2019-06-17   03:07:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

19_S
Løb 19, 50m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
398  Dufour Camilla  1996  TRITON B  9662AN  50 m  28.15   
250  Wermuth Anna  1996  OSK  9658AM  25 m  28.81   
543  Cantby Clara Schade  2000  SLAGELSE  0042AC  50 m  29.34   
437  Wagner Elina Lynge  1996  TRITON B  9654AC  50 m  29.66   
405  Hansen Katrine B.  1999  TRITON B  9934AB  50 m  29.81   
413  Ljungstrøm Emma Anne  1999  TRITON B  9908AH  50 m  29.91   
220  Schrøder Matilde  1996  OSLF  9664AG  25 m  29.97   
370  Jørgensen Thyra  2002  SK-SYD  0218AC  50 m  29.99   
399  Duus Amanda  2000  TRITON B  0076AA  50 m  30.37   
10  546  Frederiksen Amalie  2001  SLAGELSE  0182AP  50 m  30.37   
11  107  Junge Laura Holm  1998  KALUNDBORG  9838AD  25 m  30.58   
12  400  Duus Caroline Amalie  1998  TRITON B  9804AB  25 m  30.78   
13  440  Wenk Helena Berg  2000  TRITON B  0052AD  25 m  30.84   
14  284  Ladik Annabelle Grønbech  1997  RINGSTED  9734BC  25 m  30.92   
15  27  Jensen Nicole  1996  HASLEV  9656AB  25 m  31.48   
16  548  Gotthard Amalie  1999  SLAGELSE  9928AC  25 m  31.60   
17  62  Bryde Anika  2000  HERLUFSHOL  0082BC  25 m  31.78   
18  516  Stegemann Elisa  2002  SCHWERIN  295702  25 m  31.92   
19  456  Nyegaard Emilie  2001  TRITON B  0188AF  25 m  32.16   
20  515  Sperlich Eva  1999  SCHWERIN  231428  25 m  32.22   
21  77  Lønborg Emilia  2002  HERLUFSHOL  0214AQ  50 m  32.24   
22  207  Bui My Phuong  2003  OSLF  0322AS  25 m  32.32   
23  415  Mammen Olivia  2003  TRITON B  0374AB  50 m  32.43   
24  446  Echardt Frederikke  2002  TRITON B  0274AG  50 m  32.45   
25  517  Stegemann Hanna  2002  SCHWERIN  295701  25 m  32.47   
26  408  Jensen Frederikke  2000  TRITON B  0002AC  50 m  32.75   
27  56  Bækgaard Emma  2002  HERLUFSHOL  0262AS  25 m  32.78   
28  131  Uglebjerg Marie  2002  KALUNDBORG  0222AB  25 m  32.86   
29  577  Nielsen Sofie  2001  SLAGELSE  0198AF  25 m  32.96   
30  296  Nielsen Katja Kjær  2002  RINGSTED  0268AU  50 m  33.09   
31  125  Stanelt Frida Bang  2004  KALUNDBORG  0422AL  25 m  33.21   
32  227  Burgaard Alma  2003  OSK  0332AA  50 m  33.25   
33  483  Nykjær Maya  2001  VORDINGB  0144AW  25 m  33.87   
34  450  Janner Laura  2002  TRITON B  0214AB  25 m  34.10   
35  549  Gotthard Regitze  2002  SLAGELSE  0228AA  50 m  34.19   
36  233  Grønning Ida Juul  2004  OSK  0418AC  25 m  34.46   
37  229  Drest Isabella  1999  OSK  9968AO  25 m  34.61   
38  240  Pedersen Aurelia  2004  OSK  0414AA  25 m  34.62   
39  205  Broe Anna  2002  OSLF  0228AD  25 m  34.75   
40  539  Andersen Patricia  2002  SLAGELSE  0294AI  50 m  34.76   
41  169  Donstrup Mette Foldager  1999  NÆSTVED  9918BE  25 m  34.79   
42  540  Andersen Victoria  2001  SLAGELSE  0192AM  25 m  34.80   
43  608  Brønnicke Maya Krogh  2005  KØGE  0508AB  25 m  34.81   
44  507  Ritter Amelie  2003  SCHWERIN  315370  25 m  34.91   
45  151  Madsen Julie K  2001  NAKSKOV  0154AN  25 m  35.02   
46  96  Vaabengaard Natalie  2002  HERLUFSHOL  0208AM  25 m  35.08   
47  443  Auerbach-Lind Kamille  2001  TRITON B  0112AL  25 m  35.38   
48  222  Andersen Nikoline  2003  OSK  0368AR  50 m  35.43   
49  513  Schönerstedt Finja  2005  SCHWERIN  319399  25 m  35.50   
50  181  Kristensen Viktoria Bæts  2002  NÆSTVED  0286AP  25 m  35.54   
51  394  Brandt Anna Leopold  2004  TRITON B  0478AM  50 m  35.56   
52  318  Wismann Cathrine  2002  RINGSTED  0264AS  50 m  35.61   
53  270  Grandjean Sophie  2003  RINGSTED  0346AR  25 m  36.17   
54  245  Skjoldborg Maibritt  2002  OSK  0284AO  50 m  36.25   
55  319  Wismann Josephine  2002  RINGSTED    25 m  36.45   
56  36  Møller Olivia  2004  HASLEV  0452AF  50 m  36.74   
57  417  Mosegaard Sofie  2002  TRITON B  0206AE  25 m  37.17   
58  176  Hansen Freja Zerbst  2001  NÆSTVED  0162BB  25 m  37.58   
59  429  Sandell Sophie Lærke  2005  TRITON B  0524AD  25 m  38.32   
60  650  Wium Charlotte  2006  KØGE  0682AA  25 m  38.56   
61  162  Bendtsen Caroline  2002  NÆSTVED  0254AK  25 m  38.66   
62  80  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  25 m  38.77   
63  557  Jensen Line Helene  2001  SLAGELSE  0174AT  50 m  39.36   
64  30  Larsen Amalie Wichmann  2005  HASLEV  0564AB  25 m  39.64   
65  217  Madsen Katrine Brolykke  2003  OSLF  0372AH  25 m  40.14   
66  402  Frydenlund Ida-Marie  2003  TRITON B  0304AP  50 m  40.18   
67  67  Hansen Frederikke B.  2005  HERLUFSHOL  0532AE  25 m  40.77   
68  231  Færgemann Naja  2006  OSK  0602AI  25 m  41.10   
69  138  Hansen Julie Galsgaard  2000  NAKSKOV  0022AC  25 m  41.43   
70  41  Sørensen Petrine R. E.  2005  HASLEV  0512AB  25 m  41.46   
71  486  Rasmussen Aliyah Savannah  2005  VORDINGB  0564AN  25 m  41.80   
72  189  Maar Gaya Josefine  2003  NÆSTVED  0318AQ  25 m  41.81   
73  12  Andersen Emmely  2001  HASLEV  0154AM  25 m  42.27   
74  380  Sander-Bjerge Sophia  1999  SK-SYD  9968BA  50 m  42.31   
75  239  Jørgensen Josefine Risum  2004  OSK  0406AC  25 m  42.45   
76  496  Grude Sveda Naima  2006  SCHWERIN  365600  25 m  42.50   
77  651  Østergaard Julie Brix  2006  KØGE  0616AE  25 m  42.51   
78  622  Frederiksen Agnes Dalgas  2005  KØGE  0508AA  25 m  42.55   
79  560  Kaiser Ida Sjøgren  2004  SLAGELSE  0428AJ  25 m  43.07   
80  412  Larsen Esther Haudrum  2005  TRITON B  0574AK  25 m  43.85   
81  155  Truelsen Line Due  2002  NAKSKOV  0262AP  50 m  44.08   
82  93  Sørensen Andrea Holm  2005  HERLUFSHOL  0518AJ  50 m  44.23   
83  613  Christensen Sophia  2003  KØGE  0326BD  25 m  44.73   
84  607  Bollmann Klara-Sofie  2006  KØGE  0676AA  25 m  45.21   
85  641  Nymand Emma Olivia  2003  KØGE  0312BD  25 m  45.35   
86  113  Müller Beatrice Buhr  2006  KALUNDBORG  0652AK  25 m  45.76   
87  192  Nielsen Olivia My  2004  NÆSTVED  0446AT  25 m  45.83   
88  35  Møller Lærke  2005  HASLEV  0578AN  25 m  46.96   
89  121  Rasmussen Laura  2004  KALUNDBORG  0432AQ  25 m  47.10   
90  433  Strandby Andrea  2007  TRITON B  0718AA  25 m  47.38   
91  420  Nielson Petrine  2003  TRITON B  0316AS  25 m  47.92   
92  563  Kristensen Sigrid B.  2004  SLAGELSE  0408AJ  50 m  49.18   
93  211  Jørgensen Josefine S  2004  OSLF  0416AN  50 m  49.41   
94  32  Lodstrup Mathilde Hjort  2005  HASLEV  0554AO  25 m  49.59   
95  435  Thomsen Ella Bødker  2005  TRITON B  0576AH  25 m  50.75   
96  26  Jakobsen Nynne  2004  HASLEV  0462AG  25 m  52.87   
97  168  Dinesen Victoria  2006  NÆSTVED    25 m  53.49   
98  174  Franck Leonora  2006  NÆSTVED  0658AH  25 m  54.10   
99  643  Petersen Andrea Nøhr  2006  KØGE  0686AB  25 m  55.42   
100  299  Pedersen Sofia Broskov  2007  RINGSTED  0732AC  25 m  58.29   
101  98  Visler Mie  2006  HERLUFSHOL  0626AI  25 m  1:06.88   
102  60  Bruhn Ida  2004  HERLUFSHOL  0444AP  25 m     
103  65  Clausen Caroline  2004  HERLUFSHOL    25 m     
104  139  Hansen Katrine R. K.  2005  NAKSKOV  0578AO  25 m     
105  310  Steffensen Frederikke  2005  RINGSTED  0556AN  25 m     
106  315  Sørensen Emma Skjold  2004  RINGSTED    25 m     
107  379  Sander-Bjerge Emilia  2003  SK-SYD  0302BD  25 m     
108  403  Grønlund Erica Veggerby  2007  TRITON B  0736AC  25 m     
109  474  Bavnbæk Isabel Valsted  2003  VORDINGB    25 m     
110  481  Jørgensen Charlotte W.  2000  VORDINGB  0048BF  25 m     
111  624  Gustafson Olivia Mai  2005  KØGE  0596AC  25 m     
112  637  Kjærsgaard Silje  2005  KØGE  0576AO  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.06  Udskriftsdato  20 september 2016 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark