2019-06-19   07:01:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 1
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  19 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  20:08   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer  Finaler (15) 
Heat 1 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
292  Anna Larsen  2002    NÆSTVED    25m   
311  Cecilie Zachariassen  2001    NÆSTVED    25m   
133  Petrine R. E. Sørensen  2005  0512AB  HASLEV    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
298  Gaya Josefine Maar  2003  0318AQ  NÆSTVED    25m  3:31.74 
377  Helene Thielsen  2004  0474AB  RINGSTED    25m  3:31.52 
625  Clara Nyborg-Vedsted  2002  0294AE  TRITON B    50m  3:18.10 
221  Selma V Studnitz Andersen  2005  0518AB  KORSØR    25m  3:25.98 
229  Malene Gjermandsen  2003  0378AM  KORSØR    25m  3:31.52 
117  Amalie Wichmann Larsen  2005  0564AB  HASLEV    25m  3:44.27 
               

 
Heat 3 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
136  Wilma Anker  2004  0486AK  HERLUFSHOL    25m  3:14.06 
359  Emma Olsen  2003  0318AD  RINGSTED    25m  3:13.55 
65  Josephine B. U. Danielsen  2003  0326AD  STT    25m  3:12.28 
86  Amalie Kruse Enemærke  2003  0392AI  GSK    25m  3:10.13 
550  Maya Krogh Brønnicke  2005  0508AB  VORDINGB    25m  3:10.14 
22  Amelie Ritter  2003  315370  SCHWERIN    25m  3:13.16 
279  Freja Zerbst Hansen  2001  0162BB  NÆSTVED    25m  3:13.67 
191  Caroline Holm  2004  0432AE  KALUNDBORG    25m  3:15.66 

 
Heat 4 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
45  Mathilde Mathiesen  2004  0432AD  AIF    50m  3:09.50 
269  Caroline Bendtsen  2002  0254AK  NÆSTVED    25m  3:08.26 
557  Nikoline Bolvig Nielsen  2001    VORDINGB    25m  3:05.32 
308  Line Aarkrogh Steen  2001  0124AZ  NÆSTVED    25m  2:57.52 
180  Nicole Vaabengaard  2002  0238AM  HERLUFSHOL    25m  2:59.37 
629  Ida Rishøj  2002  0286AF  TRITON B    25m  3:07.75 
372  Maria Szokody  2002  0252AE  RINGSTED    25m  3:08.88 
207  Engeline Scheby Petersen  2002    KALUNDBORG    25m  3:10.00 

 
Heat 5 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
438  Trine Rübner-Petersen  1997  9702AZ  SK-SYD    25m  2:53.04 
48  Ida Jensdottir Fremming  2002  0298AO  VI39    25m  2:51.18 
345  Thea Krøll  2000  0002AT  RINGSTED    25m  2:49.62 
585  Victoria Grøn Brandelev  2000  0058AK  TRITON B    25m  2:48.07 
64  Victoria Vorm  2001  0104AF  VI39    50m  2:49.07 
274  Anne-Sofie P. Clausen  2002  0202AB  NÆSTVED    25m  2:50.41 
357  Katja Kjær Nielsen  2002  0268AU  RINGSTED    25m  2:51.51 
626  Emma Nyborg-Vedsted  1999  9934AP  TRITON B    50m  2:56.28 

 
Heat 6 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
230  Philippa Hallengreen  2002  0234AQ  KORSØR    25m  2:46.95 
382  Victoria Andersen  2001  0192AM  SLAGELSE    25m  2:46.49 
426  Maria Christensen  1999  9992AT  SK-SYD    25m  2:44.70 
43  Kathrine S. Jørgensen  2002  0258AJ  AIF    25m  2:44.08 
52  Sofie Hertzberg  2002  0262AK  VI39    50m  2:44.54 
67  Camilla Hougaard  2002  0282AJ  STT    25m  2:45.60 
92  Ida T Mose  2002  0242AK  GSK    25m  2:46.71 
393  Isabella Voldby Ipsen  2000  0088AP  SLAGELSE    50m  2:47.01 

 
Heat 7 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
204  Astrid Marie Olsson  1999  9902BC  KALUNDBORG    25m  2:41.29 
27  Elisa Stegemann  2002  295702  SCHWERIN    25m  2:40.60 
57  Sara Mortensen  2001  0136AW  VI39    25m  2:40.26 
421  Emma Nørgaard Wiese  1999  9984AL  SLAGELSE    25m  2:38.78 
246  Julie Galsgaard Hansen  2000  0022AC  NAKSKOV    25m  2:39.94 
397  Line Helene Jensen  2001  0174AT  SLAGELSE    25m  2:40.43 
Friederike Fass  2002  292232  SCHWERIN    25m  2:40.77 
89  Alberte R. Jakobsen  2001  0138AC  GSK    50m  2:42.86 

 
Heat 8 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
145  Emma Bruhn  2002  0206AQ  HERLUFSHOL    25m  2:37.54 
440  Simone Thorsen  1998  9868AN  SK-SYD    25m  2:36.81 
54  Mathilde Laugesen  2001  0176AL  VI39    25m  2:35.15 
233  Lærke Sandholdt Jensen  2000  0054AU  KORSØR    25m  2:34.88 
44  Caroline Mathiesen  2001  0172AG  AIF    50m  2:35.01 
290  Victoria Bæts Kristensen  2002  0286AP  NÆSTVED    25m  2:36.61 
383  Emma Beyer  2000  0006AG  SLAGELSE    25m  2:37.00 
63  Astrid Høgh Sørensen  2002  0246AB  VI39    50m  2:38.48 

 
Heat 9 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
380  Patricia Andersen  2002  0294AI  SLAGELSE    25m  2:33.26 
285  Alberte Høgh  1999  9976AZ  NÆSTVED    25m  2:31.76 
286  Cecilie Elizabeth Jensen  1998  9856AN  NÆSTVED    25m  2:30.75 
381  Sofie Andersen  2001  0174AM  SLAGELSE    25m  2:29.62 
435  Marie Müller  2000  0002AA  SK-SYD    50m  2:30.10 
253  Julie Jørgensen  1999  9996AX  NAKSKOV    25m  2:31.37 
217  Marie Uglebjerg  2002  0222AB  KALUNDBORG    25m  2:33.07 
592  Emilie Fischer  2001  0156AK  TRITON B    25m  2:33.79 

 
Heat 10 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
126  Lise Coermann Nygaard  1998  9858AU  HASLEV    25m  2:27.62 
202  Louise Nicolaisen  1998  9884AQ  KALUNDBORG    25m  2:25.95 
425  Ida Bzorek  1997  9742AT  SK-SYD    25m  2:25.21 
206  Cecilie N. Petersen  1998  9842AU  KALUNDBORG    25m  2:23.51 
201  Annika Møller-Kristensen  2000  0044AJ  KALUNDBORG    25m  2:24.22 
369  Caroline Steffensen  2000  0092AL  RINGSTED    25m  2:25.88 
347  Celina Langtoft  1999  9948AK  RINGSTED    25m  2:27.32 
174  Lærke Rasmussen  1997  9784AD  HERLUFSHOL    25m  2:28.77 

 
Heat 11 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
554  Nana Hansen  2000  0048AJ  VORDINGB    25m  2:21.23 
604  Frederikke Jensen  2000  0002AC  TRITON B    50m  2:19.80 
594  Rebecca Grønlund  1998  9872AB  TRITON B    25m  2:15.54 
192  Laura Holm Junge  1998  9838AD  KALUNDBORG    25m  2:14.67 
38  Rikke Knudsen  1998  9878AI  VAT CPH-MK    25m  2:14.74 
612  Emma Lyngby Larsen  1998  9822AB  TRITON B    25m  2:17.16 
349  Maria Heiberg Larsen  1998  9886AQ  RINGSTED    25m  2:20.02 
148  Anika Bryde  2000  0082BC  HERLUFSHOL    25m  2:23.07 

 
Heat 12 (15) (Årg. 2003-2015) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
431  Julie Bruun Jørgensen  2003  0328AC  SK-SYD    25m  3:09.29 
162  Josefine Krumbak  2004  0458AD  HERLUFSHOL    25m  3:02.36 
294  Nikoline Skovly Larsen  2003  0322AE  NÆSTVED    25m  2:54.26 
74  Marceline Lermark  2003  0346AF  STT    25m  2:41.30 
82  Anna Wrist-Elkjær  2003  0398AE  STT    25m  2:45.13 
53  Julie Laugesen  2003  0308AF  VI39    25m  2:58.72 
167  Emilie Højen Meyer  2004  0454AJ  HERLUFSHOL    25m  3:07.25 
81  Viktoria Freja Sørensen  2004  0476AA  STT    25m  3:09.45 

 
Heat 13 (15) (Årg. 2001-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
69  Xandra Huryn  2001  0138AB  STT    50m  2:27.74 
614  Alberte Mammen  2001  0196AE  TRITON B    50m  2:26.87 
436  Clara Neumann  2001  0164AC  SK-SYD    25m  2:21.04 
586  Julie Brandt  2001  0182AH  TRITON B    50m  2:15.43 
582  Kamille Auerbach-Lind  2001  0112AL  TRITON B    50m  2:20.40 
76  Josefine Nickelsen  2001  0146AO  STT    25m  2:21.55 
389  Regitze Gotthard  2002  0228AA  SLAGELSE    25m  2:27.23 
602  Laura Janner  2002  0214AB  TRITON B    50m  2:29.52 

 
Heat 14 (15) (Årg. 1999-2000) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
388  Amalie Gotthard  1999  9928AC  SLAGELSE    50m  2:17.80 
634  Nanna Sonne  1999  9906AH  TRITON B    25m  2:15.11 
589  Amanda Duus  2000  0076AA  TRITON B    50m  2:11.82 
596  Katrine B. Hansen  1999  9934AB  TRITON B    50m  2:09.48 
224  Johanne Carr  1999  9992AA  KORSØR    25m  2:11.00 
35  Alberte M Hansen  2000  0004AC  VAT CPH-MK    25m  2:14.53 
644  Helena Berg Wenk  2000  0052AD  TRITON B    50m  2:15.75 
Silvana Bodenstein  1999  239147  SCHWERIN    25m  2:19.28 

 
Heat 15 (15) (Årg. 1901-1998) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
75  Rikke Munkholm  1998  9812AB  STT    25m  2:11.81 
24  Nele Salow  1997  178772  SCHWERIN    25m  2:11.49 
47  Nanna Drewsen  1998  9848AH  VI39    25m  2:09.80 
597  Megan Forslund Hansen  1997  9702AC  TRITON B    25m  2:04.21 
203  Emma F. Nystrøm  1996  9614AZ  KALUNDBORG    25m  2:07.56 
607  Louise Møller Jessen  1997  9704AE  TRITON B    25m  2:10.04 
346  Annabelle Grønbech Ladik  1997  9734BC  RINGSTED    25m  2:11.77 
588  Camilla Dufour  1996  9662AN  TRITON B    25m  2:12.08 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  19 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark