2019-11-20   08:36:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

23_S
Løb 23, 200m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
405  Hansen Katrine B.  1999  TRITON B  9934AB  25 m  2:18.82   
398  Dufour Camilla  1996  TRITON B  9662AN  25 m  2:20.97   
210  Jensen Laura Glerup  1998  OSLF  9854AV  25 m  2:24.24   
446  Echardt Frederikke  2002  TRITON B  0274AG  25 m  2:26.45   
443  Auerbach-Lind Kamille  2001  TRITON B  0112AL  25 m  2:26.60   
242  Rask Camilla  1999  OSK  9984AJ  25 m  2:27.56   
453  Lauridsen Josephine G.  2001  TRITON B  0168AD  25 m  2:27.59   
400  Duus Caroline Amalie  1998  TRITON B  9804AB  25 m  2:27.83   
549  Gotthard Regitze  2002  SLAGELSE  0228AA  50 m  2:28.29   
10  493  Fass Friederike  2002  SCHWERIN  292232  25 m  2:29.06   
11  107  Junge Laura Holm  1998  KALUNDBORG  9838AD  25 m  2:29.09   
12  87  Olsen Amalie W.  2001  HERLUFSHOL  0162AR  25 m  2:29.20   
13  131  Uglebjerg Marie  2002  KALUNDBORG  0222AB  25 m  2:30.44   
14  642  Pedersen Pernille  2001  KØGE  0134AC  25 m  2:31.37   
15  72  Krumbak Maria Caroline  2000  HERLUFSHOL  0064AE  25 m  2:31.43   
16  461  Strandby Line  2001  TRITON B  0106AD  25 m  2:31.81   
17  618  Degner Melanie  2000  KØGE  0098AC  50 m  2:31.88   
18  440  Wenk Helena Berg  2000  TRITON B  0052AD  50 m  2:33.16   
19  511  Rühlke Hannah  2000  SCHWERIN  305643  25 m  2:33.30   
20  649  Thomsen Naya Modin  2003  KØGE  0374AA  25 m  2:33.54   
21  434  Strandby Sofie  1999  TRITON B  9976AC  25 m  2:34.25   
22  181  Kristensen Viktoria Bæts  2002  NÆSTVED  0286AP  25 m  2:36.04   
23  229  Drest Isabella  1999  OSK  9968AO  50 m  2:36.64   
24  543  Cantby Clara Schade  2000  SLAGELSE  0042AC  25 m  2:36.91   
25  633  Jensen Sarah Aarslew  2000  KØGE  0082AF  50 m  2:38.13   
26  432  Stjernholm Liva  2004  TRITON B  0486AA  50 m  2:39.24   
27  207  Bui My Phuong  2003  OSLF  0322AS  25 m  2:39.65   
28  500  Kozelnik Maike  2002  SCHWERIN  292243  25 m  2:39.82   
29  606  Bagge Caroline Gøttrup  2003  KØGE  0322AB  25 m  2:39.83   
30  638  Lorentzen Katja Skovdal  2003  KØGE  0338AQ  25 m  2:40.47   
31  572  Mosegård Matilde Mantzius  2003  SLAGELSE  0378AA  25 m  2:40.85   
32  644  Petersen Line Nøhr  2003  KØGE  0378AI  25 m  2:40.97   
33  507  Ritter Amelie  2003  SCHWERIN  315370  25 m  2:41.20   
34  636  Kjær Karoline  2000  KØGE  0048AC  25 m  2:41.92   
35  447  Eriksen Isabel K.  2001  TRITON B  0122AH  25 m  2:42.58   
36  415  Mammen Olivia  2003  TRITON B  0374AB  25 m  2:43.18   
37  632  Jensen Kathrine Sofie  2003  KØGE  0352AC  25 m  2:43.42   
38  209  Glintborg Heidi  2002  OSLF  0202AP  25 m  2:43.78   
39  214  Krogh Christine  2003  OSLF  0376AH  25 m  2:44.12   
40  223  Baraviec Cecilie  2000  OSK  0016AB  50 m  2:45.40   
41  204  Brink Karen Hazell  2002  OSLF  0206AA  25 m  2:45.45   
42  483  Nykjær Maya  2001  VORDINGB  0144AW  25 m  2:45.57   
43  71  Krumbak Josefine  2004  HERLUFSHOL  0458AD  25 m  2:45.85   
44  630  Jensen Benedicte Them  2004  KØGE  0454AA  25 m  2:46.09   
45  284  Ladik Annabelle Grønbech  1997  RINGSTED  9734BC  25 m  2:46.38   
46  115  Holm Caroline  2004  KALUNDBORG  0432AE  25 m  2:47.03   
47  165  Clausen Anne-Sofie P.  2002  NÆSTVED  0202AB  25 m  2:47.84   
48  240  Pedersen Aurelia  2004  OSK  0414AA  25 m  2:49.67   
49  631  Jensen Elisabeth Them  2004  KØGE  0464AA  25 m  2:50.86   
50  307  Sejling Karla  2001  RINGSTED  0176AI  25 m  2:51.50   
51  417  Mosegaard Sofie  2002  TRITON B  0206AE  25 m  2:51.73   
52  459  Rishøj Ida  2002  TRITON B  0286AF  25 m  2:52.66   
53  162  Bendtsen Caroline  2002  NÆSTVED  0254AK  25 m  2:53.07   
54  125  Stanelt Frida Bang  2004  KALUNDBORG  0422AL  25 m  2:53.56   
55  213  Klüver-Kristensen Mia T.  2004  OSLF  0496AH  25 m  2:54.51   
56  319  Wismann Josephine  2002  RINGSTED    25 m  2:54.88   
57  619  Dreier Clara  2004  KØGE  0438AC  25 m  2:56.85   
58  513  Schönerstedt Finja  2005  SCHWERIN  319399  25 m  2:56.99   
59  80  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  25 m  3:00.57   
60  575  Nielsen Karoline  2004  SLAGELSE  0422AB  25 m  3:02.35   
61  170  Duus Katrine  2003  NÆSTVED  0318AR  25 m  3:02.53   
62  625  Gärtner Silje  2003  KØGE  0322AW  25 m  3:05.70   
63  222  Andersen Nikoline  2003  OSK  0368AR  25 m  3:08.10   
64  392  Borch Mikala Ravn  2003  TRITON B  0348AR  25 m  3:08.34   
65  60  Bruhn Ida  2004  HERLUFSHOL  0444AP  25 m  3:13.52   
66  488  Søndergaard Freja  2004  VORDINGB  0452AO  25 m  3:18.77   
67  192  Nielsen Olivia My  2004  NÆSTVED  0446AT  25 m  3:19.92   
68  496  Grude Sveda Naima  2006  SCHWERIN  365600  25 m  3:20.01   
69  30  Larsen Amalie Wichmann  2005  HASLEV  0564AB  25 m  3:20.92   
70  189  Maar Gaya Josefine  2003  NÆSTVED  0318AQ  25 m  3:23.45   
71  303  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  50 m  3:25.19   
72  93  Sørensen Andrea Holm  2005  HERLUFSHOL  0518AJ  25 m  3:26.82   
73  54  Ankersen Mie  2006  HERLUFSHOL  0622AD  25 m  3:29.52   
74  26  Jakobsen Nynne  2004  HASLEV  0462AG  25 m  3:29.72   
75  420  Nielson Petrine  2003  TRITON B  0316AS  25 m  3:30.40   
76  180  Jensen Thea Torndal  2004  NÆSTVED  0456AJ  25 m  3:31.25   
77  561  Karløv Emma Ahrenkiel  2003  SLAGELSE  0352AK  25 m  3:31.41   
78  88  Osatoharimwen Fanta  2005  HERLUFSHOL  0568AL  50 m  3:32.89   
79  316  Thielsen Helene  2004  RINGSTED  0474AB  25 m  3:33.77   
80  262  Andersen Emma M.  2003  RINGSTED  0392AJ  25 m  3:34.84   
81  264  Bertelsen Emmeline S.  2005  RINGSTED  0582AG  50 m  3:34.98   
82  305  Schmidt Astrid Nørret  2002  RINGSTED    25 m  3:36.45   
83  31  Lauritsen Nanna  2004  HASLEV  0484AF  25 m  3:42.16   
84  302  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  25 m  3:51.72   
85  12  Andersen Emmely  2001  HASLEV  0154AM  25 m  3:59.99   
86  65  Clausen Caroline  2004  HERLUFSHOL    25 m     
87  134  Baltser Maya  2004  NAKSKOV  0426AP  25 m     
88  294  Nielsen Amalie K.  2005  RINGSTED  0516AD  25 m     
89  297  Olsen Lara W. S.  2006  RINGSTED  0696AA  25 m     
90  310  Steffensen Frederikke  2005  RINGSTED  0556AN  25 m     
91  317  Thomsen Linnea Worm  2005  RINGSTED  0548AH  25 m     
92  563  Kristensen Sigrid B.  2004  SLAGELSE  0408AJ  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  20 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark