2019-08-21   12:28:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

8_S
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
416  Mortensen Frederik K.  1995  TRITON B  9581AC  50 m  56.29   
267  Carstensen Magnus  1999  RINGSTED  9903AH  25 m  57.05   
418  Müller Johan  1998  TRITON B  9879AA  50 m  57.11   
419  Møldrup Marius  1999  TRITON B  9977AI  50 m  58.54   
269  Friberg Gustav  1997  RINGSTED  9709AB  50 m  58.59   
452  Joensen Johan  2000  TRITON B  0005AB  50 m  58.76   
629  Holst Jacob  1991  KØGE  9197AF  25 m  59.15   
609  Brønnicke Philip Krogh  2000  KØGE  0075AI  25 m  59.90   
426  Rishøj Mads  1999  TRITON B  9943AN  25 m  1:00.32   
10  216  Larsen Kaare Fisker  1998  OSLF  9811AD  25 m  1:00.44   
11  648  Sørensen Mads Hauge  1997  KØGE  9775AE  50 m  1:00.60   
12  551  Hansen Matthias  2001  SLAGELSE  0191AH  50 m  1:00.91   
13  100  Andersen Oliver H.  1999  KALUNDBORG  9971AA  25 m  1:00.92   
14  312  Szokody Martin  1999  RINGSTED  9915AN  25 m  1:01.08   
15  550  Hansen Jonas  2001  SLAGELSE  0123AH  50 m  1:01.52   
16  451  Jensen Mads Raaby  2001  TRITON B  0149AB  50 m  1:01.88   
17  390  Bonnichsen Kasper  2002  TRITON B  0283AD  50 m  1:02.37   
18  237  Henriksen Simon Juul  2001  OSK  0161AG  25 m  1:03.16   
19  145  Jensen Sebastian  2001  NAKSKOV  0137AI  25 m  1:03.19   
20  57  Bækgaard Filip  2000  HERLUFSHOL  0035AF  25 m  1:03.46   
21  495  Göttmann Till Otto  2000  SCHWERIN  289429  25 m  1:03.91   
22  460  Sparholt Niels Paulli  2000  TRITON B  0027AF  25 m  1:03.96   
23  430  Schmidt Jakob  1999  TRITON B  9913AO  50 m  1:04.01   
24  63  Bryde Karl  2000  HERLUFSHOL  0099AQ  50 m  1:04.31   
25  76  Løhr Magnus  2001  HERLUFSHOL  0173AJ  25 m  1:04.50   
26  616  Danielsen Rasmus  2001  KØGE  0183AB  50 m  1:04.81   
27  506  Ponomarov Illya  2000  SCHWERIN  243698  25 m  1:05.63   
28  542  Cantby August Schade  2002  SLAGELSE  0211AG  50 m  1:06.06   
29  313  Søgaard Alexander  2002  RINGSTED  0293AE  25 m  1:06.18   
30  61  Bruhn Mads Lünell  1998  HERLUFSHOL  9871AQ  25 m  1:06.21   
31  635  Kaya Mert  2001  KØGE  0193AF  50 m  1:06.62   
32  348  Mosegaard Emil  2001  KORSØR  0187AM  25 m  1:06.85   
33  566  Larsen Tobias Daniel  2001  SLAGELSE  0139AH  50 m  1:07.16   
34  626  Hansen Thor B.  2000  KØGE  0097AA  25 m  1:07.43   
35  147  Johansen Erling  2000  NAKSKOV  0065AS  25 m  1:07.77   
36  404  Gustafson Lukas  1999  TRITON B  9991AA  50 m  1:07.83   
37  611  Christensen Mads Emil  1999  KØGE  9977AE  25 m  1:08.56   
38  554  Ipsen Marcus  2002  SLAGELSE  0251AN  50 m  1:10.32   
39  395  Brandt Lasse Darlem  2003  TRITON B  0379AH  25 m  1:10.40   
40  153  Pedersen Nikolai Pagh  2002  NAKSKOV  0235AB  25 m  1:11.71   
41  150  Madsen Gustav T  2001  NAKSKOV  0149AO  50 m  1:12.42   
42  212  Kaalund Johan Siksne  2002  OSLF  0235AI  25 m  1:14.10   
43  627  Hartkopf Daniel  2001  KØGE  0185AF  25 m  1:14.31   
44  365  Hovmand Ole  2003  SK-SYD  0345AH  25 m  1:14.80   
45  569  Madsen Casper  2004  SLAGELSE  0461AC  25 m  1:15.10   
46  505  Paschke Adrian  2003  SCHWERIN  307704  25 m  1:15.21   
47  610  Buskov Kristian Heinz  2000  KØGE  0061AN  50 m  1:15.36   
48  236  Henriksen Mads Juul  2004  OSK  0465AA  25 m  1:15.63   
49  295  Nielsen Anders  2001  RINGSTED  0123AF  25 m  1:15.64   
50  362  Aner Mathias  2001  SK-SYD  0111AF  25 m  1:16.52   
51  265  Bodal Benjamin  2003  RINGSTED  0385AF  25 m  1:18.55   
52  142  Hausner Andreas  1999  NAKSKOV  9903AS  25 m  1:19.74   
53  185  Mouridsen Kristian  2002  NÆSTVED  0261AR  25 m  1:19.77   
54  491  Becker Karl  2002  SCHWERIN  289406  25 m  1:19.81   
55  409  Johannesen Kasper Francke  2003  TRITON B  0377AE  50 m  1:20.37   
56  173  Franck Harald  2003  NÆSTVED  0345AK  25 m  1:20.82   
57  645  Roed Mikkel  2004  KØGE  0457AB  25 m  1:23.04   
58  439  Waterval Silas  2004  TRITON B  0491AF  50 m  1:23.37   
59  352  Quist Nicolai  2003  KORSØR  0381AI  25 m  1:23.50   
60  235  Hallenborg Oliver  2002  OSK  0243AA  25 m  1:23.62   
61  647  Schultz Oliver  2004  KØGE  0425AE  25 m  1:24.48   
62  193  Pedersen Lucas Jul  2003  NÆSTVED  0387AJ  25 m  1:26.42   
63  480  Jensen Jonathan F. K.  2002  VORDINGB  0263AO  25 m  1:26.43   
64  208  Clausen Casper Bang  2003  OSLF  0391AJ  25 m  1:29.37   
65  571  Mir Daniel  2003  SLAGELSE  0349AJ  25 m  1:32.63   
66  146  Jensen Valdemar  2004  NAKSKOV  0487AH  25 m  1:33.19   
67  423  Nørskov Mathias Toft  2003  TRITON B  0361AL  25 m  1:33.35   
68  617  Danielsen Stefan Helding  2005  KØGE  0511AC  25 m  1:35.66   
69  280  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  25 m  1:38.08   
70  424  Rindum Philip  2005  TRITON B  0535AC  50 m  1:38.88   
71  479  Hansen Magnus Juul  2003  VORDINGB    25 m  1:39.96   
72  497  Jäck Theo  2005  SCHWERIN  365606  25 m  1:40.02   
73  393  Brandelev Bertram Grøn  2004  TRITON B  0423AI  25 m  1:43.13   
74  172  Foged Malthe  2005  NÆSTVED  0587AF  25 m  1:50.56   
75  634  Kaya Eren  2004  KØGE  0467AE  25 m  1:59.63   
76  559  Jørgensen Jannik  2004  SLAGELSE  0403AM  25 m     
77  612  Christensen Philip H.  2004  KØGE  0437AN  25 m     
78  623  Gadegaard Oliver  2003  KØGE  0321AR  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  20 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark