.67 
609  Daniel Johansen  2000  0023AC  TRITON B    25m  3:19.47 

 
Heat 5 (6) (Årg. 1997-1998) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
420  Rasmus Wegener  1997  9727AC  SLAGELSE    50m  2:49.86 
216  Jonas Uglebjerg  1997  9703AD  KALUNDBORG    25m  2:45.96 
15  Andreas Kuhlmann  1997  166833  SCHWERIN    25m  2:33.19 
434  Jonathan Müller  1997  9751AB  SK-SYD    25m  2:25.79 
212  Mathias Rysgaard  1998  9833AA  KALUNDBORG    25m  2:26.08 
340  Bjørn Hansen  1998  9859AN  RINGSTED    25m  2:42.38 
399  Rasmus Aavang Jensen  1998  9843AH  SLAGELSE    25m  2:47.81 
Steffen Deutsch  1998  210800  SCHWERIN    25m  2:58.17 

 
Heat 6 (6) (Årg. 1901-1996) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
598  Rasmus Hasemann  1996  9601AA  TRITON B    50m  2:42.35 
40  Esben Norup  1996  9653AR  VAT CPH-MK    25m  2:30.85 
144  Marco Brander  1996  9655AL  HERLUFSHOL    25m  2:41.29 
34  Victor Drevskich  1996  9631AE  VAT CPH-MK    50m  2:48.07 
               
               

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  19 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark