2019-08-21   11:34:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

2_S
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
410  Johannessen Frans  1992  TRITON B  9277AB  50 m  1:49.79   
629  Holst Jacob  1991  KØGE  9197AF  25 m  1:51.37   
640  Lundgren Magnus  1996  KØGE  9645AO  25 m  1:52.47   
269  Friberg Gustav  1997  RINGSTED  9709AB  25 m  1:53.97   
375  Rasmussen Marius  1999  SK-SYD  9937AL  25 m  1:55.00   
215  Larsen Gustav Westerlin  1999  OSLF  9993AJ  25 m  1:56.63   
388  Andersen Tobias  1998  TRITON B  9853AF  25 m  1:57.19   
609  Brønnicke Philip Krogh  2000  KØGE  0075AI  25 m  1:57.43   
460  Sparholt Niels Paulli  2000  TRITON B  0027AF  25 m  1:57.59   
10  418  Müller Johan  1998  TRITON B  9879AA  50 m  1:58.04   
11  102  Andersen Sebastian H.  1997  KALUNDBORG  9739AA  25 m  1:59.19   
12  426  Rishøj Mads  1999  TRITON B  9943AN  50 m  1:59.75   
13  61  Bruhn Mads Lünell  1998  HERLUFSHOL  9871AQ  25 m  2:00.68   
14  100  Andersen Oliver H.  1999  KALUNDBORG  9971AA  25 m  2:00.92   
15  228  Burgaard Malthe  2000  OSK  0071AA  25 m  2:01.11   
16  452  Joensen Johan  2000  TRITON B  0005AB  25 m  2:01.65   
17  551  Hansen Matthias  2001  SLAGELSE  0191AH  50 m  2:02.15   
18  132  Witthøft Mads  2000  KALUNDBORG  0045AA  25 m  2:02.80   
19  216  Larsen Kaare Fisker  1998  OSLF  9811AD  25 m  2:03.16   
20  648  Sørensen Mads Hauge  1997  KØGE  9775AE  50 m  2:03.17   
21  190  Maar Lauge Bastian  2001  NÆSTVED  0159AP  25 m  2:04.07   
22  312  Szokody Martin  1999  RINGSTED  9915AN  25 m  2:04.21   
23  404  Gustafson Lukas  1999  TRITON B  9991AA  25 m  2:04.23   
24  76  Løhr Magnus  2001  HERLUFSHOL  0173AJ  25 m  2:04.41   
25  616  Danielsen Rasmus  2001  KØGE  0183AB  25 m  2:05.40   
26  295  Nielsen Anders  2001  RINGSTED  0123AF  25 m  2:05.87   
27  506  Ponomarov Illya  2000  SCHWERIN  243698  25 m  2:06.42   
28  611  Christensen Mads Emil  1999  KØGE  9977AE  25 m  2:06.79   
29  69  Hansen Nicolai Yung  2000  HERLUFSHOL  0011AN  25 m  2:07.17   
30  390  Bonnichsen Kasper  2002  TRITON B  0283AD  25 m  2:07.59   
31  141  Hansen Valdemar Piihl  2001  NAKSKOV  0177AI  25 m  2:07.63   
32  150  Madsen Gustav T  2001  NAKSKOV  0149AO  25 m  2:07.63   
33  431  Stjernholm Gustav Klit  2002  TRITON B  0215AD  25 m  2:07.76   
34  635  Kaya Mert  2001  KØGE  0193AF  50 m  2:08.20   
35  628  Holm Jacob  2000  KØGE  0011AE  25 m  2:08.39   
36  246  Stahl Gustav  2002  OSK  0245AM  25 m  2:09.81   
37  542  Cantby August Schade  2002  SLAGELSE  0211AG  50 m  2:10.37   
38  362  Aner Mathias  2001  SK-SYD  0111AF  25 m  2:10.38   
39  646  Ryom August  2002  KØGE  0253AJ  25 m  2:10.66   
40  314  Sørensen Casper Ramsdahl  2000  RINGSTED  0013AU  50 m  2:11.54   
41  147  Johansen Erling  2000  NAKSKOV  0065AS  25 m  2:11.75   
42  626  Hansen Thor B.  2000  KØGE  0097AA  25 m  2:11.80   
43  610  Buskov Kristian Heinz  2000  KØGE  0061AN  25 m  2:12.31   
44  627  Hartkopf Daniel  2001  KØGE  0185AF  25 m  2:13.01   
45  554  Ipsen Marcus  2002  SLAGELSE  0251AN  25 m  2:13.06   
46  63  Bryde Karl  2000  HERLUFSHOL  0099AQ  25 m  2:13.97   
47  28  Jørgensen Frederik Birch  2001  HASLEV  0119AL  25 m  2:13.98   
48  153  Pedersen Nikolai Pagh  2002  NAKSKOV  0235AB  25 m  2:14.66   
49  566  Larsen Tobias Daniel  2001  SLAGELSE  0139AH  50 m  2:15.41   
50  406  Hjelm Mikkel  2003  TRITON B  0375AG  50 m  2:15.75   
51  145  Jensen Sebastian  2001  NAKSKOV  0137AI  25 m  2:16.12   
52  365  Hovmand Ole  2003  SK-SYD  0345AH  25 m  2:17.13   
53  395  Brandt Lasse Darlem  2003  TRITON B  0379AH  50 m  2:17.56   
54  494  Göttmann Marc Amon  2003  SCHWERIN  307699  25 m  2:18.32   
55  193  Pedersen Lucas Jul  2003  NÆSTVED  0387AJ  25 m  2:18.57   
56  620  Eskildsen Jonathan  2003  KØGE  0381AA  25 m  2:18.98   
57  265  Bodal Benjamin  2003  RINGSTED  0385AF  50 m  2:21.97   
58  351  Pedersen Kristoffer Koch  2001  KORSØR  0165AR  25 m  2:22.66   
59  235  Hallenborg Oliver  2002  OSK  0243AA  25 m  2:22.99   
60  236  Henriksen Mads Juul  2004  OSK  0465AA  25 m  2:23.92   
61  482  Nielse Andreas Østergaard  1997  VORDINGB  9795AR  25 m  2:24.47   
62  409  Johannesen Kasper Francke  2003  TRITON B  0377AE  25 m  2:25.28   
63  510  Romberg Ian  2001  SCHWERIN  310345  25 m  2:26.21   
64  491  Becker Karl  2002  SCHWERIN  289406  25 m  2:27.93   
65  238  Jahromi Nickolas Irani  2001  OSK  0151AG  25 m  2:28.68   
66  569  Madsen Casper  2004  SLAGELSE  0461AC  25 m  2:29.81   
67  645  Roed Mikkel  2004  KØGE  0457AB  25 m  2:30.05   
68  621  Frederikse Bertram Dalgas  2003  KØGE  0305AC  50 m  2:30.12   
69  652  Østerholdt August  2002  KØGE  0217AR  25 m  2:30.43   
70  185  Mouridsen Kristian  2002  NÆSTVED  0261AR  25 m  2:30.80   
71  439  Waterval Silas  2004  TRITON B  0491AF  50 m  2:31.11   
72  202  Bentsen Lukas Stæhr  2003  OSLF  0351AC  50 m  2:32.13   
73  639  Lund Victor  2002  KØGE  0203AI  50 m  2:32.91   
74  352  Quist Nicolai  2003  KORSØR  0381AI  25 m  2:34.17   
75  177  Hansen Jacob Meisner  2003  NÆSTVED  0323AK  25 m  2:35.30   
76  480  Jensen Jonathan F. K.  2002  VORDINGB  0263AO  25 m  2:35.91   
77  85  Nissen Alfred  2002  HERLUFSHOL  0279AQ  25 m  2:36.66   
78  166  Clausen Mathias  2002  NÆSTVED  0237AO  25 m  2:36.82   
79  647  Schultz Oliver  2004  KØGE  0425AE  50 m  2:37.07   
80  271  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  25 m  2:39.70   
81  509  Rohrbeck Lasse  2005  SCHWERIN  337931  25 m  2:40.00   
82  148  Lindberg Tobias  2003  NAKSKOV  0397AI  50 m  2:40.13   
83  479  Hansen Magnus Juul  2003  VORDINGB    25 m  2:41.28   
84  55  Artmann Marcus  2002  HERLUFSHOL  0277AQ  25 m  2:43.45   
85  219  Pedersen Christoffer R.S.  2004  OSLF  0405AA  25 m  2:44.84   
86  571  Mir Daniel  2003  SLAGELSE  0349AJ  25 m  2:45.31   
87  508  Ritter Anton  2005  SCHWERIN  334981  25 m  2:45.53   
88  172  Foged Malthe  2005  NÆSTVED  0587AF  25 m  2:45.95   
89  53  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  25 m  2:45.99   
90  423  Nørskov Mathias Toft  2003  TRITON B  0361AL  25 m  2:47.45   
91  142  Hausner Andreas  1999  NAKSKOV  9903AS  25 m  2:47.50   
92  617  Danielsen Stefan Helding  2005  KØGE  0511AC  25 m  2:48.46   
93  22  Hansen Christopher Vejlbo  2005  HASLEV  0581AH  25 m  2:49.23   
94  559  Jørgensen Jannik  2004  SLAGELSE  0403AM  25 m  2:50.52   
95  16  Dahrup Jonas P.  2004  HASLEV  0469AD  25 m  2:52.31   
96  393  Brandelev Bertram Grøn  2004  TRITON B  0423AI  50 m  2:52.98   
97  280  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  25 m  2:55.17   
98  18  Eibye Viktor  2001  HASLEV  0175AS  25 m  2:56.41   
99  489  Dyhr-Rasmussen Lauritz  2004  NÆSTVED    25 m  2:56.45   
100  304  Sahlberg Oliver Hostrup  2003  RINGSTED  0395AJ  25 m  2:58.40   
101  478  Frederiksen Gustav B.  2004  VORDINGB    25 m  3:01.01   
102  634  Kaya Eren  2004  KØGE  0467AE  25 m  3:01.28   
103  186  Munksgaard Mads  2004  NÆSTVED  0401AN  25 m  3:01.54   
104  249  Tholstrup Marius Dyrgaard  2005  OSK  0547AE  25 m  3:06.51   
105  268  Frandsen Adam Bugge  2005  RINGSTED  0509AF  50 m  3:06.68   
106  301  Rasmussen Kristian Slott  2004  RINGSTED  0425AK  25 m  3:07.13   
107  424  Rindum Philip  2005  TRITON B  0535AC  50 m  3:07.88   
108  308  Stærmose Jakob  2005  RINGSTED  0583AD  25 m  3:11.35   
109  298  Pedersen Mikkel Holm  2004  RINGSTED  0489AM  25 m  3:14.24   
110  363  Bjørnsteen Tobias  2005  SK-SYD  0509AI  25 m  3:14.50   
111  247  Stahl Valdemar  2004  OSK  0491AK  25 m  3:14.77   
112  374  Prittwitz Marc Oliver  2003  SK-SYD  0355AQ  25 m  3:17.16   
113  149  Madsen August K  2004  NAKSKOV  0481AC  25 m  3:18.52   
114  623  Gadegaard Oliver  2003  KØGE  0321AR  25 m  3:23.00   
115  99  Zachariasen Frej  2005  HERLUFSHOL  0513AC  25 m  3:24.75   
116  287  Millard Jeremy William  2005  RINGSTED  0571AI  50 m  3:29.08   
117  612  Christensen Philip H.  2004  KØGE  0437AN  25 m  3:34.71   
118  281  Kjaer Mikkel  2004  RINGSTED    25 m  3:35.15   
119  330  Forsbæk Johannes  2004  KORSØR  0483AP  25 m  3:37.20   
120  289  Mølbak Andreas  2006  RINGSTED    25 m  3:43.82   
121  277  Houmann Zacharias  2006  RINGSTED  0615AG  25 m  3:52.78   
122  275  Hemmingsen Victor  2006  RINGSTED  0607AG  25 m  3:58.28   
123  42  Thystrup Albert U.  2003  HASLEV  0385AP  25 m     
124  73  Larse Jeppe Kristian Lund  2004  HERLUFSHOL  0435AO  25 m     
125  290  Mølbak Tobias  2004  RINGSTED    25 m     
126  336  Hansen Tobias Wiegaard  2004  KORSØR  0489AH  25 m     
127  338  Henriksen Nicolai H.  2004  KORSØR  0493AG  25 m     
128  547  Fredslund-Andersen Anders  2006  SLAGELSE  0607AI  25 m     
129  573  Møller Lucas Bülow  2003  SLAGELSE  0315AR  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  20 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark