2019-06-16   01:01:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

25_S
Løb 25, 100m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
242  Rask Camilla  1999  OSK  9984AJ  25 m  58.37   
398  Dufour Camilla  1996  TRITON B  9662AN  25 m  58.54   
399  Duus Amanda  2000  TRITON B  0076AA  25 m  58.58   
405  Hansen Katrine B.  1999  TRITON B  9934AB  25 m  58.82   
250  Wermuth Anna  1996  OSK  9658AM  25 m  58.90   
445  Brandt Julie Darlem  2001  TRITON B  0182AH  25 m  59.26   
284  Ladik Annabelle Grønbech  1997  RINGSTED  9734BC  25 m  59.32   
413  Ljungstrøm Emma Anne  1999  TRITON B  9908AH  25 m  59.62   
220  Schrøder Matilde  1996  OSLF  9664AG  25 m  59.91   
10  370  Jørgensen Thyra  2002  SK-SYD  0218AC  25 m  1:00.28   
11  437  Wagner Elina Lynge  1996  TRITON B  9654AC  25 m  1:00.75   
12  87  Olsen Amalie W.  2001  HERLUFSHOL  0162AR  25 m  1:00.77   
13  457  Palmund Liva  2002  TRITON B  0246AA  25 m  1:00.97   
14  546  Frederiksen Amalie  2001  SLAGELSE  0182AP  25 m  1:00.97   
15  577  Nielsen Sofie  2001  SLAGELSE  0198AF  25 m  1:01.09   
16  548  Gotthard Amalie  1999  SLAGELSE  9928AC  25 m  1:01.55   
17  229  Drest Isabella  1999  OSK  9968AO  25 m  1:01.57   
18  440  Wenk Helena Berg  2000  TRITON B  0052AD  25 m  1:01.69   
19  207  Bui My Phuong  2003  OSLF  0322AS  25 m  1:02.39   
20  434  Strandby Sofie  1999  TRITON B  9976AC  25 m  1:03.18   
21  52  Anker Wilma  2004  HERLUFSHOL  0486AK  25 m  1:03.20   
22  539  Andersen Patricia  2002  SLAGELSE  0294AI  25 m  1:03.30   
23  516  Stegemann Elisa  2002  SCHWERIN  295702  25 m  1:03.54   
24  549  Gotthard Regitze  2002  SLAGELSE  0228AA  50 m  1:03.65   
25  59  Bruhn Emma  2002  HERLUFSHOL  0206AQ  25 m  1:03.66   
26  455  Mammen Alberte  2001  TRITON B  0196AE  25 m  1:03.72   
27  62  Bryde Anika  2000  HERLUFSHOL  0082BC  25 m  1:03.74   
28  109  Kristensen Nicole  1999  KALUNDBORG  9954AY  25 m  1:03.74   
29  499  Koop Gina Elisa  2000  SCHWERIN  256647  25 m  1:03.79   
30  263  Andersen Maria  2002  RINGSTED  0222AP  25 m  1:03.81   
31  461  Strandby Line  2001  TRITON B  0106AD  25 m  1:03.86   
32  389  Bak Julie  1997  TRITON B  9782AJ  25 m  1:04.16   
33  223  Baraviec Cecilie  2000  OSK  0016AB  25 m  1:04.19   
34  72  Krumbak Maria Caroline  2000  HERLUFSHOL  0064AE  50 m  1:04.45   
35  540  Andersen Victoria  2001  SLAGELSE  0192AM  25 m  1:04.45   
36  493  Fass Friederike  2002  SCHWERIN  292232  25 m  1:04.51   
37  408  Jensen Frederikke  2000  TRITON B  0002AC  50 m  1:04.54   
38  296  Nielsen Katja Kjær  2002  RINGSTED  0268AU  50 m  1:04.56   
39  500  Kozelnik Maike  2002  SCHWERIN  292243  25 m  1:04.58   
40  27  Jensen Nicole  1996  HASLEV  9656AB  25 m  1:04.76   
41  450  Janner Laura  2002  TRITON B  0214AB  25 m  1:04.79   
42  432  Stjernholm Liva  2004  TRITON B  0486AA  50 m  1:05.11   
43  515  Sperlich Eva  1999  SCHWERIN  231428  25 m  1:05.13   
44  369  Jørgensen Julie Bruun  2003  SK-SYD  0328AC  25 m  1:05.62   
45  232  Floor Gry  2000  OSK  0028AR  25 m  1:05.64   
46  181  Kristensen Viktoria Bæts  2002  NÆSTVED  0286AP  25 m  1:05.65   
47  507  Ritter Amelie  2003  SCHWERIN  315370  25 m  1:06.00   
48  205  Broe Anna  2002  OSLF  0228AD  25 m  1:06.16   
49  415  Mammen Olivia  2003  TRITON B  0374AB  25 m  1:06.37   
50  204  Brink Karen Hazell  2002  OSLF  0206AA  50 m  1:06.46   
51  447  Eriksen Isabel K.  2001  TRITON B  0122AH  50 m  1:06.55   
52  56  Bækgaard Emma  2002  HERLUFSHOL  0262AS  25 m  1:06.59   
53  557  Jensen Line Helene  2001  SLAGELSE  0174AT  25 m  1:06.94   
54  135  Carlsen Malou  2000  NAKSKOV  0036AO  25 m  1:07.11   
55  125  Stanelt Frida Bang  2004  KALUNDBORG  0422AL  25 m  1:07.20   
56  456  Nyegaard Emilie  2001  TRITON B  0188AF  25 m  1:07.21   
57  512  Sander Charlotte-Christin  2001  SCHWERIN  243683  25 m  1:07.44   
58  477  Dimitrova Volena  1999  VORDINGB  9942BE  25 m  1:07.68   
59  307  Sejling Karla  2001  RINGSTED  0176AI  25 m  1:07.89   
60  319  Wismann Josephine  2002  RINGSTED    25 m  1:07.89   
61  227  Burgaard Alma  2003  OSK  0332AA  25 m  1:07.93   
62  459  Rishøj Ida  2002  TRITON B  0286AF  50 m  1:07.99   
63  285  Larsen Jasmin  2002  RINGSTED  0264AZ  25 m  1:08.04   
64  311  Szokody Maria  2002  RINGSTED  0252AE  25 m  1:08.26   
65  608  Brønnicke Maya Krogh  2005  KØGE  0508AB  25 m  1:08.50   
66  240  Pedersen Aurelia  2004  OSK  0414AA  25 m  1:08.87   
67  138  Hansen Julie Galsgaard  2000  NAKSKOV  0022AC  25 m  1:08.88   
68  318  Wismann Cathrine  2002  RINGSTED  0264AS  25 m  1:08.91   
69  454  Lundstrøm Josefine H.  2001  TRITON B  0158AD  25 m  1:09.03   
70  182  Larsen Nikoline Skovly  2003  NÆSTVED  0322AE  25 m  1:09.17   
71  128  Strandberg Nicoline  2002  KALUNDBORG  0248AJ  25 m  1:09.63   
72  33  Mikkelsen Laura  2001  HASLEV  0176AE  25 m  1:09.77   
73  170  Duus Katrine  2003  NÆSTVED  0318AR  25 m  1:10.34   
74  213  Klüver-Kristensen Mia T.  2004  OSLF  0496AH  25 m  1:11.61   
75  475  Bingler Léa Zoé  2000  VORDINGB  0082AX  25 m  1:11.78   
76  270  Grandjean Sophie  2003  RINGSTED  0346AR  25 m  1:12.05   
77  476  Christians Emilie Ferslev  2002  VORDINGB  0296BA  25 m  1:12.16   
78  162  Bendtsen Caroline  2002  NÆSTVED  0254AK  25 m  1:12.32   
79  96  Vaabengaard Natalie  2002  HERLUFSHOL  0208AM  25 m  1:12.74   
80  514  Schröder Eden Sydney  2005  SCHWERIN  374625  25 m  1:12.77   
81  36  Møller Olivia  2004  HASLEV  0452AF  25 m  1:12.94   
82  169  Donstrup Mette Foldager  1999  NÆSTVED  9918BE  25 m  1:13.06   
83  378  Rübner-Petersen Trine  1997  SK-SYD  9702AZ  25 m  1:13.37   
84  217  Madsen Katrine Brolykke  2003  OSLF  0372AH  25 m  1:13.44   
85  380  Sander-Bjerge Sophia  1999  SK-SYD  9968BA  25 m  1:13.57   
86  402  Frydenlund Ida-Marie  2003  TRITON B  0304AP  25 m  1:13.98   
87  428  Salhauge Liv  2005  TRITON B  0586AE  25 m  1:15.19   
88  429  Sandell Sophie Lærke  2005  TRITON B  0524AD  25 m  1:15.36   
89  394  Brandt Anna Leopold  2004  TRITON B  0478AM  25 m  1:15.40   
90  233  Grønning Ida Juul  2004  OSK  0418AC  25 m  1:15.63   
91  230  Eisensee Kaya Yang  2004  OSK  0456AM  25 m  1:15.72   
92  239  Jørgensen Josefine Risum  2004  OSK  0406AC  25 m  1:15.98   
93  496  Grude Sveda Naima  2006  SCHWERIN  365600  25 m  1:16.00   
94  622  Frederiksen Agnes Dalgas  2005  KØGE  0508AA  25 m  1:16.05   
95  427  Rubak Kathrine Bang  2004  TRITON B  0486AE  25 m  1:16.07   
96  155  Truelsen Line Due  2002  NAKSKOV  0262AP  50 m  1:16.13   
97  367  Jacobsen Celine Nordal  2001  SK-SYD  0188AZ  25 m  1:16.61   
98  121  Rasmussen Laura  2004  KALUNDBORG  0432AQ  25 m  1:17.11   
99  624  Gustafson Olivia Mai  2005  KØGE  0596AC  25 m  1:17.37   
100  222  Andersen Nikoline  2003  OSK  0368AR  50 m  1:17.82   
101  371  Kjølby Ida  2003  SK-SYD  0398BB  50 m  1:17.95   
102  303  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  50 m  1:18.33   
103  407  Jensen Emilie Wilms  2006  TRITON B  0658AB  25 m  1:18.54   
104  231  Færgemann Naja  2006  OSK  0602AI  25 m  1:18.75   
105  262  Andersen Emma M.  2003  RINGSTED  0392AJ  25 m  1:19.09   
106  41  Sørensen Petrine R. E.  2005  HASLEV  0512AB  25 m  1:19.98   
107  110  Larsen Anna  2004  KALUNDBORG  0498AD  25 m  1:20.23   
108  650  Wium Charlotte  2006  KØGE  0682AA  25 m  1:20.57   
109  538  Andersen Marie Louise B  2005  SLAGELSE  0552AJ  25 m  1:20.87   
110  93  Sørensen Andrea Holm  2005  HERLUFSHOL  0518AJ  25 m  1:20.88   
111  305  Schmidt Astrid Nørret  2002  RINGSTED    50 m  1:21.08   
112  211  Jørgensen Josefine S  2004  OSLF  0416AN  25 m  1:21.16   
113  412  Larsen Esther Haudrum  2005  TRITON B  0574AK  25 m  1:21.44   
114  316  Thielsen Helene  2004  RINGSTED  0474AB  25 m  1:21.53   
115  264  Bertelsen Emmeline S.  2005  RINGSTED  0582AG  50 m  1:21.58   
116  189  Maar Gaya Josefine  2003  NÆSTVED  0318AQ  50 m  1:21.87   
117  67  Hansen Frederikke B.  2005  HERLUFSHOL  0532AE  25 m  1:22.09   
118  140  Hansen Malou  2004  NAKSKOV  0454AM  50 m  1:22.50   
119  474  Bavnbæk Isabel Valsted  2003  VORDINGB    25 m  1:23.02   
120  560  Kaiser Ida Sjøgren  2004  SLAGELSE  0428AJ  25 m  1:24.67   
121  643  Petersen Andrea Nøhr  2006  KØGE  0686AB  25 m  1:24.86   
122  651  Østergaard Julie Brix  2006  KØGE  0616AE  25 m  1:24.92   
123  607  Bollmann Klara-Sofie  2006  KØGE  0676AA  25 m  1:25.27   
124  39  Petersen Anna Lind  2004  HASLEV  0488AE  25 m  1:25.61   
125  486  Rasmussen Aliyah Savannah  2005  VORDINGB  0564AN  25 m  1:25.73   
126  116  Møller Sille  2004  KALUNDBORG  0404AU  25 m  1:26.05   
127  436  Thomsen Martha Bødker  2005  TRITON B  0586AH  25 m  1:26.43   
128  124  Seneca Alba  2005  KALUNDBORG  0576AN  25 m  1:26.62   
129  35  Møller Lærke  2005  HASLEV  0578AN  25 m  1:26.83   
130  484  Pedersen Pernille Goth  2003  VORDINGB    25 m  1:26.89   
131  377  Ravn Ida Marie Bundgaard  2004  SK-SYD  0488AV  25 m  1:27.52   
132  613  Christensen Sophia  2003  KØGE  0326BD  25 m  1:28.49   
133  95  Tångberg Line  2004  HERLUFSHOL  0448AP  25 m  1:28.84   
134  302  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  25 m  1:29.03   
135  297  Olsen Lara W. S.  2006  RINGSTED  0696AA  25 m  1:29.49   
136  379  Sander-Bjerge Emilia  2003  SK-SYD  0302BD  25 m  1:29.80   
137  139  Hansen Katrine R. K.  2005  NAKSKOV  0578AO  25 m  1:30.05   
138  485  Raalund Maja  2003  VORDINGB    25 m  1:30.08   
139  364  Frederiksen Josephine  2005  SK-SYD  0532AP  25 m  1:30.10   
140  54  Ankersen Mie  2006  HERLUFSHOL  0622AD  25 m  1:30.83   
141  81  Meyer Laura  2006  HERLUFSHOL  0652AF  25 m  1:33.31   
142  317  Thomsen Linnea Worm  2005  RINGSTED  0548AH  25 m  1:33.63   
143  435  Thomsen Ella Bødker  2005  TRITON B  0576AH  25 m  1:33.71   
144  113  Müller Beatrice Buhr  2006  KALUNDBORG  0652AK  25 m  1:35.00   
145  127  Stoklund Maria  2006  KALUNDBORG  0648AF  25 m  1:35.42   
146  433  Strandby Andrea  2007  TRITON B  0718AA  25 m  1:36.14   
147  108  Kaiser Thea  2004  KALUNDBORG    25 m  1:36.98   
148  101  Andersen Pauline  2005  KALUNDBORG  0592AP  25 m  1:37.96   
149  224  Baraviec Matilde  2006  OSK  0606AF  25 m  1:38.01   
150  310  Steffensen Frederikke  2005  RINGSTED  0556AN  50 m  1:40.30   
151  154  Sjursen Emilia  2004  NAKSKOV  0456AD  50 m  1:41.67   
152  90  Petersen Laura Sten  2005  HERLUFSHOL  0598AL  25 m  1:42.42   
153  579  Nordbo Julie  2003  SLAGELSE  0304BA  25 m  1:43.05   
154  637  Kjærsgaard Silje  2005  KØGE  0576AO  25 m  1:45.71   
155  183  Ludvigsen Mathilde  2006  NÆSTVED    25 m  1:45.97   
156  163  Bendtsen Mathilde  2007  NÆSTVED  0758AC  25 m  1:45.99   
157  174  Franck Leonora  2006  NÆSTVED  0658AH  25 m  1:46.51   
158  299  Pedersen Sofia Broskov  2007  RINGSTED  0732AC  25 m  1:46.58   
159  315  Sørensen Emma Skjold  2004  RINGSTED    50 m  1:54.82   
160  283  Kruuse Astrid  2005  RINGSTED  0554AQ  25 m  1:55.10   
161  168  Dinesen Victoria  2006  NÆSTVED    25 m  1:56.19   
162  381  Ullerup Mille Marie  2004  SK-SYD  0428AT  25 m  2:00.18   
163  279  Juul-Andersen Sara  2004  RINGSTED    25 m  2:02.72   
164  309  Stærmose Line  2006  RINGSTED    25 m  2:09.68   
165  75  Jensen Sofie Løfmark  2004  HERLUFSHOL    25 m     
166  94  Tångberg Lea  2005  HERLUFSHOL  0596AP  25 m     
167  143  Jakobsen Sarah Møller  2004  NAKSKOV  0416AW  25 m     
168  194  Raunholt Celina Emma  2004  NÆSTVED    25 m     
169  195  Raunholt Freja Katrine  2006  NÆSTVED    25 m     
170  294  Nielsen Amalie K.  2005  RINGSTED  0516AD  25 m     
171  481  Jørgensen Charlotte W.  2000  VORDINGB  0048BF  25 m     
172  641  Nymand Emma Olivia  2003  KØGE  0312BD  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  20 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark