2019-06-16   00:54:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

26_S
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
243  Rasmussen Christian V.  1996  OSK  9679AF  25 m  50.51   
410  Johannessen Frans  1992  TRITON B  9277AB  50 m  51.06   
269  Friberg Gustav  1997  RINGSTED  9709AB  25 m  51.33   
629  Holst Jacob  1991  KØGE  9197AF  25 m  51.52   
388  Andersen Tobias  1998  TRITON B  9853AF  25 m  52.60   
375  Rasmussen Marius  1999  SK-SYD  9937AL  25 m  52.86   
416  Mortensen Frederik K.  1995  TRITON B  9581AC  25 m  52.91   
206  Bui Andreas  2000  OSLF  0031AJ  25 m  52.98   
215  Larsen Gustav Westerlin  1999  OSLF  9993AJ  25 m  53.76   
10  614  Christensen Viktor  1995  KØGE  9501AJ  50 m  53.78   
11  228  Burgaard Malthe  2000  OSK  0071AA  25 m  54.46   
12  102  Andersen Sebastian H.  1997  KALUNDBORG  9739AA  25 m  54.50   
13  460  Sparholt Niels Paulli  2000  TRITON B  0027AF  25 m  54.76   
14  267  Carstensen Magnus  1999  RINGSTED  9903AH  25 m  54.78   
15  404  Gustafson Lukas  1999  TRITON B  9991AA  25 m  54.92   
16  418  Müller Johan  1998  TRITON B  9879AA  50 m  55.18   
17  419  Møldrup Marius  1999  TRITON B  9977AI  50 m  55.56   
18  449  Hansen Mikkel S.  2000  TRITON B  0001AG  50 m  55.81   
19  68  Hansen Mads Ingeman  1997  HERLUFSHOL  9719AC  25 m  55.91   
20  14  Compen Emil  2000  HASLEV  0037AC  25 m  56.44   
21  551  Hansen Matthias  2001  SLAGELSE  0191AH  50 m  56.48   
22  57  Bækgaard Filip  2000  HERLUFSHOL  0035AF  25 m  56.50   
23  312  Szokody Martin  1999  RINGSTED  9915AN  25 m  56.86   
24  401  Friland Jacob  1999  TRITON B  9985AB  25 m  56.86   
25  19  Flytkjær-Hansen Asger  2000  HASLEV  0097AP  25 m  57.04   
26  306  Schytte Daniel  2000  RINGSTED  0067AM  25 m  57.07   
27  69  Hansen Nicolai Yung  2000  HERLUFSHOL  0011AN  25 m  57.20   
28  76  Løhr Magnus  2001  HERLUFSHOL  0173AJ  25 m  57.20   
29  495  Göttmann Till Otto  2000  SCHWERIN  289429  25 m  57.54   
30  293  Møller Frederik  2002  RINGSTED  0263AL  50 m  57.61   
31  452  Joensen Johan  2000  TRITON B  0005AB  25 m  57.83   
32  506  Ponomarov Illya  2000  SCHWERIN  243698  25 m  58.10   
33  562  Kokholm Oscar Fischer  2000  SLAGELSE  0059AD  25 m  58.20   
34  542  Cantby August Schade  2002  SLAGELSE  0211AG  50 m  58.30   
35  314  Sørensen Casper Ramsdahl  2000  RINGSTED  0013AU  25 m  58.53   
36  190  Maar Lauge Bastian  2001  NÆSTVED  0159AP  25 m  58.81   
37  550  Hansen Jonas  2001  SLAGELSE  0123AH  50 m  58.89   
38  152  Madsen Magnus  2000  NAKSKOV  0011AM  25 m  59.09   
39  147  Johansen Erling  2000  NAKSKOV  0065AS  25 m  59.17   
40  615  Damgård Andreas L.  2000  KØGE  0099AG  25 m  59.64   
41  150  Madsen Gustav T  2001  NAKSKOV  0149AO  25 m  59.67   
42  498  Kollrich Marvin  1998  SCHWERIN  215020  25 m  59.72   
43  558  Jensen Rasmus Aavang  1998  SLAGELSE  9843AH  25 m  59.77   
44  40  Schmidt Rasmus Lynge  2000  HASLEV  0071AP  25 m  1:00.03   
45  555  Jensen Jonathan Kock  2001  SLAGELSE  0193AE  25 m  1:00.08   
46  492  Deutsch Steffen  1998  SCHWERIN  210800  25 m  1:00.12   
47  141  Hansen Valdemar Piihl  2001  NAKSKOV  0177AI  25 m  1:00.27   
48  295  Nielsen Anders  2001  RINGSTED  0123AF  25 m  1:00.31   
49  610  Buskov Kristian Heinz  2000  KØGE  0061AN  25 m  1:00.83   
50  313  Søgaard Alexander  2002  RINGSTED  0293AE  25 m  1:00.90   
51  28  Jørgensen Frederik Birch  2001  HASLEV  0119AL  25 m  1:00.91   
52  86  Nissen Gustav  2001  HERLUFSHOL  0177AM  25 m  1:01.32   
53  362  Aner Mathias  2001  SK-SYD  0111AF  25 m  1:01.53   
54  458  Persson Mathias  2001  TRITON B  0107AM  25 m  1:01.53   
55  406  Hjelm Mikkel  2003  TRITON B  0375AG  50 m  1:01.54   
56  153  Pedersen Nikolai Pagh  2002  NAKSKOV  0235AB  50 m  1:01.66   
57  494  Göttmann Marc Amon  2003  SCHWERIN  307699  25 m  1:02.22   
58  444  Borch Alexander Ravn  2001  TRITON B  0151AN  50 m  1:02.45   
59  145  Jensen Sebastian  2001  NAKSKOV  0137AI  50 m  1:02.51   
60  365  Hovmand Ole  2003  SK-SYD  0345AH  25 m  1:02.86   
61  112  Mortensen Mikkel  2003  KALUNDBORG  0329AI  50 m  1:03.16   
62  173  Franck Harald  2003  NÆSTVED  0345AK  50 m  1:03.59   
63  218  Nygaard Victor  2003  OSLF  0361AH  25 m  1:03.64   
64  78  Løwenstein Rasmus  2001  HERLUFSHOL  0169AO  25 m  1:04.41   
65  193  Pedersen Lucas Jul  2003  NÆSTVED  0387AJ  25 m  1:04.42   
66  580  Nygaard Magnus  2000  SLAGELSE  0045AH  50 m  1:04.43   
67  238  Jahromi Nickolas Irani  2001  OSK  0151AG  25 m  1:04.67   
68  235  Hallenborg Oliver  2002  OSK  0243AA  25 m  1:05.26   
69  585  Rought Elias  2003  SLAGELSE  0359AF  25 m  1:05.52   
70  482  Nielse Andreas Østergaard  1997  VORDINGB  9795AR  25 m  1:05.67   
71  505  Paschke Adrian  2003  SCHWERIN  307704  25 m  1:06.52   
72  18  Eibye Viktor  2001  HASLEV  0175AS  25 m  1:06.55   
73  518  Töpfer Luke  1999  SCHWERIN  261850  25 m  1:06.67   
74  265  Bodal Benjamin  2003  RINGSTED  0385AF  25 m  1:06.90   
75  137  George Colins Anthony  2001  NAKSKOV  0111AN  50 m  1:07.14   
76  111  Lind-Ellefsen Alexander  2004  KALUNDBORG  0475AB  25 m  1:07.35   
77  409  Johannesen Kasper Francke  2003  TRITON B  0377AE  50 m  1:07.77   
78  480  Jensen Jonathan F. K.  2002  VORDINGB  0263AO  25 m  1:08.35   
79  645  Roed Mikkel  2004  KØGE  0457AB  25 m  1:08.86   
80  510  Romberg Ian  2001  SCHWERIN  310345  25 m  1:09.21   
81  569  Madsen Casper  2004  SLAGELSE  0461AC  25 m  1:09.36   
82  266  Carstensen Emil  2002  RINGSTED  0253AF  25 m  1:09.72   
83  491  Becker Karl  2002  SCHWERIN  289406  25 m  1:10.23   
84  439  Waterval Silas  2004  TRITON B  0491AF  50 m  1:10.29   
85  503  Leupold Aaron  2005  SCHWERIN  319394  25 m  1:10.34   
86  208  Clausen Casper Bang  2003  OSLF  0391AJ  25 m  1:10.61   
87  144  Jensen Christoffer  2002  NAKSKOV  0209AE  50 m  1:10.95   
88  148  Lindberg Tobias  2003  NAKSKOV  0397AI  50 m  1:11.26   
89  142  Hausner Andreas  1999  NAKSKOV  9903AS  50 m  1:11.45   
90  85  Nissen Alfred  2002  HERLUFSHOL  0279AQ  25 m  1:11.62   
91  487  Sandbirk Matias Ersgaard  2003  VORDINGB    25 m  1:11.87   
92  647  Schultz Oliver  2004  KØGE  0425AE  25 m  1:11.96   
93  20  Flytkjær-Hansen Holger  2004  HASLEV  0479AE  25 m  1:12.10   
94  441  Yldiz Elias  2005  TRITON B  0591AC  50 m  1:12.26   
95  372  Kurtzmann Laurids Isling  2002  SK-SYD  0253AS  25 m  1:12.61   
96  166  Clausen Mathias  2002  NÆSTVED  0237AO  25 m  1:13.01   
97  177  Hansen Jacob Meisner  2003  NÆSTVED  0323AK  25 m  1:13.98   
98  376  Rasmussen Stefan  2004  SK-SYD  0449AM  25 m  1:15.06   
99  423  Nørskov Mathias Toft  2003  TRITON B  0361AL  25 m  1:15.79   
100  219  Pedersen Christoffer R.S.  2004  OSLF  0405AA  25 m  1:16.58   
101  271  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  50 m  1:16.78   
102  559  Jørgensen Jannik  2004  SLAGELSE  0403AM  25 m  1:17.60   
103  16  Dahrup Jonas P.  2004  HASLEV  0469AD  25 m  1:17.71   
104  508  Ritter Anton  2005  SCHWERIN  334981  25 m  1:17.71   
105  617  Danielsen Stefan Helding  2005  KØGE  0511AC  25 m  1:17.71   
106  393  Brandelev Bertram Grøn  2004  TRITON B  0423AI  25 m  1:17.98   
107  164  Bentsen Sebastian N.  2004  NÆSTVED  0437AL  25 m  1:18.04   
108  414  Løgager Frederik Taubert  2004  TRITON B  0467AH  25 m  1:18.32   
109  199  Stæcker Nicklas  2003  NÆSTVED  0395AP  25 m  1:18.91   
110  489  Dyhr-Rasmussen Lauritz  2004  NÆSTVED    25 m  1:19.47   
111  114  Mårtensen Joachim  2004  KALUNDBORG  0457AK  25 m  1:21.22   
112  478  Frederiksen Gustav B.  2004  VORDINGB    25 m  1:21.50   
113  146  Jensen Valdemar  2004  NAKSKOV  0487AH  25 m  1:22.05   
114  203  Bjerregaard August B  2003  OSLF  0313AN  50 m  1:22.17   
115  304  Sahlberg Oliver Hostrup  2003  RINGSTED  0395AJ  25 m  1:22.30   
116  308  Stærmose Jakob  2005  RINGSTED  0583AD  50 m  1:22.77   
117  363  Bjørnsteen Tobias  2005  SK-SYD  0509AI  25 m  1:22.86   
118  280  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  50 m  1:23.18   
119  83  Mortensen Rasmus  2004  HERLUFSHOL  0453AO  50 m  1:24.77   
120  178  Holm Marcus  2003  NÆSTVED  0337AM  25 m  1:25.87   
121  200  Stæcker Tobias Chr.  2005  NÆSTVED  0575AH  25 m  1:26.07   
122  290  Mølbak Tobias  2004  RINGSTED    50 m  1:27.25   
123  374  Prittwitz Marc Oliver  2003  SK-SYD  0355AQ  25 m  1:27.98   
124  301  Rasmussen Kristian Slott  2004  RINGSTED  0425AK  25 m  1:28.30   
125  105  Gjelstrup Noel  2004  KALUNDBORG  0497AO  25 m  1:29.77   
126  289  Mølbak Andreas  2006  RINGSTED    50 m  1:29.82   
127  15  Compen Victor  2003  HASLEV  0359AH  25 m  1:29.89   
128  612  Christensen Philip H.  2004  KØGE  0437AN  25 m  1:30.13   
129  268  Frandsen Adam Bugge  2005  RINGSTED  0509AF  25 m  1:30.18   
130  247  Stahl Valdemar  2004  OSK  0491AK  25 m  1:30.44   
131  634  Kaya Eren  2004  KØGE  0467AE  25 m  1:30.82   
132  589  Woedd Marcell  2002  SLAGELSE  0217AN  25 m  1:31.42   
133  249  Tholstrup Marius Dyrgaard  2005  OSK  0547AE  25 m  1:31.84   
134  588  Vadmand Julius  2005  SLAGELSE  0551AJ  25 m  1:32.49   
135  277  Houmann Zacharias  2006  RINGSTED  0615AG  25 m  1:32.92   
136  623  Gadegaard Oliver  2003  KØGE  0321AR  25 m  1:34.15   
137  287  Millard Jeremy William  2005  RINGSTED  0571AI  25 m  1:36.74   
138  298  Pedersen Mikkel Holm  2004  RINGSTED  0489AM  25 m  1:39.09   
139  281  Kjaer Mikkel  2004  RINGSTED    25 m  1:41.27   
140  126  Stoklund David  2008  KALUNDBORG  0811AA  25 m  1:42.00   
141  34  Møller Hjalte  2007  HASLEV  0733AA  25 m  1:46.46   
142  286  Meinert Gustav  2006  RINGSTED    25 m  2:00.08   
143  278  Juul-Andersen August  2007  RINGSTED    25 m  2:04.90   
144  73  Larse Jeppe Kristian Lund  2004  HERLUFSHOL  0435AO  25 m     
145  74  Lejbølle Emil  2007  HERLUFSHOL  0769AB  25 m     
146  197  Sibbern-Larsen James  2005  NÆSTVED    25 m     
147  198  Sibbern-Larsen Lucas  2007  NÆSTVED    25 m     
148  656  Nielsen Johannes Tobel  2004  SLAGELSE  0499AM  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  20 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark