2019-08-25   22:11:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

9_S
Løb 9, 100m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
220  Schrøder Matilde  1996  OSLF  9664AG  25 m  1:04.92   
405  Hansen Katrine B.  1999  TRITON B  9934AB  25 m  1:05.65   
453  Lauridsen Josephine G.  2001  TRITON B  0168AD  25 m  1:05.90   
399  Duus Amanda  2000  TRITON B  0076AA  25 m  1:06.59   
242  Rask Camilla  1999  OSK  9984AJ  25 m  1:07.10   
210  Jensen Laura Glerup  1998  OSLF  9854AV  25 m  1:07.37   
250  Wermuth Anna  1996  OSK  9658AM  25 m  1:07.49   
437  Wagner Elina Lynge  1996  TRITON B  9654AC  25 m  1:07.52   
549  Gotthard Regitze  2002  SLAGELSE  0228AA  25 m  1:08.28   
10  400  Duus Caroline Amalie  1998  TRITON B  9804AB  25 m  1:09.38   
11  457  Palmund Liva  2002  TRITON B  0246AA  25 m  1:10.16   
12  543  Cantby Clara Schade  2000  SLAGELSE  0042AC  25 m  1:10.37   
13  493  Fass Friederike  2002  SCHWERIN  292232  25 m  1:10.60   
14  87  Olsen Amalie W.  2001  HERLUFSHOL  0162AR  25 m  1:10.66   
15  461  Strandby Line  2001  TRITON B  0106AD  25 m  1:11.09   
16  455  Mammen Alberte  2001  TRITON B  0196AE  25 m  1:11.36   
17  440  Wenk Helena Berg  2000  TRITON B  0052AD  25 m  1:11.37   
18  456  Nyegaard Emilie  2001  TRITON B  0188AF  25 m  1:11.46   
19  207  Bui My Phuong  2003  OSLF  0322AS  25 m  1:11.67   
20  649  Thomsen Naya Modin  2003  KØGE  0374AA  25 m  1:11.72   
21  434  Strandby Sofie  1999  TRITON B  9976AC  25 m  1:11.82   
22  389  Bak Julie  1997  TRITON B  9782AJ  25 m  1:12.04   
23  398  Dufour Camilla  1996  TRITON B  9662AN  25 m  1:12.17   
24  499  Koop Gina Elisa  2000  SCHWERIN  256647  25 m  1:12.22   
25  370  Jørgensen Thyra  2002  SK-SYD  0218AC  25 m  1:12.82   
26  515  Sperlich Eva  1999  SCHWERIN  231428  25 m  1:13.22   
27  572  Mosegård Matilde Mantzius  2003  SLAGELSE  0378AA  25 m  1:13.37   
28  443  Auerbach-Lind Kamille  2001  TRITON B  0112AL  25 m  1:13.45   
29  109  Kristensen Nicole  1999  KALUNDBORG  9954AY  25 m  1:13.69   
30  448  Hansen Johanne B.  2002  TRITON B  0264AF  25 m  1:13.78   
31  432  Stjernholm Liva  2004  TRITON B  0486AA  25 m  1:14.19   
32  606  Bagge Caroline Gøttrup  2003  KØGE  0322AB  25 m  1:14.33   
33  450  Janner Laura  2002  TRITON B  0214AB  25 m  1:14.77   
34  284  Ladik Annabelle Grønbech  1997  RINGSTED  9734BC  25 m  1:14.92   
35  512  Sander Charlotte-Christin  2001  SCHWERIN  243683  25 m  1:15.04   
36  638  Lorentzen Katja Skovdal  2003  KØGE  0338AQ  25 m  1:15.18   
37  136  Eggertsen Melanie  2002  NAKSKOV  0232AI  25 m  1:15.34   
38  181  Kristensen Viktoria Bæts  2002  NÆSTVED  0286AP  25 m  1:15.38   
39  516  Stegemann Elisa  2002  SCHWERIN  295702  25 m  1:15.38   
40  517  Stegemann Hanna  2002  SCHWERIN  295701  25 m  1:15.66   
41  462  Waterval Abby Kristine  2002  TRITON B  0222AE  25 m  1:15.98   
42  205  Broe Anna  2002  OSLF  0228AD  25 m  1:16.87   
43  296  Nielsen Katja Kjær  2002  RINGSTED  0268AU  25 m  1:17.12   
44  630  Jensen Benedicte Them  2004  KØGE  0454AA  25 m  1:17.25   
45  632  Jensen Kathrine Sofie  2003  KØGE  0352AC  25 m  1:17.36   
46  636  Kjær Karoline  2000  KØGE  0048AC  25 m  1:17.47   
47  263  Andersen Maria  2002  RINGSTED  0222AP  25 m  1:17.96   
48  135  Carlsen Malou  2000  NAKSKOV  0036AO  25 m  1:18.18   
49  115  Holm Caroline  2004  KALUNDBORG  0432AE  25 m  1:18.57   
50  540  Andersen Victoria  2001  SLAGELSE  0192AM  25 m  1:18.82   
51  240  Pedersen Aurelia  2004  OSK  0414AA  25 m  1:19.39   
52  165  Clausen Anne-Sofie P.  2002  NÆSTVED  0202AB  25 m  1:19.62   
53  584  Rasmussen Mathilde  2002  SLAGELSE  0296AI  25 m  1:19.62   
54  151  Madsen Julie K  2001  NAKSKOV  0154AN  25 m  1:19.75   
55  347  Nabil Farah Mohamed  1999  KORSØR    25 m  1:20.00   
56  631  Jensen Elisabeth Them  2004  KØGE  0464AA  25 m  1:20.18   
57  213  Klüver-Kristensen Mia T.  2004  OSLF  0496AH  25 m  1:20.22   
58  619  Dreier Clara  2004  KØGE  0438AC  25 m  1:20.90   
59  227  Burgaard Alma  2003  OSK  0332AA  25 m  1:21.21   
60  125  Stanelt Frida Bang  2004  KALUNDBORG  0422AL  25 m  1:21.49   
61  402  Frydenlund Ida-Marie  2003  TRITON B  0304AP  25 m  1:21.57   
62  417  Mosegaard Sofie  2002  TRITON B  0206AE  25 m  1:21.58   
63  311  Szokody Maria  2002  RINGSTED  0252AE  25 m  1:21.76   
64  575  Nielsen Karoline  2004  SLAGELSE  0422AB  25 m  1:21.94   
65  128  Strandberg Nicoline  2002  KALUNDBORG  0248AJ  25 m  1:22.01   
66  477  Dimitrova Volena  1999  VORDINGB  9942BE  25 m  1:22.03   
67  335  Hansen Sofie Ølgaard  2004  KORSØR  0422AE  25 m  1:22.29   
68  333  Hansen Maja Wiegaard  2002  KORSØR  0256AV  25 m  1:22.55   
69  513  Schönerstedt Finja  2005  SCHWERIN  319399  25 m  1:22.59   
70  476  Christians Emilie Ferslev  2002  VORDINGB  0296BA  25 m  1:22.77   
71  232  Floor Gry  2000  OSK  0028AR  25 m  1:22.83   
72  176  Hansen Freja Zerbst  2001  NÆSTVED  0162BB  25 m  1:22.88   
73  625  Gärtner Silje  2003  KØGE  0322AW  25 m  1:22.90   
74  117  Petersen Engeline Scheby  2002  KALUNDBORG  0274AY  25 m  1:22.94   
75  170  Duus Katrine  2003  NÆSTVED  0318AR  25 m  1:23.08   
76  138  Hansen Julie Galsgaard  2000  NAKSKOV  0022AC  25 m  1:23.30   
77  270  Grandjean Sophie  2003  RINGSTED  0346AR  25 m  1:23.37   
78  557  Jensen Line Helene  2001  SLAGELSE  0174AT  25 m  1:23.40   
79  328  Christoffersen Victoria  2002  KORSØR  0284AQ  25 m  1:23.53   
80  285  Larsen Jasmin  2002  RINGSTED  0264AZ  25 m  1:23.97   
81  230  Eisensee Kaya Yang  2004  OSK  0456AM  25 m  1:24.27   
82  427  Rubak Kathrine Bang  2004  TRITON B  0486AE  25 m  1:24.33   
83  80  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  25 m  1:24.79   
84  36  Møller Olivia  2004  HASLEV  0452AF  25 m  1:24.91   
85  233  Grønning Ida Juul  2004  OSK  0418AC  25 m  1:25.04   
86  50  Andersen Selma V Studnitz  2005  HERLUFSHOL  0518AB  25 m  1:25.46   
87  360  Thornsen Elida  2005  KORSØR  0528AA  25 m  1:25.61   
88  429  Sandell Sophie Lærke  2005  TRITON B  0524AD  25 m  1:25.84   
89  392  Borch Mikala Ravn  2003  TRITON B  0348AR  25 m  1:26.46   
90  319  Wismann Josephine  2002  RINGSTED    25 m  1:26.73   
91  217  Madsen Katrine Brolykke  2003  OSLF  0372AH  25 m  1:27.12   
92  110  Larsen Anna  2004  KALUNDBORG  0498AD  25 m  1:27.19   
93  30  Larsen Amalie Wichmann  2005  HASLEV  0564AB  25 m  1:27.78   
94  488  Søndergaard Freja  2004  VORDINGB  0452AO  25 m  1:28.11   
95  561  Karløv Emma Ahrenkiel  2003  SLAGELSE  0352AK  25 m  1:29.71   
96  353  Rademakers Lucca  2004  KORSØR  0416AD  25 m  1:30.05   
97  305  Schmidt Astrid Nørret  2002  RINGSTED    25 m  1:30.20   
98  155  Truelsen Line Due  2002  NAKSKOV  0262AP  25 m  1:30.36   
99  421  Nyborg-Vedsted Clara  2002  TRITON B  0294AE  25 m  1:30.37   
100  39  Petersen Anna Lind  2004  HASLEV  0488AE  25 m  1:30.89   
101  92  Scheel Mille  2003  HERLUFSHOL  0318AW  25 m  1:31.08   
102  121  Rasmussen Laura  2004  KALUNDBORG  0432AQ  25 m  1:31.87   
103  560  Kaiser Ida Sjøgren  2004  SLAGELSE  0428AJ  25 m  1:31.93   
104  538  Andersen Marie Louise B  2005  SLAGELSE  0552AJ  25 m  1:32.39   
105  486  Rasmussen Aliyah Savannah  2005  VORDINGB  0564AN  25 m  1:32.56   
106  192  Nielsen Olivia My  2004  NÆSTVED  0446AT  25 m  1:32.82   
107  371  Kjølby Ida  2003  SK-SYD  0398BB  25 m  1:33.27   
108  339  Hvilsom Caroline Bjørn  2005  KORSØR  0588AA  25 m  1:34.48   
109  346  Mathiasen Silje  2006  KORSØR  0628AG  25 m  1:35.23   
110  303  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  25 m  1:35.50   
111  161  Arentsen Freja  2005  NÆSTVED  0582AJ  25 m  1:36.03   
112  41  Sørensen Petrine R. E.  2005  HASLEV  0512AB  25 m  1:36.32   
113  316  Thielsen Helene  2004  RINGSTED  0474AB  25 m  1:36.51   
114  113  Müller Beatrice Buhr  2006  KALUNDBORG  0652AK  25 m  1:37.67   
115  655  Gjermandsen Malene  2003  KORSØR  0378AM  25 m  1:37.82   
116  93  Sørensen Andrea Holm  2005  HERLUFSHOL  0518AJ  25 m  1:38.19   
117  327  Christensen Caroline  2000  KORSØR  0078BG  25 m  1:38.21   
118  420  Nielson Petrine  2003  TRITON B  0316AS  25 m  1:38.72   
119  412  Larsen Esther Haudrum  2005  TRITON B  0574AK  25 m  1:39.25   
120  262  Andersen Emma M.  2003  RINGSTED  0392AJ  25 m  1:39.47   
121  175  Hansen Agnes Barner  2005  NÆSTVED  0522AL  25 m  1:39.76   
122  180  Jensen Thea Torndal  2004  NÆSTVED  0456AJ  25 m  1:39.79   
123  54  Ankersen Mie  2006  HERLUFSHOL  0622AD  25 m  1:40.62   
124  116  Møller Sille  2004  KALUNDBORG  0404AU  25 m  1:41.06   
125  340  Jensen-Mattebjer Kathrine  2004  KORSØR  0496AS  25 m  1:41.36   
126  124  Seneca Alba  2005  KALUNDBORG  0576AN  25 m  1:41.54   
127  337  Hejlesen Isabella  2004  KORSØR  0428AW  25 m  1:42.35   
128  334  Hansen Mathilde Mørk  2004  KORSØR  0488AU  25 m  1:42.94   
129  95  Tångberg Line  2004  HERLUFSHOL  0448AP  25 m  1:43.12   
130  297  Olsen Lara W. S.  2006  RINGSTED  0696AA  25 m  1:43.12   
131  381  Ullerup Mille Marie  2004  SK-SYD  0428AT  25 m  1:43.39   
132  264  Bertelsen Emmeline S.  2005  RINGSTED  0582AG  25 m  1:43.74   
133  187  Mørkeberg Katrine  2004  NÆSTVED  0424AJ  25 m  1:45.09   
134  140  Hansen Malou  2004  NAKSKOV  0454AM  25 m  1:45.14   
135  134  Baltser Maya  2004  NAKSKOV  0426AP  25 m  1:45.76   
136  344  Larsen Josephine  2004  KORSØR  0436AQ  25 m  1:47.84   
137  433  Strandby Andrea  2007  TRITON B  0718AA  25 m  1:48.69   
138  435  Thomsen Ella Bødker  2005  TRITON B  0576AH  25 m  1:48.94   
139  201  Astrup Cecilie Drud  2005  OSLF  0572AN  25 m  1:49.46   
140  58  Bentsen Kamille  2006  HERLUFSHOL  0638AL  25 m  1:50.56   
141  302  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  25 m  1:50.66   
142  127  Stoklund Maria  2006  KALUNDBORG  0648AF  25 m  1:51.02   
143  283  Kruuse Astrid  2005  RINGSTED  0554AQ  25 m  1:55.59   
144  174  Franck Leonora  2006  NÆSTVED  0658AH  25 m  1:55.67   
145  294  Nielsen Amalie K.  2005  RINGSTED  0516AD  25 m  1:57.41   
146  274  Haste Sascha  2007  RINGSTED  0706AC  25 m  1:59.24   
147  331  Gjermandsen Camilla  2004  KORSØR  0472AK  25 m  1:59.26   
148  315  Sørensen Emma Skjold  2004  RINGSTED    25 m  1:59.70   
149  101  Andersen Pauline  2005  KALUNDBORG  0592AP  25 m  2:00.00   
150  310  Steffensen Frederikke  2005  RINGSTED  0556AN  25 m  2:01.41   
151  179  Holmgaard Merle  2005  NÆSTVED  0538AO  25 m  2:05.28   
152  163  Bendtsen Mathilde  2007  NÆSTVED  0758AC  25 m  2:05.38   
153  425  Risager Amalie Carlsen  2006  TRITON B  0604AG  25 m  2:09.82   
154  191  Nielsen Iben Lund  2006  NÆSTVED    25 m  2:09.96   
155  98  Visler Mie  2006  HERLUFSHOL  0626AI  25 m  2:11.52   
156  75  Jensen Sofie Løfmark  2004  HERLUFSHOL    25 m     
157  211  Jørgensen Josefine S  2004  OSLF  0416AN  25 m     
158  224  Baraviec Matilde  2006  OSK  0606AF  25 m     
159  226  Bliucukis Julija  2006  OSK  0682AD  25 m     
160  248  Terp Cecilie  2005  OSK  0516AL  25 m     
161  317  Thomsen Linnea Worm  2005  RINGSTED  0548AH  25 m     
162  403  Grønlund Erica Veggerby  2007  TRITON B  0736AC  25 m     
163  474  Bavnbæk Isabel Valsted  2003  VORDINGB    25 m     
164  485  Raalund Maja  2003  VORDINGB    25 m     
165  553  Ibsen Josefine Ruhwald  2001  SLAGELSE  0166AG  25 m     
166  583  Qwist Tilde-Sofie  2005  SLAGELSE  0568AH  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  20 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark