2019-06-17   02:53:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

28_S
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
269  Friberg Gustav  1997  RINGSTED  9709AB  25 m  25.12   
404  Gustafson Lukas  1999  TRITON B  9991AA  50 m  27.31   
215  Larsen Gustav Westerlin  1999  OSLF  9993AJ  25 m  28.31   
57  Bækgaard Filip  2000  HERLUFSHOL  0035AF  25 m  28.32   
267  Carstensen Magnus  1999  RINGSTED  9903AH  25 m  28.54   
430  Schmidt Jakob  1999  TRITON B  9913AO  50 m  28.91   
132  Witthøft Mads  2000  KALUNDBORG  0045AA  25 m  29.04   
495  Göttmann Till Otto  2000  SCHWERIN  289429  25 m  29.58   
375  Rasmussen Marius  1999  SK-SYD  9937AL  25 m  29.70   
10  501  Krüger Tim  2000  SCHWERIN  239145  25 m  29.88   
11  64  Christensen Mads  1997  HERLUFSHOL  9773AP  25 m  30.02   
12  237  Henriksen Simon Juul  2001  OSK  0161AG  25 m  30.87   
13  152  Madsen Magnus  2000  NAKSKOV  0011AM  25 m  31.22   
14  562  Kokholm Oscar Fischer  2000  SLAGELSE  0059AD  25 m  31.36   
15  510  Romberg Ian  2001  SCHWERIN  310345  25 m  31.58   
16  458  Persson Mathias  2001  TRITON B  0107AM  25 m  31.71   
17  492  Deutsch Steffen  1998  SCHWERIN  210800  25 m  32.26   
18  460  Sparholt Niels Paulli  2000  TRITON B  0027AF  25 m  32.74   
19  246  Stahl Gustav  2002  OSK  0245AM  25 m  33.43   
20  426  Rishøj Mads  1999  TRITON B  9943AN  25 m  33.44   
21  566  Larsen Tobias Daniel  2001  SLAGELSE  0139AH  50 m  33.50   
22  244  Schroll Magnus Dolleris  2002  OSK  0217AM  25 m  33.51   
23  406  Hjelm Mikkel  2003  TRITON B  0375AG  50 m  33.61   
24  313  Søgaard Alexander  2002  RINGSTED  0293AE  25 m  33.79   
25  482  Nielse Andreas Østergaard  1997  VORDINGB  9795AR  25 m  34.16   
26  202  Bentsen Lukas Stæhr  2003  OSLF  0351AC  25 m  34.76   
27  518  Töpfer Luke  1999  SCHWERIN  261850  25 m  34.77   
28  554  Ipsen Marcus  2002  SLAGELSE  0251AN  25 m  34.87   
29  615  Damgård Andreas L.  2000  KØGE  0099AG  25 m  35.09   
30  503  Leupold Aaron  2005  SCHWERIN  319394  25 m  35.14   
31  505  Paschke Adrian  2003  SCHWERIN  307704  25 m  35.19   
32  288  Mortensen Joakim  2002  RINGSTED  0271AH  25 m  35.23   
33  504  Papenbroock Christer  2002  SCHWERIN  307705  25 m  35.58   
34  365  Hovmand Ole  2003  SK-SYD  0345AH  25 m  35.84   
35  480  Jensen Jonathan F. K.  2002  VORDINGB  0263AO  25 m  35.89   
36  238  Jahromi Nickolas Irani  2001  OSK  0151AG  25 m  36.40   
37  118  Petersen Frederik Scheby  2004  KALUNDBORG  0491AH  25 m  36.41   
38  218  Nygaard Victor  2003  OSLF  0361AH  50 m  36.50   
39  266  Carstensen Emil  2002  RINGSTED  0253AF  25 m  36.87   
40  502  Kuhlmann Mark  2003  SCHWERIN  311307  25 m  36.89   
41  241  Pedersen Mathias Munch  2003  OSK  0347AI  25 m  37.18   
42  153  Pedersen Nikolai Pagh  2002  NAKSKOV  0235AB  25 m  37.99   
43  487  Sandbirk Matias Ersgaard  2003  VORDINGB    25 m  38.30   
44  372  Kurtzmann Laurids Isling  2002  SK-SYD  0253AS  25 m  38.35   
45  144  Jensen Christoffer  2002  NAKSKOV  0209AE  25 m  38.67   
46  235  Hallenborg Oliver  2002  OSK  0243AA  50 m  38.75   
47  571  Mir Daniel  2003  SLAGELSE  0349AJ  25 m  38.93   
48  439  Waterval Silas  2004  TRITON B  0491AF  50 m  39.20   
49  164  Bentsen Sebastian N.  2004  NÆSTVED  0437AL  25 m  39.41   
50  166  Clausen Mathias  2002  NÆSTVED  0237AO  25 m  39.43   
51  391  Borch Magnus Ravn  2003  TRITON B  0335AO  25 m  39.56   
52  148  Lindberg Tobias  2003  NAKSKOV  0397AI  50 m  39.66   
53  568  Lykke Silas  2003  SLAGELSE  0339AP  25 m  39.72   
54  53  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  25 m  40.67   
55  22  Hansen Christopher Vejlbo  2005  HASLEV  0581AH  25 m  40.70   
56  122  Rasmussen Malthe Lorin  2005  KALUNDBORG  0515AC  25 m  42.87   
57  172  Foged Malthe  2005  NÆSTVED  0587AF  25 m  44.57   
58  589  Woedd Marcell  2002  SLAGELSE  0217AN  25 m  45.44   
59  363  Bjørnsteen Tobias  2005  SK-SYD  0509AI  25 m  46.59   
60  114  Mårtensen Joachim  2004  KALUNDBORG  0457AK  25 m  46.90   
61  105  Gjelstrup Noel  2004  KALUNDBORG  0497AO  25 m  47.01   
62  478  Frederiksen Gustav B.  2004  VORDINGB    25 m  47.51   
63  304  Sahlberg Oliver Hostrup  2003  RINGSTED  0395AJ  25 m  47.52   
64  34  Møller Hjalte  2007  HASLEV  0733AA  25 m  47.57   
65  73  Larse Jeppe Kristian Lund  2004  HERLUFSHOL  0435AO  25 m  47.72   
66  149  Madsen August K  2004  NAKSKOV  0481AC  50 m  49.39   
67  212  Kaalund Johan Siksne  2002  OSLF  0235AI  25 m  49.57   
68  137  George Colins Anthony  2001  NAKSKOV  0111AN  25 m  49.66   
69  289  Mølbak Andreas  2006  RINGSTED    50 m  50.21   
70  126  Stoklund David  2008  KALUNDBORG  0811AA  25 m  51.32   
71  298  Pedersen Mikkel Holm  2004  RINGSTED  0489AM  25 m  51.82   
72  280  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  25 m  53.36   
73  42  Thystrup Albert U.  2003  HASLEV  0385AP  25 m  53.89   
74  276  Houmann Tristan  2008  RINGSTED    50 m  54.47   
75  74  Lejbølle Emil  2007  HERLUFSHOL  0769AB  25 m  55.28   
76  286  Meinert Gustav  2006  RINGSTED    25 m  59.70   
77  278  Juul-Andersen August  2007  RINGSTED    25 m  59.93   
78  111  Lind-Ellefsen Alexander  2004  KALUNDBORG  0475AB  25 m     
79  197  Sibbern-Larsen James  2005  NÆSTVED    25 m     
80  198  Sibbern-Larsen Lucas  2007  NÆSTVED    25 m     
81  200  Stæcker Tobias Chr.  2005  NÆSTVED  0575AH  25 m     
82  656  Nielsen Johannes Tobel  2004  SLAGELSE  0499AM  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  20 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark