2019-08-21   11:32:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

21_S
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
220  Schrøder Matilde  1996  OSLF  9664AG  25 m  1:09.69   
250  Wermuth Anna  1996  OSK  9658AM  25 m  1:11.28   
405  Hansen Katrine B.  1999  TRITON B  9934AB  50 m  1:14.05   
389  Bak Julie  1997  TRITON B  9782AJ  25 m  1:15.17   
434  Strandby Sofie  1999  TRITON B  9976AC  25 m  1:15.51   
618  Degner Melanie  2000  KØGE  0098AC  50 m  1:15.69   
242  Rask Camilla  1999  OSK  9984AJ  25 m  1:16.04   
511  Rühlke Hannah  2000  SCHWERIN  305643  25 m  1:16.34   
493  Fass Friederike  2002  SCHWERIN  292232  25 m  1:16.66   
10  456  Nyegaard Emilie  2001  TRITON B  0188AF  25 m  1:16.86   
11  445  Brandt Julie Darlem  2001  TRITON B  0182AH  25 m  1:18.36   
12  455  Mammen Alberte  2001  TRITON B  0196AE  25 m  1:19.11   
13  59  Bruhn Emma  2002  HERLUFSHOL  0206AQ  25 m  1:20.39   
14  182  Larsen Nikoline Skovly  2003  NÆSTVED  0322AE  25 m  1:20.79   
15  548  Gotthard Amalie  1999  SLAGELSE  9928AC  25 m  1:21.50   
16  432  Stjernholm Liva  2004  TRITON B  0486AA  50 m  1:22.13   
17  402  Frydenlund Ida-Marie  2003  TRITON B  0304AP  50 m  1:24.68   
18  225  Benediktson Malea  2001  OSK  0104AM  50 m  1:25.18   
19  398  Dufour Camilla  1996  TRITON B  9662AN  50 m  1:26.36   
20  115  Holm Caroline  2004  KALUNDBORG  0432AE  25 m  1:28.07   
21  378  Rübner-Petersen Trine  1997  SK-SYD  9702AZ  25 m  1:29.24   
22  557  Jensen Line Helene  2001  SLAGELSE  0174AT  25 m  1:29.51   
23  457  Palmund Liva  2002  TRITON B  0246AA  25 m  1:30.45   
24  80  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  25 m  1:32.06   
25  367  Jacobsen Celine Nordal  2001  SK-SYD  0188AZ  25 m  1:32.09   
26  33  Mikkelsen Laura  2001  HASLEV  0176AE  25 m  1:32.28   
27  475  Bingler Léa Zoé  2000  VORDINGB  0082AX  25 m  1:32.69   
28  169  Donstrup Mette Foldager  1999  NÆSTVED  9918BE  25 m  1:33.13   
29  575  Nielsen Karoline  2004  SLAGELSE  0422AB  25 m  1:33.14   
30  581  Nykjær Maja  2003  SLAGELSE  0392BA  25 m  1:33.93   
31  245  Skjoldborg Maibritt  2002  OSK  0284AO  25 m  1:34.15   
32  67  Hansen Frederikke B.  2005  HERLUFSHOL  0532AE  25 m  1:35.71   
33  427  Rubak Kathrine Bang  2004  TRITON B  0486AE  50 m  1:36.17   
34  128  Strandberg Nicoline  2002  KALUNDBORG  0248AJ  25 m  1:36.41   
35  234  Habermann Agnete  2005  OSK  0576AA  25 m  1:36.48   
36  305  Schmidt Astrid Nørret  2002  RINGSTED    25 m  1:37.03   
37  561  Karløv Emma Ahrenkiel  2003  SLAGELSE  0352AK  25 m  1:37.87   
38  233  Grønning Ida Juul  2004  OSK  0418AC  25 m  1:38.25   
39  110  Larsen Anna  2004  KALUNDBORG  0498AD  25 m  1:38.89   
40  217  Madsen Katrine Brolykke  2003  OSLF  0372AH  25 m  1:40.09   
41  624  Gustafson Olivia Mai  2005  KØGE  0596AC  25 m  1:41.04   
42  608  Brønnicke Maya Krogh  2005  KØGE  0508AB  25 m  1:41.64   
43  459  Rishøj Ida  2002  TRITON B  0286AF  50 m  1:41.96   
44  486  Rasmussen Aliyah Savannah  2005  VORDINGB  0564AN  25 m  1:42.36   
45  262  Andersen Emma M.  2003  RINGSTED  0392AJ  25 m  1:42.80   
46  454  Lundstrøm Josefine H.  2001  TRITON B  0158AD  25 m  1:43.42   
47  428  Salhauge Liv  2005  TRITON B  0586AE  25 m  1:44.82   
48  116  Møller Sille  2004  KALUNDBORG  0404AU  25 m  1:45.38   
49  270  Grandjean Sophie  2003  RINGSTED  0346AR  25 m  1:46.61   
50  641  Nymand Emma Olivia  2003  KØGE  0312BD  25 m  1:46.79   
51  538  Andersen Marie Louise B  2005  SLAGELSE  0552AJ  25 m  1:47.93   
52  622  Frederiksen Agnes Dalgas  2005  KØGE  0508AA  50 m  1:48.88   
53  583  Qwist Tilde-Sofie  2005  SLAGELSE  0568AH  25 m  1:50.58   
54  420  Nielson Petrine  2003  TRITON B  0316AS  25 m  1:50.71   
55  613  Christensen Sophia  2003  KØGE  0326BD  25 m  1:50.96   
56  113  Müller Beatrice Buhr  2006  KALUNDBORG  0652AK  25 m  1:51.59   
57  88  Osatoharimwen Fanta  2005  HERLUFSHOL  0568AL  25 m  1:53.25   
58  101  Andersen Pauline  2005  KALUNDBORG  0592AP  25 m  1:53.35   
59  95  Tångberg Line  2004  HERLUFSHOL  0448AP  25 m  1:53.71   
60  607  Bollmann Klara-Sofie  2006  KØGE  0676AA  25 m  1:54.53   
61  124  Seneca Alba  2005  KALUNDBORG  0576AN  25 m  1:54.60   
62  140  Hansen Malou  2004  NAKSKOV  0454AM  50 m  1:55.24   
63  81  Meyer Laura  2006  HERLUFSHOL  0652AF  25 m  1:55.41   
64  180  Jensen Thea Torndal  2004  NÆSTVED  0456AJ  25 m  1:55.41   
65  433  Strandby Andrea  2007  TRITON B  0718AA  25 m  1:55.42   
66  201  Astrup Cecilie Drud  2005  OSLF  0572AN  25 m  1:55.71   
67  364  Frederiksen Josephine  2005  SK-SYD  0532AP  25 m  2:02.71   
68  435  Thomsen Ella Bødker  2005  TRITON B  0576AH  25 m  2:03.15   
69  411  Juhl Isabella Koch  2006  TRITON B  0604AH  25 m  2:05.23   
70  183  Ludvigsen Mathilde  2006  NÆSTVED    25 m  2:07.88   
71  25  Jakobsen Mejse  2007  HASLEV  0712AA  25 m  2:08.96   
72  224  Baraviec Matilde  2006  OSK  0606AF  25 m  2:09.44   
73  637  Kjærsgaard Silje  2005  KØGE  0576AO  25 m  2:11.87   
74  248  Terp Cecilie  2005  OSK  0516AL  25 m  2:12.21   
75  127  Stoklund Maria  2006  KALUNDBORG  0648AF  25 m  2:18.26   
76  283  Kruuse Astrid  2005  RINGSTED  0554AQ  25 m  2:19.35   
77  163  Bendtsen Mathilde  2007  NÆSTVED  0758AC  25 m  2:19.92   
78  397  Drygaard Katrine  2005  TRITON B  0562AP  50 m  2:37.94   
79  168  Dinesen Victoria  2006  NÆSTVED    25 m  2:55.93   
80  24  Hansen Nicoline  2004  HASLEV  0468AU  25 m     
81  38  Olesen Sisse Berg  2005  HASLEV  0514AB  25 m     
82  51  Anker Maila  2007  HERLUFSHOL  0784AF  25 m     
83  52  Anker Wilma  2004  HERLUFSHOL  0486AK  25 m     
84  58  Bentsen Kamille  2006  HERLUFSHOL  0638AL  25 m     
85  75  Jensen Sofie Løfmark  2004  HERLUFSHOL    25 m     
86  84  Næsager Amalie  2006  HERLUFSHOL    25 m     
87  89  Paulsen Victoria  2006  HERLUFSHOL    25 m     
88  90  Petersen Laura Sten  2005  HERLUFSHOL  0598AL  25 m     
89  94  Tångberg Lea  2005  HERLUFSHOL  0596AP  25 m     
90  108  Kaiser Thea  2004  KALUNDBORG    25 m     
91  109  Kristensen Nicole  1999  KALUNDBORG  9954AY  25 m     
92  143  Jakobsen Sarah Møller  2004  NAKSKOV  0416AW  25 m     
93  194  Raunholt Celina Emma  2004  NÆSTVED    25 m     
94  226  Bliucukis Julija  2006  OSK  0682AD  25 m     
95  579  Nordbo Julie  2003  SLAGELSE  0304BA  25 m     
96  643  Petersen Andrea Nøhr  2006  KØGE  0686AB  25 m     
97  650  Wium Charlotte  2006  KØGE  0682AA  25 m     
98  651  Østergaard Julie Brix  2006  KØGE  0616AE  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  20 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark