2019-06-17   02:51:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

22_S
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  25 m  59.19   
243  Rasmussen Christian V.  1996  OSK  9679AF  25 m  59.84   
410  Johannessen Frans  1992  TRITON B  9277AB  25 m  1:00.28   
449  Hansen Mikkel S.  2000  TRITON B  0001AG  25 m  1:04.70   
614  Christensen Viktor  1995  KØGE  9501AJ  50 m  1:04.90   
68  Hansen Mads Ingeman  1997  HERLUFSHOL  9719AC  25 m  1:05.44   
102  Andersen Sebastian H.  1997  KALUNDBORG  9739AA  25 m  1:06.32   
267  Carstensen Magnus  1999  RINGSTED  9903AH  25 m  1:07.06   
580  Nygaard Magnus  2000  SLAGELSE  0045AH  25 m  1:10.30   
10  313  Søgaard Alexander  2002  RINGSTED  0293AE  25 m  1:10.52   
11  628  Holm Jacob  2000  KØGE  0011AE  25 m  1:11.23   
12  558  Jensen Rasmus Aavang  1998  SLAGELSE  9843AH  25 m  1:11.61   
13  404  Gustafson Lukas  1999  TRITON B  9991AA  25 m  1:11.74   
14  501  Krüger Tim  2000  SCHWERIN  239145  25 m  1:12.12   
15  498  Kollrich Marvin  1998  SCHWERIN  215020  25 m  1:12.67   
16  19  Flytkjær-Hansen Asger  2000  HASLEV  0097AP  25 m  1:12.73   
17  615  Damgård Andreas L.  2000  KØGE  0099AG  50 m  1:12.78   
18  69  Hansen Nicolai Yung  2000  HERLUFSHOL  0011AN  25 m  1:12.94   
19  86  Nissen Gustav  2001  HERLUFSHOL  0177AM  25 m  1:15.95   
20  555  Jensen Jonathan Kock  2001  SLAGELSE  0193AE  25 m  1:16.00   
21  293  Møller Frederik  2002  RINGSTED  0263AL  25 m  1:16.72   
22  460  Sparholt Niels Paulli  2000  TRITON B  0027AF  25 m  1:16.76   
23  235  Hallenborg Oliver  2002  OSK  0243AA  25 m  1:16.83   
24  585  Rought Elias  2003  SLAGELSE  0359AF  50 m  1:16.99   
25  218  Nygaard Victor  2003  OSLF  0361AH  50 m  1:17.56   
26  190  Maar Lauge Bastian  2001  NÆSTVED  0159AP  25 m  1:17.78   
27  504  Papenbroock Christer  2002  SCHWERIN  307705  25 m  1:21.15   
28  244  Schroll Magnus Dolleris  2002  OSK  0217AM  25 m  1:21.26   
29  306  Schytte Daniel  2000  RINGSTED  0067AM  25 m  1:23.03   
30  173  Franck Harald  2003  NÆSTVED  0345AK  50 m  1:23.32   
31  18  Eibye Viktor  2001  HASLEV  0175AS  25 m  1:24.12   
32  85  Nissen Alfred  2002  HERLUFSHOL  0279AQ  25 m  1:25.57   
33  482  Nielse Andreas Østergaard  1997  VORDINGB  9795AR  25 m  1:27.56   
34  185  Mouridsen Kristian  2002  NÆSTVED  0261AR  25 m  1:30.17   
35  202  Bentsen Lukas Stæhr  2003  OSLF  0351AC  25 m  1:32.54   
36  111  Lind-Ellefsen Alexander  2004  KALUNDBORG  0475AB  25 m  1:33.18   
37  647  Schultz Oliver  2004  KØGE  0425AE  25 m  1:34.50   
38  376  Rasmussen Stefan  2004  SK-SYD  0449AM  25 m  1:35.66   
39  266  Carstensen Emil  2002  RINGSTED  0253AF  25 m  1:35.89   
40  17  Dynesen Jakob  2000  HASLEV  0001AJ  25 m  1:36.67   
41  441  Yldiz Elias  2005  TRITON B  0591AC  25 m  1:40.56   
42  114  Mårtensen Joachim  2004  KALUNDBORG  0457AK  25 m  1:40.89   
43  489  Dyhr-Rasmussen Lauritz  2004  NÆSTVED    25 m  1:41.00   
44  219  Pedersen Christoffer R.S.  2004  OSLF  0405AA  25 m  1:42.66   
45  589  Woedd Marcell  2002  SLAGELSE  0217AN  25 m  1:42.96   
46  559  Jørgensen Jannik  2004  SLAGELSE  0403AM  25 m  1:43.09   
47  617  Danielsen Stefan Helding  2005  KØGE  0511AC  25 m  1:43.73   
48  645  Roed Mikkel  2004  KØGE  0457AB  25 m  1:45.86   
49  271  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  50 m  1:48.03   
50  178  Holm Marcus  2003  NÆSTVED  0337AM  25 m  1:50.17   
51  83  Mortensen Rasmus  2004  HERLUFSHOL  0453AO  50 m  1:50.84   
52  497  Jäck Theo  2005  SCHWERIN  365606  25 m  1:51.26   
53  199  Stæcker Nicklas  2003  NÆSTVED  0395AP  25 m  1:52.38   
54  508  Ritter Anton  2005  SCHWERIN  334981  25 m  1:52.69   
55  612  Christensen Philip H.  2004  KØGE  0437AN  25 m  1:57.01   
56  393  Brandelev Bertram Grøn  2004  TRITON B  0423AI  25 m  1:58.00   
57  623  Gadegaard Oliver  2003  KØGE  0321AR  25 m  2:03.27   
58  478  Frederiksen Gustav B.  2004  VORDINGB    25 m  2:04.23   
59  247  Stahl Valdemar  2004  OSK  0491AK  25 m  2:04.63   
60  458  Persson Mathias  2001  TRITON B  0107AM  25 m  2:05.13   
61  275  Hemmingsen Victor  2006  RINGSTED  0607AG  25 m  2:05.87   
62  203  Bjerregaard August B  2003  OSLF  0313AN  25 m  2:06.45   
63  634  Kaya Eren  2004  KØGE  0467AE  25 m  2:18.34   
64  20  Flytkjær-Hansen Holger  2004  HASLEV  0479AE  25 m     
65  28  Jørgensen Frederik Birch  2001  HASLEV  0119AL  25 m     
66  197  Sibbern-Larsen James  2005  NÆSTVED    25 m     
67  198  Sibbern-Larsen Lucas  2007  NÆSTVED    25 m     
68  277  Houmann Zacharias  2006  RINGSTED  0615AG  25 m     
69  281  Kjaer Mikkel  2004  RINGSTED    25 m     
70  290  Mølbak Tobias  2004  RINGSTED    25 m     
71  368  Jürs Tue Vestergaard  2004  SK-SYD    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  20 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark